Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 24 Sep 2017, 19:27

Da li je neko imao iskustva sa malim glavama? :mrgreen:

Vidim da ljudi puno koriste Yamaha Thr10, valjda zato sto ima svoj zvucnik.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 24 Sep 2017, 19:55

Ako ima zvucnik, nije glava :)

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 24 Sep 2017, 20:01

brankisha wrote:
24 Sep 2017, 19:27
Da li je neko imao iskustva sa malim glavama? :mrgreen:

Vidim da ljudi puno koriste Yamaha Thr10, valjda zato sto ima svoj zvucnik.
Prakticno je za po kuci jeL slicno radi kao masa drugih modelera bilo stendaloun bilo housted na kompjutOrima al se ne smaras sa setapom, recenim kompjutorima i setapom generalno, a ni kopmjutorima, samo ukljucis u struju i sviris.

Adr den det, standardno je pisofsit zvuk i nikad nece dohakati analognom uredjaju. A i setap mu je @#$#$%

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 24 Sep 2017, 21:09

Sta onda da ganjam?
Uskoro se vracam za CA. Imam vec audio interfejs ali bih hteo i pojacalce.
Razmisljao sam o 6505 mh ili tako nekim manjim glavama koje imaju izlaz za sluske. Cak sam cuo da Peavey JSX i nije toliko los, ko hoce jos malo gaina trebalo bi zameniti lampe u preampu. Inace ta JSX glava kod njih u oglasima je oko 400e.
Mada kontam da bi mi neki kombo najbolje sluzio, lampas naravno.

Ne znam ni sam. Da li uzeti neki jaci tapsi lops koji moze lepo da se nosi sa Cubaseom i guitar rigom ili neko pojacalce i suri.

Kolega nije stigao da ode na vreme , lik je prodavao EVH 5150 onaj manji sa njegovim kabinetom. Sve u beloj boji. Cena 400e.
Kontam i sam da mi glava ne treba.

Sviracu ga na onom Ibanezu 540s.
Sad se setih da nisam bacio slike Arie. To cu uskoro. Cisto da malo oplemenimo forum.

EDIT: Sad nadjoh oglas za EVH https://www.kijiji.ca/v-amp-pedal/frede ... nFlag=true
Ovaj je kupio od onog prvog vlasnika i podigao je cenu za 325$

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Frostensen » 24 Sep 2017, 21:50

Sto ne probas Blug Amp1? 100w nano-tube. Za sad, valjda, pored Kempera, najblizi pravom pojacalu.

A/B sa pravim pojacalom


Neki lik, mnogo dobro zvuci ;D

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 25 Sep 2017, 10:12

Amp1 jeste pravo pojačalo, ne blizu njega. Porediti ga sa Kemperom jednostavno nema smisla pošto nisu uporedive kategorije sprava. Na Amp1 je sve analogno osim reverba.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 25 Sep 2017, 12:03

Bem li ga. Ne znam ni sam. Vise gledam neko malo lampasko, sto bi rekli kombo, da imam i zvucnik. Vidim da hvale Blackstar HT5R, da moze malo muda da se izvuce.
Sa druge strane vidim da mogu relativno jeftino da naletim na 6505MH, Peavey XXX i sl. Ovaj xxx se vuce po oglasima po ceni od 200-250e.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 25 Sep 2017, 13:51

Juriti neka ''muda'' i vrhunski ton na sobnoj snazi, to su ćorava posla. Ja vežbam kući i/ili dajem časove na Classic 30 sa volume potom pojačanim 1.5mm, i ton je naravno njesra, ali ne očekujem čuda, gets the job done. Da sad treba da snimam nešto kući, pre bih snimio preko Zoom G1Xon direkt u komp nego rizikovao da mi dovlače muriju zbog pojačala dovoljno pojačanog da ima kakav-takav avaz. Ima sad dosta tih mini glava koje imaju direct izlaz za snimanje, pa možeš na zvučnicima od kompa da pojačaš koliko ti je dovoljno, ali nisam čuo nijednu da makar i približno imitira ozvučeni kabinet, mnogo su plitko i beživotno odradjene te simulacije. To što ti hoćeš je kao da si otišao na auto forum i pitao - treba mi auto kao Porsche Carrera, da razvija 0-100km/h za 4,5 sekundi, ali mi treba za vožnju po kući.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 25 Sep 2017, 17:28

Veruj mi da je auto, znao bih.
Poenta mi je da kad imam 2-3 dana slobodna oprzim. Znam da je problem to sa stanom. Meni se javljao problem na starom lap-topu sa guitar rigom i Cubaseom jer valjda zvucna nije bila dovoljno jaka da preprodukuje zvuk, tj neke efekte.
Vidim da novija pojacala imaju opciju smanjenja na 1 watt. Ima i lepih malih Oranza. Kontam da ako ga smanjim nikom necu smetati.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 25 Sep 2017, 17:56

Zasigurno je da je pojačalo najjednostavnija opcija, ne moraš da pališ komp i pokrećeš VST i gluposti. Plug'n'play, što se kaže. Ali ono što sam hteo da kažem je da, ako planiraš da sviraš tiho na 1W snage, besmisleno je da bacaš pare na lampaša, jer na toj snazi nijedan ne radi znatno bolje od gomile tranzistoraca predvidjenih za vežbanje. Čak suprotno. Ja se već neko vreme razmišljam da uzmem Micro Cube, na sobnoj jačini konkretnije radi od Peavey Classic 30, a plus malo da prištedim lampe. Moraš da ukapiraš da i ti mali lampaši od 5W su predvidjeni da se odšrafe da bi dali ton, a to nije nimalo naivna jačina iako brojke ne govore tako (jednom je kolega u Vox Blues Club na session doneo Vox AC4TV, pojačao ga do kraja i sa tih 4W se bez problema čuo pored bubnja, basa i još par instrumenata). Plus, ako ima kabinet, treba i taj 12'' zvučnik da dobije odgovarajuću pobudu da bi imao pravi glas umesto šuštanja... Ne mere krupan ton bez velike snage i mnooogo gvoždja u trafou, fizika, jbg. Zato onaj prvi predlog za Yamaha THR uopšte nije loš.


Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Frostensen » 25 Sep 2017, 20:28

brankisha wrote:
25 Sep 2017, 12:03
Bem li ga. Ne znam ni sam. Vise gledam neko malo lampasko, sto bi rekli kombo, da imam i zvucnik. Vidim da hvale Blackstar HT5R, da moze malo muda da se izvuce.
Sa druge strane vidim da mogu relativno jeftino da naletim na 6505MH, Peavey XXX i sl. Ovaj xxx se vuce po oglasima po ceni od 200-250e.
Preskocio bih taj blackstar, uopste nisam bio impresioniran njime kad mi je pao saka.
Ako je za snimanje, opet, mozda ipak da pogledas Amp1 + neki kabinet (po potrebi ako neces sa zvucnika kompa). Mislim da je jednostavnije nego "tradicionalno" pojacalo + mikrofon + d.i. box + kompjuter.
Baba Slim wrote:
25 Sep 2017, 10:12
Amp1 jeste pravo pojačalo, ne blizu njega. Porediti ga sa Kemperom jednostavno nema smisla pošto nisu uporedive kategorije sprava. Na Amp1 je sve analogno osim reverba.
Ne slazem se. Ima smisla gledano u kvalitetu reprodukcije (u odnosu na konkurenciju) sto sam i napisao. Tehnikalije (analgno vs modeling/sampling) su potpuno nebitne. Poenta je bila sta najbolje zvuci.

Apropo sobnog panjenja. Ne znam kako vama ovo zvuci?


User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Uncle Moe » 25 Sep 2017, 23:06


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 26 Sep 2017, 11:31

Frostensen wrote:
25 Sep 2017, 20:28
Baba Slim wrote:
25 Sep 2017, 10:12
Amp1 jeste pravo pojačalo, ne blizu njega. Porediti ga sa Kemperom jednostavno nema smisla pošto nisu uporedive kategorije sprava. Na Amp1 je sve analogno osim reverba.
Ne slazem se. Ima smisla gledano u kvalitetu reprodukcije (u odnosu na konkurenciju) sto sam i napisao. Tehnikalije (analgno vs modeling/sampling) su potpuno nebitne. Poenta je bila sta najbolje zvuci.
Možeš ti da se ne slažeš koliko hoćeš, ne mogu da se brkaju babe i žabe. Ti si rekao da je BluG nešto najbliže pravom pojačalu čime se implicira da je modeler, što je dezinformacija i može da nekoga navede da možda odustane od probanja/kupovine. BluG je kao što Baba reče, potpuno analogno pojačalo, jedino što ima digitalni reverb, ali božemoj, ima i Marshall lampaša novije generacije koji imaju isto to.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 26 Sep 2017, 11:37


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest