Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ssmc » 09 Jan 2018, 12:26

MIKI-DJORDJE wrote:
07 Jan 2018, 10:08

Pa kazah brate da nema veze sa tobom...već je pogrešan termn eto da tako sročim....a verujem da ga je ''odvalio'' neko od gurua ..tako da praktično samo što si spomenuo je meni poslužiolo za reper...sve ok, sorry ako si se osteio uvređenim....nebijaše mi namera...long live rnr...
Nisam se našao uvređenim, daleko od toga. Zapravo sam začuđen nekim izjavama, konkretno
MIKI-DJORDJE wrote:
30 Dec 2017, 14:35
. kad nađem vremena objasniću ali nije PC ni android, algorimtam ma kako ga doživljavali je p..d.., procesor je odličan i on simulira šta treba da simulira ne rešava zadatkte pa da se koči kao PC tačnije softver istog..ne znam zaista kako drugačije da Vam objasnim...
gde prosto moram napomenuti da je ovo kontradiktorno. Ne rešava zadatke, ali simulira šta treba da simulira me je ponajviše zbunilo :O.o:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 09 Jan 2018, 19:32

ssmc wrote:
09 Jan 2018, 12:26
MIKI-DJORDJE wrote:
07 Jan 2018, 10:08

Pa kazah brate da nema veze sa tobom...već je pogrešan termn eto da tako sročim....a verujem da ga je ''odvalio'' neko od gurua ..tako da praktično samo što si spomenuo je meni poslužiolo za reper...sve ok, sorry ako si se osteio uvređenim....nebijaše mi namera...long live rnr...
Nisam se našao uvređenim, daleko od toga. Zapravo sam začuđen nekim izjavama, konkretno
MIKI-DJORDJE wrote:
30 Dec 2017, 14:35
. kad nađem vremena objasniću ali nije PC ni android, algorimtam ma kako ga doživljavali je p..d.., procesor je odličan i on simulira šta treba da simulira ne rešava zadatkte pa da se koči kao PC tačnije softver istog..ne znam zaista kako drugačije da Vam objasnim...
gde prosto moram napomenuti da je ovo kontradiktorno. Ne rešava zadatke, ali simulira šta treba da simulira me je ponajviše zbunilo :O.o:
malo je izvučeno iz koneksta, msm moj pokušaj objašnjenja...Ukratko nije kontradiktorno ili si ti možda razumeo ''simulira'' kao deo npr neki naučni test itd.. Kao i Objašnjenje zašto imho rečenice tačnije izjave tipa ''algoritam za pedalu nije dobar'' ne stoje...LM u porici ti je :D ...Da ne ode u pravcu levom ili desnom a već se žale šta je tema a šta ne.....
Pokušao sam da skratim max...Jer ovako biće ''a kako se rešavaju algoritamski zadaci, a zašto nije korak taj, pa kako sad nule i jednice, kako IC nije procoser, a šta je proceosr, šta je softver, šta opretivni sistem '' i ko zna šta sve može da se desi.....
Kažem opet ne mislim ti da ne bude da nisam jasan...Ti si OK... i ono što nikako ne bih voleo je ''ali Pera Perić brate kaže da je to tako a on je.....'' ......
A moj komentar pa sad...imao sam i lepših to stoji....

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Nemate

Post by komil » 09 Jan 2018, 20:22

Miki, ja sam krenuo da programiram DSP procesore u njihovom asembleru 1994. godine, u nemačkim markama sam plaćao da mi se švercuje tehnička dokumentacija i knjige. Sava kojem odgovaraš, može se ispostaviti da zna više o DSP procesorima od mene i tebe zajedno. Zato, kakvi operativni sistemi, kakvi bakrači.
Njegov prvi komentar je potpuno realan i potpuno na mestu. Jedan SHARC DSP košta možda $20, a dobar programčić koji na njemu radi bar par stotina. Nije stvar u parama, nego to slikovito izražava (za neupućene) u čemu je fora u tom primeru sa pedalom. Sa pedalama je takođe težište na softveru, algoritmu, programu (kako hoćeš) za taj DSP.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 09 Jan 2018, 23:55

Pa sad...Čoveku stoji da je mašinac a ne programer... msm da smo več jednom diskutovali o tome da li se nešto može podešavati bez osciloskopa i slično...Pa sam napnut siroti ja da ''lupam gluposti'' , i ti si učestvovao u diskusiji.... https://muzicki-forum.com/forum/viewtop ... lit=daphon pa je ispalo da netreba ni osciloskop ni nikakva laboratorija da se preuredi jedna pedalica.... Nešto se vraćam tom primeru često uvek...Kao eho...Kao NuX Dilej :D
LM ja uvek kažem pored formalnog obrazovanja važno je i ne formalno, džaba nekom i faks ako je stao sa skupljanjem znanja odmah nakon dobijene diplome, faks je propusnica kaži ni 50% osnova na koju se čovek nadograđuje...Znači ne mi smeta ...
Ne merim nikome znanje. Prosto za mene logaritam ili valja ili ne - nema srednje, može imat neki ponovljen korak koji nije nužan...Ali ne valja onda ne radi...I za mene je taj izraz pogrešan za dotičnu pedalu tačnije ne adekvatan...Na kraju kao što rekoh nije ni važno...Nek se zove i cinculator.
Ako dotični procesor košta 20$ a programčić 100njak kako kažeš zašto bi nekoj firmi bio problem da išta plati pogotovo kada barata sa milionima, ako se seče trošak biće možda na džekovima, možda na potu....
A neko da se igra da razdrndava postrojenja od par miliona za izradu da bi uradio ''e ovaj procesor je dobar e ovde ću da fušarim'' ne ide tako...A verujem ni za ''Algoritam''....Mada mi je prihvatljivija reč softver ... ''algoritam je skup koraka kojim se rešava neki zadatak'' neka traljava definicija....
a vidim ipak će ovo u neželjenom smeru...
Problem je izgleda u korištenju ne advektanih termina...A kada sam kazao ''tarabetine i el zvečke'' ne mislim na sve, na kraju to je moja percepcija ne znači da je tačna ili pogrešna već je moja...
Da ne bude zabune zbog drugih ima digitalnih pedala bez ''procesora'' kao digi dilej. Ako neko spiska puno love viseći u nekom studiju snimajući krem de la krem pojačala, efekte i slično kao što neki rade, pa zar će zaista prepustiti slučaju neko ''pretakanje'' u pedalu , jer ima i takvih npr Zoom G2G ''gospodin strašni''....Ja ga cenim da će to uraditi najbolje moguće koliko tehnologija u tom trenu dozvoljava.....

i imho realan problem je goddamn prejudice about Asian products especially from China. Iz koje stiže dosta fušeraja iz nekih podruma tj sive zone ilegalno - krivoletsvo, ali isto tako i proizvoda iz legalne zone gde registrovana firma stvara svoj renome i ne fušari.... I onda je valjda teško prihvatiti da to dvoje nije isto..
tu se vraćam na pedalu koja je pokrenula sve meni je žao što sam je prodao bila ona Kineska ili Srpska dotični NUX je goddamn dobra pedalčina.

odoh...uzdravlje :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 10 Jan 2018, 00:00

Here we go again :roll:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Uncle Moe » 10 Jan 2018, 00:44

MIKI-DJORDJE wrote:
09 Jan 2018, 23:55
''algoritam je skup koraka kojim se rešava neki zadatak'' neka traljava definicija....

Pa poprilicno traljava

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Jan 2018, 01:05

Uncle Moe wrote:
10 Jan 2018, 00:44
MIKI-DJORDJE wrote:
09 Jan 2018, 23:55
''algoritam je skup koraka kojim se rešava neki zadatak'' neka traljava definicija....

Pa poprilicno traljava
tako je difinasao nač čuveni Profesor i autor do slovce '' Skup pravila u cilju rješavanja određenog tipa zadataka, zove se algoritam.'' ja nikad nisam voleo baš da i redsloed reči ispoštujem...ali to je to....ta definicija...

http://www.znanje.org/knjige/computer/a ... art_01.htm

:bambi:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Jan 2018, 01:20

što jes jes mora nekad malo šale u čemer...Evo da ispunio želju ..Lepo si se setio...


Ne si znaem kuda idem Nane
Al si znaem bate kude sam bi'a
Vuždim po obećanja u pesmama od juče
Al sak sam odlučchio neću si više gubim vreme Btke
al ete opet eve idem, ponovo Nane odim...
Jedinim putem za koji sam uvek znal
kao lutalica sam rođem da vilenim..
Al sak sam odlučchio ....

ili ti

Đelem, đelem lungone dromeja,..Ukro ladno ovaj Belouška... :ziveli: opušteno drugari nova god je...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Nemate

Post by komil » 10 Jan 2018, 01:42

Odustajem :XD:
p.s. Koga zanimaju bar pojmovi neka pronađe šta znači skraćenica DSP i šta je physical modeling. Ili npr. koliko dolara godišnje neki tamo UAD ulaže u razvoj tih programčića za SHARC DSP.

Sve najbolje u novoj godini želim svima.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Jan 2018, 02:25

Opuštinavle brate, ako kažeš koliko košta to je to..ali vredi info, slažem se jeste najboljše da ljudi tragaju sami..Ja nisam progamer, mada lepo je govorila nastavnica kod smo crtali 386 kako izgleda msm šta sve ne uvaljauju kod nas u školama, mada garant su bile bolje nego danas ali garant...
Dečko koji je imao najviše talenta mi nismo mogli ni da mu priđemo, ono najzaguljenije zadatke reši kao igrariju...I takav kapacitet odustane posle od studija jer njegovi su jako siromašni bili....
Naravno državu je bolelo uvo, tu neku pomoć što mu je dala nije ni za nedelju dana faksa....Ali zato su neki dobijali kapom and šakom...To je ta tužna strana našega sistema, a danas sam very siguran da je još daleko lošije...Jako mi je žao talentovane omladine koju $ sputava da se vinu put zvezda...Wow al sam gu dao po patatici, ali zaista je tako...Za sve njih jedan veliki pozdrav, Zdravo Zdravo Zdravo!
Neka nam je srećna i berićetna 2018, da se ima, da budete zdravi veseli i da bude kinte u đežpu. :ziveli: :ziveli: :ziveli:
:bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: i jedan specialen bambi :D Image
:ziveli: i da svi kupite šta god požilite od opreme i ja naravno....''Sviiiii'' :bambi:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ssmc » 10 Jan 2018, 09:49

komil wrote:
10 Jan 2018, 01:42
Odustajem :XD:
:1:
komil wrote:
09 Jan 2018, 20:22
Miki, ja sam krenuo da programiram DSP procesore u njihovom asembleru 1994. godine, u nemačkim markama sam plaćao da mi se švercuje tehnička dokumentacija i knjige.
Respect! :bow:
komil wrote:
09 Jan 2018, 20:22
Sava kojem odgovaraš, može se ispostaviti da zna više o DSP procesorima od mene i tebe zajedno. Zato, kakvi operativni sistemi, kakvi bakrači.
Uh, teško zaista. Trenutno se zanimam ARM arhitekturom i to M3 procesorima. Možda se u nekom trenutku bacim i na neki proc koji ima floating point (tipa M4f) da ne budem baš neuk. Takođe povremeno bacim oko šta se dešava i sa jačim procesorima, ali ne više od toga.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 10 Jan 2018, 12:11

MIKI-DJORDJE wrote:
09 Jan 2018, 23:55
LM ja uvek kažem...

Ako dotični procesor košta 20$ a programčić 100njak kako kažeš zašto bi nekoj firmi bio problem da išta plati pogotovo kada barata sa milionima, ako se seče trošak biće možda na džekovima, možda na potu....
Ne može da plati zato što je prodaja znanja u pitanju. Konkretno Boss RE-20/Nux Tape Core o čemu smo divanili. Zašto bi Boss/Roland prodao Nuxu software i stvorio direktnu konkurenviju sebi!? Čak i da im ustupi taj software opet Nux ne bi zvučao isto jer je od neobične važnosti i analogni izlaz.

Još te molim da mi objasniš šta ti znači ono LM joje stalno ponavlčjaš? Glup sam, lupam glavu i osim LM cigareta ništa mi drugo ne pada na pamet!

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 10 Jan 2018, 19:54

Da,LM,IMHO,i satrovacki jezik,dijalekti juzne Srbije,i karikiranje romskog jezika...obratili bi ljudi vise paznje na postove MiletaDjoleta da je pisano knjizevnim srpskim jezikom,sa postovanjem interpunkcije.Bilo je njegovih postova gde je pisano kao za ispit,ili diplomatiju-koncizno,jasno,pregledno.Znaci,covek pise kao knjizevnik,ali...
Ponekad(ali samo ponekad)se pitam da li se iza ovog profila nalazi neko ko je ovde bio dosta prisutan ranije,i cije misljenje i pisanje clanovi poznaju,pa je ovakav nacin izrazavanja zbrda-zdola dobra kamuflaza.Postovi su dugacki,nejasni,cesto u konfrontaciji sa cinjenicama,a i drugim clanovima foruma,a gramatika i nejasni strancizmi i skracenice dodatno uticu da mnogo clanova jednostavno preskoci postove,ili celu temu...
Izvinjavam se ako sam kriticki orjentisan,ali mislim da bi se veliki deo clanova foruma slozio sa mojim primedbama i zapazanjima.Bez namere da ikog uvredim,samo sam iskren.Ovo je zajednicki forum koga,pretpostavljam,volimo...imho,onda decki,dajmo se organizirat,ne?
LM.Pall Mall.Drina.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 10 Jan 2018, 23:44

ELEM, tek Sam sad ukopcao!

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 10 Jan 2018, 23:46

pisac wrote:
10 Jan 2018, 19:54
Da,LM,IMHO,i satrovacki jezik,dijalekti juzne Srbije,i karikiranje romskog jezika...obratili bi ljudi vise paznje na postove MiletaDjoleta da je pisano knjizevnim srpskim jezikom,sa postovanjem interpunkcije.Bilo je njegovih postova gde je pisano kao za ispit,ili diplomatiju-koncizno,jasno,pregledno.Znaci,covek pise kao knjizevnik,ali...
Ponekad(ali samo ponekad)se pitam da li se iza ovog profila nalazi neko ko je ovde bio dosta prisutan ranije,i cije misljenje i pisanje clanovi poznaju,pa je ovakav nacin izrazavanja zbrda-zdola dobra kamuflaza.Postovi su dugacki,nejasni,cesto u konfrontaciji sa cinjenicama,a i drugim clanovima foruma,a gramatika i nejasni strancizmi i skracenice dodatno uticu da mnogo clanova jednostavno preskoci postove,ili celu temu...
Izvinjavam se ako sam kriticki orjentisan,ali mislim da bi se veliki deo clanova foruma slozio sa mojim primedbama i zapazanjima.Bez namere da ikog uvredim,samo sam iskren.Ovo je zajednicki forum koga,pretpostavljam,volimo...imho,onda decki,dajmo se organizirat,ne?
LM.Pall Mall.Drina.
Posle tačke i zareza ide razmak.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest