Scala gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Scala gitare

Post by zwelj » 26 Jul 2015, 16:46

sinisake wrote:Poenta je da su ove estetski zesce osakacene gitare (aldubai, oprosti :mrgreen: ) zapravo cesto, kako si ti to lepo objasnio, alat za patkometriju, a ne za stvaranje muzike, sto bi trebalo da im bude osnovna svrha (mi, idealisti, ipak patimo zbog toga, malkice :bambi: ), tim pre posto su u pitanju, kako aldubai veli, vrhunski instrumenti. Ali, jebes (uzvisenu) svrhu, 21. vek je, necemo se vracati valjda na prevazidjene koncepte prethodnih vekova?! :bambi:
A Duća Trigger ;) a bome, i Mlatko Praznoslamovski...? Pre je lepota Leovog biznis plana u oporezivanju patkomeraca pa te resurse preusmeriti na platežno siromašnije tržiste, gitarista idealista... no cilj po sebi, ne budi zlobec ;) :bambi:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Scala gitare

Post by pisac » 02 Aug 2015, 14:23

Svako ima svoj ukus,i svoje misljenje.Ne volim oguljene gitare,sav taj teatar i glumatanje;pri ovom mislim na signature modele,kopije relica .U pravu je Overdrive,fetisizam i groznicavo nastojanje BITI RAZLICIT PO SVAKU CENU.I Cortex ima pravo,distressed gitara ima prednosti,samo sviras i stvaras muziku,gitara je samo alat,ne relikvija,ne svetinja...samo alat kojim se sluzis,kad ga izakas,kupices drugi.No slazem se sa Kristijanom,ja imam drugaciji odnos i respekt prema instrumentu,vezujem se,kao i za ljude,jbg...Volim kad gitara lici na gitaru.
Ne znam koliko vredi Skala gitara,nisam je ni video ni cuo ni probao.I necu,to je za posebnu klijentelu.Znam da u rok muzici ta gitara nije dala neke klasike,nije ju je puno obogatila,tako da...svira kao i svaka druga,samo sto je mozda nekom udobnije,nekom bolje zvuci,nekom lepse izgleda.U danasnje vreme,ko ne nadje zvuk koji mu odgovara na gitari od 1500 evra,ili 2000 uvr glave,taj nije sve u libelu...sa tolikim izborom pojacala i efekata danas.
I covek koji kupi Ferarija,nigde ne moze da ga vozi punom brzinom,znaci obicno do 120 km na sat.Pa toliko ide i Opel Korsa,ali-on ima Ferrari,jbg...nije vazno sto sme da vozi do 120 samo.
Ponovo kazem,verujem da su dobre gitare,cim su ih uzeli ljudi od karijere,koju bi stavljali na kocku da je Skala los instrument.E sad-koliko sta kosta?Jel to u redu?Vredi li toliko?Sta dobijam za te pare?Nema odgovora.kupis,ili ostavis.
U Key Music udjem sa zenom da pogledam sta ima,i vidim na zidu sav oguljen izgreban i izubijan Stratokaster,valjda signature Michael Landay,ili i nisam vise siguran,a cena-izmedju tri ipo i cetiri hiljade evra.U Rory Gallagher fazonu.Pita me zena-Sta je ovo?Nisam siguran da sam joj dao zadovoljavajuci odgovor.Nisam ni sebi.Sto bi dao nekom 4000 evra da mi izgulji gitaru da bude bas bas bas ista kao njegova,mislim-Michael Landay?Jok,daj ti meni novu,a ako se izgulji,vraticu vam je,jer je los lak,dajte mi drugu.
Normalan covek udje u restoran i naruci biftek i krompirice,neko drugi za stolom do njega narucuje mozak pijanog majmuna i flambirane banane u konjaku...iz restorana izadju siti i zadovoljni i jedan i drugi.
Posle ovog topica,posebno cu obratiti paznju da vidim negde Scala gitare,mada je to za mene sporedna stvar,kao i Dussenberg,Framus,i neke druge egzotike.Zato mi se svidja Joe Perry,on svira sta dohvati,nema svoj modus operandi.Daj sta das,ja cepam!Pozdrav svima ,i da znate-svi ste u pravu.I subjektivno,i objektivno.Ne zezam se,ozbiljno mislim.Peace,brothers.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Scala gitare

Post by pisac » 02 Aug 2015, 16:00

P.S.-Ne mogu a da ne dodam i ovo.Lenonova gitara ne vredi milion dolara,ona je samo placena od nekog egzibicioniste ili kolekcionara toliko,i to je sve.Stavivsi tu gitaru pored jos 20 drugih u nekom muzickom ducanu,ona moze da bude bolja od polovine izlozenih instrumenata a gora od druge polovine-znaci sredina,i onaj ko je uzme u ruke i uporedi njen zvuk-jer to joj je svrha,davanje zvuka-moze da kaze da vredi 300 dolara,recimo.Neko ko nece znati cija je gitara,ko ocenjuje na osnovu zvuka.To sto je bila u rukama Lenona koji je sviruckao na njoj ponekad,cini je eksponatom i unikatom.Gacice Merlin Monro su prodate na aukciji za 50 000 dolara,ali to je samo pamucni dronjak koji je nosila na..niti sviraju niti pevaju,a nisu ni videle Lenona...Sa te strane,Cortexova konstatacija je tacna u potpunosti-covek mora biti svestan sta koliko kosta i zasto toliko kosta,inace ga ta iracionalnost pri kupovini preskupo kosta.I da,sminka i kozmetika pri izradi gitara-i SRV i Gallagher su sami unakazili svoje gitare.To je deo marketinga.Sad i Skala radi takav finis,to je cool.Voleo bih da vidim nekog da kupuje Mercedes od 50 000 evra,vintage,izguljen i izgreban...
Stigao mi je katalog iz Music Store,iz Kelna.Pre godinu dana sam narucio pojacalo od njih,Bugera V5,i otada malo-malo pa mi salju neke kataloge.Zadnji put u katalogu vidim neku akusticnu gitaru Gibson,sa cenom od 8 000 evra.I opet-8000 evra akusticna gitara.S :roll: erijska proizvodnja,i plus-nevina,nije je niko akao do sada...dal da kupim,sta da radim...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Scala gitare

Post by pisac » 02 Aug 2015, 16:07

i za kraj jedna krajnja iskrenost-da mi neko pokloni Scala gitaru,svirao bi je,sto da ne?Dobra koliko i neki srednji ili bolji Gibson,ili Fender,ili malo bolja.Medjutim,da imam para da kupujem,umesto jedne Scale bih kupio dva Gretsch "Billy-Bo" Jupitera...makar mi i ne odgovarao finis i debljina vrata,i zazori na gitari,nacin lepljenja vrata,cak i oblik...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Scala gitare

Post by pisac » 02 Aug 2015, 16:36

:cao:
Pozz i cuvajte se losih vibracija...i loseg tremola.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Scala gitare

Post by ProfessorBaltazar » 27 Aug 2015, 08:00

majtimika wrote:evo ovako meni licno ne smeta sto dersu sere po meni to je njegov obraz ne moj, ja sam pitao kako pored pravila foruma i nakon gomile izrecenih sranja ne dobije ban, cisto me zanimalo da li pravila foruma i dalje vaze, kao sto vidimo dobio ga je. realno covek je smesan i ni tad a ni sad nije govorio nista pametno nego je samo pisao sa pozicije boga oca ,cesto se koristeci terminima ne shvatljivim vecini pa je i dobio status nekoga ko zna, medjutim kad se malo dublje ulazilo u temu sa njim ili je preskakao odgovore ili terao u mater pokazujuci time da veze nema, nesto slicno rocketu samo sa prepricanim iskustvima umesto izguglanih.

evo ja potpisujem peticuju da ga vratite bar da ne ide kao psihopata iza drugih nickova, i realno ma kolika budala bio ipak je sa njim bar interesantno na forumu, jer svakom dvoru treba i dvorska luda

ajd sad
Svako ko je bio ovde na forumu zna da lazes. Sta reci onom paceniku koji te brani i koji nije nasao za shodno da ti uruci warn, ne prvi, ne drugi, ne treci, nego jubilarni dvanaesti put kad si krajnje vulgarno prozivao tvog kolegu (sto je najgore ne mene u startu) koji pravi ove famozne gitare. A cmilio si i molio da ti prepricam kako on to radi i sta se tu desava. No, to samo ti znas sem ako admin ekipa sa foruma moze da cita i licne prepiske. Pacenik ne shvata da ja mogu sebi da priustim kvartalno da se pozabavim njegovim slucajem ali izgubio sam gust sto kazu.

Kao sto rekoh, ko je pametan imao je stosta i nauciti, sad je kraj. VitezuOdPropasti odajem malecnu pocast sto me eto trpeo sve ove godine, zna on i sam da mu je forum beneficirao do kese prisustvovanjem moje malenkosti, pa cenim da smo egal.

Nema potrebe da se krijem ili da se pravim Tosa, svi znate ko je stvarni potpisnik ovih redova.

Nama ovde je sjajno, sto i vama zeliimo.
U zdravlje, pa se 'citamo' u sledecem kvartalu.

P.S. Velik pozdrav za sinisake ;)
P.P.S. Za zwelj-a se podrazumeva, rekoh odavno, slusajte coveka, sad kad mene nema. Imate stosta i nauciti. Pametnom dovoljno.



Adendum: sta reci na onu tvoju tezu iz sredista tela poruke. Sa pozicije boga oca. VitezOdPropasti tvrdi da sam ja ovde od 2009. sto me ne bi cudilo, a neko spomenu da imam 5000 postova i jace. Pa ne secam se da me iko prozvao da ne kazem celenzdovao vizavi tih postova, a pogotovu ne u smislu gde je kao neko konsultovao nekog bitnog lika koji me je demantovao. Naljakse je israti se tako u jednoj recenici, gde naravno likovi koji nisu procitali 5000 postova nemaju blage veze sa kontekstom al je sad kao tvoja konstatacija ono pravo. Licno, ne znam ko se vise argumentovano raspisivao traktatima na forumu, traktatima koji nikad nisu demantovani. Cuj sad, fali jos. 5000 postova, sigurno jedno 300 traktata, masala. Od mene dosta.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Scala gitare

Post by ProfessorBaltazar » 27 Aug 2015, 08:29

sinisake wrote::D

Ma ok, sve je u redu, nema proturecnosti... Leo nije umetnik, on je samo graditelj gitara (zanatlija?) i ne pokušava da se izrazi i uhvati to 'neuhvatljivo', već manipuliše simbolima (osecanjima, pogledima na svet sredovecnih bogatih advokata, itd, itd) ne bi li stekao popularnost, slavu i - profit. Legitimno.

Poenta je da su ove estetski zesce osakacene gitare (aldubai, oprosti :mrgreen: ) zapravo cesto, kako si ti to lepo objasnio, alat za patkometriju, a ne za stvaranje muzike, sto bi trebalo da im bude osnovna svrha (mi, idealisti, ipak patimo zbog toga, malkice :bambi: ), tim pre posto su u pitanju, kako aldubai veli, vrhunski instrumenti. Ali, jebes (uzvisenu) svrhu, 21. vek je, necemo se vracati valjda na prevazidjene koncepte prethodnih vekova?! :bambi:
Tebi cu se udostojiti da odgovorim licno:

Gitare nisu nikako osakacene i to kapiras i sam. Sa patkometrijom veze nema. Moi licno, pa cak i tvorac tih gitara, ne zna sa cim to ima veze, zasto je to modni trend. Fakat je trend. Modni ili nekakav drugi, ko bi ga znao. Ono od cega se ja prenerazim je ludilo po raznim forumima vizavi te price. Negativne price. Nije distressed ili relic'd ili vintag'd problem samo na Balkanu. Neeee, i Ameri se prenerazavaju od toga, a ako se Ameri prenerazavaju onda mora da je to ispravno jel. Fuck.that.shit jel. Pomodarstvo i to. Ma ua. Al ljudi placaju extra kintu za to. Em ti naruce instrument kaki da je, em ti plate extra kintu za to. Jer je extra poso. 90% narudzbina je u tom fazonu, nista se ne pravi bez narudzbine u gorepomenutoj firmi. Narudzba. Jasno? Narudzba. Naruceno tako. Nije fol od proizvodjaca, proizvodjac napravi to sve prvo shiney mofo i onda mora da ga nagrdi. Naruceno i placeno. Haters gonna hate. Mislim da sam spomenuo to vise puta, mrzeo sam i ja al eto navikne se covek. Al nedajboze da neko bude kao ja.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Scala gitare

Post by Overdrive » 27 Aug 2015, 09:27

Scala gitari, najbolji gitari na svetu..

Destisthebest
Posts: 58
Joined: 24 Dec 2012, 14:58

Re: Scala gitare

Post by Destisthebest » 27 Aug 2015, 22:15

Jel moze jedna za smirenje:

http://youtu.be/oOxOsUrwDmo

Haug, ipak je danas tuzan dan za muziku

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Scala gitare

Post by ProfessorBaltazar » 27 Jan 2016, 15:08

Overdrive wrote:Scala gitari, najbolji gitari na svetu..
Tu negde, nego jesili li namse vratio ti? Rekose nedelju dana banija. Kreka banovici. Kulin ban. Banana.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Scala gitare

Post by ProfessorBaltazar » 27 Jan 2016, 15:17

zwelj wrote:
sinisake wrote:Poenta je da su ove estetski zesce osakacene gitare (aldubai, oprosti :mrgreen: ) zapravo cesto, kako si ti to lepo objasnio, alat za patkometriju, a ne za stvaranje muzike, sto bi trebalo da im bude osnovna svrha (mi, idealisti, ipak patimo zbog toga, malkice :bambi: ), tim pre posto su u pitanju, kako aldubai veli, vrhunski instrumenti. Ali, jebes (uzvisenu) svrhu, 21. vek je, necemo se vracati valjda na prevazidjene koncepte prethodnih vekova?! :bambi:
A Duća Trigger ;) a bome, i Mlatko Praznoslamovski...? Pre je lepota Leovog biznis plana u oporezivanju patkomeraca pa te resurse preusmeriti na platežno siromašnije tržiste, gitarista idealista... no cilj po sebi, ne budi zlobec ;) :bambi:
Vidjet cemo sad sta ce da se zbije, onaj iz onog benda se vratio a svirace i onaj drugi, pa ce nekako sucelice, svasta se nesto tu vec desava. Papageno momenat.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Scala gitare

Post by ProfessorBaltazar » 14 Jan 2017, 21:22

Image

A? Revolucija! Sto se bas i ne vidi sa slike, ali cuce se. Aj tesari i stolari, ziveli.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Scala gitare

Post by Rockatansky » 14 Jan 2017, 23:38

Daj jos koju slikicu! ;)

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Scala gitare

Post by ProfessorBaltazar » 15 Jan 2017, 02:07

Id eod utorka na turneju pa ce biti. A i napravice 4tus demo.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest