Headless gitare worship tema

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Headless gitare worship tema

Post by Uncle Moe » 01 Feb 2017, 14:17

zwelj wrote:
01 Feb 2017, 13:40
Uncle Moe wrote:
01 Feb 2017, 12:26
Heh, meni se tako nesto recimo ne svidja. A Steinberger serija Mnestonesto mi je verovatno najbolje izgledajuca gitara, bas sam bio u neverici kad je bancika napisao da je odvratna :D

Meni se svideo koncept modernog, ergonomskog a opet organskog, (semiacoustic sa mic-om kao background layer). Mozes ga cuti kod Tim Millera koji tim Holdsworthovskim voisinzima daje neki nov karakter...

I meni se svidjao Steinberger, model M, black... Na slikama je izgledao fenomenalno, poput crnog monolita, bez nekog superponirajuceg karaktera koji podsvesno determinise pristup instrumentu, apstraktan gitarski ekvivalent master klavijaturi, no kad sam ga probao, izgubio mi se taj moj umisljeni oreol, iako je svakako sjajna gitara...

Image

Preprelep mi je, gasujem dok gledam u sliku. Sta ti se nije svidelo kad si je probao?

Dosta mi se svidjaju i Kiesel headless gitare sto kopiraju te Steinberger modele, na primer;

Image

Image

Dodatno kul mi je sto je to Carvinov sublabel.

Moracu jednom da kupim tako nesto kad bude prilike. A ako ne kupim mozda da se napravi, ma je l' tako miko, bancika, fankomate :)

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Headless gitare worship tema

Post by zwelj » 01 Feb 2017, 16:23

Uncle Moe wrote:
01 Feb 2017, 14:17
Preprelep mi je, gasujem dok gledam u sliku. Sta ti se nije svidelo kad si je probao?
Pretpostavljam neki subjektivan estetski utisak o disbalansu materjala. Telo od drveta sa srafljenim vratom u celosti od grafita narusava taj neki, bar sa slika anticipirani, utisak monolitnosti, a uzivo potpuno suprotan...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest