kada Češki Kramer želi biti ESP Amer

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

kada Češki Kramer želi biti ESP Amer

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Jul 2017, 07:00

Ima puno 'raznijeh' Kramera navodno JAmeričkih da ne kačim tonu linkova , nisam hteo da kačim pod 'temom kupovina na oglasima jer ih ima i mimo toga.... sve neke Amerike, rariteti, a narod zaboravlja da su takve gitare tu pred kraj Juge bile više nego retkost.... kakvi crni Ameri sve je to go Korenac (jednog US sam video u zadnjih 5 god, ima ih verujem još...nego eto ko zna gde su) ..no u najboljem slučaju to su ''braća'' Česi
Image cool Zdelano V Cheska Amerika Image

ovde je sve https://polishloveblog.wordpress.com/20 ... ski-defil/ :bambi: zanimljiv članak pa neka se nađe u ovoj najezdi made in USA neboluza :ziveli: :bambi:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: kada Češki Kramer želi biti ESP Amer

Post by majtimika » 10 Jul 2017, 18:19

nema americkih kramera, nikad nije ni bilo, u najboljem slucaju kanada ili japan , kramer nikad nije imao svoju fabriku nigde na svetu.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: kada Češki Kramer želi biti ESP Amer

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Jul 2017, 04:04

Ne bih rekao da sve baš tako, imali su usa fabrike koje u radile za njih ko je tu šta posedeovao zamršeno je znam da je veliku ulogu odigrao gitar centar - Kaiser Aluminum fabrika u East Avenue u Erie-ju Pensilvanija je pravila njihove čuvene aluminjumske vratove (bazirani na Trevis Bean vratovima samo su oni bili korak ispred uveli su Ebonol i još neke inovacije) is 1976 itd da ne detaljišem...znam šta želiš reći. Ono što je bitno za popularne kada su eksplodirali 80tih da nema ih, ESP je radio najbolje modele da se ograničim na tu eru nakon ranih 80tih gde više ništa nije usa praktično osim hajd FR i još po nečeg .... Nisam fan ESPijevog tremola ranog, nemački rockinger mi je daleko draži.....
Razlog posta je taj što su u glavnom po Srbiji Česi, Korenaci od špere - mislim na telo itd... Pa da neki nesrećnik ne pukne bezveze 400e za šklopociju koliko viđam da traže....Na kraju na tim modelima lepo stoji samo ...'''"Kramer, Neptune, NJ" što ne znači da je gitara Made in the USA ili pak "American" serija . Kramer od 1985/1986. više i nije pisao made USa jer nema više ništa odtale verovatno ni šraf... verujem da su neki customi bili eto dorađenji po volji kupca, finish i takve stvari i naravno FR pravi, ne gluposti FR II i slično....
Moja poenta je da Češki Amerikeni i slične gluposti nemaju veze za to za šta se predstavljaju, a dno dna XL serija tek nemaju veze i nikome ne bih rekao da uzme tu kantu od špere kao ni 120 pa sve do 600 i kusur......Smtaram da če daleko bolje proći sa nekim LTDom koji ima FR Special a košta tipa 300anjiak evra nov nego sa tim...naravno to je moje mišljenje ali ja da ubeđujem ljude da stre gitare nisu uvek bolje te da barem po meni nikada nisu bile jeftinije i bolje gitare na tržištu - nemam nameru...

i onako ne vredi, ispadnem samo budala, neka kupuju što žele, ali ako se barem jedan ne zezne zahvaljujući ovom postu ja sam presrećan.

Mislim da ima sigurno po YT video gde Geroge Lynch priča kako je nakon ugovora sa Ariom II hteo sebi da priušti neku dobru gitaru, te je otišao u glavnu kanc Kramera da traži da mu urade gitaru :D a ovi su mu rekli da ne prave custom već da ima jedna firma u Japanu koja inače njima radi tela+ vratove pa da mu oni mogu to uraditi...Tako je i bilo...

Ruku na srce pola tih kopmanija tzv USA eksploatiše gitare koje su EVH i ekipra sami sklapali, te mi je uvek čudno što on , George Lynch, J. E Lee , itd svi i dalje najviše vole te svoje urađene od warmotha,Charvel otpada, mighty might delova nego li išta štu su ime te besne kopmanije posle dale...Biznis...duga je to tema... :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: kada Češki Kramer želi biti ESP Amer

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Jul 2017, 07:13

jbg napravio sam tonu slovnih grešeaka..kasno videh...ovo je verovatno najbolji sajt o Kramerima, nestajao je par puta koliko znam u pitanju je čist entuzijazam....http://www.vintagekramer.com/index.htm ima nešto dobrih podataka još na par mesta ali se većina ponavlja.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: kada Češki Kramer želi biti ESP Amer

Post by umart » 27 Aug 2017, 01:03

vrlo je prosto,ako ste u ovom delu evrope i trazite pravi ejtiz kramer samo i iskljucivo onaj kojem u nastavku logoa na headstocku pise 'american".da,svede se na par godina produkcije ali jedini nacin biti siguran sta se kupilo.schaller hardvera je bilo i na melodijama...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: kada Češki Kramer želi biti ESP Amer

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Aug 2017, 15:22

Izvini to nije istina, baš kod nas i ima previše tih Americen-a koji su napravljeni u Češkoj - Horevice . Simptomatično imaju Karmer opadajuče znači prvo veliko slovo K ka sve manjem R i u nastavku Americen izgledaju isto kao na ovim slikama sa tim pacer custom II i raznim nebulozama...Obično nemaju serijske brojeve.Ali ima ih i sa serijskim koji ne odgovaraju ''usa'' gitarama.

Za kramer je bilo i ostalo jedina identifikacija serijski broj i model , kao i za svaku ozbiljnu firmu. Jedno Abecedno slovo (lepo označeno i navedno koja su na sajtu) i četri broja su gitare koje se traže. Ostale sa NPR '' AC 1234 '' nije , bez slova ''12345'' , ''X 1234'' nije itd itd to su primeri a ako nema serijskog nema tu rasprave nikakve. Nikakav Americen natpis mu ne pomaže.

Gitare sa neck trough vratovima moraju da imaju serijske brojeve na glavi pozadi, lepo upisane npr Stagmaster i slične.

Sve ostale priče o nazovi ''probnim modelima'' i šta sve nisam čuo su teške izmišljotine sa namerom da neko nekome uvali gitaru , da li on zna, ne zna, da li je neko skidao ili menjao serijski , da li je neko nekog slagao ne ulazim u to. SERIJSKI BROJ MORA DA IMA I TAČNO SE ZNA KOJI ODGOVARA ČEMU.

Sve ostalo se ne vodi kao pravi Karmer TJ ''USA'' ZNAČI NIJE SKLOPLJEN TAMO ,ostali su rađeni komplet u Japanu , u Koreji i u Češkoj. pisanje na pločci "Neptune, N.J." NE ZNAČI DA JE AMERIČKA GITARA VEĆ DA JE FRIMA TAMO REGISTROVANA.

TAKOĐE Laži poput ''delovi su Japanski ali su odneli u Koreju, ili Češku'' su teška glupost opet sa ciljem da se opravda neka gitara...Ja sam se za 20+ godina takvih fantastičnih priča naslušao da mi je žao što ih nisam zapisivao.

NPR moj Kramer koji ima serijski SF pa 4 broja ( nije važno koja) ima originalni FR ali nije ''pravi'' tj nije sklopljen u USA , urađen je komplet u ESP fabrici što meni ne smeta ni najmanje. to znam po modelu i baš po serijskom što nije nuklerana nauka imate na sajtovima.

Tako da ko kupi taj Kramer sa opadajaćim slovima a u nastavku Americen bez serijskog na pločici milion % je kupio Čeha, Ima ih i sa serijskim ali su po 2 slova i čerti brojke ili pak 1 slovo koje nije bilo rezervisano za USA gitare . Ako čovek kupi gitaru a nije proverio pa donekle je sam kriv. Varanja je bilo i biće ja to mrzim ali ko pa mene pita :) :bambi:

Nešto drugačiji značin ukucavanja serijskih je za rane serije Kramera (pre 1982 i poptupno drugačije te gitare izgledaju) ili pak one sa AL vratom , ali opet imaju serijski broj. i podvlačim MODEL SA SERIJSKIM JE JEDINA IDENTIFIKACIJA. hvala :bambi:

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: kada Češki Kramer želi biti ESP Amer

Post by umart » 27 Aug 2017, 16:52

nista licno buraz,ja jos nisam video ni ceha ni esp-a sa amercan u nastavku logoa ni na netu.naravno da se proverava serijski kao ultimativna potvrda ali na ove kupusarije ne treba ni trositi vreme.podrazumeva se da pricamo o pointy periodu,ovog ranije ni nema kod nas,ja znam za tipa tri coveka na prostoru cele bivse juge koji imaju ovo ranije i to su sve barette posto je jel to bio fazon tad.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: kada Češki Kramer želi biti ESP Amer

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Aug 2017, 17:25

Sve ok, za sve postoji prvi put ako pratiš KP često se pojavljuju baš Česi sa Americen natpisom...U zadnjih godinu dana bilo ih je ovako 1 tamnjie plavi HH čini mi se, jedan svetlo plavi HSS kombicajia i crni isto HSS, oni su mi ostali u sećanju.......

...Drugi realni problem kod nas što su mnoge gitare kradene ne mislim samo na Kramere ima puno toga dovlači se od preko, iskreno čim vidim uvoz Svjacarska, Nemačka, Austrija, Skandinavija a da simpotmatično imaju sve stvari odatle ili većinu ja izbevam...verujem da ima i poštenih uvoznika, ali ja se iskreno klonim toga.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest