bilo nekada davno 2006

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Andrija989
Posts: 16
Joined: 25 Jan 2017, 18:47

bilo nekada davno 2006

Post by Andrija989 » 16 Apr 2017, 19:01

Bilo je to 2006 kad sam prodao svoju prvu gitaru, u pitanju je bila melodija menges sa natpisom solo na glavi. Gitara je bila crvene boje sa tri singl magneta koji su bili zardjali i tri prekidaca, pickguard je crne boje, kapice civija su bile polu oljustene odnosno otpao je onaj sjaj sa njih. Tu istu gitaru bih kupio od decka kome sam prodao jer mi treba za neki eksperiment :D . Ne mogu da se setim imena kupca ali se secam da je iz Donjeg Matejevca(selo pored Nisa), pa ako ga neko zna licno bilo bi lepo da mi da njegov broj ili bar da mi objasni gde zivi pa bih ja licno pitao da li zeli da je proda . Mozda sam lud ali proradila je neka sentimentalnost i hocu tu gitaru opet da imam. :O.o: :O.o: :O.o:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: bilo nekada davno 2006

Post by metalstringer » 16 Apr 2017, 20:48

Razumem te i voleo bih da mogu pomoci. Nadam se da ces uspeti naci svoju prvu gitaru i otkupiti je. Ja sam svoju prvu el.gitaru kupio davne 1995. i do pre godinu dana i jace je izgledala uzasno pa sam je restaurirao. Jes da je gitara krs, Jolana Iris, ali jednostavno ne bih mogao da je prodam bas zato jer je moja prva gitara. Jedan magnet nikako nisam mogao pronaci i pojma nemam gde sam to mogao izgubiti.
Image

Andrija989
Posts: 16
Joined: 25 Jan 2017, 18:47

Re: bilo nekada davno 2006

Post by Andrija989 » 16 Apr 2017, 21:03

Da moze da se vrati vreme nikada je ne bih prodao ma koliko da je krs a realno i jeste bila. Zujao je svaki magnet (ali to je i normalno za singl magnete), vrlo lose je drzala stim zbog civija koje su bile blago receno uzas zivi, neke zice su bile vise od drugih pa je bilo uopste nezgodno svirati, imala je generalno visoku akciju. Sada ako bih je kupio sredio bih je ma koliko mi bi para bilo potrebno za to iako znam da generalno ne vredi ulagati u te gitare.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: bilo nekada davno 2006

Post by metalstringer » 18 Apr 2017, 19:39

Ne isplato se ulagati u te krseve. Ja sam na Jolani ulozio samo svoj rad kako bi izgledala pristojnije u odnosu na stanje kakva je bila do tad. Sve sto sam kupio za njeno sredjivanje je nitro lak, bajc, purol pastu i razne smirgle. Namucio sam se oko skidanja prvobitne boje sa tela al ajd' to i da ne racunam...i to je sve. Da i zice sam joj turio nove i kupio nut od kosti i to napravio ala strat. Imao sam volju srediti je, pa sam se mlatio a sve ostalo, neko posebno ulaganje oko hardvera, civija itd nema svrhe.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: bilo nekada davno 2006

Post by pisac » 18 Apr 2017, 21:29

Andrija989 wrote:
16 Apr 2017, 21:03
Da moze da se vrati vreme nikada je ne bih prodao ma koliko da je krs a realno i jeste bila. Zujao je svaki magnet (ali to je i normalno za singl magnete), vrlo lose je drzala stim zbog civija koje su bile blago receno uzas zivi, neke zice su bile vise od drugih pa je bilo uopste nezgodno svirati, imala je generalno visoku akciju. Sada ako bih je kupio sredio bih je ma koliko mi bi para bilo potrebno za to iako znam da generalno ne vredi ulagati u te gitare.
U sta sve ne vredi ulagati i trositi novac,pa opet (uludo)ulazemo, trosimo,bacamo u nepovrat...ako te to inspirise,ako bi te to ucinilo srecnim,zasto ne investirati u voljeni instrument makar neku kolicinu novca ,koliko na primer mozda kosta jedna butik pedala?Ja tebe potpuno razumem,i mislim da si u pravu.Voleo bih da se nadjete ponovo zajedno u ovom zivotu ti i tvoja lepotica,i da se vise ne razdvajate.Sve sto ulozis u nju dace rezultata(do jedne granice,razume se-od nje nece postati MusicMan Axis,ali ce ipak biti bolja gitara,tvome srcu draga).
Raj nije mesto vec stanje duse.Zadovolji svoju dusu,ako si u finansijskoj mogucnosti,zivot je jedan.I prolazi brzo.Pozdrav.

Andrija989
Posts: 16
Joined: 25 Jan 2017, 18:47

Re: bilo nekada davno 2006

Post by Andrija989 » 19 Apr 2017, 17:03

Hvala puno na podrsci znaci dosta, s jedne strane dokazuje da nisam otkacio (skroz) sa mozgom. :) salu na stranu, znam ja da od te gitare nece ispasti original strat ali bih voleo da je ucinim opet solidno svirljivom to je sigurno moguce ali na zalost to vidim tek sada kada je nemam. Ljudi stvarno bi ste mi pomogli ako neko poznaje nekog iz navedenog sela (Donji Matejevac kraj Nisa). Cisto da mi skratite traganje jer sam resio da sednem u auto i da pitam u sve radnje tamo da li znaju nekog ko je ima i da mi daju adresu.

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: bilo nekada davno 2006

Post by zek » 19 Apr 2017, 19:48

Jel' ti misliš da je gitara još uvek u posedu onoga kome si prodao pre desetak godina? :?:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: bilo nekada davno 2006

Post by Rockatansky » 22 Apr 2017, 02:43


User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: bilo nekada davno 2006

Post by kwiss » 22 Apr 2017, 08:14

Andrija989 wrote:
19 Apr 2017, 17:03
Hvala puno na podrsci znaci dosta, s jedne strane dokazuje da nisam otkacio (skroz) sa mozgom. :) salu na stranu, znam ja da od te gitare nece ispasti original strat ali bih voleo da je ucinim opet solidno svirljivom to je sigurno moguce ali na zalost to vidim tek sada kada je nemam. Ljudi stvarno bi ste mi pomogli ako neko poznaje nekog iz navedenog sela (Donji Matejevac kraj Nisa). Cisto da mi skratite traganje jer sam resio da sednem u auto i da pitam u sve radnje tamo da li znaju nekog ko je ima i da mi daju adresu.
Kad neko traži pomoć a ne odgovara na pp poruke...

Andrija989
Posts: 16
Joined: 25 Jan 2017, 18:47

Re: bilo nekada davno 2006

Post by Andrija989 » 27 Apr 2017, 20:24

Nisam mogao ovih dana od posla da pridjem racunaru. Jbg kapitalizam.

lakitrajk
Posts: 6
Joined: 31 Oct 2016, 22:19

Re: bilo nekada davno 2006

Post by lakitrajk » 07 May 2017, 12:05

Pozdrav,poznavaocima i onim koji imaju želju a nemaju podršku od poznavalaca.Nemogu a da se ne umešam,hoćete da ubijete i ovo malo entuzijazma u ljudima(mislim na poznavaoce).Niko ovde nije roknuo sa mozgom,jednostavno voliš nešto(a gotovo svaka ljubav boli na ovaj ili onaj način)i to nešto gledaš kao mogućnost.Koji od vas stručnjaka koji tako lepo odbijate ljude od svojih ljubavi može da mi kaže da li ovo sadašnje đubre ima kvalitet u odnosu na vintage đubre.Šta je sa onim da drvo posle dva veka rasta na nekoj planinčini u Tatrama i njegovog pretvaranja u đubre instrument kome su se nekim čudom posle 40 godina počeli pojavljivati mikrootvori-što od crva što prirodnim putem.Koliko se sećam ti isti mikro otvori su krivi za savršene tonove,ali to se možda ne odnosi na Javor sa Tatri jer verovatno to samo raste u Kini i ponekom supermarketu.Za Metalka:Daj adresu da ti pošaljem magnet od Irisa,i da li imaš 8-polni prekidač?Čim nađem način kačim mog Irisa,pa onda da komentarišemo.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: bilo nekada davno 2006

Post by dejankuki » 08 May 2017, 21:47

Hmmm. da nastavimo trezni???? Mozda....

lakitrajk
Posts: 6
Joined: 31 Oct 2016, 22:19

Re: bilo nekada davno 2006

Post by lakitrajk » 08 May 2017, 22:00

Vrlo neprimereno za nekoga ko se verovatno pronašao prozvanim.Ovde smo da podržimo,pomognemo,posavetujemo,ne da vređamo i opačimo.

lakitrajk
Posts: 6
Joined: 31 Oct 2016, 22:19

Re: bilo nekada davno 2006

Post by lakitrajk » 08 May 2017, 22:07

A da za Metalstringera važi i dalje ponuda magnet i 8-polni prekidač(ako nemaš).

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: bilo nekada davno 2006

Post by metalstringer » 09 May 2017, 22:05

Imam prekidac, ali sam ga uradio u varijanti sa drvenim kapicom jer sam originalnu kapicu prekidaca izgubio kao i magnet jbg. Pa nemoj svog Irisa da stetis i saljes mi magnet i kapicu prekidaca, bolje sacuvaj gitaru kakva jeste u originalu i okaci neku sliku. Jedino ako imas to ovako kao viska pa da ti ne treba onda ok. U svakom slucaju hvala na ponudi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest