Malmsteen tip tremola

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Malmsteen tip tremola

Post by metalstringer » 15 Sep 2017, 14:09

Primetio sam da ovde na forumu dosta ljudi ne ceni Malmsteena...al to je druga tema
Mene zanima, posto se stvarno ne razumem, njegov fender, tj. tip tremola koji koristi? cini mi se kao neki klasican tremolo, reko bih da ne koristi floyd rose tip. E sad, ako nije floyd rose i plus nema nut locker, kako odrzava stim i da li odrzava kako treba? Da li je tremolo toliko dobar i civije? Ja imam ibaneza koji ima fat 10 tip tremolo i ako ga koristim sve se raz.ebe brzo ( ibanez 170 dx)
Znaci, zanima me taj Malmsteen tip tremola i koja je fora da odrzi dobro stim kad nemas floJd i ako nemas nut loker?

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Malmsteen tip tremola

Post by Tenji » 15 Sep 2017, 16:35

Malmsteen je freak za vintage Stratocastere, tako da koristi 6 point tremolo kontam na svim gitarama.

Rastimavanje gitare usled koriscenja tremola je uglavnom do nekog od sledecih razloga:
-Zice ne klize lepo preko nut-a,
-Zice nisu dobro istegnute,
-Zice nisu dobro namotane,
-Zice su previse stare,
-Tremolo nije lepo podesen ili nije ispravan, pa se ne vraca svaki put u nulti polozaj kako treba,
-Civije su lose.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Malmsteen tip tremola

Post by eg303 » 15 Sep 2017, 23:49

Svakako jedan od najčešće citiranih videa na tu temu (potpuno opravdano)...


board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Malmsteen tip tremola

Post by board index » 16 Sep 2017, 01:22

Uzmi Starta '70 i ubaci druge magnete i manje vise eto je izvorna Malmsteenova gitara :). Koliko sam i ja upucen, upravo ovo sto je i Tenji rekao sto se tice tremola.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Malmsteen tip tremola

Post by ProfessorBaltazar » 16 Sep 2017, 06:11

metalstringer wrote:
15 Sep 2017, 14:09
...da ovde...
A nisi primetio da dosta ljudi ovde na forumu ne ceni nikoga?

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Malmsteen tip tremola

Post by alfonso » 16 Sep 2017, 06:59

Nisam neki ljubitelj Malmstina i nisam se interesovao za njega dok se nisam sprijateljio sa likom koji se bas przi na njega. Moram reci da je lik stvarno nestvaran muzicar (iako ne volim taj tip muzike) i ponekad pustim neki klip jer stvarno volim da gledam ljude koji sviraju sa takvom lakocom.
Moj je stav da treba sve poslusati i istraziti (koliko je neko u mogucnosti) i formirati misljenje. Naravno da sam mislio da Vai i Malmstin se samo razmecu svojim umecem bez duse i to. Ali kada udjes malo dublje u sustinu svega dodje se do nekih drugih zakljucaka.
Kao sa slikom crni kvadrat Kazimira Maljevica (mislim da se lik tako zove). Deluje debilno skroz da je to umetnost, ali kada vidite pozadinu svega toga, kako je i zasto nastala takva slika shvatis zasto je to umetnost

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Malmsteen tip tremola

Post by metalstringer » 16 Sep 2017, 07:52

Ko je sad pa ovaj?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Malmsteen tip tremola

Post by metalstringer » 16 Sep 2017, 08:45

ProfessorBaltazar wrote:
16 Sep 2017, 06:11
A nisi primetio da dosta ljudi ovde na forumu ne ceni nikoga?
Nazalost. A o Malmsteen-u nisam ocekivao toliko pljuvanja. Mozda je on idiot, kreten itd ovako ali muzicar jeste, i nije bas tehnicar kao sto mnogi pricaju, cuje se umece i kroz tu jednu skalu i ima dusu. To sto se nekome ne svidja i sto mu je svaki album, kako kazu, isti fazon i nista novo, je ok, ok je njihovo misljenje, svako ima pravo na to, a sto se mene tice uvek ga rado slusam i mogo bi samo da serem kako samo brlja po gitari, ne bilo fer ni posteno.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Malmsteen tip tremola

Post by Tenji » 16 Sep 2017, 09:29


metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Malmsteen tip tremola

Post by metalstringer » 17 Sep 2017, 02:38

:lol:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Malmsteen tip tremola

Post by tommytigh77 » 17 Sep 2017, 05:09

Debeli šved definitovno koristi 6-screw (vintage) tremolo i stare Kluson čivije, rasečene na pola... sve ja to imam na svojoj gitari i sve ja to vrndžam kao Floyd Rose i sve to i dalje stoji u štimu, nikakav problem. Nije fora kao što priča onaj dezinformisani Frudua na Youtube što truje narod, malo je zajebanije, ne bi bilo ni fer da je tako lako. Čovek je teški nemač pojma, ali nije prvi takav koji je popularan iz bogzna kog razloga. Pošto Cope nikako nije izeditovao onaj video gde sam stavio Callaham tremolo i usput objasnio celu proceduru, evo ovih dana OBEĆAVAM da ću uraditi video u kućnoj radinosti, i onda će ti biti jasno kako i zašto se Švedu (a i meni, je l') ne raštimava gitara iako nema Floyd i/ili locking čivije.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Malmsteen tip tremola

Post by metalstringer » 17 Sep 2017, 09:48

tommytigh77 wrote:
17 Sep 2017, 05:09
Pošto Cope nikako nije izeditovao onaj video gde sam stavio Callaham tremolo i usput objasnio celu proceduru, evo ovih dana OBEĆAVAM da ću uraditi video u kućnoj radinosti, i onda će ti biti jasno kako i zašto se Švedu (a i meni, je l') ne raštimava gitara iako nema Floyd i/ili locking čivije.
To! Ja na svom ibanezu imam, da kazem, slican tremolo. Cak mislim da sa njim i nije problem vec verovatno civije nisu dobre. Voleo bih da, ako moze, da malo poradim na gitari i resim problem. I jos nesto, jel se meni cini da svedjanin ima neki neobican nut? Kao da metalni.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Malmsteen tip tremola

Post by hipihill » 17 Sep 2017, 10:34

tommytigh77 wrote:
17 Sep 2017, 05:09
Debeli šved definitovno koristi 6-screw (vintage) tremolo i stare Kluson čivije, rasečene na pola... sve ja to imam na svojoj gitari i sve ja to vrndžam kao Floyd Rose i sve to i dalje stoji u štimu, nikakav problem. Nije fora kao što priča onaj dezinformisani Frudua na Youtube što truje narod, malo je zajebanije, ne bi bilo ni fer da je tako lako. Čovek je teški nemač pojma, ali nije prvi takav koji je popularan iz bogzna kog razloga. Pošto Cope nikako nije izeditovao onaj video gde sam stavio Callaham tremolo i usput objasnio celu proceduru, evo ovih dana OBEĆAVAM da ću uraditi video u kućnoj radinosti, i onda će ti biti jasno kako i zašto se Švedu (a i meni, je l') ne raštimava gitara iako nema Floyd i/ili locking čivije.
Da, taj Frudua je maksimalno pisican u svim spotovima koje sam video :D!
Nisam zapazio ta tvoja objasnjenja koja pominjes, ali nemam nikakvih problema sa rastimavanjem vintage tremola (a ni modernog) i uvek radim slicno objasnjenju Cutom Shop majstora John Cruza. Ne mora naravno svaki put da se masinski poliraju delovi, ali uvek tvrdom cetkicom ih dobro ocistim. Ozbiljnije poliranje je potrebno kod pojave rdje recimo. Zapravo sustina je u maksimalnom smanjenju trenja svih delova po kojima zica klizi i podmazivanju, naravno uz njihovo prethodno ispravno montiranje i istezanje. Lubrikativna sredstva pominje i Fender u svom uputstvu za setup.

https://www.youtube.com/watch?v=eDU8nqQdXfw

Trremolo podesavam po sistemu koje prikazuje drugi majstor iz Custom Shopa Paul Waller.

https://www.youtube.com/watch?v=9CkrKdQR6_g

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Malmsteen tip tremola

Post by bancika » 17 Sep 2017, 20:27

metalstringer wrote:
17 Sep 2017, 09:48

To! Ja na svom ibanezu imam, da kazem, slican tremolo. Cak mislim da sa njim i nije problem vec verovatno civije nisu dobre. Voleo bih da, ako moze, da malo poradim na gitari i resim problem. I jos nesto, jel se meni cini da svedjanin ima neki neobican nut? Kao da metalni.
Mesing

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Malmsteen tip tremola

Post by Rockatansky » 18 Sep 2017, 07:37

Lubrikativna sredstva pominje i Fender u svom uputstvu za setup.
Jel neko razmisljao ili probao da stavi teflon (traku) ispod zice, na sedla i nut? Ja sam hteo da probam poslednji put kada sam menjao zice, ali sam bas bas zurio i nije mi se dalo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest