Kupovina preko neta (Mitros)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Entreaty
Posts: 5
Joined: 21 Jun 2017, 15:57

Kupovina preko neta (Mitros)

Post by Entreaty » 22 Jun 2017, 10:13

Pozdrav, pre par nedelja sam odlucio da kupim prvu gitaru i sa njom ostalo sto mi je potrebno. (LTD EC-100QM je gitara, sa nekim solidnim pojacalom, bar za te pare)
Narucio sam preko mitrosa i sve zajedno izadje oko 550e. Placanje je unapred, dobio sam predracun.

(Ne zivim bas blizu radnje pa da mogu svratiti i kupiti, a kamoli vuci sve to kuci)

-Sad se pitam, da li je to sigurno? (Ne bih razmisljao puno da kupujem nesto za 50e, ali ovako...) Da li se moze desiti da oni eto uzmu pare, a ne posalju nista? (Sta mogu da uradim ako se tako nesto desi?)
-Koliko bi iznosila postarina?

Verujem da dosta vas ima iskustva sa ovim pa ako je moguce da mi odgovorite. (Znam da mozda i glupo zvuci ali prvi put kupujem ovako, do sad sam uvek placao pouzecem sto mi je nekako bilo sigurnije)
Hvala.

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: Kupovina preko neta (Mitros)

Post by zek » 22 Jun 2017, 10:51

Ne znam odakle si, ali ja nikada ne bih kupovao gitaru a da je prethodno nisam držao u ruci i detaljno pregledao. :grummel_2:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina preko neta (Mitros)

Post by Rockatansky » 22 Jun 2017, 10:59

JA bih bio srecan da mi uopste odgovore na neki mejl iz Mitrosa.... :lol:

@Tema: pa ako bas ne moras ne kupuj tako skupu gitaru. Cini mi se da je neko ovde narucio gitaru iz Mitrosa i stigla je ostecena. Nece se desiti da platis i ne dobijes nista, ali moze se desiti ovako nesto. I valjda je uspeo da vrati gitaru i dobije drugu ili pare, ali... A opet neko je tako narucio pojacalo, i doslo mu je neko drugo, bez reverba, a on je narucio sa reverbom i jedva je uspeo da vrati ili kako je vec bilo..

Mitros ti je macka u dzaku i inace, a ne da kupujes tako skupu stvar preko neta...

Entreaty
Posts: 5
Joined: 21 Jun 2017, 15:57

Re: Kupovina preko neta (Mitros)

Post by Entreaty » 22 Jun 2017, 11:00

zek wrote:
22 Jun 2017, 10:51
Ne znam odakle si, ali ja nikada ne bih kupovao gitaru a da je prethodno nisam držao u ruci i detaljno pregledao. :grummel_2:
Slazem se sa tobom, ali za 200-300 evra nemam bas neki izbor gitara da imaju fixed bridge.

(Kao sto sam rekao nemam gitaru, ovo ce mi biti prva.)
-Kad budem kupovao nesto skuplje, posle ove gitare sigurno cu otici do radnje i probati je.


Trenutno me samo zanima da li mogu da me z***bu i koliko ce me izaci postarina.

Entreaty
Posts: 5
Joined: 21 Jun 2017, 15:57

Re: Kupovina preko neta (Mitros)

Post by Entreaty » 22 Jun 2017, 11:13

Rockatansky wrote:
22 Jun 2017, 10:59
JA bih bio srecan da mi uopste odgovore na neki mejl iz Mitrosa.... :lol:

@Tema: pa ako bas ne moras ne kupuj tako skupu gitaru. Cini mi se da je neko ovde narucio gitaru iz Mitrosa i stigla je ostecena. Nece se desiti da platis i ne dobijes nista, ali moze se desiti ovako nesto. I valjda je uspeo da vrati gitaru i dobije drugu ili pare, ali... A opet neko je tako narucio pojacalo, i doslo mu je neko drugo, bez reverba, a on je narucio sa reverbom i jedva je uspeo da vrati ili kako je vec bilo..

Mitros ti je macka u dzaku i inace, a ne da kupujes tako skupu stvar preko neta...
Hah, cuo sam dosta losih stvari o njima ovde. Vidim ostalo je isto :D

Pa nzm gitara je 280e, cuo sam od mnogih da ne kupujem nista ispod 200 zato sto su nikakve. A ova mi se svidela, trazio sam na netu recenzije i svakakve gluposti.

Pa ako se desi da je nesto osteceno, pokusacu vratiti. Znam da se moze desiti tako nesto, ali da oni namerno salju ostecenu robu...
Rekao bih, "nece se bas meni desiti" ali kolike sam srece...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina preko neta (Mitros)

Post by Rockatansky » 22 Jun 2017, 12:54

Entreaty wrote:
22 Jun 2017, 11:13
Pa nzm gitara je 280e, cuo sam od mnogih da ne kupujem nista ispod 200 zato sto su nikakve. A ova mi se svidela, trazio sam na netu recenzije i svakakve gluposti.

Pa ako se desi da je nesto osteceno, pokusacu vratiti. Znam da se moze desiti tako nesto, ali da oni namerno salju ostecenu robu...
Rekao bih, "nece se bas meni desiti" ali kolike sam srece...
Aha 280 pa dobro jos ako je prva bice ti dobra :)

Naoruzaj se zivcima, i nadaj se najboljem.

Entreaty
Posts: 5
Joined: 21 Jun 2017, 15:57

Re: Kupovina preko neta (Mitros)

Post by Entreaty » 22 Jun 2017, 13:02

Rockatansky wrote:
22 Jun 2017, 12:54
Entreaty wrote:
22 Jun 2017, 11:13
Pa nzm gitara je 280e, cuo sam od mnogih da ne kupujem nista ispod 200 zato sto su nikakve. A ova mi se svidela, trazio sam na netu recenzije i svakakve gluposti.

Pa ako se desi da je nesto osteceno, pokusacu vratiti. Znam da se moze desiti tako nesto, ali da oni namerno salju ostecenu robu...
Rekao bih, "nece se bas meni desiti" ali kolike sam srece...
Aha 280 pa dobro jos ako je prva bice ti dobra :)

Naoruzaj se zivcima, i nadaj se najboljem.
Nista, sad je cekanje samo.
Trebalo bi da stigne u subotu, ali videcemo.
Do sada nikakvih problema nije bilo, odgovor na email sam dobio u roku.

Nadam se da ce sve biti u redu.

-Postavicu par slika kad stigne :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina preko neta (Mitros)

Post by Rockatansky » 22 Jun 2017, 13:34

A sta kazes, platio si unapred? Nije moglo pouzecem?
A ko je si pojacalce uzeo?

Entreaty
Posts: 5
Joined: 21 Jun 2017, 15:57

Re: Kupovina preko neta (Mitros)

Post by Entreaty » 22 Jun 2017, 13:49

Rockatansky wrote:
22 Jun 2017, 13:34
A sta kazes, platio si unapred? Nije moglo pouzecem?
A koje si pojacalce uzeo?
Da, unapred...
Mislio sam uzeti peavey vypyr vip 1 ali kazu da nema, pa sam uzeo Blackstar ID core 20.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina preko neta (Mitros)

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Jul 2017, 04:13

uzeo si super pojačalce...gitaru stvarno pregledaj fino su ti rekli...ako nemaš iskustva imho bolje časti nekog 500 dindži pa neka ti pomogne ( jer sve nešto mrzi da se cimaju)..Bolje tu da kupiš tako je kako je, po oglasima katklizma...mada 280e nija mala lova...Ako je za rock hevi pa i blues probaj sa set in vratom da uzmeš nešto (lepnjen vrat) kada je već Les Paoul oblik..imaš Vintage V 100 pri polovne jako dobre gitare, LTD je da se razumemo strava a i ok se prodaju posle...Cort će ti reći da shit jer nije popularan a u liri su imali sniženja tipa CR 250 strava gitara ili 200...prava rock mašina...mislio sam na ovu LTD ali jbg to je još 12 crvenih preko....http://www.mitrosmusic.com/proizvod/144 ... QM-STBLK-/ mada fina je nema šta, bez da te zezam meni je draža od LPija Gibsona onih studija i sličnih ...Al ako je to okvir uzmi tu 100ku super je isto još ako ti je prva pa ozbiljno kreneš uzećeš nekada boljše....
a i bolt on-šrafljeni vrat ima neke svoje prensoti...Mislim da si odabrao dobru firmu....
sa ovim 200e baš se i ne bih složio, prekjuče sam baš probao Harli Benton clasic serija LP sa 2 P90 magneta, iskreno šokirao sam se kako rezonantna gitara ...al jbg loše kod njih je sutra ako hoćeš da je prodaš nije ime...A i ako ideš na takvo šta isto pucaj bolju klasu eto baš za 200 e imaju dobre...čisto sam je spomenuo zbog ovog 200e...
sve u svemu LTD, pravi izbor :ziveli: pragovi su im najbolji tu su miran dugo, izrada sve jako su dobri stvarno...pogotovo ti modeli malo stariji sada su opet počeli da brljave da štede na hardveru, tako da 100ke još ako je Indonesija u super, imaju i Vietnam LTD super sito, i China...Ja da kupujem nekom svom isto bih uzeo LTD...hajd neka te služi u zdravlje. :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest