Koji kabl za gitaru

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Peraaa
Posts: 14
Joined: 14 Oct 2011, 16:19
Location: Nis

Koji kabl za gitaru

Post by Peraaa » 08 Jan 2018, 19:45

Vec par godina imam probleme sa jeftinim kablovima, pa bih sad uzeo neki malo kvalitetniji. Jel imate da predlozite neki provereno kvalitetan za nekih 2000dinara?

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Koji kabl za gitaru

Post by Bili D Kid » 10 Jan 2018, 18:33

Peraaa wrote:
08 Jan 2018, 19:45
Vec par godina imam probleme sa jeftinim kablovima, pa bih sad uzeo neki malo kvalitetniji. Jel imate da predlozite neki provereno kvalitetan za nekih 2000dinara?
Idi u Balkansku ulicu, tržni centar, jedini, prvi sprat, ljudi prave kablove, imaju kvalitetne delove, mahom holandske i nemačke, naprave ti kabl kakav hoćeš. 5 metara kabl gitarski će te koštati do 1500 dinara.

Ups, tek sad videh da si iz Niša. Vidi da ti neko donese...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Koji kabl za gitaru

Post by pisac » 10 Jan 2018, 20:24

Klotz ,Nemacka.Jedan sam platio 15 evra,i...evo,sad kad sam video ovu temu,setio sam se otkad ga imam,a nikavih problema,nikad.To je ono u sta sam siguran,da je taj gitarski kabl sjajna stvar.

https://www.amazon.fr/Klotz-vina300-Câb ... lotz+cable

P.S.Pitanje sam shvatio bukvalno-koji kabl je kvalitetan?Ako se ustvari odnosi na KOJI KABL MI PREPORUCUJETE KAO KVALITETAN I GDE IMA DA SE KUPI U SRBIJI,onda ne zamerite,neka bude samo jedno iskustvo sa Klotz-om. :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koji kabl za gitaru

Post by bancika » 10 Jan 2018, 21:07

Ima na KP par likova koji prave custom kablove. Nemam ni sa jednim iskustvo da ti preporucim, ali za 2000rsd mislim da mozes lagano da se uklopis da uzmes neutrik krajeve i neki kvalitetan kabl izmedju. Pre tacno 5 godina sam porucio iz Nemacke nekoliko Neutrik konektora, par onih pljosnatih HiCon i Sommer XL kabl, i napravio od toga jedno 4-5 kablova raznih duzina, za gitaru, izmedju efekata, do pojacala, interfejsa. Jos nisam imao problema ni sa jednim. Nigde da popusti lem ili bilo sta da se desi sa kablom.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Koji kabl za gitaru

Post by Historik » 10 Jan 2018, 22:10

Na KP sam startovao lika Dr Kabl. Napravio mi vrh kabl, Neutrik konektori (oba G tipa, jer sam tako zahtevao), lemljeno srebrom, otpor na 5m 0,2 Oma. Zvuci odlicno, prenosi sve sto treba, ne generise dodatni sum a i izgleda prilicno postojano. Da ne bude zabune, ne reklamiram lika, ali imao sam sve moguce kablove cija je cena isla do 30ak evra (Fender, Dimarzio, Warwick, Rock cable, Proel, Planet waves), ni jedan nije bio bolji od ovoga koji sam platio manje od 20e.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Koji kabl za gitaru

Post by tommytigh77 » 11 Jan 2018, 00:00

Ja sam prošle godine isto zamenio komplet kablažu sa Neutrik konektorima i Klotz AC104 kablom iz PSP Elektronik u Novom Sadu. Hteo sam prvo da poručim Mogami 2524, ali kad sam saznao da je 4,5 eura metar, neka hvala. Uglavnom, sasvim sam zadovoljan i ovako. Ton je bogat i bistar, a što se izdržljivosti tiče, uzevši u obzir uslove u kojima sviram, kabl koji kod mene preživi godinu dana može NASA da ugradjuje na spejs šatl bez problema.

User avatar
Peraaa
Posts: 14
Joined: 14 Oct 2011, 16:19
Location: Nis

Re: Koji kabl za gitaru

Post by Peraaa » 11 Jan 2018, 18:00

Aha, znaci da ne gledam uopste ove gotove (Fender, Planet Waves) vec da uzmem pravljen neki. Posto se ne razumem uopste u konektore i kablove, a vidim da mi predlazete, znaci da trazim Neutrik konektore i Klotz kabl? Jel da?
Edit: Jel ovima ovaj lifetime guarantee stvarno dodje dozivotna garancije, sem ako ga je fizicki ne preje*em?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest