Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 15 Jan 2018, 18:56

A jesi li zapazio onu LP 57-cu za 3.200 e? Otišla je dok si rekao keks! Jednostavno neki imaju para i kupuju najbolju robu jer je jednostavnije od nabavke spolja, većina nema para pa nam je roba srednje kategorije prekupa i teško se prodaje. Čist srpski ekonomski zakon. Sa druge srtrane mi smo još uvek prosečno zatucani seljaci i zna se šta kod nas još ide kako-tako, Opel, Mercedes, Fender, Gibson, ostalo tu i tamo. Srećom pa više nema onih ogromnih natpisa na odeći Fila, Sergio Tacchini... :D!

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 15 Jan 2018, 20:11

Srpska posla... ako ne dobije pravu cenu za mleko, radije će da ga prospe nego da ga proda po nižoj ceni.

Inat? Glupost ? I jedno i drugo..

A pazte sad ovaj phenomen:

Imao sam priliku da se družim sa tim matorcima, wannabe amerikancima rokerima, koji sad teraju sedmu, neki i osmu..i naravno, totalno su zatvoreni za bilo kakvu sugestiju, nova znanja isl (primer: "Kod Fender pojačala, sve ide na četvorku", itd).

E sad, njihov novi sport je da čekaju kad neko od njihovih mantrkne i onda mu vrebaju ženu-udovicu, da joj otkupe gitare, ili šta već ostane od instrumenata pod nekoj smešnoj ceni, ako i plate išta. A tačno znaju šta sve ko ima. :mrgreen:

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 15 Jan 2018, 20:51

o ***** te zivote :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 15 Jan 2018, 21:17

brankisha wrote:
15 Jan 2018, 20:51
o ***** te zivote :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Tita mi, obilaze Ljubu Tona redovno i onda se izokola raspituju kao šta je sa onim, ne viđamo ga itd.. :lol:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Rockatansky » 15 Jan 2018, 22:07

Overdrive wrote:
15 Jan 2018, 20:11
Imao sam priliku da se družim sa tim matorcima, wannabe amerikancima rokerima, koji sad teraju sedmu, neki i osmu..i naravno, totalno su zatvoreni za bilo kakvu sugestiju, nova znanja isl (primer: "Kod Fender pojačala, sve ide na četvorku", itd).
Haha ludilo! :D
E sad, njihov novi sport je da čekaju kad neko od njihovih mantrkne i onda mu vrebaju ženu-udovicu, da joj otkupe gitare, ili šta već ostane od instrumenata pod nekoj smešnoj ceni, ako i plate išta. A tačno znaju šta sve ko ima. :mrgreen:
Jednon tako neka starija zena krenula neku pricu "imam ja na tavanu kod mene neku strau gitaru ko zna od kada je..." i tako dalje... A ja u glavi zamisljam otvaram prasnjavi kofer od tvida, a unutra neki Strat iz 70.... :homer: I kazem: "pa nije losa gitara, malo je samo stara, fali joj da se promeni ovo, i da se dotegne ono, ali osim toga moze da prodje... Ako vam stoji, i ne treba vam prodajte je meni, da cu vam 200-300 evra, jel to OK?" :XD:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 15 Jan 2018, 22:09

Overdrive wrote:
15 Jan 2018, 11:34
Zamislimo da...

:mrgreen:
Nezamislivo. Daj neki originalniji problem, ova postavka je vec pretresana po tjubu godinama. Uzgred,, odgovor je obrnuto proporcionalan tvojoj tendenciji. Odgovor tih ljudi sto su pretresali.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 15 Jan 2018, 22:19

Rockatansky wrote:
15 Jan 2018, 22:07
Jednon tako neka starija zena krenula neku pricu "imam ja na tavanu kod mene neku strau gitaru ko zna od kada je..." i tako dalje... A ja u glavi zamisljam otvaram prasnjavi kofer od tvida, a unutra neki Strat iz 70.... :homer: I kazem: "pa nije losa gitara, malo je samo stara, fali joj da se promeni ovo, i da se dotegne ono, ali osim toga moze da prodje... Ako vam stoji, i ne treba vam prodajte je meni, da cu vam 200-300 evra, jel to OK?" :XD:
Čuo sam da se jedan od Jelića iz Yu fakin grupe našao tako u nekom selu u Šumadiji kod nekog čiče valjda, i čiča krene "evo moj sin je ostavio neku tamburu kad ikad, trune tu u kredencu..pa ponesi ako ti radi posooo.." i izvadi odnekud Fender presiž'n iz 70 i neke, ko lutka, samo mu se žive ubuđale..

Ja bih tonazvao srpska bajka.. :mrgreen:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 15 Jan 2018, 22:21

ProfessorBaltazar wrote:
15 Jan 2018, 22:09
Nezamislivo. Daj neki originalniji problem, ova postavka je vec pretresana po tjubu godinama. Uzgred,, odgovor je obrnuto proporcionalan tvojoj tendenciji. Odgovor tih ljudi sto su pretresali.
Ma znam ja da tu nema leka.
To je jedna od onih bolesti gde ljudi i ne žele da se leče.

Maskirana depresija.
Neko se prežderava, neko trči ukrug, neko šljoka, grize nokte, liže staklo od prozora..neko pali cigaru na cigaru, neko ne izlazi iz mozzarta, iz automobila...neko opet gomila gitare, pedale, pojačala..traži qrčev zvuk (i moli boga da ga ne nađe)

:mrgreen:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 15 Jan 2018, 22:38

Overdrive wrote:
15 Jan 2018, 22:21
ProfessorBaltazar wrote:
15 Jan 2018, 22:09
Nezamislivo. Daj neki originalniji problem, ova postavka je vec pretresana po tjubu godinama. Uzgred,, odgovor je obrnuto proporcionalan tvojoj tendenciji. Odgovor tih ljudi sto su pretresali.
Ma znam ja da tu nema leka.
Ne pricam o tome, moguce sve to. Pricam o pretresanju 'interfejs' problema. To nit ce uskoro da biva nit se 'strucnjaci' slazu sa tvojim zakljuckom. Ne secam se (verovatno vrlo bitnih) detalja u tancine, al kroz maglu se secam nekih traktata (muzikolozi, antropolozi, inzenjeri, biolozi djuture ucestvovase) gde je zakljucak otprilike bio da je upravo taj cin vantelesnog (vanmozdanog) kreiranja zvuka', ma koliko primitivan kao posledica psiho-motornih sposobnosti individua i manjkavosti tehnologije kroz eone, ono pravo. Ono sto cini muziku muzikom. Kad to prestane i desi se ovo sto ti opisujes, prestace muzika kao ova poznata nam forma, otprilike. Ako uopste bude nekog zajednickog ucestvovanja u procesu kreiranja ili, sire, 'konzumiranja' muzike, to ce biti neka drukcija forma proste (ili slozene) razmene informacija. Efikasnija, napakovana sa vise informacija u startu a onda tokom vremena u stvari lisena nekih informacija koje su nam trenutno bitne (kao senzibilitet recimo). Davno sam to cit'o, nije jos postoj'o web browser pa nisam um'o da bukmarkujem.

E, mos se nesto i promenilo, ebem li ga.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 15 Jan 2018, 22:54

ProfessorBaltazar wrote:
15 Jan 2018, 22:38

Ne pricam o tome, moguce sve to. Pricam o pretresanju 'interfejs' problema. To nit ce uskoro da biva nit se 'strucnjaci' slazu sa tvojim zakljuckom. Ne secam se (verovatno vrlo bitnih) detalja u tancine, al kroz maglu se secam nekih traktata (muzikolozi, antropolozi, inzenjeri, biolozi djuture ucestvovase) gde je zakljucak otprilike bio da je upravo taj cin vantelesnog (vanmozdanog) kreiranja zvuka', ma koliko primitivan kao posledica psiho-motornih sposobnosti individua i manjkavosti tehnologije kroz eone, ono pravo. Ono sto cini muziku muzikom. Kad to prestane i desi se ovo sto ti opisujes, prestace muzika kao ova poznata nam forma, otprilike. Ako uopste bude nekog zajednickog ucestvovanja u procesu kreiranja ili, sire, 'konzumiranja' muzike, to ce biti neka drukcija forma proste (ili slozene) razmene informacija. Efikasnija, napakovana sa vise informacija u startu a onda tokom vremena u stvari lisena nekih informacija koje su nam trenutno bitne (kao senzibilitet recimo). Davno sam to cit'o, nije jos postoj'o web browser pa nisam um'o da bukmarkujem.

E, mos se nesto i promenilo, ebem li ga.
Poenta je da je muzika pre svega - ideja.
Nekad ta ideja nastane kombinovanjem zvukova na koje naletimo, nekad tek pošto ih čujemo u glavi.

Učiniti tu ideju što slušljivijom, bez mnogo komplikacija, je cilj.

Koliko su razni konpozitori slomili stolica i dirigentskih palica dok nisu isterali svoju ideju?
Sidney Bechet je pucao pijanisti u nogu, zbog pogrešne note.

ide se ka tome da tehnika bude u službi ideje, i da ima što manje "babica" kako bi dete bilo što manej kilavo.
I evo, sada svaka šuša (uključujući i mene) ima "home studio", gde može, uz manje ili više šandrmanizacija, da iznedri svoju neku muziku, jel'te..

A gde je 2095-ta?
Ako se ide ka tome da svaki čovek ima auto koji leti..šta da kažemo za muziku onda..
Pa ja već imam u svom kompu sve moguće i nemoguće instrumente..
I ne znam šta ću s njima.. :mrgreen:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by boki1978 » 15 Jan 2018, 23:01

bancika wrote:
15 Jan 2018, 18:49
Ali GAS se tice dovlacenja nove opreme (a tu si nenadjebiv), a ne rasciscavanja stare :mrgreen:
:D Druze, pa vise si napravio ti DIY pojacala nego sto sam ja imao svojih u kolekciji :P
Uf, kamo srece da sam znanja kao ti, tek onda bih bio u elementu :lol:
:ziveli:

A gitare jesam dovlacio jer sam nalazio dobre za dobre pare koje sam tada imao na raspolaganju a posle su nailazile bolje i iznenadjenja poput onog gibsona gde je bukvalno sve sudbinski odredjeno.
Problem je sto ja ne mogu da prodam opremu iako bih to zarko zeleo jer nema ko da je kupi.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 15 Jan 2018, 23:16

Overdrive wrote:
15 Jan 2018, 22:54

Poenta je da je muzika pre svega - ideja.
Nekad ta ideja nastane kombinovanjem zvukova na koje naletimo, nekad tek pošto ih čujemo u glavi.
Ne mozes da cujes nista u glavi sto vec nisi cuo. Moras prvo da cujes prirodne zvukove, potom zvukove man made instrumenata pa tek onda da dobijes ideju. Sve je to vec dokazano. Ljudi koji su gluvi od rodjenja nemaju predstavu kako ista zvuci a nekmoli muzika. Jos ako ih sprecis da mogu da osecaju vibracije preko fiksnih objekata, nikad nece imati nikakvu predstavu. Nista u mozgu ne moze da im se rodi u smislu poimanja zvuka.

I zato je naravno ta sprega izmedju vanjskog i unutrasnjeg, ta psiho-motorika, muzika. Kad to prestane, nema vise muzike as we know it.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 15 Jan 2018, 23:27

ProfessorBaltazar wrote:
15 Jan 2018, 23:16
Ne mozes da cujes nista u glavi sto vec nisi cuo. Moras prvo da cujes prirodne zvukove, potom zvukove man made instrumenata pa tek onda da dobijes ideju. Sve je to vec dokazano. Ljudi koji su gluvi od rodjenja nemaju predstavu kako ista zvuci a nekmoli muzika. Jos ako ih sprecis da mogu da osecaju vibracije preko fiksnih objekata, nikad nece imati nikakvu predstavu. Nista u mozgu ne moze da im se rodi u smislu poimanja zvuka.

I zato je naravno ta sprega izmedju vanjskog i unutrasnjeg, ta psiho-motorika, muzika. Kad to prestane, nema vise muzike as we know it.
To se podrazujmeva, ali ideja kao kombinacija zvukova (glasova) je ono što je budilo Betovena da zapisuje note po tapetama..
On je imao olovku i tapete, i kasnije hor, orkestar..i taj put od sna do realizacije je bio mukotrpan.
Mocart je Salijeriju diktirao ideje koje je "čuo" u glavi.

I sve je to okej.
Ali verujem da je taj put sve kraći i nisam siguran koliko će svet biti srećniji ako svako bude imao neku svoju "muziku"
Ako muzike bude svuda i na svakom koraku..ako neko poželi nove cipele, a 3D štampać mu ih odštampa..
Inflacija bilo čega, dovodi do snižavanja vrednosti tog nečega, pa makar to bila i muzika.
Uostalom, i danas smo svedoci tome, da muzike nikad više..a opet, nikad gora ili makar ne radi ljude više na isti način kao nekada što je.
Slutim da će doći vreme kada muzika neće više biti interesantna ama baš nikome.

Ide se ka tome da metrijalno prestane da bude važno, a da ideja bude ono što čini čoveka
Čitao sam čak i neke prognoze i da će novac nestati na taj način, nego da ćemo "plaćati" idejama...npr, pitaš prostitutku za snošaj zguza, a ona kaže..može ako mi ispričaš vic koji nisam čula.. :mrgreen:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 16 Jan 2018, 01:50

Overdrive wrote:
15 Jan 2018, 23:27

...ono što je budilo Betovena...
Sve je to lepo i krasno al je on u tom periodu imao vec vise od 20-25 godina normalnog sluha, naslusao se taj zvukova, puna je banka podataka. Naravno, treba biti specijalni badza da odradi covek to sto je on odradio.
Overdrive wrote:
15 Jan 2018, 23:27
Mocart je Salijeriju diktirao ideje koje je "čuo" u glavi.
To u onom crtanom filmu. U zbilji, nikad se u zivotu nisu ni sreli. Il mozda jednom. Mrzi me da bingujem, citao sam o tom onomad.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Jan 2018, 02:15

Kažeš da ti je 335 mučan za feedback. To uopšte nije tačno. Ta gitara je podložna feedbacku jednako kao i većina drugih gitara. Verovatno si malo zanesen pričom BB Kinga o nastanku Lucille. Ma pusti to, u praksi upravo je obratno i 335 ima prirodni feedback. To znači da je to kontrolisani feedback pa kada odsviraš recimo ton g feedback samo produži taj ton do beskonačnosti, nema nekontrolisanog pištanja, to ni slučajno. Da ta gitara ima bilo kakvih nedostataka ne bi imali bar po jednu gotovo svi viđeni svetski gitaristi počev od Hookera i F. Kinga preko Claptona i K. Richarda pa sve do Bonamasse! Možeš ovo da proveriš i kod nas kod Tonija ili Mareta koji jako dugo koriste 335 ili recimo Stanleya iz Gamblersa koji je aktivno koristi od kada je navbavio.

Nisam napisao tonski jer eto vidiš ja kažem da meni smeta fidbek / cičanje tih šupljih gitara ala 335 je baš notoran a ti kažeš '' to uopšte nije tačno'' čekaj? Pa ja valjda znam šta meni smeta nemoj da me zezaš hipi. Ne znam ko je Mare ni taj drugi. Možda i znam ali mi imena trenutno ne znače, lm ja pričam o svom iskustvu sa svojom gitarom i šta joj zameram. To se može do nekle rešiti i rešava se...Znači meni smeta ...Kažem za moje iskustvo, a svetske face i ja mogu navesti koje zameraju slično . Nađoh nešto od Blakmur Ričija ali nije se baš lepo izrazio pa će ispasti rat F vs G ... Glan Tipton iz judasa ima jednu voli je ali uz svirku koju oni rade nema šanse sa njom i ako je kako kaže njegova ''tiha u odnosu na druge 335''.
Gitari ništa nefali to je legendarna gitara, ali nije za sve. i kažem opet je reč o ličnom ukusu.
Da li treba imat 335? Naravno svako ko može ne mora Gibi može nešto na temu, za bluz, za stari rock fazon pa i za jazz je super gitara.
Kad smo već kod jazza, mnogi bi postavljali pojačalo u takav položaj da je telo između njih i gitare uvek zbog osteljivosti na ''cičanje'' ne pričam o 335 već o mnogim klasičnim jazz gitarama...To je prosto tako i moje je iskustvo slično.
Da ne idem u to zašto sam hteo takvu gitaru za za agresivan tip muzike, jednostavno heto sam da budem različit. Broj načina na koji Gibson olakšva nisam znao nije me zanimalo mada imam pri bliskog prijatelja koji je radio za Gibson kao majstor dugo na određenom odeljenju. LP ija volim jer to gitara zbog koje sam i počeo da sviram tadašnji moji heroji i muzika koju sam voleo LP je uvek bio na sceni nekad i SG..tako da poštujem Gibson zbog istorijiskih činjenica.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest