Gary Kramer Guitars

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Gary Kramer Guitars

Post by Dushan S » 12 Jul 2008, 04:55

Dakle bilo bi lepo i logično od mene da otvorim ovu temu, a pretpostavljam da bi nekog i zanimalo da vidi a možda i čuje o čemu se radi i kakve su ovo gitare u pitanju
.
http://www.garykramerguitar.com
Image

Gary Kramer je čovek koga većinom znaju po tome što je jedan od osnivača kompanije "Kramer" (nakon Travis Bean gitara) a nedavno se vratio u posao sa kompanijom Gary Kramer Guitars. Tome je najviše i odlučujuće kumovao susret sa gospodinom po imenu Leo Scala koji je graditelj, tj luthier, dizajner i idejni tvorac modela koje proizvode GKG. On je dao kreativni deo, Gary finansijski, i ono što vidite na sajtu a i dosta toga što ne vidite na sajtu je delo uma a kad se radi o Custom Shop gitarama, i ruku gospodina Skale. (Ranije imao Scala guitars). Skala gitare su inače ranije došle u par navrata na ovo podneblje, i od poznatijih, jedna je kod Vlatka, trenutno njegov glavni instrument, i još jedna kod Džindžera.
Inače, jedna stvar često zbuni ljude - Gary Kramer Guitar je posebno ime i nema nikakve veze sa "Kramer" gitarama koje se sada proizvode sa logom "Kramer". Taj "Brandname" je trenutno u vlasništvu Gibson-a nakon bankrota kompanije ranih 90-ih i nema nikakve veze sa Gary Kramer Guitars.

Osim što prave uslovno klasičnije gitare, blisko vezane za neko nasleđe imena "Kramer", pa tu ima superstratova i gitara sa floydom, ono čime se Leo Scala posebno diči je "Delta Wing" koncept koji se trenutno može videti na "Simulator" (6 žica) i "Turbulence" (7 žica, 36 pragova) gitarama. Prilično neuobičajen oblik, ali jako interesantan jer se ne radi o nikakvom dizajnu efekta radi, već o pristupu u kom se gitara tretira više kroz realne potrebe svirača, oslobođeno tradicije (donji rog uklonjen jer je tehnički višak kad se gitara drži kao klasična gitara, a i radi boljeg pristupa višim pragovima, gornji rog produžen da bi se dobio bolji balans, produžen deo ispod picking hand da bi gitara bila anatomski prijatnija, zadnja strana oblikovana po telu, dodat opcioni naslon za nogu, asimetričan vrat kod custom shop modela, kao i povećana masa glave gitare itd itd)

Slike imate generalno na samom sajtu a evo ove dve koje su kod mene:

Image

Image

Image

Image

Bela gitara je Custom Shop Delta Wing, koji se tada nazivao "Concorde" ali je u medjuvremenu od kad se prave serijske gitare u Koreji, nestao iz kataloga kao odvojeno ime, već predstavlja jednu od opcija kad se naručuje custom gitara.
Crna je Turbulence, tada nazivana F1 ali je nedavno promenjeno ime. Gitara je bila fabrička, ali je drastično rađeno na njoj, promenjen je vrat, magneti, elektronika, i dodat ovaj mali crni pickguard. Gitara je posebno interesantna jer, očigledno, ima oktavu i žicu više.

Nemam neke pametne clip-ove za gledanje, osim nešto malo kućne varijente i divljeg snimka kamerom na koncertu, ali možda je interesantno videti svejedno, jer je bilo dosta komentara od ljudi da im ceo oblik gitare izgleda mnogo manje čudno kad vide gitaru u nečijim rukama:

http://www.youtube.com/user/DushanSvilokos
(ovde je par klipova, sobna varijanta sa POD-om i sa promocije Triggera pre 10-ak dana)

http://www.youtube.com/watch?v=zPsaPhSV10Q
(a ovo je spot Trigger-a koji nema neku specijalnu svrhu osim da neko vidi da se gitara sasvim lepo slika)

Ako ima nekih pitanja, tu sam!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gary Kramer Guitars

Post by sinisake » 12 Jul 2008, 12:47

Evo, ovde se isto lepo vide neke karakteristike te (Delta Wing) gitare:



:D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Gary Kramer Guitars

Post by dejankuki » 12 Jul 2008, 13:39

Jedino pitanje.. tj. dva u jednom koje imam su. Gde ima kod ns da se kupe i posto su??

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Gary Kramer Guitars

Post by Dushan S » 12 Jul 2008, 15:54

sinisake wrote:Evo, ovde se isto lepo vide neke karakteristike te (Delta Wing) gitare:

:D
Haha, pa vide se neke druge karakteristike ali ne i gitare :mrgreen: Baj d vej taj klip ne čini baš na čast gitari... ali duga priča.
Jedino pitanje.. tj. dva u jednom koje imam su. Gde ima kod ns da se kupe i posto su??
Nažalost još uvek ne postoji diler za evropu, jer tehnički firma ne postoji toliko dugo i još se organizuju, deo razloga je i što za sada skoro sve što dobiju ili naprave biva automatski prodato, tako da i sa USA i Japanom imaju pune ruke posla. Cene možeš da saznaš preko neta, evo na primer kod jednog usa dilera:
http://www.guitarx.com/cgi-bin/store/in ... 48302.6292

Baj d vej sad ubacih u google "gary kramer" i naleteh i na svoju njušku:
http://www.gear-vault.com/gary-kramer-turbulence/

Inače detaljniji review imate u premier guitars i u, ako se ne varam, poslednjem guitar worldu
http://www.premierguitar.com/Magazine/I ... 0712082712

http://www.youtube.com/watch?v=7sGFqj-opWk

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Gary Kramer Guitars

Post by KnightOfDoom » 12 Jul 2008, 16:15

Dushan S wrote: Baj d vej sad ubacih u google "gary kramer" i naleteh i na svoju njušku:
http://www.gear-vault.com/gary-kramer-turbulence/
:lol:

Gitara je toliko "ruzna" da je zapravo lepa :)
Nego, jel nije problem podici gitaru malo vise? Ne smeta rog? I jel ovaj "sedeci" dodatak sa donje strane moze da se skine?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Gary Kramer Guitars

Post by Dushan S » 12 Jul 2008, 22:33

KnightOfDoom wrote: :lol:

Gitara je toliko "ruzna" da je zapravo lepa :)
Nego, jel nije problem podici gitaru malo vise? Ne smeta rog? I jel ovaj "sedeci" dodatak sa donje strane moze da se skine?
Nisam siguran kako je na kom modelu ali na ovom custom modelu koji imam, dodatak za naslon je push pull varijanta, vadi se i vracja nazad povlachenjem i ima malo lufta da se rotira i pomera. U 7 string modelu, "leg rest" je zašrafljen i potrebno je tih 30 sec sa šrafcigerom da bi se montirao ili demontirao. Pošto pretpostavljam da to niko neće svaki čas da vadi i da vraća, to ne bi trebalo da je problem. Ja na sedmožičnom modelu držim leg rest zašrafljen i generalno ne smeta i ljudi ga ne primećuju, niko mi nije prišao i rekao "A šta ti je ovo" ili bilo šta u smislu da nešto štrči vizualno, imaš ga na onim you tube mojim video clip-ovima da vidiš kako izgleda u akciji.

Rog kada držiš gitaru kako je Leo zamislio, znači kao klasičnu gitaru, tako da je leg rest na levoj nozi, ide tačno uz telo do blizu levog ramena, i ne smeta, jer je se zadnje strane gitara zakrivljena tako da i dalje prijanja uz telo.
ImageOtprilike se ovde vidi kako je oblikovana zadnja strana gitare.

Ako sviraš stojeći ili držeči gitaru na desnoj nozi, onda ti rog definitivno ne smeta niti malo jer ti ide levo od tela.

E da, nisam pomenuo još nešto što nije vidljivo i jasno sa fotografija, a specifično je:
U crnoj gitari su kontrole tako da je custom modifikacija da se povlačenjem tonskog pota (push pull) aktivira black ice, koji funkcioniše kao recimo neki overdrive bez boost-a po pitanju volume-a.
Na beloj gitari, veliki pot je naravno volume, mali crveni krug u volume pot-u je u stvari tone pot, a dva mala pot-a kontrolišu splitovanje humbucker-a. Dakle kada se skroz "Otvore" magnet je normalan humbucker, kada se skroz zaviju, magneti postaju singlovi a na medjupoložajima, dobija se određeno učešće jednog coil-a tj, magneti rade kao neki soapbar ili kao vintage humbucker-i.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Gary Kramer Guitars

Post by Dushan S » 20 Dec 2008, 15:13

Dakle, kao što sam već pomenuo, imam tu čast da sviram Gary Kramer gitare
http://www.garykramerguitar.com

Nedavno smo se dogovorili da povodom božića uradim neku vrstu obrade božićne pesme koju bi oni mogli da upotrebe za promo svrhe, reč je o "Carol of the Bells" koji neki verovatno znaju kao "Onu pesme što sviraju Transsiberian Orchestra", koji su je takođe obradili, kao i mnogi drugi.
Ovo je link za youtube video sa pesmom, ovde je zvuk nešto bolji, i zvuk je stereo (kad dodate na bilo koju youtube adresu &fmt=18 ako je u originalnom fajlu zvuk bio stereo, pustice video stereo, ako samo kliknete na "watch in high quality" i dalje je mono). Naravno ako samo kasnije odete linkom na ovaj video, i on ga opet učita po default-u, opet neće biti stereo zvuk, mora da se dopiše uvek u adresu &fmt=18
http://www.youtube.com/watch?v=2Zi7IMA9St8&fmt=18


A ako hoćete pogledati verziju u kojoj su slike nekih od gitara kako gotovih tako tokom izrade:
http://www.youtube.com/watch?v=R1oj0dy9qX4

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Gary Kramer Guitars

Post by Santana » 20 Dec 2008, 16:32

doso zeka u poslasticaru i pita- je l' imate veliku tortu od sargarepe
oni kazu-NEMA, zeko!
zeka opet dodje sutra-je l' imate veliku tortu od sargarepe
Nema,zeko!
zeka dodje treci put i taman da zausti.... i prekine ga prodavac
Ima zeko!
Zeka- e je l' da je sranje! 8)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Gary Kramer Guitars

Post by dweezil » 21 Dec 2008, 13:32

uh verujem da su vrhunske te gitare al meni su bash ono ugly, posebno ova crna sa 36 il koliko vec pragova, ono odmah imam utisak da ce se ugushiti sound od toliko dugackog fretboarda tj. ono da negde zveche zhice i da ne moze lepo da se zarilja. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gary Kramer Guitars

Post by Duane » 21 Dec 2008, 13:47

bezhi bre ovo nije gitara ovo je zmaj! ;)

7 zhic i 36 pragova... pa ja neznam ni ovih 6 - 21 da koristim kako treba, a ne jos toliko ;)

al u nekom mom tripu cenim da ce ovako izgledati modernije gitare, na kojima ce moci da se uradi whole lotta stvari nego na obicnim ;) zamislite samo "arpedjo run" preko celog vrata... kako bi to zvucalo, hel jea! u would need some serious endurance for that tough ;)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Gary Kramer Guitars

Post by Dushan S » 21 Dec 2008, 16:16

Santana wrote:doso zeka u poslasticaru i pita- je l' imate veliku tortu od sargarepe
oni kazu-NEMA, zeko!
zeka opet dodje sutra-je l' imate veliku tortu od sargarepe
Nema,zeko!
zeka dodje treci put i taman da zausti.... i prekine ga prodavac
Ima zeko!
Zeka- e je l' da je sranje! 8)
Zar vic u stvari ne ide: "E zeko zeko, ali si se ti overdozirao šargarepice, a hoćeš još?" :)

uh verujem da su vrhunske te gitare al meni su bash ono ugly, posebno ova crna sa 36 il koliko vec pragova, ono odmah imam utisak da ce se ugushiti sound od toliko dugackog fretboarda tj. ono da negde zveche zhice i da ne moze lepo da se zarilja.
Haha, kapiram :) U stvari, kad mi je gitara stigla, bila je jako niska "akcija" što bi rekli, žice su bile jako niske, i nije bilo buzz-a. Podigao sam jer ne volim da su baš toliko spuštene, za bending ne pomaže specijalno. Pragovi su medium sve do 24-og, a ovih poslednjih 12 su manji, tako da i zbog toga ne može da zuji :wink: Imaš ove nove modele, 6-ica gde je vrat malo kraći, pogledaj na sajtu ako hoćeš. E sad za izgled, vidim da su i na stranim forumima jako podeljena mišljenja, što i nije loše, bolje nego da su ravnodušni ljudi, ovo je varijanta, ili voliš jako ili ne voliš nikako.
al u nekom mom tripu cenim da ce ovako izgledati modernije gitare, na kojima ce moci da se uradi whole lotta stvari nego na obicnim zamislite samo "arpedjo run" preko celog vrata... kako bi to zvucalo, hel jea! u would need some serious endurance for that tough
Nije baš da možeš na tim zadnjim pragovima da sviraš sasvim normalno, ali pošto je ceo vrat duži, kao što sam možda gore i rekao već, može da se svira u 24-oj poziciji, koja na običnoj gitari služi samo za zavrnuti žicu na tankoj E žici, a ovde je sasvim kul i vrat je tu isti kao i na drugim mestima niže, i to mi je glavna fora, što su te visoke pozicije upotrebljive. Ljudi se obično fokusiraju na tih 12 dodatih pragova ali i na normalnoj gitari ti u većini slučajeva samo ponešto na najviše dve žice sviraš na visokim pragovima.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Gary Kramer Guitars

Post by dweezil » 21 Dec 2008, 16:28

da, verovatno ima i compound radius, to def pomaze u takvim situacijama.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Gary Kramer Guitars

Post by Dushan S » 21 Dec 2008, 16:49

dweezil wrote:da, verovatno ima i compound radius, to def pomaze u takvim situacijama.
Vidiš, mogao bih da jednom upitam Lea šta misli o tome, ali ova gitara ima onaj flat profil i debljinu vrata, pomalo nalik na Wizard vratove kod Ibaneza. Ja sam rastao prvo sa klasičnom gitarom i meni je recimo Compound Radius bzvz, jer baš želim da mi vrat bude svuda isti.

Otvorio sam temu baš specifično vezano za Delta Wing dizajn, ali rade oni i neke druge stvari:

Ovo je recimo interesantno zbog "Lažnog" pickguard-a
Image

Image

A ovo su standardniji modeli:
Image

Image

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Gary Kramer Guitars

Post by teodorica » 21 Dec 2008, 19:38

U cemu je fazon kod tih gitara sa samo jednim humom.Dali su one "jeftinije" u odnosu na HSS ili HH varijante ili sta vec?Mislim sta vise pruzaju u odnosu na pomenute varijante?

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Gary Kramer Guitars

Post by dweezil » 21 Dec 2008, 19:47

ma nish, to ti je ono basicno sto ti treba ako ne koristis midle i neck pickup, sta znam iskreno te Gary Kramer mi i ne izgledaju nesto skupoceno, ono kao casual moderna elektricna gitara iz 80-tih, mislim na ove "normalne", meni se vishe djasvi nesto na fazon Jackson-a. Ovo mi je nekako ni tamo ni vamo.
Uopce sve te skupocenije gitare na fazon Suhr, Tom Anderson, osecam da su strava al nekako mi imaju penzoski look, def bih prije neki Jackson il Ibanez, a bogami i Fender.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest