Delovi elektricne gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Trzalica » 07 Nov 2011, 22:04

Hvala lepo! Uplaših se da nije neka budževina. I ovde su takodje prisutna dva šrafa.
Sada još da podesim visinu magneta(sex, svi imaju svoje mere i teorije), ... tremola ... i eto mene u družini Fender ljubitelja!

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Delovi elektricne gitare

Post by DrGreenthumb » 07 Nov 2011, 22:15

Nema na cemu :ziveli:
Lm, nemoj da se opterecujes previse, sve ti je to manje-vise isto IMO, ton mnogo vise zavisi od nekakvih psihoakusticnih fenomena.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Delovi elektricne gitare

Post by guv'nor » 08 Nov 2011, 14:04

DrGreenthumb wrote:ton mnogo vise zavisi od nekakvih psihoakusticnih fenomena.
:lol:

Symphonic metal
Posts: 3
Joined: 18 Feb 2012, 00:34

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Symphonic metal » 18 Feb 2012, 01:04

Teba mi pomoc (znam da mnogi ovako zapcinju pricu ali stvarno mi je potrebna necija pomoc)
Sviram akusticnu gitaru vec dosta dugo i zelim da pocnem sa elektricnom ali sam potpuno ne upucen...
Slusam symphonic metal pa bi voleo to i da sviram i uopste mi nije jasno kakva gitara mi je za to potrebna....
Smesno pitanje (napomenuo sam da sam ne upucen u pravom smislu te reci) : Da li od vrste magneta zavisi kakav zvuk ce gitara da proizvodi ili od neceg drugog??
i da li neko moze da mi pojasni kakve vrste magneta postoje i po cemu se razlikuju.

I da li mi je potrebno neko posebno pojacalo da bi mogao da sviram odredjenu vrstu muzike (pr.metal) ?...

HVALA vam u napred..

p.s. znam da su mnogi pokrenuli slicne teme ali nigde nisam nasao odgovrajuci odgovor pa moram da pitam i ja.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Delovi elektricne gitare

Post by ssmc » 18 Feb 2012, 01:52

Evo ukratko nekoh odgovora.....
Symphonic metal wrote: Da li od vrste magneta zavisi kakav zvuk ce gitara da proizvodi?
Da
Symphonic metal wrote: I da li mi je potrebno neko posebno pojacalo da bi mogao da sviram odredjenu vrstu muzike (pr.metal) ?...
Da

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Delovi elektricne gitare

Post by mislim_stvarno » 18 Feb 2012, 08:09

pogledaj bilo koju temu o gitari za metal. Ima ih mali milion. Ne znam zasto bi pomislio da je za simfonik potrebna specijalnija gitara od one za nesimfonik metal...

Symphonic metal
Posts: 3
Joined: 18 Feb 2012, 00:34

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Symphonic metal » 18 Feb 2012, 11:06

Hvala vam sto ste mi bar malo pojasnili..

Upravo sam se bacio na citanje i drugih tema o gitari za metal.. :)

Znam da za symphonic metal ne treba druga gitara od one za metal.. samo sam naveo vrstu muzike koju bi da sviram. :)

socio
Posts: 187
Joined: 18 Feb 2011, 16:06
Location: nbg

Re: Delovi elektricne gitare

Post by socio » 02 Mar 2012, 18:37

Symphonic metal wrote:Da li od vrste magneta zavisi kakav zvuk ce gitara da proizvodi ili od neceg drugog??
i da li neko moze da mi pojasni kakve vrste magneta postoje i po cemu se razlikuju.
da, zavisi od magneta ali i od drveta (osim ako nisu aktivni magneti, tada i nije bitno drvo), u tvom slucaju ja bih otpisao single magnete, p90 i slicne i drzao bih se humbucker-a
ALI, ne zaboravi ovo, ne znam koliko godina imas, predpostavljam manje od 18 (ispravi me ako gresim), uzmi u obzir da ce ti se muzicki ukus vremenom menjati i da ces mozda hteti nekada da sviras neku drugu vrstu muzike tako da ne zuri sa odlukom i nema potrebe da kupujes neku skupu gitaru

moj savet ti je da kad kupujes idi sa nekim malo iskusnijim

Symphonic metal
Posts: 3
Joined: 18 Feb 2012, 00:34

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Symphonic metal » 10 Mar 2012, 11:55

socio wrote: ALI, ne zaboravi ovo, ne znam koliko godina imas, predpostavljam manje od 18 (ispravi me ako gresim), uzmi u obzir da ce ti se muzicki ukus vremenom menjati i da ces mozda hteti nekada da sviras neku drugu vrstu muzike tako da ne zuri sa odlukom i nema potrebe da kupujes neku skupu gitaru

moj savet ti je da kad kupujes idi sa nekim malo iskusnijim

Imam 18 (skoro 19).. nemam dilemu sto se tice menjanja vrste muzike... Jako dugo slusam metal i iskreno, kako vreme prolazi sve mi se vise i vise svidja...
Hvala na savetu obraticu paznju na vrstu drveta

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Delovi elektricne gitare

Post by umart » 20 Mar 2012, 15:29

koliki budzet imas i sta vec imas od opreme?premalo informacija imamo da bi ti dali neki konkretniji savjet.

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Haralampije » 20 Mar 2012, 16:21

Posto je tema delovi elektricne gitare,od delova ce ti biti potrebno dzek za kabl,magneti(posto hoces metal neki dzn dzn),potenciometri,kabl,pojacalo i struja. :lol:

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Jonny Hendrix » 16 Apr 2012, 20:03

Моžda je offtopic ali kako naslov kaže delovi električne gitare...hm...Interesuje me zapravo gde u beogradu mogu da nabavim delove za ibanez ili kako rekoste ajbanez.Imam RG350 i treba mi nekih delova(pickguard,top lock i ona 2 volume i tone knob-kurč**i što idu na potenciometar i koji se okreću)....ako neko zna neki music shop u bg-u neka javi....pozz

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Delovi elektricne gitare

Post by mislim_stvarno » 16 Apr 2012, 20:44

ne postoji nacin da u srbiji nabavis original delove za ibaneza. Mozes da ih porucis sa nekog stranog sajta. Sto znaci pickguard mozda ako iskoci na oglasima, i to je to. Ili ako nabavis prazan komad plastike za pg pa ga seces kako ti odgovara.

Ostali delovi sto si nabrojao nisu specijalni za ibanez, pa prosetaj po radnjama i vidi sta ima. Najbolju ponudu tih sitnih delova imaju maric, mmc, mozda mega music, mitros i mix.

Top lock moze da posluzi onaj za original ili licenciranog floyd-a, a to mislim da jedino(ili bar najverovatnije) kod marica mozes da nadjes.

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Delovi elektricne gitare

Post by nesharm » 16 Apr 2012, 23:45

Pickguard-ove za Ibaneza sam nalazio po US Ebay-u, sebi cu kupiti dva komada u junu preko nekog momka koji zivi u US i dolazi za Ibanez Blazer Custom, cisto da imam rezervu. Jebanez je ruzno to resio, pa ako povuces kabl, lako mozes da polomis tu plastiku gde se nalazi i dzek...te rezerva nikad nije na odmet :). Nadjes nekog ko ima Paypal nalog, salju skoro svi za Srbiju, jedino racunaj na shipping od 36$.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Delovi elektricne gitare

Post by bancika » 29 Apr 2012, 16:32

mislim_stvarno wrote:Top lock moze da posluzi onaj za original ili licenciranog floyd-a, a to mislim da jedino(ili bar najverovatnije) kod marica mozes da nadjes.
original flojd ima radius od 10" sto je dosta "oblije" od 16" koje fura ibanez. Ako podesis spoljne zice dobro, srednje dve ce biti dosta vislje i obrnuto. Schaller flojd je 14" sto je vec blize, ali je njega verovatno podjednako tesko naci ovde kao i ibanez. Ima lik na ebay iz indonezije prodaje original ibanezove relativno povoljno (jefitinije nego u usa), kupovao sam od njega...al prokleti paypal :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest