Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Cortex » 01 Dec 2017, 12:35

zanimljivo izgledaju ove jet city glave hvala na podsetniku za njih :ziveli:
h&k 18icu kad bih nasao za 300e kupio bih odmah.

@tommy
ne ide taj pristup jer ni na jednom pojacalu u BG-u ne mogu da imam clean sound dovoljno glasan da nadjacam bubnjara. znaci clean mi zvuci kao da sviram crunch, pojacala su ocaj zivi. sve polu-pokvareno i preodvratno. u mojoj jos i omiljeonj prostoriji sviram na ampu na kome se zbuk gubi?! kad se pojaca preko 6, bukvalno imas chop off u zvuku i onda se vrati naredne sekunde... jezivo...
ja ni ne uzivam da sviram specijalno glasno, ali bubnjar i basista moraju da se nadglasaju jbg, ako se ne cujem onda koji tuki sviram..

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 01 Dec 2017, 12:50

Ja iskreno počinjem da verujem da bi Roland Cube 60 matori japanski bio brutalna tranzistorska glava kad bi se iz komboa prepakovao iz jednog u drugi format.

Jer, u poslednje vreme od kada imam i dodatni cab sa jednim Celestion G12H30, i od kad ga sviram sa tim kabinetom koji je malo veći i ima drugačiji zvučnik, pojačalo sveukupno zvuči neuporedivo bolje.

Takođe ne kažem da fabrički Cubeov zvučnik ne valja, ali spakovan je u najmanji mogući prostor, i to ima puno uticaja, rekao bih.

I još jedan aspekt tog ampa da napomenem - u nekoliko prilika sam ga iz preampa spajao na cab sim (4x12) i tako povezivao na razglas, dobija se prosto - zvukčina, svojstvena mnogo većim i skupljim spravama.

Tako da, očigledno je dizajn šeme pojačala dobar, tj zvuči dobro kad se koristi preko nečega drugog što nije njegovo 1x12 najminimalnije combo pakovanje.

Moram nekad da probam kako bi kjub gurao veće kabinete, tipa 4x12. Ako ikad probam, javljam utiske.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Cortex » 01 Dec 2017, 14:13

da, vidis jako cudno da niko nije uradio glava varijantu toga do sada

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 01 Dec 2017, 18:01

Eto ti ideje za jedan lep DIY projekat. :lol:

Imam šemu, našao sam je kad sam kupio amp prvi put ako mi slučajno zatreba za servis, i ladno mi je nažalost i zatrebala. Bila glupost u pitanju, rešio, i od tada sve ok. :)

Na kraju krajeva, verujem da ima da se nađe za sve verzije tih matorih kjubova.

To bi bilo mnogo kul - mala tranzistorska glava, 60 ili 100W, jedan kanal, ne mora ni OD kanal, ni FX loop, ni žičani reverb. Samo njegova odlična i glasna klin platforma za pedale. :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Dec 2017, 21:21

Cortex wrote:
01 Dec 2017, 12:35
zanimljivo izgledaju ove jet city glave hvala na podsetniku za njih :ziveli:
h&k 18icu kad bih nasao za 300e kupio bih odmah.
Nema na čemu. :ziveli: .taj Jet City msm a je baš dobar...za HaK nije loše dati oglas..ja sam ga za toliko imao 2nd hand....Blue sa plavim svetlima, em lepo izgleda em lepo zvuči. Srećno sa izborom, imho bila šta od pomenutih i biće OK...

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 02 Dec 2017, 00:02

Meni JC zvuci blatnjavo kao mushy peas. Nedefinisano i bez karaktera what-so-ever. Al za samo 500$ baka uradis Friedman Brown-Eye mod (ili neki drugi) i propeva i dobije karakter a postane i nasty. Al onda to vise nije ta originalna cena jel.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 02 Dec 2017, 13:16

Nema veze sa poslednjim konmetarom nego eto izašlo nešto jeftino na KP pa povedem razgovorom od pre pola sata
...Ima više pojačala i svako ima EQ nije nauka da se namesti ton...Nesreća pristupačnih pojačala je ta što svi prčkaju po njima...Isto sam probao sa svojim Crate-om ali najbolje meni zvuči originalno...Svako je dizajnirano da radi određen posao, a imho suludo je prepravljati ih bolje onda uzeti to koje je bliže potrebi korisnika......................
...Ali ako pojačalo nema dovoljno gaina jer tako napravljeno lepo stavim OD ispred.....
Muzičari su čudna sorta, a naši spadaju u tek specifičan soj...Nema se para ali svi pate ne od dobrog zvuka nego da košta..... Nigde nisam čuo po Evropi sledeće ''Gitare počininju od 100DM'' pa onda ''Gitare počinju od 1000e, pojačala isto od 1000e'' .........
Sestra mi vodi radnju i uverio sam se x puta , ljudi vole skupo jer se to izjednačava sa kvalitetom. Kao gitare ovih domaćih ja to više ne pipam, čim mi neko spomene kako ima neku zamolim ga da se skloni, :D , proradi mi slepo crevo odmah čim ćujem ''uradio je XYZ''....... :wallbash_2:
da smo u 1989 ja bih isto gledao made in, dnas više jok ...
Naučio sam da je najbolje kupovati firme koje tek grade renome, jer se zaista trude da daju više od konkurencje...a im postanu veliki tada kreće na račun slave....nije neko pravilo bez greške, ali za sada mi se pokazalo funkcionalnim...

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 03 Dec 2017, 13:04

Cortex wrote:
29 Nov 2017, 11:15
sta ima od lampaskih gitarskih glava od 15-50W a da valja? nesto jednostavno sa sto manje kontrola, jednokanalno bi bilo idealno. jos ako je prenosivo...
ove moderne varijante (i dalje previse kompleksne IMO) kao h&k tubemeister 18, jel probao neko to? na primer on tezi samo 5 kg.
dokurcilo mi je vise da sviram na potpunom djubretu po beogradskim studijima, situacija sa pojacalima je vise nego tuzna.
Ja sam smarao ovde bas sa tom temom pre nekoliko strana.
Ne znam koji ti je stil. Ja sam tome posvetio neko vreme i vako, iako volim svasta da sviram ipak volem malko gaina, mada volim i dobar klin.
Jet city je kao Soldano dizajn.
Peavey 6505 mh je odlicna, ima mogucnost smanjenja w, odabir om-a, digitalni izlaz i jos nekloliko cudesa.
H&K mi je bio u uzem izboru,cak imas i grandmeister za te pare,a on ima mnogo vise opcija. Ja sam kontao TM18 i plexi pedala. E sad tu ima mali problem, navodno je glava metalna i vec bude vruca posle pola cuke.
Ono sto bih dodao na listu da pogledas je Egnater Tweaker ili jos bolje Rebel. Sjajno. Lep klin, ima i dovoljno gaina za jaci zvuk.
Ne znam koliko je Carvin v3 mini.

Definitivno sam Orange izbacio iz izbora. Ne znam zasto ali mi nekako ne lezi zvuk.
NIsam bas ljubitelj Fendera ali bassbreaker je odlican.

Ako hoces da kacis pedale, EHX je uradio glavu samo za pedale.

Evo moj favorita pored 6505 i EVH 50w.



User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Cortex » 03 Dec 2017, 13:49

ma jednostavno nigde ne postoji amp u ponudi sa svime sto treba i nicim sto ne treba... sta koji kuratz mixovanje 6v6 i el84 lampi, cemu? kakva glupost. jedini razlog zasto su to uradili je da se izdvoje od drugih proizvodjaca na silu nekako. besmisleno.

daleko najbolje mi deluje Victory Dutchess 40, jeste skup, i cak i on ima digitalni reverb na sebi sto je neopevana glupost, ali radije bih platio vise za jednostavniji dizajn nego manje za gomilu nabacanih opcija koje nikom zivom ne trebaju i sluze samo kao marketinski trik.

hajde sad neko neka kupi vise mog MIJ Jazzmastera da mogu da uzmem ovu glavicu :mrgreen:

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 03 Dec 2017, 14:15

To je trziste. Ima svega, pa sta ko voli. Miksovanje ili ne meni je zvuk lep. Iskreno mi siste 00 da li ima ovo ili ono, meni je poenta da ga mogu nositi svugde i da je zvuk dobar. Gitara u glavu i to je to, eventualno neki delay i vah.

Jbg nemaju ljudi pare za Soldano, Bogner i sl.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 03 Dec 2017, 14:43

EDIT: Sto se Victory-a tice vidim da mjetalci gotive Kraken.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 03 Dec 2017, 15:02

Cortex wrote:
01 Dec 2017, 12:35
ne ide taj pristup jer ni na jednom pojacalu u BG-u ne mogu da imam clean sound dovoljno glasan da nadjacam bubnjara. znaci clean mi zvuci kao da sviram crunch, pojacala su ocaj zivi. sve polu-pokvareno i preodvratno. u mojoj jos i omiljeonj prostoriji sviram na ampu na kome se zbuk gubi?! kad se pojaca preko 6, bukvalno imas chop off u zvuku i onda se vrati naredne sekunde... jezivo...
ja ni ne uzivam da sviram specijalno glasno, ali bubnjar i basista moraju da se nadglasaju jbg, ako se ne cujem onda koji tuki sviram..
Kapiram te potpuno... samo se plašim da će bilo koja lampaška glava od makar i 15W da pocepa zvučnike od tih i takvih tranzistoraca, da ne pričam o potrebi da imaš višeomski izlaz iz trafoa, pa tamo da gledaš koja je omaža od kutije i da li uopšte može da se raskači... Ne znam u kakvoj si kombinaciji što se tiče prevoza na probe/svirke, ali mislim da ti je cela ideja jedno veliko i bespotrebno cimanje. Najdrugarskije pričam. Kupiš mali lampaški kombo i ćao. Ionako teraš i board i gitaru, nije baš kao da ćeš bogznakako da dobiješ u praktičnom smislu ako umesto komboa uzmeš glavu da je staviš pod mišku, je l'. Dobro znam kakva je frka oko prevoza u Beogradu i odvratne opreme u odvratnim studijima, 6 godina mi je duša izlazila na nos po Bigzu, Jugošpedu i ostalim monumentima srpske alt scene, ali stvarno ne vidim na koji način možeš da izadješ kao pobednik u celoj priči. I znam da je apsurdno iznajmljivati prostor a pritom nositi pojačalo na probe, ali ni sa jednim drugim rešenjem nećeš biti zadovoljan, veruj mi. Pričam ti ovo iz ugla nekog ko je been there, done that, and got a t-shirt, a ne Malog Radojice koji sviri u sobici i zamišlja ŠBBKBB da ima bend i probe. Jedina alternativa koju mogu da ti predložim je da ti dam kontakt od studija gde je provereno dobra oprema i za gitaru ima Twin Reverb a nije skupo, pa ako si zainteresovan, šibni PM.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 15:45

ja ga isto cenim da nema potrebe za velikim pojačalima, 15ak w do 20 puna kapa. ...
nisam još čuo da je pojačalo od 15 W imalo ikakvih problema uz užasno ''bučnog'' bubnjara. Čuo sam ali nisam video da su stariji neki naši voleli manja pojačala, kažem nisam video...Kada sam otišao u Swiss prvo veče u klubu vidim lik ima malu glavu baš H and K i to je to super zvučalo, nisam je do tada video, to je bilo krajem 2008. Pre toga sam po Austriji viđao i koristila su se veća pojačala, ne drastično ali tip max 50w naravno uvek ima entuzijasta a koji će vući pojačalo od 100w ali ne kontam i onako ga neće pojačati na više od 2-3.....
Tada kada od kad videh tog lika i ja sam počeo da striktno furam mala, ne stidim se da kažem gde sam video naravno...Msm da je i to trend u svetu, prošlo je vreme velikih Marshalla...Nezahvalno je davati savete, i ako to znam opet nekad radim .....

čak i malo pojačalo Marshllćića kojeg imam bezbroj godina kombo, kao ne deluje previše teško ali dok u jednoj ruci uzmem njega, u drugoj pedalborad a gitaru o leđa u torbi niz liftom samo 2 sprata i 100 njak metara do kola ja sam crkao. A skupa oprema mi se ne ostavlja po prostorima do sada nisam nešto krupno pokraden, ali dešava se i to..Tako da iskreno gitare i opremu uvek vraćam kući osim ako ostaje baš kod bliskog prijatelja..........

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 03 Dec 2017, 16:13

@tommytigh77 +1

Ako cesto menja studio i nema kola, borba sa vetrenjacama.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Cortex » 03 Dec 2017, 18:36

nemam kola a cesto i menjam studio-e :)
ma... to je vise razmisljanje na glas bilo jbg. sto se samog zvuka tice ja to sve vucem sa pedala, ali jedino sto mi treba je minimum 2x12 cab i bilo kakvo pojacalo (iskreno jebe mi se da li je lampa ili trandza) samo da je dovoljno glasno da istera bubnjara i basistu koji su ultra glasni.
e sad, ima tu i do nacina slusanja i psihoaustike ili sta vec, osobenosti sviraca, jer mogu ja da sviram taj clean i na pojacalu od 10w ako je ono na 4x12 cab-u, i radije bih izabrao tu varijantu nego 1x12 amp od 100W. kazem, do specificne muzicke situacije je, tj dve jer imam dva benda, i niko ne moze da me ubedi da bi me mali lampaski kombo ucinio srecnim, teorije nema...

sve se na kraju vraca na to da je jednostavno zdrav razum da mozes u studiju da ocekujes minimum 2x12 cab sa dovoljno glasnim clean-om koji ne distorzira za sve prilike svirao ti chamber pop ili black metal. medjutim vecina studija medju kojima se ja krecem ne moze to da pruzi sto je onako stvarno tuzno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest