Egzotika samo tako...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Egzotika samo tako...

Post by eg303 » 06 Nov 2017, 09:58

Ja mislim da nije, borovinu je Leo koristio još pedesetih za izradu tela (a i vratova) gitara i danas postoje regularni Fender modeli koji su napravljeni od borovine i koji nisu nikakva ekskluziva (a još pri tom nemaju čvorove, recimo http://www.musiciansfriend.com/guitars/ ... ductDetail), ovo sa oglasa je custom shop urađen od bora pre 6 godina (farban je pa se ne vidi struktura drveta ali ne verujem da je čvornovato), sada nas uveravaju da su ovi čvornovati egzotika i to je ono što je smešno...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Egzotika samo tako...

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Nov 2017, 19:30

da prvi Telsi su bili od borovine..Jao 2600e, msm da li je to normalno? realno za tu lovu več čovek ima par opansih firmi da bira custom...nemam ništa protiv da neko traži 3 some E, ali msm to zaista treba da bude spejs šatle...
realno imho ''vaki'' jedan Harli Djevidson bi natreao tog Fendera na preznojavanje, i to dobrano....a pazi košta skoro 20 puta manje!!! msm ludilo totalno....
https://www.thomann.de/gb/harley_benton ... series.htm

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Egzotika samo tako...

Post by komil » 06 Nov 2017, 21:12

eg303 wrote:
06 Nov 2017, 09:58
Ja mislim da nije, borovinu je Leo koristio još pedesetih za izradu tela (a i vratova) gitara i danas postoje regularni Fender modeli koji su napravljeni od borovine i koji nisu nikakva ekskluziva (a još pri tom nemaju čvorove, recimo http://www.musiciansfriend.com/guitars/ ... ductDetail), ovo sa oglasa je custom shop urađen od bora pre 6 godina (farban je pa se ne vidi struktura drveta ali ne verujem da je čvornovato), sada nas uveravaju da su ovi čvornovati egzotika i to je ono što je smešno...
Slažem se, a po komentarima vidim da ih i na fejsbuku bukvalno svi pljuju. Ipak, tvoj komentar je za nijansu previše zloban: "egzotika" nije zbog čvorova, nego zbog toga što u toj limitiranoj seriji koriste drvo koje je staro preko 100 godina. Drvo su nakon toga termički obradili, kažu, da bude lakše i da bude tonski bliže starim Fenderima. To je razlika između ovih drugih čamovina, pa su utefterili kao "limited" i "exotic wood". Javor za vrat je iz nekog starog šteka. Jeste smešno na ovoj slici, ako ništa drugo, gitara izgleda ružno, ali kod onih limitiranih serija od mahagonija to već nije tako.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Egzotika samo tako...

Post by MIKI-DJORDJE » 07 Nov 2017, 10:28

Vidim ja drugari da će biti uskoro ''Fenderovi čvorovi'' aka ''Muzički čvorovi'' u smislu što više čvorova to je bolje, kao nekad satovi ono 11 Rubina, 13 Rubina i sl, a ovvo je ''imam strata 2011 sa 7 čvorova od toga su dva blizu bridža što gitari daje poseban sustain''
možemo se zezati ili ne ali garant će ljudi početi da pripisuju neke mistke karakteristike tim čvorovima ...
Nisam znao da su koristili drvo starije od 100 godina,

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Egzotika samo tako...

Post by komil » 07 Nov 2017, 12:34

To je neka fora tih limitiranih serija. Ovde je drvo iz neke fabrike nameštaja, ranije su imali neku akviziciju gde su kupili svo drvo iz neke starije crkve koja se rušila. Od tog drveta su napravili Kleptonu pojačalo, pa je nastala limitirana serija...

Kod nas u Vojvodini je svaka druga drvena taraba starija od Američke države, pa nam taj momenat starosti svakako nema isto značenje kao njima.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Egzotika samo tako...

Post by eg303 » 07 Nov 2017, 13:38

Alalim im ja to što je ta borovina stara vek, oni su onim kartonskim Stratocasterom pucali sebi u nogu jer je i taj od kartona zvučao dovoljno dobro da potvrdi teoriju da ta koncepcija može da se održi i ako na telo pravljeno od smrznutog bivoljeg izmeta (sa prethodno uronjenim pickupovima u isto), uz prišrafljen vrat se dobija za znatno manje para genuine/vintage ton...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest