Stone Tone blok

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Stone Tone blok

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Jul 2017, 01:40

Potrudiću se da pojasnim što kraće ( za moje postove ovo je haiku :bambi: ) ..Daklem Postao sam član porodice jer je firma mala dugo se družim sa tim likovima, pa mi je vlasnik firme tako napisao...eto zbog svoje tvrdoglavosti i privrženosti visoko kvalitetnom mesingu za blokove ( koji su mi sada no 2) čovek je insistirao pa ima više od možda i dve godine da moram da imam te blokove ''moraš nećeš verovati'' , čuje se to i na snimcima ali kad probaš dobije drugačiju dimenziju, naručuje s preko zvaničnog distrubutera https://floydrose.com/products/frostbl? ... 9837587090 piše šta ko misli i ono važno niko nije plaćem svi su kupili :bambi: vlasnik firme je za mene genije Robert koji je provalio da koristi vulkanski visoko presovani granit, koji je najgušći na svetu i seče se na top secret način koji je naravno patentiran...Sam blok podiže sustain za minimum 30%, gitara bukvalno kao da oživi, harmonici iskaču, mid range je napumpan ali i bass kao da imaš mali amp a zvuk je stvarno soničan... Kako FR inače baš nije poznat po sustainu a ni ostale tremolo gitare ovo je meni pravo rešenje .....i eto čovek mi je poželo dobrodošlicu u Soničnu porodicu :) ..biće slika na njegovoj Strani evo ja kačim neke prve na svojoj i tako - prosto mi je drago što mogu biti deo toga od početka a ne da saznam kroz 10 godina, te sam zato i želeo da podelim možda će još koga zanimati.....
Blok je ogroman, debeo, ...uzmeš dužinu zavisno prema starom bloku, ima podlošku koja služi da se osigura uzemljenje kod nekig gitara jer nije metal u pitanju, npr na mom Hameru nije trebalo na drugom super Stratu sa klasičnim Gotoh tremolom gde mi je uradio custom blok je trebalo (zavisi od gitara i ide objašnjenje uz proizvod, ništa komplikovano).
Nisam Hipihill hteo da pričam o tome da ne ispdane da se hvališem a drugo uvek sam imao probleme, imaš takvih likova kod nas zajedljivih, zlobnih, koje ja nazivam palančkim super starovima - samo na pare misle i da nekoga ismevaju, da kradu ideje, itd..kada sam spomenuo ovo pre godinu i kusur izvesnom vlasniku nazovi kompanije bilo je ''ha ha hahhahaha, aaa kamen..pa ja ću to da isečem'' i šta da pričam dalje, naravno neka nađe način to da iseče ( nema šanse jer se radi spec mašinama) i baš taj granit (opet nema šanse jer je zaštićeno) - a ja koga vidim odmah ću da prijavim jer sam sit piraterije u smislu krađa pesama, radova ( gitara i ostale opreme), ideja i slično..imamo mi puno pametnih ljudi i muzičara koji nisu ni zlobni niti išta slično, isti su kao i svi preko samo eto imamo manje love ali to ne znači da smo gori :ziveli:
NEGO ovo je Andy on pravi besna pojačala i stoji iza mnogih idola ljudi u svetu, neka izgugla ko želi, ovde možeš čuti šta on kaže o tim blokovima ...https://www.youtube.com/watch?v=JXNQyulIfYQ
naravno ima interviju Chris Polandov na nekih 6 MINUTA I 30 SEKUNDI počinje da priča o bloku te kako u poređenju sa svim ostalim ovo jeste ono pravo https://www.youtube.com/watch?v=-9le_sVBU0s itd sanći će se lako na googlu koga zanima. Ovo je grafikon sa testa poređenje sa čelinim originalnim blokom i sa mesinganim..Sada su NAMM u Našvilu uradili 1 na 1 poređenje sa fu tone bolokom naravno ovo čudo ga je totalno zasenilo, biće video uskoro ..... interesantna je kombinacija i sa titanijumom, opet stone ton bolje zvuči o tome priča Poland u interviju iznad. Svi kupuju nema ono za DŽ što govori o kvalitetu Image...

Za one koji više vole blusy zvuk, ovde pored toga kako se instalira blok i poređenje sa blokom jedne poznate firme na licu mesta itd itd ima šta uradi isti sa sustainom na 6 minuta 29 sekundi gitara bukvalno zapeva :D :bambi: nema efekata pravo boc u pojačalo https://www.youtube.com/watch?v=ZiTJKuthBMk

VAŽNO! da nije da svi cepaju neke skupe besne gitare moj pa mogu reči brat Scotty G svira strata nekog no name , neka Kinska ''šugavica'' kopija sa jeftinim magnetima GFS ali je recimo sa njom profurao ceo NAMM pa bio na sceni sa mnogim facama i svi ga zapitkival za đitru itd itd naravno da lik ima tonu skupih gitara ali dolazimo do onog da ne mora biti skupo da bi bilo dobro i poenta je šta jedan blok uradi sa no name stratom počinje na 5 minuta 20 sekundi https://www.youtube.com/watch?v=ZvSfe-7JLFs
eto toliko....Naravno kao i mnoge nove radikalne stvari mnogima se neće dopasti ali tako i treba jer nije ovo za svakoga...hteo sam da podelim šta je novina u USA, kao što rekoh tek je novina u Srbiji i Evropi jer pored mene samo još jedan kolega ima blokove u Nemačkoj. U USA je drugačije, studijski muzičari to već koriste pa ima jedno 3-4 godine .... :ziveli:

Post sam napisao da bih odgovorio nekolicini OK ljudi, da ne imenujem...Na zajedljive ili neke tupave komentare neću odgovarati. :D . Hvala ... Ne radim za firmu, hteo sam samo da par ton frikova sazna šta je novo u svetu ist onako kao što bih i ja želeo da saznam neku novost po pitanju opreme Hvala :ziveli: :bambi: :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Stone Tone blok

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Jul 2017, 02:26

:D grafikon nije izašao, naravno negde pogreših..evo ga sada ,toliko od mene na ovu temu, sve najbolje :ziveli: :bambi:
Image

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Stone Tone blok

Post by eg303 » 21 Jul 2017, 10:28

Msm, nema sumnje da radi natprosečno ali za te pare (250$) prosečan ljubitelj Stratocaster gitare može da kod prosečnog kamenoresca naruči prosečan spomenik...
P.S. Ostaje misterija zašto je za Jackson gotovo ista količina kamena 80$...
P.S.2 Izgleda da je u pitanju šerif-notingemski porez za strat sirotilju... :(

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Stone Tone blok

Post by MIKI-DJORDJE » 22 Jul 2017, 04:50

:lol: dobra ti ova za spomenik..nisam pitao ali moguće..doduše daleko je mekši taj kamen ovaj je '' Volcano Black Absolute Granite, the compression strength of which is 19,000 psi/130,000 kpa and the tension strength of which is 700 psi/4,800 kpa'' četvrti najčvršći materijal na zemlji...Imao sam prilike da vidim mašinu ogromno čudo seče sa nekakvom plazma malznicom to je ono što sam mogao da vidim ostalo je tajna jel...Nikakv magični sastojak nego kontam da se čovek ubio radeći na tome pa je redno da zaštiti maksimalno...
Lepo si to primetio Eg303 , pa reći ću t odmah to se F ''glupira'' jer vidim da je za Gotoh ista cena malo skuplji za Ibanez tremolo dobro on ima specifičan oblik...Pazi treba proveriti vidim da je za G and L 110 $ manje pa možda neki 2 point tremolo može da ide sa jeftnijim blokom....Kažem ti tu se pitaju druge firme koje su taj proizvod prihvatile kao upgrade opciju i zamerka ti je na mestu :bambi: . ja nisam ljubitelj F ali koliko vidim ljudi pucaju ladno preko 100E za neke blokove i ako imaju gitaru od soma i kusur a ko želi da je budži to je sića... Kao što u inteviju kaže Kris Poland a on je platio blok 120$ bio je 150$ pa je FR odlučio i Jackson da se cena spušta i to je to neće niže ići - samo može gore kada se popularizuje znaš ono potražnja mali proizvodni kapaciteti i cena raste..LM meni je ovo bolji upgrejd nego li movi magneti, farbanje i slično.....
Ima i faktor ono kada se pojavi noviji model malo naprže cene..između ostalog je jako zeznut spoj metala i tog vulkansog granita na F bloku pa je morao da razradi verziju spajanja te je i žleb za ručku specijalno ojačan... U svakom slučaju slažem sa tobom, zašto neke firme rade onako a druge ovako ostaje da nagađamo :bambi: mada mi ovde lako sabiramo 2 i 2 :bambi: mislim da ću mu baš preneti ovo
P.S.2 Izgleda da je u pitanju šerif-notingemski porez
meni se dopalo i to puno :bambi:
Ovo je eksluziva tako i treba da ostane, baš za ton frikove...Ako nekako mogu pomoći nekolicini ok likova porudiću se...Pre su svi bili sa pričom ''naš blok daje bolji rezultat'' a ovo je manje više 1 put da je neko bez frke dao laborantima da testiraju da se vidi to lepo crno na belo ....
VAŽNO- Iskreno Eg jedan od razloga zašto ja nisam hteo pre tih par godina jeste bila cena, i tu nema tajni najiskrenije sam kazao šta će mi upgrejd ako već za tu lovu imam osrednju finu gitaru, pa veliki problem oko carine i drugo jer je reč o novini stvarno mi je bila frka da me carinici ne iskasape, ali prošlo je za sada sve ok i propisu. ....E sada to što nisam ranije to furao za većinu djitri sigurno nije uticalo na moj život :bambi: , zato je sloboda super fora kada ne moraš da radiš za bilo koju kompaniju......Odavno je prošlo vreme kada sam se oduševljavao na slepo u smislu izađe proizvod i ono ''wow mora da je kao na tako'', ovi se čak i ne reklamiraju ...znao sam da će biti dobro ali iskreno nisam očekivao toliku razliku...e sada moguće da se nekome neće dopasti, sve zavisi ko kakav zvuk ganja...
Možda ima i onaj faktor ako se popularizuje onda više neće biti eksluziva a ni ''secret weapon'' za snimanje, live nastupe, pa i ono za ''svoju dušu'' i slično.....Da se razumemo ja i dalje imam svoje mega velike mesigane blokove, nisam ono u fazonu ''e sada će to na sve gitare'' ja bih voleo ali košta...U glavnom na moju No1 ide ovaj blok, na kraju nju i i još jednu najviše i sviam 99% vremena - za sada je tako :ziveli: :bambi: i eto hteo sam da podelim možda malo i pohvalim, da nas par ton manijaka upoznam sa tom opcijom i to je sve...sve najbolje :ziveli: Ako mogu nekako da pomognem sigurno hoću u smislu kontakta da pitam itd...veliki pozdrav :ziveli:

PS da imam mogućnosti veruj rado bih uzeo par komada i podelio nekolicini ljudi i to baš sirotinji
PS2 biće i nutovi tj već i ima oni naravno trebaju i jesu puno pristupačniji, jedina je muka ta što se mora seći tamo pa ako uradi neke nutove univerzalne javljam..mada opet je tu pitanje F jer ne znam da li su oni zaštitili i oblik nuta, a tih kopija i varijacija na strat vratove ima tona...mada setih se tusq-a...on je jeftin i stvarno super opcija ja je koristim - zadovoljan sam..ovo ''jeftin'' jesamo cena kvalitet je prva liga nema tu zbora :bambi:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Stone Tone blok

Post by hipihill » 22 Jul 2017, 09:57

Hvala na objasnjenju, nisam do sada cuo za te blokove, ali nisam se mnogo ni interesovao.
Cestitam ti jer si nabavio ono sto si zeleo! Neka te sluzi dobro!

Moja filozofija je potpuno suprotna: kod skupih gitara svaka promena moze biti kontraproduktivna, kod jeftinih je neisplativa. Uglavnom sam imao skuplje gitare i tu nikada nista nisam menjao definitivno, ali se jesam igrao. Posebno sa Gibsonima i uvek sam se vracao na prvu ugradnju kao najbolji kompromis. Kod Am. Fendera nikada nisam osetio potrebu za zamenom bloka jer i u najjeftinije modele stavljaju dovoljno kvalitetan celicni. Jednom sam na jeftinom Squieru menjao ceo tremolo i jeste bilo nesto bolje, ali ne frapantno da bi bilo isplativo. Takodje sam imao kratko vreme beli Road Worn i tada razmisljao o celicnom bloku, ali brzo odustao i resio se te gitare. Kod tih skupih modela smatram, a moje iskustvo to potvrdjuje, da je konstruktor napravio najbolji moguci kompromis. Da, kompromis jer sa promenom nesto poboljsamo, nesto pokvarimo. Posebno mi je to bilo evidentno kod Gibsona, poboljsas sustain, pokvaris harmonike (Tonepros, Faber...). Ipak te skupe gitare citavi timovi preslusavaju i upikavaju sa onim sto su osmislili da bude na njoj i cesto su delovi specificni i namenski. Kod jeftinih gitara mnogo se stedi pa je tu unapredjenje verovatno moguce, ali je pitanje koliko je isplativo. To jedino zna vlasnik koji ulaze novac.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Stone Tone blok

Post by eg303 » 22 Jul 2017, 11:04

Mene je povuklo što onaj tip demonstrira taj stone block na nekoj no-name gitari, i sam kaže da je možda i Skvajer u pitanju, msm, stoji da će na svakom Skvajeru da taj kamen poveća sustejn i generalno unapredi ton ali onda kada bi prodavao taj Skvajer oglas bi glasio: prodajem Stone Tone sa Skvajerom, cijena 300 evara...
Dakako, pošto je to uslovno novina da se time i pravda cena ali daleko od toga da je magma toliko dragocena, pre desetak godina gledah neku emisiju gde su engleski sređivači stanova pravili neku kuhinju i celu radnu površinu (veliku, cca 5-6m2) naruče iz Francuske gde su je isekli od skamenjene lave, debela oko 5-6cm, isekli i rupe za sudopere i svašta, cena sigurno nije bila sitnica ali ta kompanija se time bavi (evo jednog linka za te kuhinjske lava površine: http://www.thekitchn.com/all-about-lava ... ght-169294), znači da je daleko od neke preterane egzotike prčkati po vulkanskim izbljuvotinama, setimo se Štajnberga pre trijes i kusur godina...
Ako se pokaže veće interesovanje već vidim za par godina na Aliekspresu "zamalo-pa-stoun-blok" kamenje za tremola u desetini cijene...
Inače, zainteresovalo me je pa sam odgledao još par videa, ima jedan lik koji sam demonstrira ugradnju stoun bloka na neku hand-made gitaru, pričvrljio ga je šrafovima i super lepkom za metalnu ploču...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Stone Tone blok

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Jul 2017, 20:12

Hvala Hipi na željama...služiće evo testirao sam na dve gitare i pravo da ti kažem ja na mojima više ništa ne stavljam, iskoristiću 2 džinovska mesingana jer su i oni ok trenutno na mestu br 2 a u miljenicama koje imaju FR ili tremolo ide isključivo ovo čudo. Navukao sam se...Jer stvarno radi, nakon dugog vremena da se nisam morao zapitati ''jao pa možda nije trebalo da zveknem pare za ovo'' :) a imao sam takve momente u prošlosti. Opet kažem nije za svakoga u smislu ko zna možda se nekome ta promena u opšte ne bi dopala i to je ok. Slažem se sa todom oko menjanja gitara te da se za te novce uradi najbolje što može...No ovo je nov materijal i sam FR i Fender ga je Aminovao....Mada kažem nće to nikada zaiveti neku masovnu proizvodnju, nije tome namenjeno...Ko zna možda u budućnosti...Lično daleko više volim LP gitare nego li strata :D , prosto sustain i zvuk humbakera je ono što meni leži...E sada imam priliku da na statolikoj gitari izvučem odličan sustain , to je bio jedan od razloga što nisam baš bio fan bolt on vartova i takvih rešenja....Ne bih bušio gitare, trudim se sačuvam i najmanji šraf a ako menjam nešto to je ovako neinvazivno tu nema posla niti pilanja skinem jedan blok stavim drugi i ćao...originalan naravno čuvam.....Magnete veruj nerado menjam. Tako da se mi u principu slažemo ... Skupe gitare iskreno retko kupujem u zadnjih 15 ak godin , sada šta je skupo u smislu radije tražim neke koje nove koštaju oko 700-800e ( ako nađem polovne) a često i dosta manje pa ih preurdim, ili ganjam totalno nepopularne firme, zaboravljene i tu nađem te gem gitare - za malo love puno gitare tj pro mašina. Totalno sam se distancirao od brendova, naravno gledam ja to i dalje ali se trudim da mi je prvo na pameti kvalitet, često i pogrešim naravno ☺... trenutno sam u toj fazi...do kada videću...A imao sam i faze kada mi je stav bio bolje 2 dobre gitare high end nego li 20 onako nekih osrednjih, to se kod mene uvek menja...moguće i kod drugih...Hvala još jednom :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Stone Tone blok

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Jul 2017, 20:27

Hvala Eg303, i hvala na linku da skroz zanimljivo...Što se tiće Skvajera ja sam baš pikirao njega da ne bude ono ''e pa gitara je skupa naravno da dobro zvuči'', ima više videa kao što si i sam provalio, gde sviraju daleko skuplje gitare . Baš taj što objašnjava instaliranje i stavlja kap lepka ta gitara je neka besna custom rađena za njega samo. Ovo oko lepka stoji u uputsvu ja to nisam znao oni tako rade sa svim blokovima, što sam počeo i ja ...uvek se nešto novo nauči :) :bambi:
Da bilo je već pokušaja kopiranja ai teških nebuluznih provala, svakavih ljudi ima..... tako da i ako probaju Kinezi mogu nešto drugo taj kamen spec granit nemogu i da hoće, e sada šta će i kako nemam pojma, a verujem da će ih ovi lupiti po džepu. Veruj ja da i ako vidim kod nas nešto slično na tu foru kopiranja odmah bi razamišljanja prijavio. Jer mi je to grozno, kopije gitara, trzalica, pedalbordova, pedala, krađe intelektualne svojine, a ima toga...Ojadili su Kinezi divljaci mnoge da ne spominjem neke i od mojih prijatelja...Meni su ok njihovi legalni proizvodi a divljaci- piraterija to je nešto drugo...Eto vremena se mjenjaju, naravno i gitara ide napred, ja sam pristalica inovacija ukoliko funkcionišu i ako su mi OK. Da li je to tusq nut, čelični jumbo pragovi ili kao u ovom slučaju Blok - meni je sve to ispalo super i zadovoljan sam....Slično je bilo SS pragovima, kad god ide refreting samo oni i ništa drugo...dok se možda ne pojavi nešto novo i bolje... :ziveli: kad mogu probam ako dozvole finasije i ako vidim svrhu svega toga...sve najbolje :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Stone Tone blok

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Nov 2017, 08:05

ovo je bilo Jula nekako sam zaboravio da podelim, Čika Chris Poland sa stone tone blokom a snimo Dilan onaj što ima YT za pickape...možda neko i gleda...


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Stone Tone blok

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Jan 2018, 18:15

Na putu je drugi :) extra fat Stone Tone block custom verzija, ovo je prvenac testiran mesecima...Trebalo je ovo možda da učinim ranije, ali mrzim to deljenje šta imam itd, no eto odlučih da za par stvari napravim izuzetak, blok je ipak nešto potpuno novo, ne samo jer i nema ga niko već je u Evropi novina. Dužan sam ispravku :) :bambi: kako kolega ima Prusko prezime i Nemačke pretke rođen je u istoj - ja sam bio siguran da on živi samo tu, međutim pasoš je US i tamo je tako da ispade da je ovo jedan jedini u EU :D :bambi: . Ja mislio da da sam drugi Evropejac, kad ono ispade prvi :) .
USA naravno ima ljude koji ih su ih testrirali koristili par god pre mene, uglavnom je za tone frikove. Slika nije nekog kvaliteta kao i sve moje, obično škljocam starim mobilnim i ništa nije šminkano ali sam prešvrljao neke podatke kako bih zaštitio privatni profil firme i vlasnika i svoj. Kome treba blok isti se traži preko FR oficijalno. Slika je deo mojih zapažanja jer je vlasnik firme zatražio da iznesem svoje skromno mišljenje što mi je naravno bila čast....
Custom verzija će biti ista samo deblja i ima neko iznenađenje koje ću tek videti, iskreno ne znam šta je, možda neki super L ili? Mogu samo da nagađam....Vlasnik i tvorac za mene genije želi da me iznenadi...LM da skratim, takođe izvinjavam se što ne delim fotke i tako to jer hajd neka bude da sam stidljiv, mrzim hvalisanje. Jedan od razloga je taj da ljudi ne pomisle da sam buržuj, oprema snob i slično tačnije da mladi ne misle da je šta od toga potrebno da bi se sviralo.....
Drugi blok će ići na neku baš cheep gitaru, ne cheep po kvalitetu već ceni jer zaista danas ima takvih gitarčina do 500e da je to prosto bilo nepojmljivo pre 10+ godina a pre 20+ tek....Primera jedan od najboljih vratova koje sam probao je bio na gitari od oko 150 evra, čak i nema made in ali je sigurno Azija u pitanju je jedan super skromni Washbrun ne viđam taj model, imala je pickguard kao RG ibanez beše HSH ili HSS kombinacija, nije mi toliko ostalo u sećanju po pitanju magneta ali vrat i pragovi wow...Prosto zapo je komad..Stajala je u radnji znači ništa nije rađeno na njoj, čak ni neki set up....Bez šale odušivila me više nego mnoge od 1000+ Evra koje sam probao po radnjama tih dana....

MOŽDA ZANIMLJIVA PRIČA

Kao tinejdžer dok su bile VHS kasete doba video rekordera kružio je dokumentarac o Aerosmith-u tada su baš bili u jeku slave, nakon nekih kikseva i opale karijere posle uspešnih 70ih nanovo vaskrsavaju saradnjom sa Run D.M.C. koji su odradili sa njima ''Walk This Way'' (inače pesama sa albuma iz 1975 Toys in the Attic kada su postali zvezde, te '86 ih opet spašava da tako kažem).
Album ''Pump'' ih je lansirao u mega zvezde a naredni ''Get a Grip'' je zacementirao njihov status kao vodeće R'N'R sile.
Dotični dokumentarac (prošaran pesmam i spotovima, to je tada bilo popularno) ima deo kada Joe Perry pokazuje svoje gitare, naravno gledao sam kao hipnotisan kako iz gomile gitara izvlači LP Juniore, druge Gibije, Neke besne Rickenbackere, B.C. Rich-eve, Fendere, Charvele itd... Međutim u par navrata spominje cene, sećam se određena miljenica koštala ga je 600$ i onda vadi gitaru za koju kaže ''ne znam šta je ovo'' gleda u headstcok izgovara čini mi se neko levo ime te spominje kako je jeftina ali da je fenomenalan zvuk. To je bila meni prva lekcija da nje sve u besnoj opremi i imenima te ceni koštanja, ako takav kralj gitare bez blama pokazuje jeftnu no name gitaru koju nosi na snimanje onda mora postojati nešto više od puke slučajnosti. Naučih da nešto može vruhunski bez obzica na cenu i pedigre.

konačno fotka na pravom mestu :bambi:

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest