prva el gitara

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 22 Jan 2007, 00:44

Možeš na MIC ulaz ali preklinjem te da kupiš DI box. Mnogo će manje da te boli glava.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 22 Jan 2007, 00:47

...tim pre što DI Box u (recimo) Artist Systemsu košta smešne pare (ne pričamo o više od 1000 - 1500 din).

Međutim...

DI Box dolazi u samo jednoj verziji, a to je verzija koja mono veliki džek gitarskog kabla pretvara u XLR konektor, ovakav:

Image

I nema drugih DI Boxeva, ja sam pretražio ceo Beograd i - to je to, tome i služi DI Box, da da takav izlaz (tj. balansiran izlaz).

Šta čovek dalje da radi sa tim konektorom, to je pitanje... Da, signal koji ide kroz njega biće mikrofonski signal, ali tu treba još jedan, XLR to mini stereo male jack, kabl. Mada može i tu da bude problema - DI Box je namenjen "velikoj" opremi koja, možda mada ne znam, napaja taj XLR drugačijim naponom od malog kompjuterskog mikrofona... Što je, kad dodatno razmislim, vrlo verovatno, pošto mali kompjuteski mikrofoni ne mogu da se koriste na miksetama koje teraju "velike" mikrofone - iz tog razloga ja nisam, na primer, mogao nikako da povežem neki-bilo-koji comp. mikrofon na moje miksete.

Što nas vodi do Behringera UB502 o kojem samo pisao na ovom forumu i koji bi ti završio posao, ako imaš 3000 din.

Koga dalje zanima tematika, neka proba sa člankom http://www.harmony-central.com/articles ... nbalanced/ . Ja sam čitao od srede do petka...

Milky
Posts: 154
Joined: 12 Jan 2007, 14:19
Location: Mirijevo/BG/Srbija

Post by Milky » 04 Feb 2007, 18:11

Dodje vreme i za pojachalo... Sta biste vi uzeli za kucno sviranje/vezbanje, da moze i da vrisne, da ima fin clean i distorziju, naravno da ne olaksha mnogo kucni budzet, 10-20W
Ili da razmislim o nekom procesoru u istom cenovnom rangu pa da kacim na mini liniju ili vec sta? Pozeljno bi bilo da ima reverb
EDIT: Bilo je reci o Vox Pathfinderu 10, sad je na nekom snizhenju, kosta 60 evra, da li bi bilo pametno uzeti njega?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 04 Feb 2007, 19:06

Ako treba da "vrisne" onako kako ja mislim da ti misliš da treba da "vrisne", onda - ne...

Sjajan je za umerenu prljavost, ali ako ga preko toga poguraš nekom pedalicom, neće da vrišti nego da pušta vetrove.

Možda Roland MicroCube za 9000?

Milky
Posts: 154
Joined: 12 Jan 2007, 14:19
Location: Mirijevo/BG/Srbija

Post by Milky » 05 Feb 2007, 12:30

Pa, mc bi mi odgovarao, mali je, fino opremljen, chak moze i na baterije da shljaka(!), odgovaralo bi mi da ga nosam svuda sa sobom, ali jedino da nadjem polovnjaka, vox je ipak upola jeftiniji

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest