strat

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Dusan
MF veteran
Posts: 291
Joined: 08 Oct 2007, 18:30

strat

Post by Dusan » 30 May 2008, 18:16

Koja je cena okvirno starih stratokastera. Ovaj sto sam probao je iz 79' u odlicnom stanju,koliko bi mogao da vredi, i otprilike to godiste i malo noviji

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: strat

Post by sirac-šunka » 30 May 2008, 20:38

Skoro sam zvao na oglas Fender Jazz Bass, cini mi se '78, ako ne i bas '79, 1500 evra. Pretpostavljam da je slicno i taj strat... U svakom slucaju ne manje od 1000, rekao bih.

Novijih sto se tice, drug je uzeo strat '86 za 800 evra, pa pretpostavljam da moz da se nadje za neku takvu cenu.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: strat

Post by guv'nor » 30 May 2008, 20:46

K'o proda '79 za 1000 evra, ima mene kao licnog roba ostatak svog zivota!!! Drugari : ZEMLJA SRBIJA!!!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: strat

Post by sirac-šunka » 30 May 2008, 21:27

guv'nor wrote:K'o proda '79 za 1000 evra, ima mene kao licnog roba ostatak svog zivota!!! Drugari : ZEMLJA SRBIJA!!!
Don't say it twice!

Ja iz hobija pratim razne oglase, halo, pakom i sl. i mogu da ti kazem prvo, ljudi svasta stavljaju na oglas, a mnogima se i posreci. Moj licni favorit je npr.:
GITARA bas Squier Jazz Bass made in Japan, iz 1984, reizdanje modela 1964, 700 EUR
!!!

Drugo, nisam bas siguran da cak ni u ZEMLJI SRBIJI nema ama bas nijedan dobrostojeci entuzijasta, koji ne bi dao 1000evra za dobar komad iz '79, ako ga bas izgotivi. Ovi novi amerikanci su, koliko 1200 i vise? Zasto bi pravi, ocuvani vintage bio manje? Ja da posedujem nesto tako ne bih ga dao ni za 1000. S druge strane, da priznam, da sviram u uspesnom bendu, sa kontinuiranim tezgicama, minimalnom mesecnom zaradom od 100evra do, recimo 200, za strat iz '79, za 800 evra bih vec bio VRLO zainteresovan. Eto cak i da nema trenutno niko ko bi dao odmah 1000, sigruno ima jos i neko kao ja ko bi dao odmah bar 800! (uz navedenu pretpostavku)

S druge strane, sto se bar basova Fender tice, ima jedan lik, nisam siguran odakle tacno, ali otkupljuje stare Fendere i mom drugu je za jazz bass iz '76 cini mi se, prilicno los komad, bruseni pragovi i menjani par puta, magneti menjani (a oni su najbitniji, posto su ih tad rucno motali) iz momenta dao 1000 evra, bez pitanja. Bas cak nije ni ukljucio u pojacalo da ga proba. Pogledao covek headstock i reko, ok, hvala...

Kazem opet, hobi mi je da pratim oglase i sejvujem ih i cuvam... mozda nisam normalan, ali eto zanimljivo mi... drugi prave makete ili skupljaju salvete...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: strat

Post by Funkomat » 30 May 2008, 22:07

O cemu pricate vi ljudi?
1000e za strat-a iz 70ih? :shock:
Imam samo jedno pitanje. GDE?

Drugim recima 1000e za takvu gitaru je vise nego malo a to sto mi zivimo gde zivimo je vec druga prica.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: strat

Post by sirac-šunka » 31 May 2008, 00:32

Upravo sam i ja to hteo da kazem, al' je gos'n guv'nor bio toliko zustar oko negiranja istog, da sam morao da napisem citavo obrazlozenje od pola strane i ublazim this statement...

Kad je rec o 80-tim, tu je vec malo druga prica i moz da se nadje Fenderejak za manje od 1000. 70-te su na ceni, moja skromna procena, prosek - 1500. Prelazne godine su mooozda i po prelaznoj ceni.

E sad i nije bas istina da naski muzikanti ne kupuju skupe instrumente. Upravo dolazim sa svirke, obicni tezga bend, radi dva puta nedeljno u gradu, zaradjuje oko 150evra mesecno po clanu u proseku. E paz sad: girarista - Fender Stratocaster Eric Clapton Signature; basista - Warwick Streamer petozicani; saksofonista - Selmer; a zanimljivo je da taj saksofonista kuci ima telecastera, model sa dva huma, cetiri pota iz '73, kojeg je nasledio od svojeg ujaka i kome su za isti nudili iz momenta ni manje ni vise nego nesto izmedju 3-4000 hiljade evra. :!: Upravo pricao sa covekom!
Da ne uklucujem u pricu i druge niske muzikante, ali tu su dva Music Mana, jedan preskup PRS, par meksickih Telecastera, kao najniza klasa...
Da ne ispadne da se falim, ali i ja moj basic nesam platio mnogo manje od 'iljadarke. Kako sam to izveo 'ebemliga. U svakom slucaju - jedva (citaj - bivsa mi pozajmila pare :mrgreen: ). I kad postanem kreditno sposoban ima da iskoristim prvu mogucnost za komad jazz bassa iz 70-tih. 1500evra - 1500evra! A uz to cu izgleda da dobijem i roba gratis! :mrgreen: :mrgreen:
Nek pricaju sta 'oce, Fenderi su precenjeni, treba biti obazriv oko Fendera iz 70-tih, neki su kanta... A bre ima da ga kupim i da za 50 godina svom unuku objasnim - "E sine, tvoj deda je ziveo za ovaj bass i sad ga dajem tebi, pa ti vidi sta ces" A on tada ima da vredi samo jos vise!!! Nek si kupi unuce omanji stan sa njim!!!

To sve sto imam da kazem na ovu temu (izvinjavam se ako sam malo skrenuo, morao sam) i vise se necu javljati.
Pozdrav!!!

User avatar
Dusan
MF veteran
Posts: 291
Joined: 08 Oct 2007, 18:30

Re: strat

Post by Dusan » 31 May 2008, 02:16

prvo, taj sto svira prs-a je jako dobar gitarista-zasluzuje ga(je), a taj telekaster nema neku vrednost jer mu je menjan vrat, ili ne secam se sta,pa nije sve originalno na njemu. Ali jedna gitara u nisu vredi puno, a to je crni castom les pol sigurno znas ciji

Sve u svemu mislio sam da dam do 700e, prodavac se ne slaze, a ja mu isto kazem zemlja srbija

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: strat

Post by Funkomat » 31 May 2008, 02:18

Dusan wrote:
Sve u svemu mislio sam da dam do 700e, prodavac se ne slaze, a ja mu isto kazem zemlja srbija
Koliko on trazi ako smem da pitam?

User avatar
Dusan
MF veteran
Posts: 291
Joined: 08 Oct 2007, 18:30

Re: strat

Post by Dusan » 31 May 2008, 02:23

znas kakvi su gitaristi, sve nesto mute.Ajde kad ga budem ponovo video (ako si zainteresovan) uzecu mu broj pa se ti cuj sa njim ,za sada nemam.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: strat

Post by Funkomat » 31 May 2008, 02:28

Dusan wrote:znas kakvi su gitaristi, sve nesto mute.Ajde kad ga budem ponovo video (ako si zainteresovan) uzecu mu broj pa se ti cuj sa njim ,za sada nemam.
Nisam zato pitao, samo me interesovalo ali sad kad kazes, sto da ne. :)

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: strat

Post by sirac-šunka » 31 May 2008, 02:35

Dusan wrote:prvo, taj sto svira prs-a je jako dobar gitarista-zasluzuje ga(je), a taj telekaster nema neku vrednost jer mu je menjan vrat, ili ne secam se sta,pa nije sve originalno na njemu. Ali jedna gitara u nisu vredi puno, a to je crni castom les pol sigurno znas ciji
Pa komsija sto se nisi pretstavio...
Drugo, polako, nikog nisam prozivao i smatram da svaki "pomenuti" Nislija u potpunosti i zasluzuje svoj instrument (ja jos i najmanje :mrgreen: ), sve sto sam pomenuo bilo je u funkciji opovrgavanja tvrdnje da u Srbiji zemlji nema nekog ko bi dao 1000 evra za dobar instrument.
I da kako samo zaboravih tog Gibsona i jos da se pohvalim, vlasnik ga je jedino (valjda jos uvek) meni jednom prilikom i pozajmio za potrebe jednog snimanja... Za pomenutog telecastera, nisam bas siguran, jedino sto ja znam da je menjano jeste pickguard, mozda i pragovi... vrat nije sigurno...

On Topic: Ja bih ti predlozio da se pozajmis, bar jedno 200-tinak evra, ako si siguran da je gitara dobar komad, da ti lezi, da je to ono sto si i ocekivao od vintage strata, pre svega da je genuine strat ne neka prevara... i onda me zovi da ga okusam :mrgreen:
Nego sad kad se razmislim, ko je taj prodavac, nisam li ja probao tu gitaru???

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: strat

Post by guv'nor » 31 May 2008, 03:54

Evo na tu temu:

Pre otprilike 8 godina sam ispazario svoju prvu ozbiljnu elektricnu gitaru - Fender Stratocaster s9***** hardtail.
Tada sam je platio 1200 DEM. Znam da kasno sedamdeseto godiste ume da bude 'kanta', ali koje godiste Fendera ne ume?
Tek posle skoro sedam godina sam shvatio kakav instrument imam i zasto su se odredjeni muzicari toliko odusevljavali tom gitarom (ne pricam o mojim vrsnjacima i demo bendovima, vec o necemu ozbiljnijem -npr. YU Grupi).
Vremenom, kapirajuci koliko je dobra, shvatio sam i sta mi fali u njoj, naravno isprobavanjem mnooogih gitara, sto stratocastera, sto drugih modela Fendera, Gibsona, Fernandesa, Peaveya, Musicmanova....
Radi se samo o midlovima... Toliko su mi falili da je bolelo!
Pokusavao sam da to nadomestim pedalama, magnetima i sl. da bih napokon ukapirao da sve to zvuci suvise vestacki ako drvo to nema u sebi, a nisam nikada hteo da skrnavim busenjem rupa za full-hamove i sl... (JASEN - prebogat basom i treblom, ali...).
Resen da promenim gitaru dajem oglas na 1000 evra, spreman da bilo kome istog trena spustim na 900 evra, SAMO zato sto ne zelim da zaradjujem na gitari sa kojom sam srastao, vec samo da uzmem nesto sto mi popunjava zvucnu sliku u mojoj glavi.
Narednih dana me salecu ko nenormalni trgovci i muzicari (sato je najcrnje od svega) koji ne mogu da odvoje vise od 750 evra, jer "ta godista ne vrede vise od 500". Naravno ovo se ocekuje od trgovaca, ali od muzicara koji su u tome zato sto "vole da sviraju i na tome pokusaju da zarade"... No Comment.
Svi mi znamo koje su cene Fenderovih krntija iz '79 izbusenih za floyd ili humbucker preko ili na internetu (800-1300e), ali za gitaru kojoj nije dirano drvo, struja, civije, kobilica...
Naravno da moze da se proda za extra pare, ali mora da se ceka i ceka i ceka, pa mozda i naidje neko ko ne zeli da zaradjuje i preprodaje nego jednostavno samo da SVIRA.

Nadam se da nisam ubio sa ovim postom i verujem da uopste nije off-topic, vec samo moje misljenje za Stratocastere iz kasnih sedamdesetih, a morao sam da napisem jer stvarno ne zelim da ispadam kreten koji se pojavi i lupi nesto nepovezano, a pogotovo ako time iole "prozove" nekoga.
Sada mozete da vidite da mi to nije bila ni poslednja namera.

@Dusan
Ako je u odlicnom stanju i ako radi kako treba da radi, ne zali da tresnes somica ako imas odakle, onda odes u MMC i nadji strata koji bolje radi, ako to postoji u istom, naravno.Mada cisto sumnjam...

Pozdrav!!!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: strat

Post by Rocket Roll » 31 May 2008, 06:28

Samo da skrenem pažnju da ni (najšire rečeno) "u svetu" stvari nisu idealne. eBay aukcije često predstavljaju puku želju prodavaca da ono što imaju zavredi grdne pare, ili pokušaj da se digne cena.

Ali su pare koje se daju za starije Fendere, ipak, barem za trećinu veće. Stojim u "Checkpoint Music" (blizu Checkpoint Charlie, gde sam kupio svog Strata), dolazi mladić i hoće da se pohvali gazdi. Kupio je "za prijateljske pare" jedan od ranih CBS-ova (sedamdeseto-sedamdes' prvo, nitro finiš ispod poliuretanskog, ona tela zaostala od Lea prefarbana u modernije boje), vrlo otmeno ostario, menjan samo jedan magnet, nije siguran za čivije, pita koliko košta? Hendriks Strat, hej. Kaže gazda, divna gitara, oko 1 500 evra. Gazda je verovatno "hvatao zaleđinu", ali uporedite to sa srpskim preprodavcima koji nude 750 evra.

Dosta instrumenata koje je "stara Juga" skupljala su odavno završili preko, naročito oni iz zemalja bližim evropskim granicama.
guv'nor wrote:Radi se samo o midlovima... Toliko su mi falili da je bolelo!
Uz svo poštovanje odluci da to ne može da se nadomesti pedalama, ipak bih te savetovao da ne prodaješ Strata i da razmisliš - Bog je, u svojoj bezgraničnoj mudrosti, Stratu zbog nedostatka "srednjih" dodelio TubeScreamera. Ako ti standardni TubeScreamer zvuči veštački, modifikuj ga, ili probaj sa (modifikovanim) Boss SD-1, DigiTech Bad Monkeyjem, nekom samogradnjom. Nemoj da prodaješ Strata. To bi bilo kao... prodati Jaguar zato što nema CD player, po mom mišljenju.

(Naravno, tvoja gitara, tvoja odluka!)

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: strat

Post by Z*Z*Z » 31 May 2008, 13:19

Dusan wrote:Koja je cena okvirno starih stratokastera. Ovaj sto sam probao je iz 79' u odlicnom stanju,koliko bi mogao da vredi, i otprilike to godiste i malo noviji
Ako je famozna "s"serija, zaobidji je, jer gitara izgleda lepo, ali je precenjena; Teza je nego standardni stratovi, u pitanju je los primerak gitare, trup je iz mnogo delova sastavljan...Ako je vlasnik iz Bg-a, probao sam je, po meni je bolje uzimati nesto drugo...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: strat

Post by sirac-šunka » 31 May 2008, 13:54

guv'nor wrote:(...)Tada sam je platio 1200 DEM.(...)
1200DEM '90-tih = 1200 EUR +/- 100EUR Today

...mislim da samo nisi imao srece sa prodajom... (ali i ja mislim da ga ni ne prodajes)


Takve gitare se danas uglavnom pazare uz preporuku. Slazem se da je jos uvek za nase pojmove to strasno puno para, i onda ti treba neki iskusan muzikant koji poznaje kupca i koji ce istom da kaze - "E moj drugar prodaje odlicnog strata". Tako su se tek i neki moji drugari odlucili da pazare skupe Fendere. I dali su jos i vece pare... Ma da si se pojavio u pravom momentu ja sam mogao za te pare da ti prodam gitaru.
A te ponude sto si dobio su verovatno ko sto rece Rocket za dalju preprodaju. E opet cu da se oslanjam na price i bez dozvole pominjem neke ljude, ali u vreme krize (pocetkom '90-tih) bio je jedan lik koji se fino dosetio i obilazio sve manje gradove zemlje Srbije, otkupljivao stare Fendere za 400 do 600 DEM (a tad ljudi nisu imali sta da jedu i licno se secam da sam ja par dana za sva tri obroka imao dzem, hleb i nesto mleka), a zatim ih prodavao za 4-5 puta vise u Londonu. Nije los procenat, zar ne?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest