Gibson BANKROT

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Gibson BANKROT

Post by alfonso » 20 Mar 2018, 13:38

Nisam video da je neko spomenuo to
Gibson je na ivici da bankrotira. Gomiletina dugova, los menadzment, precenjeni instrumenti, ostanak u proslosti, a najvise to sto su hteli da naprave proboj na trziste potrosacke elektronike (nisam nasao prevd). Ili od tv, telefona pa sve do frizidera i miksera. Stvari su otisle tako daleko da nisu otisli na NAMM jer nisu imali para. Ispalo je da je dobra reklama, jer su svi pricali o njima. Sve dok nije potvrdjena glasina da su u skripcu.
Sada vidim izbacuju neke custom shop gitare od po 6k (tema kineska nova godina. Nikad gluplju stvar u zivotu nisam video iako volim Gibsona). Reizdanje flying V, koja stvarno izgleda lose na oko. Ne volim sto svi hejtuju svaki Gibsonov potez, ali su sami krivi za to.
U svakom slucaju, opsti utisak ljudi je da je najbolje da brend kupi neka druga kompanija, da bi ga ostavili u zivotu, a da sve sto je imalo veze sa njim do tad bace u neku duboku rupu i zatrpaju je
Poslao sam ovde, jer ne mogu u temu ostalo

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Gibson BANKROT

Post by Rockatansky » 20 Mar 2018, 13:40

Tako ce i biti neko drugi ce ih kupiti. Pa cemo odna videti sta ce biti dalje...

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Gibson BANKROT

Post by alfonso » 20 Mar 2018, 13:43

Ibanez i Jamaha se suska po frumima. Meni je nekako Jamaha simpaticnija. Jbg Rossi i tako to :lol:
A zamisli da ih Fender uzme :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Gibson BANKROT

Post by Rockatansky » 20 Mar 2018, 14:53

Hahah bila bi fora, mada ni Fender nije vise Fenderov ali ajde....

Ma ko god ih uzme samo malo pametnijom politikom moze ponovo da napravi kessssh! Imaju ime koje prodaje gitare same od sebe, 50 godina manje vise isto izgledaju i jos se prodaju, dakle ne treba uopste neke inovacije, samo da se poradi na odnosu cena/kvalitet ;)

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Gibson BANKROT

Post by alfonso » 20 Mar 2018, 15:07

Nije, ali nije kupljen pred bankrot :)
Kvalitet pre svega, mislim da je tu. Kontrola kvaliteta im je opala mnoooogo. Ljudi dobijaju neobradjene/krive vratove, lose ofarbane delove... Gitaru tog cenovnog moraz uzeti inda sve stima i da je sve na svom mestu (sitniji setap ne racunam)

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Gibson BANKROT

Post by hipihill » 20 Mar 2018, 17:04

Ha, ha, ha, ovo me raduje, ako ništa drugo moji Gibsoni iz preTrump ere će da vrede više :)!

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Gibson BANKROT

Post by OVCA » 20 Mar 2018, 18:19

Ne mogu da verujem da ne znate?!Pa vec ih je kupio Thoman i sada umesto Gibson loga,roka HB, samo tako :mrgreen: ...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Gibson BANKROT

Post by pisac » 20 Mar 2018, 18:25

Re: Šta vas još drži ?
Report this post Quote
Post by pisac » 18 Feb 2018, 16:01


,,Kad sam vec ovde (samo sam u prolazu),pre par dana na jutarnjem programu od 6 do 8 ide kao jedna od glavnih vesti - POZNATI PROIZVODJAC MUZICKIH INSTRUMENATA ,,GIBSON" NALAZI SE U OZBILJNIM FINANSIJSKIM PROBLEMIMA,sto ja vidim kao ublazenu verziju saopstenja da je pred bankrotom. Nikad vise proizvodjaca i modela gitara ,a nikad manje slusalaca i muzicara. Sad da prestanu da proizvode gitare svi veliki proizvodjaci na svetu,muzicari ce se snabdevati po oglasima,ili sa zaliha vec proizvedenih gitara koje su po magacinima,jos godinama...
Ta kriza,sada kod Gibsona, je tek pocetak.''

Napisah ovo pre mesec dana,a niko nije reagovao...sto moze znaciti da:
1.Ne volite Gibson i boli vas d za njega
2.Ne volite mene i boli vas q za istog
3.Bilo je toliko uzbudljivijih tema na Forumu da niko nije stigao da reaguje....

Salim se.
Medjutim,ja to tada nisam video na internetu,vec na udarnim televizijskim vestima,koja se bave mnogo ozbiljnijim temama za prosecnog zitelja Europe,jelte...ne znam sta da mislim.Da li je to zaista neki trik ,mahinacije,ili je dogorelo do noktiju i nema gde dalje,ne moze se sakriti ta kriza vise,ko to zna?.S obzirom na njihovu poslovnu politiku i paletu proizvoda,kao i na cene istih-sve je moguce.
Zanimljivo da kad neko kupi giganta,nikad nema imena kupca,uvek je to neka korporacija ili konzorcijum,tipa:A&T,Luxotica,M&B,itd...tako da u tim mutnim vodama biznisa nije iskljuceno da jedna podruznica Gibsona kupi samu sebe,to jest-Gibson.
U svakom slucaju,nastavice da zivi Gibson-kao i Fender,kad je prodat CBS-u.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Gibson BANKROT

Post by pisac » 20 Mar 2018, 18:57

alfonso wrote:
20 Mar 2018, 13:38
los menadzment, precenjeni instrumenti, ostanak u proslosti
Alfonso je sve rekao ovde.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Gibson BANKROT

Post by alfonso » 20 Mar 2018, 18:58

pisac wrote:
20 Mar 2018, 18:25
Re: Šta vas još drži ?
Report this post Quote
Post by pisac » 18 Feb 2018, 16:01


,,Kad sam vec ovde (samo sam u prolazu),pre par dana na jutarnjem programu od 6 do 8 ide kao jedna od glavnih vesti - POZNATI PROIZVODJAC MUZICKIH INSTRUMENATA ,,GIBSON" NALAZI SE U OZBILJNIM FINANSIJSKIM PROBLEMIMA,sto ja vidim kao ublazenu verziju saopstenja da je pred bankrotom. Nikad vise proizvodjaca i modela gitara ,a nikad manje slusalaca i muzicara. Sad da prestanu da proizvode gitare svi veliki proizvodjaci na svetu,muzicari ce se snabdevati po oglasima,ili sa zaliha vec proizvedenih gitara koje su po magacinima,jos godinama...
Ta kriza,sada kod Gibsona, je tek pocetak.''

Napisah ovo pre mesec dana,a niko nije reagovao...sto moze znaciti da:
1.Ne volite Gibson i boli vas d za njega
2.Ne volite mene i boli vas q za istog
3.Bilo je toliko uzbudljivijih tema na Forumu da niko nije stigao da reaguje....

Salim se.
Medjutim,ja to tada nisam video na internetu,vec na udarnim televizijskim vestima,koja se bave mnogo ozbiljnijim temama za prosecnog zitelja Europe,jelte...ne znam sta da mislim.Da li je to zaista neki trik ,mahinacije,ili je dogorelo do noktiju i nema gde dalje,ne moze se sakriti ta kriza vise,ko to zna?.S obzirom na njihovu poslovnu politiku i paletu proizvoda,kao i na cene istih-sve je moguce.
Zanimljivo da kad neko kupi giganta,nikad nema imena kupca,uvek je to neka korporacija ili konzorcijum,tipa:A&T,Luxotica,M&B,itd...tako da u tim mutnim vodama biznisa nije iskljuceno da jedna podruznica Gibsona kupi samu sebe,to jest-Gibson.
U svakom slucaju,nastavice da zivi Gibson-kao i Fender,kad je prodat CBS-u.
Kazem, nisam video. Ispratio malo to sve oko toga. 300+ milki su u dugovima za koje nisu rentabilni da vrate. Tako da je kanal bas dubok

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Gibson BANKROT

Post by pisac » 20 Mar 2018, 19:07

Interesantno je nagadjati da li bi ih kupio neko iz branse,pa da to bude kupovina kao Renault-Nissan i slicno,ili neka korporacija koja se bavi necim nevezanim za muzicke instrumente.
A mozda ce se Gibson izvuci iz neprilika...samo ako imaju dugova kao sto kazes,bogami-mrka kapa.
300 miliona?Tu ni Djokovic ne moze da pomogne.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Gibson BANKROT

Post by hipihill » 20 Mar 2018, 19:17

pisac wrote:
20 Mar 2018, 18:25
,,Kad sam vec ovde (samo sam u prolazu),pre par dana na jutarnjem programu od 6 do 8 ide kao jedna od glavnih vesti - POZNATI PROIZVODJAC MUZICKIH INSTRUMENATA ,,GIBSON" NALAZI SE U OZBILJNIM FINANSIJSKIM PROBLEMIMA,sto ja vidim kao ublazenu verziju saopstenja da je pred bankrotom. Nikad vise proizvodjaca i modela gitara ,a nikad manje slusalaca i muzicara. Sad da prestanu da proizvode gitare svi veliki proizvodjaci na svetu,muzicari ce se snabdevati po oglasima,ili sa zaliha vec proizvedenih gitara koje su po magacinima,jos godinama...
Ta kriza,sada kod Gibsona, je tek pocetak.''

Napisah ovo pre mesec dana,a niko nije reagovao...sto moze znaciti da:
1.Ne volite Gibson i boli vas d za njega
2.Ne volite mene i boli vas q za istog
3.Bilo je toliko uzbudljivijih tema na Forumu da niko nije stigao da reaguje....

Salim se.
Medjutim,ja to tada nisam video na internetu,vec na udarnim televizijskim vestima,koja se bave mnogo ozbiljnijim temama za prosecnog zitelja Europe,jelte...ne znam sta da mislim.Da li je to zaista neki trik ,mahinacije,ili je dogorelo do noktiju i nema gde dalje,ne moze se sakriti ta kriza vise,ko to zna?.S obzirom na njihovu poslovnu politiku i paletu proizvoda,kao i na cene istih-sve je moguce.
Zanimljivo da kad neko kupi giganta,nikad nema imena kupca,uvek je to neka korporacija ili konzorcijum,tipa:A&T,Luxotica,M&B,itd...tako da u tim mutnim vodama biznisa nije iskljuceno da jedna podruznica Gibsona kupi samu sebe,to jest-Gibson.
U svakom slucaju,nastavice da zivi Gibson-kao i Fender,kad je prodat CBS-u.
Vidi, nisam previše upućen, ali definitivno tu nešto smrdi.
Već duže vrremena se na stranim forumima priča o bankrotu i preseljenju Gibson Memphisa.
Što se bankrota tiče uglavnom se pisalo da to nije tačno, a preseljenje do sada nisam video da je neko demantovao. Pretpostavljam da je razlog smanjenje troškova.
Drugo, Gibson je poslednjih godina izbacio kojekakvih modela koliko čini mi se nije ukupno imao u svojoj istoriji. Tu je gomila nekih čudnih gitara, možda ne čudnih, ali svakako neobičnih za Gibson style. Ko je pretplaćen na Gibson novosti može to da vidi gotovo svakodnevno. Gibson 2015 modeli koji su se razlikovali od svega prethodnog nisu prošli kod publike iako su to bili jako dobro napravljeni komadi. Jednostavno, ako hoću les Paul onda mora da liči na ono što svira moj idol ili ima moj drug ili komšija. Mislim da je to o snovni razlog tog neuspeha. Još je tu dosta promašaja bilo po mom mišljenju. Zato se pojavila gomila takvih gitara po jako niskim cenama na rasprodajama samo da odu zalihe, a to je jasan gubitak.
Očigledno je managment negde podbacio.
Kada se kaže Gibson misli se na klasiku i voleo bih da tako ostane.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Gibson BANKROT

Post by Rockatansky » 20 Mar 2018, 19:19

OVCA wrote:
20 Mar 2018, 18:19
Ne mogu da verujem da ne znate?!Pa vec ih je kupio Thoman i sada umesto Gibson loga,roka HB, samo tako :mrgreen: ...
:rlol: :excited:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Gibson BANKROT

Post by parker » 22 Mar 2018, 08:16

https://www.ultimate-guitar.com/news/ge ... ition.html

Lepo reče jedan lik u komentarima, za cenu nekog "boljeg" Gibsona (a realno sumnjivog kvaliteta) može da se kupi 3-4 vrhunske gitare..
Svi bi voleli da imaju nekog dobrog Gibu, poenta je da Gibson treba da ima niže cene i bolju kontrolu kvaliteta. Nemoguće je da Gibson to ne može a drugi mogu, nego mnogo su alavi i evo gde ih je to dovelo.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Gibson BANKROT

Post by alfonso » 22 Mar 2018, 08:28

Bas sam sinoc u busu kad sam se vracao sa probe video.
Sunce ti 500+ milki dolazi na naplatu!
Jednostavno menadzment je uzas. Otpustili silne ljude, a menadzment manje vise isti!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest