Delovi elektricne gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Haralampije » 09 Jul 2010, 15:30

E onda svakako menjaj,ogromno je poboljsanje,u odnosu na taj tanki od cinka(cak su ga i meksikanci ucinili masivnim,pre 4 godine,pa je razlika nebo i zemlja),dobija se i na masi i na jacini(samo premeri da vidis koju sirinu rupa uzimas,jer npr mexico classic series ima razmak rupa kao americki incni,dok npr standardi i ostali imaju metricki sistem,nesto malo uzi,kao sto se vidi tamo,10mm,tako i kod japanaca,a vintage serije bi trebalo da imaju ovaj siri razmak)

Znaci preporuka za sve one koji imaju taj mali,tanki,blok od cinka(meksiko do 2006 i skvajeri i ostali koji imaju taj fenderovski tremolo sistem),definitivno ce poboljsati vasu gitaru,a ko bi da poboljsa na ameru(vec ima celicni blok),onda jedino sto je bolje je callaham,jer menjati postojeci istim,nece doneti neku razliku.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Funkomat » 10 Jul 2010, 14:28

Hm... premerio sam i razmak zica dodje na 10.5 mm, odnosno 5,25 (2 1/16 u incima) od prve do poslednje. Toliko pise i na callaham-ovom sajtu da treba da bude za standard usa stratove ali na guitar fetishu je to razmak za mexicke... :hmm:
To znaci da mi odgovara ovaj za mexicke ali kod njih je drugaciji ulaz za tremolo rucicu... nije nakrivljen. Jel tako?

Sad mi nije jasno koji da uzmem...?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Delovi elektricne gitare

Post by guv'nor » 10 Jul 2010, 14:32

Pošalji ovima mejl i pitaj:"Imam Amer Std Strata, to i to godišta, koji blok da zemam?" :ziveli:

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Haralampije » 10 Jul 2010, 15:26

Funkomat wrote:Hm... premerio sam i razmak zica dodje na 10.5 mm, odnosno 5,25 (2 1/16 u incima) od prve do poslednje. Toliko pise i na callaham-ovom sajtu da treba da bude za standard usa stratove ali na guitar fetishu je to razmak za mexicke... :hmm:
To znaci da mi odgovara ovaj za mexicke ali kod njih je drugaciji ulaz za tremolo rucicu... nije nakrivljen. Jel tako?

Sad mi nije jasno koji da uzmem...?
To je Narrow verzija,ta sa razmakom 10,5mm.
Pih,jbt,nisam znao da americki standard ima razmak kao meksicki,onda je ovaj blok sa razmakom 11.3mm(gitar fetis) samo za vintage serije(ostali nek uzimaju taj 10,5mm,uostalom prvo izmerite dobro)
Sve vintage serije imaju 2 7/32,iliti po naski 11,3mm.

Mislim da svi blokovi imaju nakrivljen ulaz,jedino debljina ne znam koja je.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Funkomat » 10 Jul 2010, 15:36

guv'nor wrote:Pošalji ovima mejl i pitaj:"Imam Amer Std Strata, to i to godišta, koji blok da zemam?" :ziveli:
To sam vec uradio. Cekam odgovor. :) :ziveli:

@ Haralampije

Za debljinu pise da je ista a za to da li je nakrivljen ili ne... djavo ce ga znati. Pitao sam ih u mail-u pa ce mi valjda odgovoriti.

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Haralampije » 10 Jul 2010, 16:02

Ma,da,najbolje da pitas,nego...nesto mi nije jasno,ako je americki strat u pitanju,zar ne bi trebalo da imas
Image
On je vec od celika(doduse nije full blok kao vintage,ali mislim da ne bi osetio kakvu bitnu razliku)

a ne
Image
cink,ovo imaju samo stari meksikanci,skvajeri i el cheapo-casteri.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Funkomat » 12 Jul 2010, 21:16

Imam taj sa prve slike ali kroz njega zice ne prolaze celom duzinom vec se kace skroz u dubini i jos nije pun.
+ zelim da cujem kako ce zvucati brass blok. :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Delovi elektricne gitare

Post by mislim_stvarno » 02 Aug 2010, 16:53

Aj' ako neko zna, da li je moguce da je magnetima na gitari trebalo vremena da se usviraju kako treba?

Ovo pitam jer je neck magnet na jacksonu koji sam zimus kupio do pre par dana bio poprilicno dosadan, ton je previse licio na bridge, a evo, ovih par dana sve vise lici na pravi ton neck magneta... :)

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Highway One » 04 Aug 2010, 11:55

Ne znam za jackson , ali moguce je ipak da si se samo navikao na zvuk magneta ili ti je trebalo vremena da procistis sviranje ili tako nesto jer je magnet cistiji pa da se naviknes.

(kod mene je ovo drugo bio slucaj , ti verovatno sviras mnogo duze nego sto sam ja tada ili sada svirao , ali je cinjenica da te cistiji magnet tera na bolje sviranje a samim tim i bolji ton)
Ja sam pre neki dan promenio deo tehnike desne ruke jer sam dosta brljao u brzim prelazima , vezbao sam i sad mi onaj neck magnet koji je ranije(1,5 godina) znao da bude malo mutan peva. :D
Malo mi neverovatno zvuci to usviravanje , i kad bi postojalo koliki bi efekat imalo, mozda imas aktivne magnete. :?:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Funkomat » 17 Aug 2010, 15:30

Sacekao sam mail od guitar fetish-a i kupio tremolo blok al' sam se za'ebo. Razmak zica je tacan (a to je jedino po cemu se, prema njihovom sajtu, razlikuju) ali rupica za tremolo ne odgovara... par mm u stranu od rupice na kobilici pa rucica ne ulazi. Izgleda da je ovaj ipak samo za meksicke. Bedak. :?

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Haralampije » 17 Aug 2010, 16:36

Mozda se mere(polozaj rupe za tremolo rucicu) razlikuju kod danasnjih std fendera,ako ti je strat npr iz devedesetih.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Funkomat » 17 Aug 2010, 17:11

Moj je iz 2005 ali moguce... djavo ce ga znati. :nixweiss:

User avatar
LifelessDead
Posts: 672
Joined: 22 Nov 2007, 16:26
Location: Pančevo

Re: Delovi elektricne gitare

Post by LifelessDead » 24 Sep 2010, 11:46

jel zna neko gde moze da se uzme kod nas neki kvalitetniji Stop Tailpiece za LP? Cekam ove iz MusicMedia da im stignu Schaller-ovi delovi sto godina...

rosoneri
Posts: 91
Joined: 30 Aug 2010, 11:57

Re: Delovi elektricne gitare

Post by rosoneri » 25 Sep 2010, 19:46

Sta mu dodje binding ?

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Delovi elektricne gitare

Post by Hotstepper » 25 Sep 2010, 22:25

rosoneri wrote:Sta mu dodje binding ?
Ova crvena linija je binding na telu
Image

A ova bela linija je binding na vratu
Image

Naravno, postoje razne boje i dezeni..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest