Scala gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Scala gitare

Post by komil » 08 Jun 2015, 00:36

Rockatansky wrote:
komil wrote:
Rockatansky wrote:MA i nisu mu neke gitare... :P
Ma nisu bogznakakve pare :D
PA da, mislim zasto bih kupio ovako nesto (slucajno naleteh pa da podelim)

https://www.youtube.com/watch?v=TN6GCbE7HuI

Kada mogu da kupim neku Scala gitaru.... ;)
S obzirom da si pokazao na jedno duplo skuplju gitaru od Leove, veoma je lako objasniti. Leova je sva izubijana, dakle polovna, zato je i cena duplo manja od te koja je nova i samo malo izgrebana nazad. :lol:

Šalu na stranu, mene uopšte ne čudi da ovde ima ljudi kojima Leove gitare npr. estetski (ovako preko slika) nisu privlačne. Ono što je kamen spoticanja je kad neko odavde pokušava previše subjektivno da objasni sebi Leovu gitaru ("pa ja bih uzeo onog Gibsona" i sl). Problem sa tim konkretno je da većina nas ovde nismo potencijalne mušterije za njega ni u ludilu. On pravi gitare za jednu veoma usku grupu ljudi u Americi, i po meni je malo besmisleno da ih ovde merimo po nekim svojim preferencama. Relik izgled generalno gledano garantovano ima dosta drugačije asocijacije i kontekst nego kod nas. Oni motivi po gitarama znače nešto nekoj grupi Amerikanaca (nadam se toj koja mu kupuje gtr), kod nas mnogo manje ili čak suprotno. Tele i LP gotovo da im imaju i neki nepisani status nacionalnog instrumenta (oblika), dok je kod nas dijapazon komentara na to od "što ne stavi neki originalniji oblik" do "za te pare uzmem or'ginal fabrićko i ostane mi para". To je nebo i zemlja razlika, a koliko ih još ima. Ima puno drvenih taraba kod nas u Vojvodini koje su starije od američke države, koliko onda relikovanje drveta gitare može da ima slične konotacije i prve asocijacije ovde i tamo. Lupam, ali kontekst svega mora biti dosta drugačiji kada su u pitanju proizvodi za veoma uzani segment tržišta. Bio bi Leo glup kada bi gledao šta mi pišemo o njegovim gitarama, jer naše mišljenje može samo da škodi njegovom cilju da proda gitaru tamo. Jednostavno, estetski on nema nikakav interes da gura neke univerzalne vrednosti, već estetske vrednosti izuzetno uske grupe ljudi. O njegovoj ciljnoj grupi ljudi mi ovde, realno, malo znamo.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Scala gitare

Post by Dushan S » 08 Jun 2015, 00:37

majtimika wrote:buraz ja zaista ne znam jesi ti lud ili sta , sam derrsu je pricao na ovom istom forumu ono sto sam ja rekao. da covek koristi cnc usluge druge firme ne znam na kojem drvetu ti zivis ali nisam
ni slagao ni izmislio , sam tvoj brat je to pricao. nisam naj strucniji , ali sam od tebe strucniji sigurno i nije mi muka prepirati se sa budalama . hiljadu puta sam to radio i radicu opet tako da se ti ne brini za mene, nego pitaj brata ako ne verujes meni , takodje mi je dersu rekao da covek radi sam posto ne moze da nadje dobre radnike, pa sad ti meni reci na koju foru sam covek izbacuje desetak ili vise gitara mesecno, tu cifru mi je takodje dersu rekao , osim ako ne radi minimalan rucni rad. dakle ne znam bolje od skale kako on radi ali znam kako se radi, ti nemas pojma i pricas gluppsti sa visine a realno nemas ni trunke osnove da uopste ucestvujes u bilo kakvoj raspravi ne samo vezano za izradu gitare nego o muzici generalno. ko mi ne veruje neka preslusa diskografiju benda triger i kad cuje neopevane kolicine prepotencije i ne talenta bice mu sve jasno.

unapred se izvinjavam onima koji zaista uzmu da poalusaju triger na tih nekoliko destina minuta zivota koje nikad nece vratiti, ali evo kao komenzaciju za prazninu u dusi placam pivo da je popuni
Haha, e stvarno :D pa što praviš od sebe budalu, stvarno misliš da će se neko osetiti loše jer mu anonimus na internetu pljuje bend i pokušava tako lično da ga uvredi jer nema drugi argument u razgovoru? :lol: Ja još jednom da kažem da ne treba da gubiš vreme sa mnom, suviše si stručan i upoznat! :cao:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Scala gitare

Post by Dushan S » 08 Jun 2015, 00:38

pedja 81 wrote:
majtimika wrote: unapred se izvinjavam onima koji zaista uzmu da poalusaju triger na tih nekoliko destina minuta zivota koje nikad nece vratiti, ali evo kao komenzaciju za prazninu u dusi placam pivo da je popuni
Ja presluso za casu piva,nisam mogo vise.Prihvatam izvinjenje,dugujes casu piva-ladno.
Nemoj molim te da slušaš Trigger, nije to za svakoga :ziveli:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Scala gitare

Post by Dushan S » 08 Jun 2015, 00:52

Šalu na stranu, mene uopšte ne čudi da ovde ima ljudi kojima Leove gitare npr. estetski (ovako preko slika) nisu privlačne. Ono što je kamen spoticanja je kad neko odavde pokušava previše subjektivno da objasni sebi Leovu gitaru ("pa ja bih uzeo onog Gibsona" i sl). Problem sa tim konkretno je da većina nas ovde nismo potencijalne mušterije za njega ni u ludilu. On pravi gitare za jednu veoma usku grupu ljudi u Americi, i po meni je malo besmisleno da ih ovde merimo po nekim svojim preferencama. Relik izgled generalno gledano garantovano ima dosta drugačije asocijacije i kontekst nego kod nas. Oni motivi po gitarama znače nešto nekoj grupi Amerikanaca (nadam se toj koja mu kupuje gtr), kod nas mnogo manje ili čak suprotno. Tele i LP gotovo da im imaju i neki nepisani status nacionalnog instrumenta (oblika), dok je kod nas dijapazon komentara na to od "što ne stavi neki originalniji oblik" do "za te pare uzmem or'ginal fabrićko i ostane mi para". To je nebo i zemlja razlika, a koliko ih još ima. Ima puno drvenih taraba kod nas u Vojvodini koje su starije od američke države, koliko onda relikovanje drveta gitare može da ima slične konotacije i prve asocijacije ovde i tamo. Lupam, ali kontekst svega mora biti dosta drugačiji kada su u pitanju proizvodi za veoma uzani segment tržišta. Bio bi Leo glup kada bi gledao šta mi pišemo o njegovim gitarama, jer naše mišljenje može samo da škodi njegovom cilju da proda gitaru tamo. Jednostavno, estetski on nema nikakav interes da gura neke univerzalne vrednosti, već estetske vrednosti izuzetno uske grupe ljudi. O njegovoj ciljnoj grupi ljudi mi ovde, realno, malo znamo.
:1:
komil wrote: mika je u pravu za "male serije". Prvo, taj izraz je potpuno korektan i uobičajen u ekonomiji. Drugo, ovde je zaista bilo reči od Dersu Zvezde sve to za cnc. Kad se pogleda i sajt, to su modeli koji se nude, tj. korektno je reći da su to modeli a varijacije su ono što je custom u ponudi. Potpuno je drugo pitanje da li i kako to treba da utiče na vrednovanje Leovih instrumenata, ja sam samo hteo da kažem je termin ok.
Slažem se oko većine stvari koje si rekao u ovom i post-u posle njega, nego što se tiče CNC-a: Kad neko krene o tome da se sve to radi sa CNC-om, to znači da ne razume proizvodni proces. Danas se svaka električna gitara na planeti započne tako, dobiješ neki komad tela, komad vrata iz sprave, i onda se radi dalje. Ono gde škripi u toj logici je to da činjenica da ti je mašina napravila osnovu na kojoj dalje radiš ne odlučuje o tome da li će gitara biti dobra ili ne. Jer da je to tako jednostavno, ne bi mi vodili ovaj razgovor jer bi kinezi štancovali gitare iste kao hi-end instrumenti za par stotina evra, sa sve sumanutim finišima, luksuznim detaljima i vintage izgledom. Ili bi svako sa ovog foruma mogao da naruči delove sa neta i napravi što i najiskusniji majstor. A to nije slučaj jer sve to naravno ne ide baš tako. To je u stvari samo racionalizacija toga da neko apriori želi nešto da obezvredi, pa mu treba nešto za šta se može uhvatiti, da nije CNC, našlo bi se nešto drugo. Ne mislim na tebe, nego uopšteno na neke momente na temi, i uopšte na sklonost ljudi koja se raširila u vremenu interneta da zato što imaju određeni razlog kopaju razlog da pljunu nešto, nema veze da li je gitara, automobil. Tj. ako kreneš redom, ne postoji niti jedna ljudska veština ili dostignuće koje ne može da se relativizuje i unizi sa nekim "realističkim" argumentima, to je poenta, ne tačan broj napravljenih gitara, odnosi vrednosti ovoga i onoga, cenovni rangovi, custom shopovi i ostalo. Problem je samo kad neko pljuje, a male ljude nije blam što su mali ljudi.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Scala gitare

Post by majtimika » 08 Jun 2015, 06:52

ok sad menjas pricu vise nje skroz rucno radjena i postoje serije dobro da vidimo sta cemo dalje da cujemo.

a ono za bend sori poenta je bila samo da pokazem da nemas osnova za neko preterano pametovanje jerbo veze sa muzikom nemas

a po pitanju anonimusa evo pruzam ruku da se upoznamo milos tomisic drago mi je cisto da se ne pljujemo iza nicka

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Scala gitare

Post by Dushan S » 10 Jun 2015, 12:07

Ako si ti taj Tomišić što pravi gitare, tim gore. Ne znam da li ti je to što se izražavaš kao nadrkni traktorista alkoholičar koja nikad nije savladao osnove gramatike neki imidž? Čuj, slobodno navali, možeš da pljuješ do sutra, a mogu čak i da ti obećam da uprkos tebi samom nikome neću negativno govoriti o tvojim instrumentima i tebi. Ako me pitaju za tvoje gitare, reći ću nek ih probaju i steknu svoj sud.
Da sam znao ko si ne bih uopšte ulazio u konverzaciju sa tobom, jer nemam šta da pričam sa nekim ko je školski primer domaće zavidljivosti, kurčenja i bezobrazluka. Sad kad sam pogledao prošle post-ove malo bolje, ti ladno visiš na ovoj temi i pljuješ drugog, uspešnijeg majstora, tj kolegu kako su mu instrumenti prodaja muda za bubrege? Slobodno nastavi, neću ti više odgovarati, a ako ovaj forum ima tu opciju, ideš na invisible listu. Srećno dalje sa ovakvom vrstom "reklame" svojih instrumenata.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Scala gitare

Post by majtimika » 10 Jun 2015, 14:18

procitaj malo bolje pa ces videti da ne pljujem kolegu nego tebe i dersua, i svo proseravanje vase. Imam dovoljno iskustva da bi.mogao tako nesto da radim, i da neke stvari nazovem pravim imenom. Ja da zelim da napravim sebi reklamu cutao bi a ne bi se prepirao sa budalama ovde, posto znam da mi je to samo kontra reklama ali mi se ne da kad cujem glupost moram da kazem pa ma sta ti mislio. Ja kao neko ko se bavi ovim poslom i ko pri tome poseduje i intenzivno koristi CNC pri radu , ne bi trebalo , i bilo bi licemerno da pricam lose o tome te to nisam ni radio sto bi mogao da skontas citajuci neki moj ili bilo ciji post bez predrasuda . Ja sam samo reagovao na tvoje baljezgarije i proseravanja sa visine i pokusao da ti objasnim kako stvari funkcionisu. Medjutim ja i bilo ko drugi na ovom forumu za tebe nemamo pojma i to je sjajno dok je budala bice na forumu i interesantno i dok je anonimno jako interesantne stvari isplivaju.

ajd sad poljubi brata

sta u zatvoru, taj decko nikad nije imao stila

edit: po pitanju muda i bubrega nisam nikad rekao da su mu instumenti nego fore prodaja muda za bubrega ,znaci sound vents, kriv prekidac, 5 mm hoda na volume potu uvaljivanje stiftova za spoj vrata i tela , i sl

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Scala gitare

Post by Dersu Uzala » 13 Jul 2015, 16:10

Debil Tomisic i dalje pokusava da se meri sa genijem. Ama bas nista novo jebo ga deka. Nismo nis novo ni ocekivali.

Pozz.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Scala gitare

Post by Dersu Uzala » 13 Jul 2015, 16:13

Dushan S wrote:Ako si ti taj Tomišić što pravi gitare, tim gore. Ne znam da li ti je to što se izražavaš kao nadrkni traktorista alkoholičar koja nikad nije savladao osnove gramatike neki imidž?
A ti, ti me razocaravas, kao, mene pokusavas da opravdas kako sam ovakav ili onakav. ti mene? Ti mene? Kod ovih debila? ti kao mene da pravdas kod ovih debila. Please. Naravno da posle 8-9 godina po ovakvim govnjivim fprumima nemam vise strpljenja sa govnarima. Samo ih bre odjebes, to je jedini jezik koji razumU.

Mnogo vise znam ja o konstrukciji gitara nego onaj iz Kule, a tek Leu nece prici ni z amilion godina iako sam mu crto. Znas kad neko ne kapira, nego je propali stolar. I kupi CNC masinu.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Scala gitare

Post by Dersu Uzala » 13 Jul 2015, 16:37

Ti si davno shvatio da je Tomisic bolid, svi smo davno shvatili da je Tomisic bolid, svi smo davno shvatili da su ovde bolidi , foliranti i preprodavci i sta sad. Pusti ih bre nek uzivaju u svom ludilu, a Scala gitare se prodaju okolo za skupe pare samo tako, al tek sto ce da se prodaju. Pa samo ovog meseca pogibe covek da napravi 20 komada.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Scala gitare

Post by Dersu Uzala » 13 Jul 2015, 17:01

Evo samo za Glupanea, 'koji su to pitaj boga gitaristi koji sviraju Scala gitare'? Pa sigurno ne tvoji glupani sa foruma Glupane.

Image

Image

Image

Image

Image

Jel prepoznajes ikoga Glupane?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Scala gitare

Post by majtimika » 13 Jul 2015, 17:07

phil ne svira skalu , ovi ostali su poznati koliko i amadeus bend u avganistanu , mislim da si samo potvrdio moj stav sa ovim ,ziv bio dersu

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Scala gitare

Post by Rockatansky » 13 Jul 2015, 22:03

Dersu Uzala wrote:Ti si davno shvatio da je Tomisic bolid, svi smo davno shvatili da je Tomisic bolid, svi smo davno shvatili da su ovde bolidi , foliranti i preprodavci i sta sad. Pusti ih bre nek uzivaju u svom ludilu, a Scala gitare se prodaju okolo za skupe pare samo tako, al tek sto ce da se prodaju. Pa samo ovog meseca pogibe covek da napravi 20 komada.
Jbg ja kontao da i ja narucim, ali ako tako puno pravi, necu, sigurno mu opadne kvalitet... :?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Scala gitare

Post by Overdrive » 14 Jul 2015, 00:13

a brate..i nakotilo se gitarista od 60-tih na ovamo

Nekad se znalo, svetske face, kada su u pitanjuu gitare, sviraju ili Gibson Ili Fender

Tuu i taaamo poneko uleti sa nekom custom made (Brian May npr) i to je bilo ok..

Sada se fetišizam razvio..svako želi da bude unikatan, pa da ima i unikatne fetiše..

Sve je otišlo u egomanijačenje, ipak bez potrebe..

Mislim, zvuči nekako klinački..

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Scala gitare

Post by Rockatansky » 14 Jul 2015, 11:38

Ne samo to, nego postali zvezde, pa hoce da im se plati da svirjau necije gitare.

Gledam juce onaj stari film, A year and the half in the life of Metallica, iz 91. znaci samo se sviraju Fenderi i Gibsoni... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest