Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Dusan
MF veteran
Posts: 291
Joined: 08 Oct 2007, 18:30

Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Dusan » 02 Dec 2008, 18:34

koliko bi otprilike bila cena gitare

Hohner st 57
u solidnom stanju je, zvuk super. Nudi mi je jedan covek pa ne znam koliko bih mogao da ponudim.
ova u sredini
Image

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: molim za pomoc

Post by guv'nor » 02 Dec 2008, 18:46

Dusan wrote: Nudi mi je jedan covek pa ne znam koliko bih mogao da ponudim.
Nemoj da dozvolis da te navuce na foru.
On je prodaje, on mora da ima cenu, a ti da prihvatis istu ili probas da spustis.
Ako prodavac nece da iznese cenu, vec kao ti treba da "pogodis", u tom slucaju slobodno kreni bezobrazno i ponudi 30-50-100 evra, ako mu se ne svidi, neka te pozove kada smisli cenu ili kada se odluci da ti je proda po tvojoj! :wink:

E sada, poenta teme je da se javi neko ko se razume u Hohnere i da ti saznas realnu vrednost tog instrumenta.
Nadam se da takvih ljudi ima.


Ja sam se oglasio samo zbog ovoga gore citiranog, jer mi je vec preko glave tih ajkula (mozda covek nema veze sa tom pricom, da ne gresim dusu. mozda si samo ti pogresno pitao :mrgreen: ) i price "Vidi sta ja imam! Koliko bi ti platio ako ikada pozelim da ti prodam..." :grummel_2:

Peace :music-smiley1:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Rocket Roll » 02 Dec 2008, 20:18

Korejski rad iz osamdesetih. Kad su se pojavili, kako sam čuo, koštali su između 500 i 700 dolara. Ne verujem da bi danas cena mogla da im se formira uzimajući u obzir koliko su koštali kao novi, jer je teško naći kupca koji bi Hohner Strat uzeo za ozbiljno.

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by xspaceman » 02 Dec 2008, 20:19

Pogledaj kritike na harmoniju:
http://reviews.harmony-central.com/revi ... /ST57/10/1
izgleda da je fina gitarica i mislim da joj cena nije ispod 200eur! Ti ponudi manje pa ces videti na koliko ce pristati! :) Sve u svemu do 200 eur plafon! :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by nemanjavelimirovic » 02 Dec 2008, 20:38

AGREED!!!!! :mrgreen:

Ponudi mu 150Evra i ako ti kaze da je malo, izvadi iz dzepa 200 i nosi je kuci....Kad covek vidi da si ozbiljan, tj. poneo pare dace je za 200 jer i ja mislim da joj je to OK cena....A ta gitara sigurno bolje radi od Squiera tako da se isplati dati te novce za nju.

User avatar
Dusan
MF veteran
Posts: 291
Joined: 08 Oct 2007, 18:30

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Dusan » 03 Dec 2008, 01:38

covek trazi 200e, kao sto ste i vi predlozili.
ceo dan sam je poredio sa svim gitarama koje sam mogo da nadjem, iznenadio sam se koliko dobro zvuci - rame uz rame sa fenderom iz 70 i neke,a od moje vester sa SCN magnetima bolja .
posle poredjenja cvrsto sam odlucio da je uzmem, (i naravno) ALI...
covek mi je napomenuo da nije istonirana kako treba, pa ajde reko kad je sigurno uzimam da sredim to. Nema sanse da se e1 istonira, sedlo dodje do srafa od tremola i ne moze dalje, a fali mu otprilike 1-2 milimetra da bi mola da se sredi. Dali je moguce da je zbog starih zica ili ne znam zbog cega ne moze da se istonira

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by nemanjavelimirovic » 03 Dec 2008, 01:44

Stare zice, nije vrat dobro podeshen ili je kobilica previsoko/prenisko. Proveri vrat prvo da nije iskrivljen, pogledaj kobilicu da nije podignuta/spustena previse i tako dalje...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by nemanjavelimirovic » 03 Dec 2008, 01:58

Probaj naravno i nove zice da stavis...

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Sava » 03 Dec 2008, 11:08

Dusan wrote:covek trazi 200e, kao sto ste i vi predlozili.
ceo dan sam je poredio sa svim gitarama koje sam mogo da nadjem, iznenadio sam se koliko dobro zvuci - rame uz rame sa fenderom iz 70 i neke,a od moje vester sa SCN magnetima bolja .
posle poredjenja cvrsto sam odlucio da je uzmem, (i naravno) ALI...
covek mi je napomenuo da nije istonirana kako treba, pa ajde reko kad je sigurno uzimam da sredim to. Nema sanse da se e1 istonira, sedlo dodje do srafa od tremola i ne moze dalje, a fali mu otprilike 1-2 milimetra da bi mola da se sredi. Dali je moguce da je zbog starih zica ili ne znam zbog cega ne moze da se istonira
Može da bude svašta, ali najverovatnije su u pitanju sedla ili nut ili najverovatnije obe stvari. Moraš da znaš koliko u nju treba uložiti pa mu za toliko spusti cenu ili traži da on dotera gitaru do ispravnosti. Ja sam se malo zeznuo i nisam dobro pregledao jedan Les Paul pa je u nju trebalo uložiti više nego što sam očekivao.

Iskoristiću ovo mesto da nešto napišem oko ispravnosti uređaja svih vrsta. Nisam bolesnik, ali volim da sve što je fabrika predvidela da radi da bude potpuno ispravno. Dva puta sam kupio polovne automobile i oba puta sam morao da popravljam gomilu stvari kako bi vozila bila potpuno ispravna i čudio sam se kako je prethodni vlasnik mogao da trpi te nedostatke. Nekome ne smeta ako žice malo zvone, potenciometar krči, intonacija nije najbolja i slično i tako sviraju godinama. Kod mene mora sve da bude tip-top ispravno pa ja verovatno ulažem i malo više nego što je potrebno.

User avatar
Dusan
MF veteran
Posts: 291
Joined: 08 Oct 2007, 18:30

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Dusan » 03 Dec 2008, 11:27

ovaj tip koji prodaje gitaru je skroz nemaran, njemu nista ne smeta, cak su gitara i zice bili toliko prljvi da me bilo groza da sviram na njoj, a sa druge strane covek svira neverovatno dobro, naravno narodnjak je tezgaros.

Samo me interesuje dali je moguce da zbog starih zica ne moze da se istonira.ne bih stavljao nove ako ne uzimam gitaru

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Sava » 03 Dec 2008, 11:35

Dusan wrote:ovaj tip koji prodaje gitaru je skroz nemaran, njemu nista ne smeta, cak su gitara i zice bili toliko prljvi da me bilo groza da sviram na njoj, a sa druge strane covek svira neverovatno dobro, naravno narodnjak je tezgaros.

Samo me interesuje dali je moguce da zbog starih zica ne moze da se istonira.ne bih stavljao nove ako ne uzimam gitaru
Moguće, ali baš toliko koliko ti pišeš (do kraja i treba još) malo je verovatno da su samo žice u pitanju.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Rocket Roll » 03 Dec 2008, 12:36

Verovatno bi ipak bili potrebni krupniji zahvati - premeštanje tremola, repozicioniranje vrata.

User avatar
Dusan
MF veteran
Posts: 291
Joined: 08 Oct 2007, 18:30

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Dusan » 03 Dec 2008, 16:27

epa moram da vas razocaram, ipak su samo zice bile u pitanju

ipak sam odlucio da ne uzmem gitaru, jednostavno nemam dovoljno vremena ni za moju staru a kamoli za novu

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Guitar_thrill » 03 Dec 2008, 20:48

Dusan wrote:epa moram da vas razocaram, ipak su samo zice bile u pitanju

ipak sam odlucio da ne uzmem gitaru, jednostavno nemam dovoljno vremena ni za moju staru a kamoli za novu
nisam skontao sto si hteo da kupis gitaru,i sto si odustao ako je sve ok :)

Talas
Posts: 2
Joined: 30 Jan 2017, 06:33

Re: Koliko Da Ponudim Za Hohner ST57 Gitaru?

Post by Talas » 30 Jan 2017, 07:22

Bezveze guglam i naiđem na ovaj sajt! Sa ove vremenske distance ne znam da li vredi pisari al nikad se ne zna :)

Evo malo o gitari....

Kod nas su 80-tih bili populatni ovi Hohneri jer je naša žena radila za njih u marketingu pa im Juga bila i teresantno tržište gde su dominirali uz tadašnje Ibaneze, Charvele i Yamahe, ali su bili skupi jer su se carinili pa se relativno mali broj udomio u ex-YU...Bilo je il da pazariš Hohher st professional za 550DM plus carina ili da macneš nekog Kramera focusa iz koreje za iste pare i slične...
Pošto sam ja Levoruk, ovaj ST je bio jedini izbor te daleke 86-te...
Vidim da se sada dešava svojevrsan revival ove gitare na stranim sajtovima pa neću da im tamo nabijam cenu ovim što ću reći jer bih voleo što više da ih kupim ja lično (:))) al eto hoću da naši ljudi znaju pa ako mogu da ućare malo u odnosu na strance bilo bi mi drago...
Dajem mogućnost da uleti ponekom falš primerak ali ovi HOHNER ST 57 LH Professional su BOLJI fenderi od Fendera!
Ne zezam se.

Ko ume, ova gitara može da se narikta da bude prava cica maca. Javorov vrat-milina! Vrat ima dvostruko štelovanje (drugi imbus je na pločici).
Izrađene su "ručno" odnosno prolazile su quality control svaka pojedinačno i to u Nemačkom stilu...bar moja jeste (freiburg)...navodno posle su ih radili u Koreji..nisam baš siguran u to...

Vibrator je bio problem (009 žice su verovatno najpametnije da se stave), pa se često raštima, potenciometni bi se nekad zapekli, i gitara nema neki sustain, ali recimo Mark Knofler zvuk-to je to!

Vidim da joj je sad u 2016/2017 cena oko 150-250$. SJAJNO jer realna vrednost joj je pre negde oko 400-800$ ali malo ih ima pa ih ljudi malo sviraju i mali je hajp o gitari. Al polako... I za ibanez artist 100 seriju su ljudi provalili da je bolji gibson pd gibsona tek kad je prestao da se proizvodi:)

Koga ne mrzi, nek nađe snimak koncerta Roger Waters WALL u Berlinu 1990-te...muzičar koji svira Gilmorove solaže u pesmi ANOTHER BRICK IN THE WALL svira solo na -Hohneru ST 57!!! Enough said!
Mislim mogao je da bira na kojoj gitari će da svira taj koncert, para mu sigurno nije falilo...jedan od 10 najikonskijih ROK sola na svetu on uživo svira na Hohner-u...uživo...znači gitara pozdana samo tako!
A dal da kažem da David Gilmor je u originalu taj solo svirao na Fender Stratocasteru serijski broj 001...
I dal da kažem da su i Gibson i Fender i Martin poreklom-Nemci kao i Hohner :)
Ovaj ST 57 Bolja je od svih stratova i squiera i od 90posto ibaneza i epiphona danas...a ovi staggovi i ostalo...ma bolje da ne lajem...
Eto!
Ja bih sad samo sve koji ovaj jezik razumeju da ovo što sam ovde rekao ne iznose na inostranim forumima jer će dići cenu gitari a i ko ih šiša-nek se dave u jeftinim kopijama sa dalekog istoka! Neka ovo bude naša mala tajna :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest