Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 17 Jan 2018, 13:40

Interesantno da ranije nisam voleo ovakve gitre, izgled. Kasnije, slusajuci jazz fusion itd, bile su mi sve vise zanimljive i bas bih voleo jednu takvu i jednu za old rock sa onim vintage tremolom tj vibratom :)
Spoiler:
Image

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 17 Jan 2018, 16:31

Pohvalno za Marica sto ima i Marshall combo pojacala DSL serije. Cena hmmm onako, ali ampovi su po mom misljenju vredni paznje, cak mislim da kad covek kupi sebi jedan takav kombo zavrsava neko lutanje, mislim da je za svakoga i za rock i mjetal i sta god.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by clapton » 17 Jan 2018, 19:00

merk wrote:
17 Jan 2018, 13:26
clapton:
to ti je isti kao moj Super 400 CES (Cutaway Electric Spanish) ali model Elvisovog gitarista Scottya Moore-a, koji ima oštro odsečen dolnji deo (Florentine cutaway), a sličan mu je i Super 400 Sharp Cutaway ali sa nekoliko drugačijim hardwarom.
Image

hipihill:
ima i u jazzu bendovanja ali puno manje i sa puno manjeg intenziteta.
hvala merk.
13 hiljada na Thomannu... ova koju sam svirao je stara pa vjerovatno i malo skuplja :D

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Nemate

Post by eg303 » 17 Jan 2018, 19:22

Pre par postova Miki-Đorđe ispisa nešto na temu primene tanbura u žanrovima, evo ovakve (u narodu odomaćene da se zovu "jazz") gitare poput ovog 400 CES-a mlogo obožava tanburaš koji realno ima malo veze sa džezom, Tadija Nudžent:
Image


User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by clapton » 17 Jan 2018, 20:04

jbt, gori je od Hameta :lol:

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 17 Jan 2018, 22:33

white lives matter :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 18 Jan 2018, 00:54

And we have a winner.


User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Nemate

Post by eg303 » 18 Jan 2018, 11:05

brankisha wrote:
17 Jan 2018, 22:33
white lives matter :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ne ogradih se na vreme, ni muzički, ni politički nisam dovoljno upoznat sa njegovom karijerom a verovatno ni u budućnosti neću biti...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Jan 2018, 12:22

sVE OK Hipi nisam ni kazao da si nervozan ni na to mislio, ja sam tako učen da se starijima izvinim ako msm da se nismo razumeli..tako da it is all right. U kafanu sam ušao ako dobro pamtim 2001 sa dvadeset i kusur bliže 30im... Drugovi su insistirali da tamo idemo na tzv Albansku salatu a u toj kafani puste ok muziku.
Sve ukupno sam otišao verovatno max oko 10 puta i to posao pa tamo idemo da jedemo, moguće da nema ni 10 puta. Ne pevam te pesme ne zbog foliranja već tako sam odrastao. Ti najbolje znaš za sebe mada ja ne vidim da si obagljen ako nisi sluša to u mladosti...

Za mene je RNR muzika i starih i mladih, baš kad smo bili klinci pa bih ja potezao tu temu da se nadam da neko neće iz ekipe u 30+ biti u fazonu ''ma sad sam odrstao'' msm da to nema veze sa tim, naravno ne smeta mi da ljudi idu po kafanama i da se vesele i pevaju..Ja nisam taj, ne mogu, mogu da idem da klopam i to je sve a ako neko svira ušlo na jedno izašlo na drugo uvo ne pogađa me.. Nemam pojma jel to vezano za moju generaciju samo, znam starije koji su u sličnom fazonu..Naravno to je manjina, biti u srbiji a izopštiti se iz tog sveta malo je toga u %.
Kad nisam imao Hipi ali bukvalno ni dinara i kad su me saletali za tezge ja sam to odbijao, jednom sam poklekao i otišao na probu i poznajući bubnjara, dao sam sve od sebe i dozvolili su mi da sviram klasične rock solaže u sred kola msm čak se i uklopilo njima super...
Ali ne može čovek da svira a da ne sluša, i mučio sam se, nije da sam ja zezao harmonikaša ali sam se smejao bao blesav kad god bi se okrenuo i nešto cepao po harmonici i padao u trans ja sam se kikotao srećom pa se ne čuje...
E onda je trebalo da sviramo neku pesmu i sad ja treba da svarim, i dan dans pamtim uvod jer su rifovi baš pri hard rock i nakon mog uvoda on upada sa harmonikom kao razgovor i odgovor ala Led Zepelin...Nisam stvarno mogao...Usledila je pauza , harmonikaš je izašao sa bubanjrem koji se vratio nakon par minuta unutra i doslovce preneo reči vođe benda jel harmonikaša '' ma ok svira ovaj al' kakvo mu bate oni krči na gitaru'' :shock: :O.o: :D :D :D
ja sam naravno imao svog vernog Marshalla i svirao sa gainom, što naravno barem tada narodnjaci nisu baš radili sve je kog njih ''na suvo''...Ja se momcima kazao da se izvinjavam al da ja stvarno ne mogu to da sviram...Na kraju došao sam pod nagovorom kao ''daj bre bar probaj bez obaveza'' i bila je u to vreme odlična lova...
Moj deda pokojni me terao, da mi plaća samo da mu sviram naravno kakve crne pare da uzimam od svojih eto njemu sa svirao 1 pesmu da ne pominjem da bude nacionalistička...Naravno u svom fazonu...
Mogao sam puno puta Hipi da dobijem i batine srećom nisam sitan niti se nešto plašim, odrastao sam što kažu ''na ulici'' baš gradsko dete...ali nisam umeo da ćutim, pa me navuku da ponesem gitaru akustaru nekome rođendan i slično i kad posle par sati počnu da puštaju Tozovca, Tomu Zdravkovića ja mislio da se zezaju, ma jok...to ide nakon pri 12 sati...
I onda dođe neko '' ajde sviraj nam dve palme'' valjda se tako zove uglavnom tako te neke tugaljive, i ja neću, ne znam i ne želim..mogao bih ja je skinem odmah na sluh ali neću ući će mi ''u krv'' ..i kazao sam Bože oprosti mi '' pa nije ni čudo što je rikno kada je stalno pevao te tugaljive pesme '' itd itd hteli su da me linčuju :D

Znači makar gladovao, nema šta da jedem ja kažem ''makar jeo pesak'' nema šanse to da ću ikada svirati nisam zato učio gitaru. A kada bi preterali onda bi im kazao e važi evo hoću pa bih svirao ''neko sektašenje'' :D ...Ja sam roker, buntovnik bio i ostao to je ne promenjivo...Jazz je tu kao karta za preko...ko zna mođda se nekad promenim mada teško....

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 18 Jan 2018, 18:33

@MIKI-DJORDJE

Kafana je nama Srbuima u duši, obožavam je, ali više nemam dovoljno para za nju nažalost!
Svojevremeno, jedne noći na jednom beogradskom splavu sedeo sam u društvu pevača i u jednom trenutku uđe čovek-tezgaroš sa harmonikom za kojeg saznam da je član Beogradske opere. Kada su dama za mojim stolom koja je školovana pevačica i taj harmonikaš zapevali "Blagujno dejce" piškio sam firnajz i bio sam spreman da platim piće celoj kafani! To blaženstvo jednostavno ne možeš da ne osetiš!

Definitivno sam bogalj zato što nisam slušao narodnjake. Ne poznajem ni pevače. Jednom prilikom sam slučajno čuo Šabana Šaulića kojeg nikada pre toga nisam slušao i koji je pevao sedeći što je teža varijanta i pao sam na teme kada sam shvatio da je on pevačina! Na ranije pomenutom koncertu Radeta Rdivojevića jedan od gostiju mu je bio Čeda Marković. Nisam nikada ni čuo za njega, ali kada je zapevao prođoše me žmarci, jednostavno shvatiš da je čovek vrhunski glas.

Ne bih ni ja svirao narodnjake, jednostavno ne umem. To ne znači da neću da poslušam povremeno, hoću, zašto da ne!? Poznajem naše vrhunske gitariste koji se ne bi prodali narodnjacima tačno i hleba da nemaju. Poznajem i one koji su se prodali i voze bele Mercedese, a siguran sam da bi se iznenadio kada bi saznao ko je sve pisao pesme za tkzv. novokomponovanu narodnu muziku!

Vidi, ja sam blueserski nastrojen, ali sam potpuno svestan da nam to nije u krvi i koliko god mislim da razumem tu muziku ujutru se obavezno probudim kao beli Srbin! Tako ni crni Amer ne može da oseti našu muziku mada moram priznati da je recimo beli čovek iz srca roots oblasti Charlie Musselwhite odlično osetio balkanski melos.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 18 Jan 2018, 21:53

hipihill wrote:
18 Jan 2018, 18:33
Kafana je nama Srbuima u duši,
Mene, ne računaj..

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 18 Jan 2018, 23:30

Sere mi se od lažnog elitizma i nekog izmišljenog kulturnog establišmenta u ovoj državi koji je odredjenom momentu došao i natakao etikete, rekao šta valja da se sluša, a šta ne. Kao, Van Gog je do jaja, Južni Vetar je kič. I nikad nisam razumeo ljude koji su tu podelu doživeli ozbiljno i žive u tom filmu, ograničavaju sebi po ''žanrovima'' šta će da slušaju i sviraju. Ja slušam i Hendrixa i Šabana i Police i Jašara i Yes i Silvanu Armenulić i Dream Theater i Zvonka Bogdana i Spyro Gyra-u i Louisa i Erica Johnsona i Olivera Mandića i Toto i Olivera Dragojevića i Karizmu i Safeta Isovića i Kandu Kodžu i Nebojšu i Steely Dan i pritom sve to znam da sviram, i sviram, uživam u muzici. Meni su smešne te priče ''prodao se''. Ja to nikad nisam ukapirao. Bog zna koliko ljudi upiše književnost želeći da budu pisci, većina njih završi predajući nezainteresovanim bilmezima u nekoj lokalnoj školi. Aaa nee, to nije prodaja, to je plemenito zanimanje, znate. Ljudi sanjaju da budu rock starovi, završe u nekom šesnaestom biznisu i pootvaraju firme, napuste svoje snove, peglaju vikendom u garaži da se podsete starih dana, ali to je to, oni se nisu prodali, oni su bogati, vid' kak'e gitare imaju lepe, pravi uzor društva. A ja koji, samo zato što umem da sviram i narodnjake pored ostalog, imam mogućnost stalnog i dobro plaćenog posla na kojem radim u suštini ono što volim, eee, ja sam tezgaroš, ja sam se prodao, ja nisam pravi muzičar. E, to je meni ostalo nejasno, je l' može neko bolje da mi objasni šta znači ta prodaja, je l' se tu prodaje duša djavolu, je l' se izdaje država, ne razumem kako vi to vidite? Ne kažem da me je iko napadao niti se branim, samo nudim malo drugačiji ugao gledanja na stvari. To gledanje sveta kroz crno bele cvikere meni nikad nije bila osobina zrelih ljudi.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Nemate

Post by komil » 19 Jan 2018, 02:08

tommytigh77 wrote:
18 Jan 2018, 23:30
Sere mi se od lažnog elitizma i nekog izmišljenog kulturnog establišmenta u ovoj državi koji je odredjenom momentu došao i natakao etikete, rekao šta valja da se sluša, a šta ne. Kao, Van Gog je do jaja, Južni Vetar je kič.
Heh, vidiš, a meni se upravo jako sere od tog stava da je Južni Vetar neka kultura. Ako nije kič onda je kemp, objektivno gledano. Imao bih i dosta pozitivnog da kažem o tome (npr. znalački muzičari i pevači), jer je to sve naiva u odnosu na naslednike, ali to ne menja činjenicu da je to što jeste, da je iz toga nastao strašan užas u svakom pogledu, i tonskom (svadbarski eho!) i kulturnom i kojem god.

tommytigh77 wrote:
18 Jan 2018, 23:30
pritom sve to znam da sviram, i sviram, uživam u muzici.
Mislim da je ovo velika zabluda. Svaki polu-profi muzičar može da odsvira bilo koji žanr, ali se čuje i oseti gde kome srce leži. Previše je finih, sitnih razika u tim žanrovima da se to sve ne oseti na prvu. Gotovo da su statistička greška ljudi koji odsviraju i narodnjak i bluz onako, da kažem, normalno.

Doduše, zavisi o kom nivou razumevanja i uživanja se radi, takođe, na nekom nivou je svaka dobra pesma prosto jedna dobra pesma, o ma kom žanru se radilo. U tom smislu mogu biti te žanrovske stvari u nekim slučajevima i nebitne.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Oprema Koju Nemate

Post by zwelj » 19 Jan 2018, 02:31

tommytigh77 wrote:
18 Jan 2018, 23:30
eee, ja sam tezgaroš, ja sam se prodao, ja nisam pravi muzičar. E, to je meni ostalo nejasno, je l' može neko bolje da mi objasni šta znači ta prodaja, je l' se tu prodaje duša djavolu, je l' se izdaje država, ne razumem kako vi to vidite?
Tezgaroš je samo uslužna delatnost, muzičar je nešto mnogo, mnogo više, da nije, ne biste ni imali šta da svirite... ;)

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ivan242 » 19 Jan 2018, 08:58

Svakog licni izbor cini "covekom".Ako je Tebi ok sta te briga.Ja bih se samo deklarisao da Saban Bajramovic ne spada u "narodnjake" vec nesto mnogo KVALITETNIJE.Zajdi zajdi Svilen konac i 'Dirli dirli Dirlija" zajedno ne mogu....Kome to ide,super..."Moj brate u tudjini,pisi mi kad ces doci!!!" a pola gostiju pod satorom u sevdahu,muzicari u transu,kinta kinta kinta....Kad neko kaze Van Gog najbolji Srpski rok bend :grummel_2:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest