Scala gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Scala gitare

Post by zwelj » 18 Jul 2015, 16:08

KnightOfDoom wrote:Ponavljam, tema je o Scala gitarama. Zadnje upozorenje za sve koji misle da postuju van teme.
U pravu si... Zasadi, htedoh reći, premesti postove novonastalog subjecta u adekvatnu aleju, ooops, temu..., pa da nastavimo...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Scala gitare

Post by Overdrive » 18 Jul 2015, 20:50

KnightOfDoom wrote:Imao je i vise nego dovoljno prilika. Nije ni prvi ni poslednji koji je banovan. Ponavljam, tema je o Scala gitarama. Zadnje upozorenje za sve koji misle da postuju van teme.
Što se Scala gitara tiče, meni su one izgledom i oblikom nekako uvredljive.

Vređa me ideja da neko daje toliko značaja svom tom plehanom hardware-u i na taj način angažuje potrošačevo estetsko biće u suprotnom smeru od onog pravog, tojest muzičkog.

Šta ima tu da se gule i kite i budže?

Da sam npr slep ili obnevideo, da li bih bio izopšten? Sigurno da da. Nalazim to uvredljivim.

Jer, budimo realni, niko po zvuku ne može da razlikuje gitare po brendovima.

Ovde se dakle radi o jednoj zaveri, skretanju sa muzičkog puta i insistiranju na fetišu kao takvom.

Instrument treba da je oruđe koje služi nečemu (muzici dabome), a ne predmet obožavanja koji služi sam sebi i tako postaje važniji od muzike.

Freud bi imao štošta reći u Scala i njima sličnim gitarama, I say.

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Scala gitare

Post by ivan242 » 19 Jul 2015, 10:19

Overdrive wrote:
KnightOfDoom wrote:Imao je i vise nego dovoljno prilika. Nije ni prvi ni poslednji koji je banovan. Ponavljam, tema je o Scala gitarama. Zadnje upozorenje za sve koji misle da postuju van teme.
Što se Scala gitara tiče, meni su one izgledom i oblikom nekako uvredljive.

Vređa me ideja da neko daje toliko značaja svom tom plehanom hardware-u i na taj način angažuje potrošačevo estetsko biće u suprotnom smeru od onog pravog, tojest muzičkog.

Šta ima tu da se gule i kite i budže?

Da sam npr slep ili obnevideo, da li bih bio izopšten? Sigurno da da. Nalazim to uvredljivim.

Jer, budimo realni, niko po zvuku ne može da razlikuje gitare po brendovima.

Ovde se dakle radi o jednoj zaveri, skretanju sa muzičkog puta i insistiranju na fetišu kao takvom.

Instrument treba da je oruđe koje služi nečemu (muzici dabome), a ne predmet obožavanja koji služi sam sebi i tako postaje važniji od muzike.

Freud bi imao štošta reći u Scala i njima sličnim gitarama, I say.
Radovan III je predstavi pominjao taj fenomen,cudio se kako rokeri malo sviraju okrenuti ka publici a onda se okrenu 'buljom",naravno uz pokazivanje gestikulacija.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Scala gitare

Post by zwelj » 19 Jul 2015, 16:29

Iako sam u dilemi, gde mi situacija dodeljuje nezahvalnu ulogu nekog ko forsira i siluje temu, pa možda i kao viđenje uloge Dersuovog lobiste, mislim da ova tema zaslužuje da bude dorečena...

Verujem da svi imamo taj sveprisutni ružan osećaj u realnosti gde gotovo ni jedan započeti proces nema svoju nužnu demokratsku konsekvencu, tj. novu situaciju proizašlu kao rezultanta argumenata kritičke većine, da se kroz diskusiju o nekom zajedničkom interesu donese neki novi kvalitet, već se sve svodi na niz replika, više ili manje ostrašćenih sagovornika, čiji su motivi, pre u domenu ventila ličnog i psiholoških frustracija, a čiji thread zatvara neki novonastali događaj, koji opet, započinje taj neki sledeći... Poput mudrosti: Ode kuče za drugim kolima..., stvarajući iluziju društvene angažovanosti, dok zapravo, sve ostaje kao što je i bilo, a nosioci poluga moći, metaforički rečeno, samo šetaju kuče od auta do auta... Kako je u realnosti to gotovo nerešiv loop, verujem da forma foruma ima jedan brz i jeftin mehanizam, glasanje.

Kako se pitanje principa selekcije sagovornika ipak pre tiče forumaša, nego tehničkih lica admina i moderatora, cenim da je pravednije i da se bazira na principu kvaliteta sadržaja postova, lika i dela..., a ne na administraciskom principu, poslušnosti i disciplini, te su samim tim, i pozvaniji članovi da odlucuju o sudbini drugog člana, nego admini čija funkcija prirodno konvergira favorizovanju forme i reda, a manje sadržaja...

Motiv zašto na ovome insistiram je snažan utisak da permanentni ban definitivno nije izraz želje većine, koja je mahom ravnodusna, pa ni majtijeve, kao učesnika konflikta... U čije ime onda to admini odlučuju?

Mera privremene zabrane je korisna i poželjna jer resetuje konfliktnu situaciju gde su argumenti nemoćni a igra prelazi na teren ega i sujeta... Privremeno isključivanje ostrašćenog iz forumskog saobraćaja, koji će se zacelo i sam postideti kad ga napusti srdžba i "pravednički gnev" je verovatno neophodna mera, jer će uvek dolaziti do sukoba percepcija kao i u ovoj poslednjoj, gde je, uopšteno rečeno, jedna zasnovana na zdravorazumskoj proceni optimalnih rešenja u realnoj situaciji a druga na glorifikovanju tehnoloških i konceptualnih pikova i iz ugla prosečnog srbina, elitistička... i tu nema pomirenja, već će se posle razmene par argumenata, gotovo nužno preći na kvalifikacije... ali opet, živi smo ljudi, nije to za smrtnu presudu nad usernameom i virtuelnim likovima koji su godinama prisutni...

U par prethodnih postova dao sam svoje viđenje zašto permanentni ban kao kazneno-vaspitnu meru treba odbaciti i argumentaciju za koju smatram da je, bar, na logičko-etičkom planu, teško oboriti... ali naravno, uvek postoji taj pragmatički layer, i ta ustaljena praksa, gde je lakše preseći nego razmrsiti...

Zamolio bih zainteresovane da podrže ovu ideju i izjasne se, recimo, 'DA' za napuštanje prakse permanentnog bana (i rehabilitaciju) i 'NE' za one koji smatraju da praksu treba nastaviti. Mislim da ovo treba shvatiti kao principijelan čin, nezavisno od sitnih ličnih netrpeljivosti i animuziteta. Ukoliko sam loše procenio i zaista većina stoji iza odluke admina, unapred se izvinjavam na uzurpaciji...

p.s. @KnightOfDoom, žao mi je sto sam se oglušio o tvoje upozorenje, ali kako nisi otvorio adekvatniju temu gde bih ovo postovao, nisi mi ostavio druge mogućnosti, a verujem složićeš se, narodna volja se valja poštovati pa i po cenu manjih formalnih nedoslednosti.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Scala gitare

Post by KnightOfDoom » 19 Jul 2015, 18:48

Ima necega u tome sto si napisao. I sve to izgleda vrlo lepo crno na belo. Da ne kazem belo na sivo. Na zalost nije izvodljivo i ne znam ni jedan forum koji funkcionise na toliko demokratskom principu. Ovaj jeste prvih godina i onda se namnozilo svega i svacega. Ali demokratija je inace laz.. i van foruma. Ima tu jos stosta napisano na sta bi se moglo odgovoriti, ali mene zesce mrzi da kucam a i da filozofiram. Vidim da ti sa tim nemas problema ali jbg... upecace se neko drugi. Elem zasto odgovaram uopste:
žao mi je sto sam se oglušio o tvoje upozorenje, ali kako nisi otvorio adekvatniju temu gde bih ovo postovao, nisi mi ostavio druge mogućnosti, a verujem složićeš se, narodna volja se valja poštovati pa i po cenu manjih formalnih nedoslednosti.
Kako je tebi zao sto si se oglusio o upozorenje i meni je zao sto moram da ti dam warn. Ali potrebno je ostati dosledan. Da, to je onaj minus.
Temu si mogao i sam da otvoris, ne mora to niko drugi da radi umesto tebe. Nemam ideju ni o cemu je tema trebala da bude. Vezana za Dersua ili razmisljanja o funkcionisanju foruma? Ovo prvo mogu odma da ti kazem da ce biti obrisano a za drugo imas predlozi i pitanja, sve i svasta.... pa vidi gde ti vise odgovara. Ustvari sad ne mozes vise u sve i svasta, znaci predlozi.

Ok, znaci Scala gitare...sve ostalu u drugim temama. blabla...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Scala gitare

Post by KnightOfDoom » 19 Jul 2015, 21:47

Kao sto rekoh, ako vam je stalo do rasprave otvorite novu temu. Ja da brisem postove odavde i delim warnove mogu do sutra.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Scala gitare

Post by zwelj » 19 Jul 2015, 21:59

KnightOfDoom wrote:Ima tu jos stosta napisano na sta bi se moglo odgovoriti, ali mene zesce mrzi da kucam a i da filozofiram. Vidim da ti sa tim nemas problema ali jbg...
jbg, mrzi te da kucaš i filozofiraš, ali te ne mrzi da mrdneš pipkom i daš warn... jbg... upravo o tome i pričam...

p.s. I šta pokušavaš da odbraniš ovim brisanjem poruka, kao bajagi temu... važi :(

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Scala gitare

Post by zwelj » 19 Jul 2015, 22:00

New articles have been received which aren't shown in this newspaper (reload or ignore). Elektricna gitara • Re: Scala gitareToday
Star this articleMark this article readElektricna gitara • Re: Scala gitareOpen link in new tabMUZICKI-FORUM.COM|Overdrivezwelj wrote:
Zamolio bih zainteresovane da podrže ovu ideju i izjasne se, recimo, 'DA' za napuštanje prakse permanentnog bana (i rehabilitaciju) i 'NE' za one koji smatraju da praksu treba nastaviti.


DA


KnightOfDoom wrote:
Na zalost nije izvodljivo i ne znam ni jedan forum koji funkcionise na toliko demokratskom principu. Ovaj jeste prvih godina i onda se namnozilo svega i svacega. Ali demokratija je inace laz.. i van foruma.


naravno da je izvodivo i to što ne znaš ni jedan takav forum (da li treba to isticati uopšte) - ne znači ništa.
Demokratija nije laž kada postoji informisan narod. Ovde to jeste slučaj i nema ni "l" od laži, ako svi budemo glasali. Dakle sve se svodi na prostu istinu - ili će admini dozvoliti glasanje, ili će nastaviti sa samovoljom.

btw, laž kao laž uopšte nije nešto nužno loše niti nepoželjno
Na tu temu, zarad proširivanja vidika preporučujem knjigu

Image
Statistics: Posted by Overdrive — 19 Jul 2015, 21:31

--------------------------------------------------------------------------------
28 minutes ago|

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Scala gitare

Post by zwelj » 19 Jul 2015, 23:27

KnightOfDoom wrote:Kao sto rekoh, ako vam je stalo do rasprave otvorite novu temu. Ja da brisem postove odavde i delim warnove mogu do sutra.
Otvaranje nove, empty teme, nema nikakvog smisla. Ukoliko baš toliko voliš higijeničarski posao, na tebi je da otvoriš appropriate temu i move-uješ postove novonastalog subthreada, kako bi čitaoc imao uvid u celinu geneze i toka ideje...

Ukoliko to ne učiniš, a očigledno da iz nekog razloga to ne želiš, budi pristojan, profesionalan i parlamentaran te nas poštedi svog prisustva i intervencija...

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Scala gitare

Post by Uncle Moe » 19 Jul 2015, 23:55

Image

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Scala gitare

Post by ivan242 » 20 Jul 2015, 09:02

Uncle Moe wrote:Image
Gibson? Magarceva senka?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Scala gitare

Post by Overdrive » 20 Jul 2015, 09:59

e sad, zamišljam ovu gitaru sa potpuno novim hardwareom

sve što je tu zarđalo i kobajagi vintage, da bude nikovano i glancarica..od magneta, preko tog grba i tih nesrećnih mrtvačkih glava..

mnogo bi izgledalo lepše i moćnije

Ovajko izgleda ko da je prespavala mesec dana na dnu neke močvare..

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Scala gitare

Post by sinisake » 20 Jul 2015, 10:10

Kiceraj, teski... ali, ko voli - nek kupi. :)

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Scala gitare

Post by alfonso » 20 Jul 2015, 10:22

ne razumem famu oko vintage gitara.mislim ovih sto se namerno prave da izgledaju kao da su matore.nekako mi to glupo.kupio sam gitaru i zelim da izgleda vintage,ali isto tako zelim da je ja dovedem u to stanje godinama svirajuci nanjoj.kada pokazes tako nesto,pa kazes "e sta smo prosli nas dvoje" :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Scala gitare

Post by Overdrive » 20 Jul 2015, 10:51

To je odavno poznati malograđanski fenomen tzv "Nepristojno bele starke"

Koje u prevodu znmače "Šta, tek si sad kupio patike? Ee.. ja ih nosim već iha ha.."

Isto je i npr sa farmericama (sad eto i sa instrumentima)

I ima za cilj da ponizi ljude u tom nekom imovinskom smislu, kao eto..ti si tek sad kupio nešto što je glancarica, a kod nas se brajko moj to već raspada od nošenja (sviranja)

Dakle, malograđanština, sirotinjski kompleksi skorojevića

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest