U potrazi za savetom - strat

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

rekreativac
Posts: 7
Joined: 06 Apr 2017, 09:40

U potrazi za savetom - strat

Post by rekreativac » 06 Apr 2017, 09:51

Zdravo svima!
Nov sam na ovom forumu. Imam Gibson SG 1998 i Fender Pawn Shop 51 gitare. Sviram dugo, ali rekreativno, kod kuce. Nedostaje mi stratocaster crunch, a ne bih kupovao meksikanca ili classic vibe, vec bih se vise zezao za neke manje pare... Imam nekoliko opcija u glavi:

- da kupim delove - posebno telo, posebno vrat, magnete, etc.
- da kupim aliexpress strata za 150 dolara, pa da budzim i menjam tokom vremena ono sto ne valja
- da dam nekom da mi napravi low budget gitaru, pa da joj ubacim neke texas special, itd.

Ne razumem se mnogo u opremu, ovo je vise neki hir...

Saveti?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by Rockatansky » 06 Apr 2017, 10:07

Sve je to OK ali to "zezanje" i da vremenom menjas sta ne valja ce te na kraju izaci kao CV ili Mehiko, a nece zvucati tako dobro... (i ne samo zvuk nego i mehanicki osecaj itd.) Ako hoces bas jako jeftino da prodjes a da se zanimas za svoju dusu, gledaj neki jeftin Squier Bullet ili Affiniti, nesto najjeftinije na KP, pa na njemu budzi ali opet potrosices na kraju vise nego sto ces dobiti u vrednosti... Ne verujem da neko moze da ti napravi low budget i da bude jeftino a da valjda...

rekreativac
Posts: 7
Joined: 06 Apr 2017, 09:40

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by rekreativac » 06 Apr 2017, 10:19

Hvala na odgovoru!
Nije uopste stvar toliko u lovi, vise u samom procesu i da vidim kakav ce rezultat biti. Skapirao sam sta hoces da kazes, na kraju ce bilo kakva avantura izaci skuplje nego da kupim CV ili meksikanca...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by bancika » 06 Apr 2017, 10:23

nema svrhe praviti. Niko ne moze da napravi gitaru jeftino koliko kinezi mogu :)

Ako vec razmisljas o potencijalno neupotrebljivoj gitari od 150$ (plus carine i sl), za malo vecu sumu mozes da uzmes gitaru koja svira dobro u startu. Skoro sam probao Yamahu 112J koja je kostala 220e kod nas, i skroz mi je bila super. I za tu cenu i za vecu cenu. Dobra obrada, kvalitetni delovi, zvuci dobro. Samo je HSS, ne znam koliko ti je bitno da je single u bridge-u. Meni je tako jos bolje nego da kresti bridge :)

rekreativac
Posts: 7
Joined: 06 Apr 2017, 09:40

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by rekreativac » 06 Apr 2017, 10:28

Daaa, Pacifica je super! Ali Hs vec imam u Pawn Shopu, treba mi single. Poslusacu savet, uzecu nekog affinitija, pa cu da ga budzim i vidim sta ce da ispadne... Imam i burazera u Americi, ima lepih polovnih fender vratova tamo, pa cu lagano da budzim...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by bancika » 06 Apr 2017, 11:07

aha, pa ako te burazer bas voli, moze da ti organizuje nesto bolje otuda...affinity je onako meh, bez veze su i vrat i telo. Ne znam, cini mi se da je uzalud da mu se stavi fender vrat. Dobices fender vrat + kartonsko telo i jeftini delovi, nista vise nista manje :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by Rockatansky » 06 Apr 2017, 11:35

bancika wrote:
06 Apr 2017, 11:07
Ne znam, cini mi se da je uzalud da mu se stavi fender vrat. Dobices fender vrat + kartonsko telo i jeftini delovi, nista vise nista manje :)
I ja sam tako nesto mislio.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by Cortex » 06 Apr 2017, 11:54

sta fali classic vibe-u? ako moze pojasnjenje?

rekreativac
Posts: 7
Joined: 06 Apr 2017, 09:40

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by rekreativac » 06 Apr 2017, 12:39

Nista. Deluje mi kao super gitara. U Mitrosu sam isprobavao i CV i standard MIM i ovaj poslednji mi je samo za nijansu bolji, zavisi i od komada... Moja zelja je da nesto sklopim, vise nego da kupim.

rekreativac
Posts: 7
Joined: 06 Apr 2017, 09:40

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by rekreativac » 06 Apr 2017, 12:44

Pre nekoliko meseci sam u Mitrosu pazario Fender Pawn Shop 51 i u tom trenutku mi je bolje legao i od CVa i od standard MIMa. Pawn shop je odlicna gitara, hibrid izmedju strata i telea, ali mnogo vise vuce ka telki... a kako sam proklet, sad hocu i strata... a posto nigde osim kod kuce ne sviram, i nemam vremena da to cinim veoma cesto, vise sam hteo neku zanimaciju u vidu projekta nego da kupujem novu ili polovnu gitaru. Mozda ne da napravim, vec da uzmem neki bazni komad koji cu da kitim...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by bancika » 06 Apr 2017, 12:55

ako ti se sklapa, ima GFS one jeftine kitove za Strata. Jeftiniji kostaju oko 90$, a mozes da uzmes za vise i skroz finishirano i telo i vrat i bolje delove. Sve njihovo je skroz ok kvalitet za cenu. Nisam probao kitove, al ovo sto jesam je bilo ok. Zloupotrebis brata da ti donese iz USA i onda sklapanje :)

ovo je ako hoces i da finishiras
http://www.guitarfetish.com/Super-LIght ... _1203.html

a imaju i posebno vrat i telo, ne znam deluju u teoriji skroz ok
http://www.guitarfetish.com/BEST-QUALIT ... c_517.html

rekreativac
Posts: 7
Joined: 06 Apr 2017, 09:40

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by rekreativac » 06 Apr 2017, 13:02

Hej, pa ovo izgleda odlicno! Hvala za savet, upravo to mi treba! Poznavajuci sebe, kupicu ja i strata MIMa, a li me ovo vise przi sada :)
Mnogo ti hvala na savetima.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by bancika » 06 Apr 2017, 13:13

cool. Delovi koje prodaju posebno su skroz ok kvaliteta, ali ne verujem da ih ukljucuju u ove najjeftinije kitove...tako da je tu verovatno krs. Ako hoces da uradis za merak, ja bih uzeo ove njihove skuplje telo i vrat (oko 150$ zajedno), i posebno delove - tremolo sa celicnim blokom, magnete...izaslo bi oko 250$ i dobio bi finu gitaru na koju mozes da budes ponosan. Mozes da uzmes i jeftini kit, pa nabudzis magnete, ali tu ima vise posla...sta znam, sve zavisi koliko hoces da ulozis truda, novca i koliko hoces dobru gitaru :) Nekad je veci merak sklopiti nesto nego kupiti.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by eg303 » 06 Apr 2017, 15:51

Sto ljudi - sto teorija koji je početni Strat bolji...
Meni ovo liči kao dobra osnova za sveopšte nadograđivanje, a kada se usvira onda je to pravi "Metak"...

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: U potrazi za savetom - strat

Post by eg303 » 06 Apr 2017, 18:24

Zaboravih da napišem da čovek svira Skvajer Bul(ši)ta...
https://www.thegearpage.net/board/index ... r.1054626/

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest