SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Recklesslife
Posts: 61
Joined: 20 May 2010, 17:51

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by Recklesslife » 27 Jun 2017, 11:39

Salu na sa stranu, ja nemam nista lose da kazem o tom prodavcu. :)

Primio me kod kuce, dozvolio da testiram i proverim gitaru, moja greska sto je nisam detaljno proverio... On je covek i sam rekao da nije gitarista,vec da samo prodaje intrusmente, generalno.

Njemu veliko hvala sto mi je izasao u susret i zamenio tog budjavog SoundSation-a za ovog odlicnog Les Paul klona firme Apollo.

Inace, evo ako nekog zanima kako zvuci direktno iz Guitar Rig-a :http://vocaroo.com/i/s1Vkq7wRgxLO

Lead800 / Tube Screamer u sustini, bridge pickup, naravno. Ignorisati moje lose sviranje, radim na tome. :D

Meni ova gitara zvuci fenomenalno! Odlicno je uradjena, i veoma je lepa, barem meni.. Podseca me na Slash-ovu verziju AFD(ne po boji, vec po ovim sarama i zutoj boji u sredini) koju je imao pre nego sto je postao popularan, tzv. kopiju Gibsona..

http://imgur.com/a/0umwX

Inace je u pitanju set-neck, nije bolt-on kao kod obicnih Apolla, cini mi se da je ovo neki stariji model... Odusevljen sam zvukom..

Inace sam greskom kupio jedanaestice, tako da je gitara na tim zicama sad... :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by Kristijan » 27 Jun 2017, 16:06

Што се мене тиче Лес Пол и треба да се свира са .011 жицама. Тако да бих ја рекао да је то прст судбине а не грешка :)

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by ProfessorBaltazar » 27 Jun 2017, 19:58

Recklesslife wrote:
27 Jun 2017, 11:39
...po ovim sarama i ...
Ta sara, to je vrlo cesta pojava, 'tigrasti javor', ne znam sto te asocira na Slesa. Davno to rade. A ova zuta boja, to im je prvobitan nacin 'burstovanja', takozvani 'teardrop burst'.

Ti se doimas kao krupan mladac pa je .11 gejdz sasvim ok, mada tu nema pravila, sta kome odgovara jel. Na tim gitarama sa kracom skalom, 24 3/4 ili tu negde, dosta ljudi koristi desetke ili jedanaestice. Ako ti je grip dovoljno snazan i precizan to je cool, prvih godina je lakse sa devetkama ili osmicama (zbog manje tenzije, sto je opet kasnije problem kad ruka ojaca i postanes precizniji - oces tenziju a ne da landaraju zice).

Recklesslife
Posts: 61
Joined: 20 May 2010, 17:51

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by Recklesslife » 27 Jun 2017, 20:10

Pa pazi, ja sam poceo sa gitarom krajem 2010, pauzirao 2013, i vratio se gitari pre nepuna 2 meseca.

Gitari se nikada nisam posvetio kao do sad, pre ovoga, secam se da sam svirao gitaru bukvalno na po 5-10 minuta, ali mislim da mi nije problem da se izborim sa jedanaiesticama za sad.

Podseca me na AFD-ov Slash model jer mi ne nekako slicna ta zuta boja(ne ista):

http://www.guitaraficionado.com/wp-cont ... nSlash.jpg


Inace, ne znam zasto, ali imam bolove u zglobu leve ruke posle duzeg sviranja bare/power akorda, i cini mi se kao da mi se ruka zgrci..

Da li neko ima neke savete da to probijem efikasno? Citao sam da mozda previse pritiskam vrat, ili da imam nepravilan stav kada sviram...

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by ProfessorBaltazar » 27 Jun 2017, 20:38

Recklesslife wrote:
27 Jun 2017, 20:10
Inace, ne znam zasto, ali imam bolove u zglobu leve ruke posle duzeg sviranja bare/power akorda, i cini mi se kao da mi se ruka zgrci..
Oce to. Pogotovo sad kad si stavio 11-tice. Masiraj ruku, odmaraj, najbitnije da gledas sta radis dok sviras stocereci, kad te boli u toj nekoj poziciji, osmotri poziciju dok te boli. Sta radis pogresno ili nasilno. Relaksiraj ruku, mada kazem sad sa .11 je potreban cvrsci grip.

Mijsmo koristili one gume i federe za jacanje korena sake jel.

Recklesslife
Posts: 61
Joined: 20 May 2010, 17:51

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by Recklesslife » 27 Jun 2017, 20:57

Well, nadam se da ce proci.. :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Jun 2017, 23:50

d-e-x wrote:
27 Jun 2017, 08:48
Daj taj metar strane o setapu. Možda pianoforte krišom čita. :XD:
:D ne bih..nisam znao da je on u igri, vidiš da je nakačio kao super novu svira za sve pare... ima oglas većito da kupuje pokvarene gitare a neko to mora da krpi..Možda je i ovu popravio ☺☺☺☺.......vidiš da je bolje da ništa nisam odmah šibnuo možda bi se momak samo mučio, ovako je vratio i gotovo....na kraju ja kažem uvek da za svoju lovu čovek mora da dobije šta je i platio ako ćuti ode sve u propast :bambi: ...iskreno nije ni mala kinta ako sam ukopčao barem je 150e a već od 200e imaju zaista opasnih gitarica, ja sam se zalepio za V100 a i China Tokai me oduševio, ima i HB crna lepa liči na LTD 1000 ....
Da mi je neko rekao pre 15ak ili samo 10 godina da ćeš moći kupiti takve gitarčine za tu lovu ne bih verovao. Imho nikada nisu bile bolje i jeftnije đitre, ono za 400e em uzmeš i amp i gitaru i koju pedalu - super skroz.
PS stvarno da ne delim sada suvišno je ispalo bi truba skroz....ako tebi treba poslaću ti nije frka :ziveli: ...ili ako nekada vdim u nekoj temi... :ziveli:


Recklesslife
Posts: 61
Joined: 20 May 2010, 17:51

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by Recklesslife » 28 Jun 2017, 01:38

A gde ima da se kupe te Tokai i Vintage V100 gitare za 200 eura? Ja sam ceo KP procesljao i nisam nasao nista...

Recklesslife
Posts: 61
Joined: 20 May 2010, 17:51

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by Recklesslife » 28 Jun 2017, 01:41

Cisto informativno, je l' moguce da ovakav LP http://www.kupujemprodajem.com/JV-70-s- ... d=84505086

Sa Bolt-On neckom i u takvom stanju vredi tih 350 jura? Nemoguce mi je da ta gitara svira bolje od nekog Epiphone Les Paul standarda, pogotovo su mi magneti tek misterija..

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by ProfessorBaltazar » 28 Jun 2017, 02:41

To nije lawsuit model. Anyway, tesko je provaliti ista na takvim fotkama ali mi se cini kao legitimni Onduran mahagoni sa one jedne fotke neck-plate-a tako da to i vredi kupiti ako je Honduras mahagoni i potom razoriti i dati coveku da napravi set-neck konverziju.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by ProfessorBaltazar » 28 Jun 2017, 02:48

A ova laprdanja oko cene i kvaliteta....Sta reci....

Neko ima keca, tristaca, skodu ili sacuvajbozeisaklonigospode golfa (ili danasnji ekvivalent tih pizdarija) i onda ga tupi drugima kako je kupovati sve preko toga ordinarna glupost. kakav crni ferari, bentli, roJsroJs, astonmartin, maserati, ma cak i mecka ili beemvejac su ono, racku bre. Prevara. Nista to ne vredi! Ili, ne vredi to te pare! I tako covek koji uvazava lepo, kvalitetno i beskompromisno odmah prepozna sirotinju. Niko ko ima orase ne kupuje te gluposti koje kupuje ova sirotinja tj 'znalci materije'. Covek je zajebana zverka.

Aj'. :ziveli:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by hipihill » 28 Jun 2017, 09:43

Recklesslife wrote:
28 Jun 2017, 01:38
A gde ima da se kupe te Tokai i Vintage V100 gitare za 200 eura? Ja sam ceo KP procesljao i nisam nasao nista...
Podseti me na onaj praistorijski vic na tu temu. "Jel znas da ima cevapi i spricer za 50 dinara?" "Stvarno, a gde?" "Pa nema nigde, ali bas je jeftino!"
ProfessorBaltazar wrote:
28 Jun 2017, 02:48
A ova laprdanja oko cene i kvaliteta....Sta reci....

Neko ima keca, tristaca, skodu ili sacuvajbozeisaklonigospode golfa (ili danasnji ekvivalent tih pizdarija) i onda ga tupi drugima kako je kupovati sve preko toga ordinarna glupost. kakav crni ferari, bentli, roJsroJs, astonmartin, maserati, ma cak i mecka ili beemvejac su ono, racku bre. Prevara. Nista to ne vredi! Ili, ne vredi to te pare! I tako covek koji uvazava lepo, kvalitetno i beskompromisno odmah prepozna sirotinju. Niko ko ima orase ne kupuje te gluposti koje kupuje ova sirotinja tj 'znalci materije'. Covek je zajebana zverka.

Aj'. :ziveli:
E da, ali nekima je to nemoguce objasniti pa kazu da si snob ako imas skupu i visokokvalitetnu gitaru. Evo, nasiroko se pise i prica kako gitara polako nestaje, proslo joj vreme pa ce ovima sa skodama i tristacima malo da lakne!

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by zwelj » 28 Jun 2017, 11:13

hipihill wrote:
28 Jun 2017, 09:43
E da, ali nekima je to nemoguce objasniti pa kazu da si snob ako imas skupu i visokokvalitetnu gitaru.
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Jun 2017, 11:43

zwelj wrote:
28 Jun 2017, 11:13
hipihill wrote:
28 Jun 2017, 09:43
E da, ali nekima je to nemoguce objasniti pa kazu da si snob ako imas skupu i visokokvalitetnu gitaru.
Image
perfect

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest