kupovina preko neta

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
floyd
Posts: 4
Joined: 01 Apr 2008, 04:26

kupovina preko neta

Post by floyd » 05 May 2008, 00:11

poludeo sam .......necu da kupujem nista u srbiji............sta mislite o kupovini preko neta................posaljite neke linkove ....naravno za firme koje bi isporucile u srbiju :)

ja sam nasao samo neke sajtove koji idu po teritoriji amerike.......

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by Rocket Roll » 05 May 2008, 00:16

Ovaj, kupovina čega, kupovina čega... Preko neta može da se kupi slonče na reveru, polovan Maserati Biturbo, sreća-radost-uživancija upakovana u šarene pilule... a šta od toga tebe konkretno zanima?

floyd
Posts: 4
Joined: 01 Apr 2008, 04:26

Re: kupovina preko neta

Post by floyd » 05 May 2008, 00:27

izvini..... el gitare.....l.p. epifonke :)...........ne treba mi slonce vec imam jedno :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by Rocket Roll » 05 May 2008, 00:39

Hm... Ako naletim na Epifon, menjaćemo se za slonče. :D

Za Srbiju hoće da šalje dosta evropskih (i poneka svetska) prodavnica muzičke opreme. Na kraju krajeva, kad niko ne bi hteo - Amazon bi hteo (da, taj Amazon, amazon dot kom - imaju sjajnu ponudu muzičkih instrumenata i efekata). Međutim, znaj da bi te Epiphone gitara sa carinom, porezom i shippingom izašla više nego da prosto uđeš u neku našu radnju i kupiš je.

User avatar
YeaH_LefT
Posts: 25
Joined: 18 Nov 2007, 16:54
Location: Bar

Re: kupovina preko neta

Post by YeaH_LefT » 05 May 2008, 13:15

Thomann: Epiphone LP STD PLUS ELITIST FCB
po Thomann shipping tabeli prevoz za 5kg (gitara je teska 2.6kg) premium 30.03€
i jos + 20% carine izadje ~ 1100e, zna li neko koliko ovakav epiphone kosta kod nas ?

ili jos jedan primjer

Thomann: ESP KH2 NT STD
prevoz premium 45.39 po njihovoj tabeli cijena gitare 2080€ + carina

USA prodavnica, ista gitara 2600$ = 1700€ e problem je isporuka ako nemate nekoga da vam donese, mislim da su mi rekli da bi jedino ups mogao da isporuci toliku stvar i da kosta oko 300-400€ + carina

a koliko znam kod nas nema ove gitare da se kupi, a i ko zna koliko bi kostalo da se naruci...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: kupovina preko neta

Post by Solomon » 05 May 2008, 13:54

Rocket Roll wrote:Ovaj, kupovina čega, kupovina čega... Preko neta može da se kupi slonče na reveru, polovan Maserati Biturbo, sreća-radost-uživancija upakovana u šarene pilule... a šta od toga tebe konkretno zanima?
E ako naletis na Maseratija MC-12 javi mi da se menjamo :mrgreen:
Moj drug oce da kupuje Epiphone SG G-400 na Thomannu, ali ima ujaka koji ce mu donijeti gitaru :( pa nece morati da placa carinu i te stvari

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: kupovina preko neta

Post by Chord-Master » 05 May 2008, 17:01

Rocket Roll wrote:znaj da bi te Epiphone gitara sa carinom, porezom i shippingom izašla više nego da prosto uđeš u neku našu radnju i kupiš je.
Kako, pa kolika je carina?
I ja se nesto u zadnje vreme mislim da izmuljam nesto i nabavim gitaru u inostranstvu, ali ako je tacno to sto kazes za carinu... :?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by Rocket Roll » 05 May 2008, 18:06

"Carina u skracenom postupku je oko 33%.Skraceni postupak je kad na granicnom prelazu placas carinu za stvari koje nosis sa sobom,a redovan postupak je kada ti spediter pravi propratnicu od granice do Carinarnice u kojoj ces platiti carinu.U mestu carinjenja moras opet kod nekog speditera da ti napravi deklaraciju za carinjenje.Spediterske usluge ce te izaci od 100 do 200eur-a a mozda i vise(mada ne verujem).Razlika da li robu nosis sa sobom ili saljes kargom se pojavila od nove godine jer je na snagu stupio novi Carinski zakon.Ukoliko nosis nesto od bele tehnike ili neki televizor ili tako nesto a da je to novo,moj savet ti je da poneses racune.Kada budes pakovao stvari napravi spisak jer ce ti sacuvati mnogo vremena na granici.Trudi se da ti spisak bude sto potpuniji ili da ti se ono sto nije na spisku ne vidi cim otvoris vozilo.Zbog jedne stvari (mozda beznacajne pegle ili glupe busilice) koju carinik vidi a nema je na spisku bices prinudjen sve da istovaras dok se ne uveri da nije u pitanju jos sakrivene robe.Ukoliko robu pakujes u kutije,na svaku napisi sta je unutra.Kada carinik otvori dve tri i vidi da je u njima samo ono sto je napisano verovatno neces morati sve da istovaras(to je nagrada za tvoju korektnost i trud).Pokusaj da budes strpljiv i korektan i sve ce biti OK.Ako budes naleteo na nekog smrada nista ti od ovoga nece pomoci.Ovo ti govorim jer sam do avgusta prosle godine (dok me nisu ostavili nerasporedjenog) radio kao carinik na Horgosu. Javi mi kako si prosao."

(Preuzeto sa http://www.srbijauzivo.co.yu/showthread.php?t=315)

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: kupovina preko neta

Post by Chord-Master » 05 May 2008, 19:22

Hm, prenos gitare bi trebalo da ide u skracenom postupku, a i mislio sam da je tako negde oko 30%... dakle i dalje ispada jevtinije nego kupovina ovde, jedino ako nema jos neka zackoljica, nadam se da nema.

Hvala ti na informacijama.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by Rocket Roll » 05 May 2008, 20:17

Nema na čemu.
Chord-Master wrote:...i dalje ispada jevtinije nego kupovina ovde...
...ali prvo pravilno izračunaj, da ne bude nekog naknadnog hvatanja za glavu! Dakle, imamo:

1) Cenu samog instrumenta
2) Cenu shippinga
3) Carinsku osnovicu: (cena samog instrumenta + cena shippinga) : 3 = ono što plaćaš Državi.

Nenad245
Posts: 11
Joined: 02 Mar 2008, 03:11

Re: kupovina preko neta

Post by Nenad245 » 05 May 2008, 20:55

Carina na muzičke instrumente je 1%
Plaćate i PDV od 18%

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: kupovina preko neta

Post by Chord-Master » 05 May 2008, 22:04

@Rocket Roll
Hvala na upozorenju, cinjenica je da mi matematika nikad nije bila jaca strana :mrgreen:
Bez shippinga je sve kul, jedino tu moze da ode vise novca no sto bi bilo dobro, medjutim ideja o shippingu mi se ne svidja mnogo zbog toga sto moze da se desi da porucena stvar nikad ne stigne.
Ali ako uspem da zamolim nekoga da mi donese gitaru iz inostranstva (iz Amerike bi bilo najbolje, sada je 100 dolara oko 65 evra koliko znam :) ), bar necu carinu placati nesto suludo mnogo.

User avatar
YeaH_LefT
Posts: 25
Joined: 18 Nov 2007, 16:54
Location: Bar

Re: kupovina preko neta

Post by YeaH_LefT » 05 May 2008, 22:41

Ne vjerujem da moze da se desi da jedna gitara u fedexu ili dhlu nestane tek tako, a i ako se to desi lako je dokazati gdje se izgubila, uvjek postoji tracking number :D

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Re: kupovina preko neta

Post by viden » 06 May 2008, 09:41

I ima još jedna "sitnica".
Kupujete instrument koji niste probali.
Meni se ponekad čini da se više isplati otputovati u inostranstvo i kupiti instrument.
Tako bar vidite nešto sveta :) .

User avatar
MrMoT
MF veteran
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2006, 12:25
Location: Hamburg/Novi Sad/Beograd
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by MrMoT » 06 May 2008, 10:37

Amazon shalje instrumente u Srbiju!? Pa meni nece da poshalju nista osim knjiga... :( a i knjige jednom kad sam narucio sa amazon.co.uk nisu stigle :( :( a uzeli su mi pare :( :( :( :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest