Squier Strat refinish

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Squier Strat refinish

Post by bancika » 07 Jan 2017, 17:31

Rekoh da otvorim posebnu temu, da ne spamujem vise onu o izradjivacima, posto nisu bili ukljuceni izradjivaci u projekat :) . Zadovoljan sam kako je ispalo ali nije proslo bas toliko glatko koliko sam se nadao. Nedelju dana nakon farbanja se pojavila bleda fleka na sred gitare. Raspitao sam se malo i to se izgleda desava ponekad i na kolima kad se podloga ne slaze sa lakom pa dodje do neke reakcije kad krene da isparava razredjivac. Sreca pa jos nisam sklopio gitaru kad se to desilo i da su ovi farbari uzeli da urade opet iznova o njihovom trosku. Proslo je 10ak dana od drugog farbanja i za sad nema nigde da pokazuje, pa sam je sinoc sklopio. Kad je vec bila rasklopljena, dao sam caletu da ugradi novi MOP inlay posto su stare tackice prakticno nestale nakon scalopiranja pre par godina (tad me mrzelo da se mlatimo). Uzeo sam i da potamnim malo bele plasticne delove posto bolje ide uz plavu od krec bele. Za Kinman poklopce nije bilo problema, pratio sam uputstva sa njihovog sajta i oni odlicno primaju kafu, caj...maltene bilo sta sto farba. Dimarzio poklopac nije hteo da primi nista sto sam probao, ni pigment za drvo, ni imalin, pa sam kupio aged white poklopce originalne. Nije apsolutno ista nijansa kao Kinmani koji su potamnjeni kafom, ali je dovoljno blizu. Maska je vremenom sama potamnela otprilike isto kao dimarzio aged white. Kapice za potove nisu reagovale na caj/kafu, ali su potamnele malo od vintage amber pigmenta.

Evo par slika. All in all, zadovoljan sam. Mooozda bi bila bolja da je malo manje plava, kao sto Fender izbledjuje sonic blue nijansu za AVRI...ovako je otprilike izmedju Fenderove moderne sonic blue i daphne blue, ali i tako je interesantno i neuporedivo bolje od one metalik ljubicaste. Ne mogu da kazem da je apsolutno savrseno prefarbana, ima na 2-3 mesta sitna cestica prasine, ali je jako tesko da se primeti osim ako ih bas ne trazis.
Spoiler:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Squier Strat refinish

Post by eg303 » 07 Jan 2017, 19:43

Samo fali tru-oil na fingerboard-u ;)
Meni ovo izgleda sasvim OK (mada me ne bi čudilo da sada uradiš relic po ovom finišu, i to bi čučalo super), jedino što sva ta ulaganja u Squier su na crti koja je već blizu bolje rejtingovanih gitara ali to je već pa stara priča...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 07 Jan 2017, 20:05

moje ulaganje u Squiera je cisto emotivno, nema nikakve veze sa ekonomskom isplativoscu. To mi je prva gitara i planiram da je cuvam zauvek...a ako je vec tako, mogu da je doteram da bude kako treba :)

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Squier Strat refinish

Post by eg303 » 07 Jan 2017, 20:22

bancika wrote:moje ulaganje u Squiera je cisto emotivno, nema nikakve veze sa ekonomskom isplativoscu. To mi je prva gitara i planiram da je cuvam zauvek...a ako je vec tako, mogu da je doteram da bude kako treba :)
Ma jasno.
I ja sebe zatičem kako slične stvari radim (doduše ne sa prvokupljenom gitarom, ta je ko-zna-gde). Jedino mi ovi imbus-šrafovi za štelovanje visine sedala malo bodu oči (a tebi možda dlan), imam trenutno jednog Squiera "na stanju" koji nameravam da dobudžim, i njemu ti šrafovi previše štrče, ima da ih krajcnem...

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Squier Strat refinish

Post by Uncle Moe » 07 Jan 2017, 20:26

Prelepo je ispalo

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 07 Jan 2017, 21:27

eg303 wrote: Jedino mi ovi imbus-šrafovi za štelovanje visine sedala malo bodu oči (a tebi možda dlan), imam trenutno jednog Squiera "na stanju" koji nameravam da dobudžim, i njemu ti šrafovi previše štrče, ima da ih krajcnem...
hmm, vi's nisam ni primetio dok nisi rekao. Jesu dosta duzi nego sto su bili stock, ovo je GFS bridge. Mada mi ne smetaju, cim nisam primetio pre.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Squier Strat refinish

Post by Rockatansky » 08 Jan 2017, 00:14

Odlicno izgleda. :ziveli: Magneti fabricki?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 08 Jan 2017, 07:08

Jok. Dva Kinmana i Dimarzio

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Squier Strat refinish

Post by Lucky82 » 08 Jan 2017, 11:15

Odlicno izgleda gitara.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Squier Strat refinish

Post by Tenji » 08 Jan 2017, 12:03

Odlicno. :bravo:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Squier Strat refinish

Post by Uncle Moe » 08 Jan 2017, 12:35

Ja non stop otvaram ove slike, gledam i uzdisem

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Squier Strat refinish

Post by clapton » 08 Jan 2017, 14:34

super!

kako Fender zove ovu plavu?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 08 Jan 2017, 15:32

sonic blue...samo postoje izgleda razne verzije ove boje. Ono sto na netu najcesce preporucuju je da se koristi "sonic blue" boja sa cadillac-a iz 57me i fender iz 62ge (moze da se nadje PPG i dupont kod farbe na sajtovima za car paint, svuda moze da se zamesa po njemu)...medjutim, vidim da su neki noviji Fenderi svetliji od te boje, i to razlicite nijanse za razlicite modele strata. Neki su bas dosta svetli, jedva da se vidi plava nijansa, kao MIM classic player 60s. Kad se pusti image search za sonic blue strat, ima nekih koje su cak i tamnije od moje, nekih koje su dosta svetlije.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Squier Strat refinish

Post by tommytigh77 » 08 Jan 2017, 18:45

Svaka čast, mnogo je lepo ispalo, i naročito mi se svidja izbor boje, jedna od mojih favorita za strata, prava tradicionalna, pravoslavna. :lol: I ja sam ranije dok nisam uzeo Fendera redovno budžio Squiere i može od toga sasvim pismena gitara da se ispadne čim joj se posveti malo pažnje (pod uslovom da se znaš šta radiš), tako da u potpunosti podržavam ovakve projekte.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 08 Jan 2017, 19:05

tnx, man!

da, bas je tradicionalna strat boja. Hteo sam nesto classy i nice, a da ne bude uobicajno ili nesto sto vec imam. Jeste da nije neka "rokerska" boja, al ima neki 50s cool factor, makar meni, bemliga. Do pre godinu-dve nikad ne bi razmotrio takvu boju...al ne bi ni zlatan hardware, pa evo sad ce uskoro telac sa vise zlata nego prosecan reper.

Inace, u opciji su bile i surf green, olympic white (blackmore) i ona crvenkasto/ruzicasta, nesto kao gary moore-ov strat. Razmisljao sam o relic-ovanju, ali ne znam koliko od ljubicaste je ostalo kad su smirglali, ne bi voleo da se vidi :)
Spoiler:
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest