Melodija

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

ConfuzedMind
Posts: 14
Joined: 24 Sep 2017, 18:39

Melodija

Post by ConfuzedMind » 24 Sep 2017, 19:07

Ljudi imam Melodiju el. gitaru, kupio sam je pre skoro 20 god. kad sam pocinjao da sviram, bila je u totalnom haosu, i dao sam je tada nekom restauratoru da je sredi i ostala je kod njega naredni 15 god. Za to vreme sam svirao akusticnu gitaru i tudje elektricne i onda upoznam RM Tocka i nadjem coveka kome sam je dao i uzmem je gotovo svu u delovima.
Dao sam je Mirku Tasicu da je sredi, zamenio je pragove, sredio vrat, telo prefarbao, elektriku ulozio sam sigurno 180eu. Svirao sam malo sa Tockom i sad ocu da je prodam i niko nece da je pogleda, i kao daju mi neku sicu maltene kao da treba da im poklonim.

Recite mi vi nesto o Melodiji, zar su to toliko lose gitare, ja nemam bas mnogo iskustva sa el. gitaram posto sam vise svirao akusticnu ali kad sam upoznao Tocka, kod kuce sam vezbao na njoj.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Melodija

Post by Rockatansky » 24 Sep 2017, 19:34

Moze neka slicica? :)

ConfuzedMind
Posts: 14
Joined: 24 Sep 2017, 18:39

Re: Melodija

Post by ConfuzedMind » 25 Sep 2017, 10:20

[img]http://image_20170918_162335[/img]

ConfuzedMind
Posts: 14
Joined: 24 Sep 2017, 18:39

Re: Melodija

Post by ConfuzedMind » 25 Sep 2017, 11:23

Videcu da uploud-ujem sliku, nesto mi ne ide sad.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Melodija

Post by Kristijan » 25 Sep 2017, 19:19

Небитно је колико си уложио у гитару. Надоградња гитаре се ради да би тебе боље служила али за било ког купца то је само буџена гитара и може да буде пун кофер проблема. У оваквим ситуацијама се чувају стари делови па ако решиш да је продајеш онда јој вратиш старе делове а оно што си улагао у гитару чуваш за себе, па или продајеш засебно или уградиш у неки бољи инструмент. Кад било коме кажеш да је у питању Мелодија то значи да ћеш да извучеш само оне паре које би добио и да јој ништа ново ниси уграђивао па зато саветујем да вратиш њене оригиналне делове и утопиш је за оне паре за које можеш. Какву год цену да ставиш на крају ћеш морати да је продаш по тржишној цени. Неки то уклавире после пар недеља, неки годину дана држе цену па или попусте или одустану од продаје.

ConfuzedMind
Posts: 14
Joined: 24 Sep 2017, 18:39

Re: Melodija

Post by ConfuzedMind » 25 Sep 2017, 22:13

Zao mi je sto posle svega treba da je prodajem i to za bud zasto, a opet ne sviram je, a toliko sam ulozio u nju, realno, mislim da licno zasluzujem da sviram na boljoj gitari, a nemam trenutno sredstava da je priustim. Jednostavno promasena investicija. :(

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Melodija

Post by Kristijan » 25 Sep 2017, 23:17

Ако сам кажеш да мислиш да заслужујеш да свираш на бољој гитари онда си одговорио на своје питање да ли је то толико лоша гитара :)

Ако могу да се нађу половни Сквајери за 50 до 100 евра (а могу!) то је врло добар разлог да нико не размишља о Мелодији. Ако бих се уопште одлучио за Мелодију (а не бих!) дао бих свакако мање од 50 евра без обзира на стање инструмента и ни еврић више.

Коначно, немој да размишљаш на тај начин, просто свирај ту гитару коју имаш ако размишљаш да купујеш бољу кад се укаже прилика. Ако ову уопште не свираш нећеш ништа боље да звучиш ако се дохватиш боље гитаре, није све до инструмента. А то о заслугама... Па оно, живот није фер, крај приче. Будући да кажеш да ову гитару не свираш онда, да извинеш, не заслужујеш ни то што имаш, а боље не сме ни да се помиње.

ConfuzedMind
Posts: 14
Joined: 24 Sep 2017, 18:39

Re: Melodija

Post by ConfuzedMind » 25 Sep 2017, 23:41

Ja sam rekao da sviram akusticnu gitaru, ali posle poznanstva sa Tockom resio sam da rehabilitujem tu staru Melodiju, cisto da probam malo, kada bih aktivno svirao sa nekim bendom mislim da bi trebalo uzmem neku bolju.

A sa tvojim potcenjivackim stavovima mislim da si omasio profesiju, nebi uopste trebalo da sviras bilo sta, tebi je nebi dao ni za dzabe.

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: Melodija

Post by zek » 25 Sep 2017, 23:50

Koji je to model Melodije?
Bilo je mnogo modela a među njima se mogao naći i neki dobar komad čak i sa pristojnom elektrikom.
Daj okači neku sliku da se vidi o čemu se ovde diskutuje.
Prvo nisi rekao šta ti se ne dopada kod te gitare, drugo hoćeš bolju a ne sviraš električnu gitaru, a onda se ljutiš kad ti kažu da je sve to kako si naveo samo bacanje para. NHF :cao:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Melodija

Post by ProfessorBaltazar » 26 Sep 2017, 00:52

U stvari tema treba da se zove "E, ja upoznao Tocka!"

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Melodija

Post by Kristijan » 26 Sep 2017, 09:13

ConfuzedMind wrote:
25 Sep 2017, 23:41
Ja sam rekao da sviram akusticnu gitaru, ali posle poznanstva sa Tockom resio sam da rehabilitujem tu staru Melodiju, cisto da probam malo, kada bih aktivno svirao sa nekim bendom mislim da bi trebalo uzmem neku bolju.

A sa tvojim potcenjivackim stavovima mislim da si omasio profesiju, nebi uopste trebalo da sviras bilo sta, tebi je nebi dao ni za dzabe.
Ниси ме добро разумео.

Мелодија гитара се не купује као гитара која ће да се користи на дуге стазе, то су инструменти за почетника или инструменти који служе као прелазно решење. Људи ти нуде мало пара јер неће да дају за резервну варијанту више пара него што касније могу да добију када реше да је утопе. Оно како сваки појединац цени свој инструмент је ирелевантно јер то не мора да одсликава стање тржишта.

Људи свирају свакакве гитаре. Погледај какву гитару свира Воја из бенда Хипнагога слике. Ако знаш Точка можеш и њега да питаш, тај бенд је свирао њему као предгрупа. Тако да та прича о томе какву гитару мора човек да има да би свирао у бенду напросто не стоји. Није на одмет имати што бољу гитару али није суштинска препрека ако у датом тренутку немаш такву гитару. Немам ја подцењивачки став, сам си своју гитару окарактерисао као недовољно добру чак и за собно свирање (у противном би је свирао, зар не?) и недовољно добру за свирање у бенду. На основу те две одреднице не може много тога лепог да се закључи о тој гитари.

Не бих сравњивао свирање акустичне и електричне гитаре, није то иста зверка, то си и сам засигурно приметио. Рекао бих да је од суштинског значаја, ако те на дуге стазе интересује свирање електричне гитаре, да обавезно свираш гитару какву тренутно имаш и да у бенду свираш гитару какву имаш, од чекања идеалних околности нема ништа.

Једна моја пријтељица тезгари и свира Squier Bullet Strat ког је платила 50 евра, гитара јесте била половна али је била перфектно очувана. Узела је ту гитару јер није више могла да чека боље околности а у том тренутку је имала финансијски проблем. Касније је скапирала да њој та гитара опасно лежи јер је лакша од других Стратова, таман за цуру. Апсолутно нико од колега нити било ко од публике није приметио да опасно ремети поредак ствари или звук бенда то што она свира јефтиног Сквајера. У том контексту је мени твоја карактеризација Мелодија гитаре проблематична, капирам да није ни као тај јефтини Сквајер. Кад се свира јефтина гитара у бенду може да се заради за скупљу гитару, кад се не користи ни јефтина гитара онда се не може готово ништа.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Melodija

Post by alfonso » 26 Sep 2017, 10:15

Pre nego sto si ulozio pare u melodiju (ili bilo koju drugu) trebao si uraditi domaci zadatak. I na skuplje gitare kada uvacujes kvalitetne delove, ne mozes da izvuces ulozeni novac. To je tako sa svim stvarima od auta, preko kuce do instrumenata.
Skupo si platio skolu,ali sad znas za sledeci put. Jedini nacin da izvuces neki novac jeste da je das u delove (mozes izvuci vise,ali ces cekati ko zna koliko) ili da je das onoliko kolika joj je trzisna cena.
Mozemo mi razglabati do sutra o ovome, ali na kraju ces je ili dati za do 50€ ili je sacuvati kao uspomenu

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Melodija

Post by Rockatansky » 26 Sep 2017, 11:11

alfonso wrote:
26 Sep 2017, 10:15
... ali na kraju ces je ili dati za do 50€ ili je sacuvati kao uspomenu
Kristijanu nece dati ni za dzabe! :twisted:

ConfuzedMind
Posts: 14
Joined: 24 Sep 2017, 18:39

Re: Melodija

Post by ConfuzedMind » 26 Sep 2017, 11:14

[img]C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop20170918_162335(1)[/img]

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Melodija

Post by Kristijan » 26 Sep 2017, 11:37

Мораш да ставиш фотографију на неки бесплатни image sharing сервер па онда да копираш линк, не може овако са линком са твоје кућне машине.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest