SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Jun 2017, 06:08

Nisam stigao ranije pa tek sada...
Ono što je prethodni pesnik htio reći ne drži vodu avaj.. oko laprdanja a ja bih rekao žešćeg palamuđenja na temu pedigrea drvne mase te tome slično. Dobra gitara je dobra ma koliko malo ili puno koštala, a kada neko juri ime a dobije kantu to i nije odlika nekoga ko ume uživati u kvalitetu imho , takvo je potrošačko društvo. Obično baš napaćeni narod usled posedovanja jedne ili dve gitare od soma dva iste stavlaju kao reper ili ti ultimate Alfa and Omega. Treba uzeti sve u obzir a ne samo par slova azbuke, a pri tom se zaboravlja da svako odlučuje za sebe... Baš i najbolji gitaroši ( oni živi) i danas najviše vole svoje prve gitarske kreacije bez obzira na milone koje imaju, neke su postavile standard za industriju. moguće da su i oni sirotinja ..... i tu niko nikome ništa ne brani ili se ko treba osećati loše ako nešto ima skupo ili jeftno....znači Jesus :bambi:
Ako zastupam cenovno 'normalne' gitare i opremu to ne znači da nemam skupe, verujem da imam ređe + skuplje nego li min pola naših gurua ako je to merilo (naravno da nije), ali ne talasam, ne pumpam ego :) No dobro na stranu drvo , skupe, jeftine ..Ne želim se uplitati u takve razmene mišljenija :bambi: :ziveli:
Kažete nema tih gitara za 200e, ja danas nađoh baš za 200 na KP iz Ivanjice neko prodaje baš na KP
bila je Tokai za 200e u Kruševcu kao nova, beše u BG-u za 250 pa onda 230 neki Oliver sa sve računom prodavao isto BG, ovde kod mene je bila nova za 250 v 100 u kutiji ne pipnuta pre nekih mesec dana... Neka svira ko šta želi...slobodan je svet. Ova koju si kupio mi se daleko više dopada na oko nego li prethodna. neka te služi dobro i dugo.
nego beše pitanje o el degasu i jel vredi?
EL DEGAS-
je ok firma po izgledu glave pripada pre law suite eri, veoma prosto ali da li je prepravljena? da li je Japan ili pak Korea?... istorija ide ovako pre tužbe su glave kopirane tzv ''open book'' nakon tužbe nisu smeli više, ali zato jesu u Korei :D i odatle zbrka da više od 50% na KP Koreanskih gitara prodaju kao Japanske ili ko zna odakale su, malo se to ugravira made in japan na pločici i vozi...prosto ako je nema u katalogu nemoj da kupuješ, a kataloge imaš na netu. Ko je drvo iskreno ne znam, a to jedino da se odšrafi nešto pa zagleda , ovako na oko to je varljivo jer gitara nije ''gola'' već finiširana. Ima nešto što se zove ''photo finish'' bukvalno slika šara da bi se ismuliralo drvo određene vrste i baš su počeli sa tim masovno 80ih. ja ga cenim da je Made in Korea te sa tim ''open book'' se uklapa u navodnu MIJ. Nisam uzeo u ruke, ne zanima ne iskreno detaljno pa nisam ni gledao po katalozima. No Naravno da ne vredi tu lovu posebno u ovakvom stanju. Daleko poznatije ime Ibanez i oni LPiji koje viđaš na našim oglasima sa šrafljenim vratom idu plafon do 400$ i to da je mint stanje te narvno neki od poželjnijih modela.
malo pojašnjenje istorije Law suite gitara-
1971 Hoshino jel onaj što štanca Ibaneze je kupio Elger Guitars koji su postali Hosihino USA, ljudi su počeli da kupuju njihove gitare jer su bile bolje a koštale manje, na kraju je 1977 Norlin korporacija koja je tada posedovala Gibson tužila Hoshino USA da dovode u zabludu kupce oblikom te da navodno kupci kupuju razne gitare ( Mann, El Degas, Greco, Starfield, Penco, Morris, Aria, Mansfield, Rockomann, Maya itd itd ima ih tona :D te nemešati sa istim imenima iz doba Koreanske produkcije ) misleći da su to Amerčki Gibsoni - što je naravno teška neboluza. LM Ibanez tj Hosino koji je tužen je samo sudskom nagodbom iz 1978 prestao da pravi open book a krenuo da štanca tzv ''tulip'' glave. Tim putem su otišli i ostali iz Gaki familije gospon Hosino i Fuji Gen Gakki , kao Matsumoku , Nippon Gakki, Kanda Shokai itd. Čak baš i firma Norlin jel Vlasnik Gibsona ih je angažovala za izradu nekih tzv USA modela pa je stvoren Orville kasnije ....
Malo je informacija o tome a kod nas tek, ima na stranim sajtovima gde se skupljaju fantomi pa delimo kataloge itd. Ista priča ide i za stratove, tako da je jako teško to na neviđeno oceniti zato prosto pravilo ponavlljam za potencijalne kupce - Ako nema u katalogu slika i nešto ne odgovara opisu ne kupovati! osim kao običnu no name gitaru..tako da ta od 300+e u mom svetu košta oko 100e :bambi:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Jun 2017, 06:28

Za bolove u rukama, da ti ja ne prepričavam mada jedini savet je stani čim imaš takve senzacije u rukama možeš izazvati povredu..uvek se zagrej dobro pre svirke, imaš objašnjeno lepo čak i bez čitanja slike sve govore...by the way ovo je verovatno najbolji sajt takvog tipa
http://www.musicianshealth.com/stretches.htm


čuvati se ovoga http://www.musicianshealth.com/CarpalTunnel.htm

i nešto o vežbanju

sve Vas volim eto da kažem i to, a sada odoh u Šangj po šangajke ...kao što rekoše ''nemam druže ribok a nemam ni najke sudbina me tera da nosim šangajke'' ja bh dodao '' kuku lele Nane da'l će i na nas da svane, hej haj moja Nane tužno brojim dane. :( hoću odmah i ja Fendera da i mene sreća potera.'' :bambi: :ziveli: to je za moje drugare Fenderaše i Gibsonaše a samo da kažem da ja više volim LPija a mere i SGija ebiga hambakeri i set in vrat ima bolji zvuk imho.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: SoundSation Les Paul - problem sa intonacijom.

Post by alfonso » 30 Jun 2017, 07:27

Bol u ruci ti se mozda stvara jer nepravilno drzis ruku na vratu. Palac ne treba da bude savijen. Ovaj video bi trebao da ti pomogne

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest