Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Oprema Koju Nemate

Post by zwelj » 19 Jan 2018, 23:32

merk wrote:
19 Jan 2018, 21:31
hipihill:
Jel L-4 istih gabarita, mislim na debljinu (dubinu) kao i tvoja? Nešto ih dugo nisam video izbliza pa sam malo i zaboravio.
koliko je bar meni poznato super 400 je jedina gitara od 18 inch-i, svi ostali njihovi archtopi su obično 17-ice (i L4, L5, ...) a bilo je eksperimenata sa 16inch-i.
Mislim da je L4 istih dimenzija kao es175, 16 inča. Super400 sam uživo video samo jednom, bila je u posedu Saše Hohlačova, interesantno, jos uvek se sećam imena iako je to bilo baš davno. Impresivna i ogromna gitara...

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 19 Jan 2018, 23:36

Još ove dve i stajem sa pedalama.... 8)




User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Oprema Koju Nemate

Post by zwelj » 20 Jan 2018, 00:04

tommytigh77 wrote:
19 Jan 2018, 13:04
Na koga misliš kad kažeš ''ne biste''? Čemu to obraćanje u množini, svrstavanje u neki koš? To je taj lažni elitizam o kojem govorim. Otkud ti bre znaš ko sam ja i šta sve sviram, pa da pričaš da li sam pravi muzičar ili nisam? Samo zato što sam rekao da tezgarim, ti si mi odmah lupio etiketu, isto kao i Komil.
Ostavljaju li ove reči neku dvojbu kakvim se deklarišeš?
tommytigh77 wrote:
19 Jan 2018, 13:04
A ja koji, samo zato što umem da sviram i narodnjake pored ostalog, imam mogućnost stalnog i dobro plaćenog posla na kojem radim u suštini ono što volim, eee, ja sam tezgaroš, ja sam se prodao, ja nisam pravi muzičar.
tommytigh77 wrote:
19 Jan 2018, 13:04
E, to je meni ostalo nejasno, je l' može neko bolje da mi objasni šta znači ta prodaja, je l' se tu prodaje duša djavolu, je l' se izdaje država, ne razumem kako vi to vidite?
Pitao si i dobio odgovor, žao mi je ako si se našao uvređenim, no istine i pravde radi, ne gradimo se neveštim i nazovimo stvari pravim imenom. Ne vidim šta nije jasno, al' da ponovim, tezgarošu je muzika samo sredstvo a naplata usluge cilj, dok je muzičaru cilj muzika po sebi, i dok muzičar radi na identitetu i njegovom zvučnom otelotvorenju, tezgaroš (najčešće) lukrativno manipuliše stereotipima podilazeći poslodavcu... Rodio se sin mali gospodin... :bambi:

Zapravo, ne bih ni komentarisao tvoj post da nije isijavao nekom prizemnom arogancijom danas tako sveprisutne relativizacije i revanšizma. Post u kome slova prosto sama marširaju: Tezgaroooš sam tim se diičim to ne mooože biti svak... kao da će argumenti "kako već 20 godina nema nezainteresovanih matoraca koji brljaju akorde i pevačica koje falširaju, jer je konkurencija nikad jača," nešto izmeniti svojstva pojma 'tezgaroš', gde već sama etimologija reči govori za sebe. I ne, ne radi se ni o kakvom elitizmu već elementarnom moralu i da se razumemo, izuzimam tu one privremene i povremene što su ih okolnosti naterale ili pak, one prave boeme tezgaroše, što je njihov način života, koji su neizostavni deo kafanskog inventara, oni koji bi to radili i besplatno, ovo je upućeno tim umišljenim, koji sebe vide kao srpske Karltone, Lukatere, Landaue...
tommytigh77 wrote:
19 Jan 2018, 13:04
U principu, klasično projektovanje kolektivne senke, jungovskom terminologijom rečeno.
Junga ti, nije li ti možda palo na um da si se previše poistovetio sa sopstvenom personom? ;)
tommytigh77 wrote:
19 Jan 2018, 13:04
Ne kažem da me je iko napadao niti se branim, samo nudim malo drugačiji ugao gledanja na stvari. To gledanje sveta kroz crno bele cvikere meni nikad nije bila osobina zrelih ljudi.
Možda bi mogao da apdejtuješ te cvike na jos poneki ugao, postoje i neki odrasli na umetničkoj muzici, oplemenjenog duha idealima lepe književnosti ;) koji niti mogu, niti hoće da se prilagođavaju svaštojedima a nekmoli dive njihovijem jaki im stomacima... Pravda za krug dvojke! ;)

p.s. 'Ajde da ne misliš da sam neki namćor, nisam ni ja bezgrješan, svirio sam nešto malo na nekoj ploči Vesne Zmijanac, doduše, ono kulturiška klasična gitara... Lepo je to, em kinta, em kod nekih ti malo skoči cena, pa prija egu, al' činjenice su činjenice... ;)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 20 Jan 2018, 00:34

zwelj wrote:
20 Jan 2018, 00:04
p.s. 'Ajde da ne misliš da sam neki namćor, nisam ni ja bezgrješan, svirio sam nešto malo na nekoj ploči Vesne Zmijanac, doduše, ono kulturiška klasična gitara... Lepo je to, em kinta, em kod nekih ti malo skoči cena, pa prija egu, al' činjenice su činjenice... ;)

Image

:mrgreen:


hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 20 Jan 2018, 10:00

merk wrote:
19 Jan 2018, 21:31
hipihill:
Jel L-4 istih gabarita, mislim na debljinu (dubinu) kao i tvoja? Nešto ih dugo nisam video izbliza pa sam malo i zaboravio.
koliko je bar meni poznato super 400 je jedina gitara od 18 inch-i, svi ostali njihovi archtopi su obično 17-ice (i L4, L5, ...) a bilo je eksperimenata sa 16inch-i.
Hvala Merk. Ne pratim jazz aktivno poduže, možda ima i svih 10 godina da nisam bio na nekoj jazz svirci. Jedino ponekad umem da odgledam neki koncert na Mezzo kanalu i to je sve. U stvari jesam, prisećam se, bio sam na gipsy večeri jednog poznatog jazz gitariste. Nekada sam bio redovan gost na beogradskom jazz festivalu na kojem sam video i čuo gomilu svetski najpoznatijih i istorijski važnih muzičara od kojih mnogi nisu više ni živi, odlazio sam i u u klubove. Jazz klub za koji mislim da je bio jedini u Bepogardu više ne postoji. Održao se srećom jedan blues club. Ne govorim o mestima na kojima se povremeno svira jazz ili blues već o pravim klubovima. Nekada je recimo postojala kafana "Reka" gde je svirao Lady Be Good quqrtet" sastavljen od naših vrhunskih imena (Nada Pavlović, Mirko Šouc, Eduard Sađil, Vaske iz 7 mladih, Davor na basu), ma svaka svirka je bila vrhunski koncert, a rezervacije su se vršile mnogo umapred! Znalo se gde možeš da odeš i poslušaš jazz. Postojao je i club Jazzbina u koji su svraćali svetski poznati muzičari, pa ona onaj ispod ulice 29. novembar pa onda... bilo nekada...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 20 Jan 2018, 11:18

tommytigh77 wrote:
18 Jan 2018, 23:30
A ja koji, samo zato što umem da sviram i narodnjake pored ostalog, imam mogućnost stalnog i dobro plaćenog posla na kojem radim u suštini ono što volim, eee, ja sam tezgaroš, ja sam se prodao, ja nisam pravi muzičar. E, to je meni ostalo nejasno, je l' može neko bolje da mi objasni šta znači ta prodaja, je l' se tu prodaje duša djavolu, je l' se izdaje država, ne razumem kako vi to vidite? Ne kažem da me je iko napadao niti se branim, samo nudim malo drugačiji ugao gledanja na stvari. To gledanje sveta kroz crno bele cvikere meni nikad nije bila osobina zrelih ljudi.
Ako je to tvoja reakcija na moje reči:

"Poznajem naše vrhunske gitariste koji se ne bi prodali narodnjacima tačno i hleba da nemaju. Poznajem i one koji su se prodali i voze bele Mercedese, a siguran sam da bi se iznenadio kada bi saznao ko je sve pisao pesme za tkzv. novokomponovanu narodnu muziku!"

onda ću ti reći da to nema veze sa tobom. Pošto radiš to što voliš kako kažeš ti se nisi prodao. Moj školski drugar je odrastao na istoj muzici kao i ja, ali je od ranih dana postao kafanski pevač i to ne bilo kakav nego sjajan jer mu je Bog podario glas slavuja. Da li se on prodao? Ne, on se od početka opredelio za taj životni pravac. Ma ne ja, niko mu nije zamerao, družili smo se najnormalnije, na ekskurzijama smo zajedno svirali i pevali, a kada sam stasao za kafanu more puta sam ga slušao na poslu i bilo nam je divno.

Za mene je prodaja izdaja ideje! Možeš da se složiš samnom, a i ne moraš, nije mi od značaja zato što ja znam da je rock način života. Rok muzika je samo način izražavanja tog života, nekog bunta tadašnjih mladih uglavnom zbog politike i droga. Braća Jelić su čist rock. Oni i danas u poodmaklim godinama umeju sami da podižu Marshall kutije na scenu i voze motore iz zadovoljstva, ne zbog šminke. Šta misliš da li bi oni svirali kafanu iz nužde? Sumnjam! Nikada sa njima nisam bio na nekom slavlju, ali verujem da i oni zapevaju neku narodnu, možda i zasviraju, ali to neće da promeni njihov način života i razmišljanja. Turbofolk je takođe bio način života i razmišljanja u jednom periodu isto kao i današnja muzika.

Još nešto. Da razgovaramo o "prodaji" ideje pre mnogo godina ja bih se nakostrešio zato što sam izrazito principijelan, danas shvatam da čovek mora da preživi i da radi svašta. Neko prodaje na buvljaku, neko svira krmećake iako mu se povraća na to. Drugar upravo to radi bar par puta nedeljno da bi dopunio malu platu, a svira autorsku muziku iz zadovoljstva. Neki to ne mogu. Bivši gitarista jako poznatog kantautora je probao kafanu i nije mu išlo, nije mogao da se uklopi u taj način razmišljanja.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 20 Jan 2018, 11:41

zwelj wrote:
20 Jan 2018, 00:04
I ne, ne radi se ni o kakvom elitizmu već elementarnom moralu i da se razumemo, izuzimam tu one privremene i povremene što su ih okolnosti naterale ili pak, one prave boeme tezgaroše, što je njihov način života, koji su neizostavni deo kafanskog inventara, oni koji bi to radili i besplatno, ovo je upućeno tim umišljenim, koji sebe vide kao srpske Karltone, Lukatere, Landaue...
Malo ću da skrenem sa teme, dao si mi šlagvort.
Već sam se deklarisao kao neko ko obožava kafanu pa ću reći da je kafana dala mnogo dobrih muzičara i pevača i podsetiću se glasno na neke koji su ostavili dubok utisak na mene. Ima kafanskih vrhunskih muzičara! Ne govorim o onim školovanim muzičarima koji tezgare govorim o muzičarima boemima za koje si ispravno napisao da bi to radili i bez para.

Takav je Ljuba Troka. Nadimak je dobio zato što muca, ali ne i kada peva. Harmonika osnova, ali svirao je i gitaru i takoreći šta goda da mu daš. Ne znam da li je postojala pesama koju nije znao, a znao je da sedne za sto sa gostom i da se izdivani. Boemčina, ljudina, muzičarčina!

Drugi čovek kojeg pamtim je Ciga gitarista, mislim da su ga zvali Django. Ja inače ne cenim Cigane svirače zato što su imprvizatori i teško mogu isto dva puta da ponove, ali ovaj je bio poseban. Svirao je u jednom bircuzu u Mirijevu gde su svako veče dolazili panduri da smire razularene pijane goste! Kada se pročulo gomila rock gitarista je dolazila da ga sluša jer jednostavno bio je virtouz. Kafanski, ali virtouz!

Ima takvih ljudi još poprilično.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 20 Jan 2018, 18:52

MIKI-DJORDJE wrote:
19 Jan 2018, 18:30
Ja mislim Hipi da imamo mi tu bluzersku krv ako smo bili izloženi toj muzici. Mene su mnogi odgovarali otprilike na do nekle sličan način, najveću glupost u životu sam napravio kada sam već predao dokumenta sa USA čekam vizu i svi su bili u fazonu ''ma jesi ti lud da ideš da sviraš jazz i blues , pa oni bre imaju crnce pa imaju tog ...(nabrajanje imena)..'' Ja sam odustao, nikada sebi nisam to oprostio niti ću. Čovek u takvim situacijama mora da veruje samo sebi i da ''gura'' do karaja msm na san koji sanja, tačnije želi da ga ostvari. treba da se mane saveta tzv ''prijatelja'' i dušebrižnika. Mora da sanja na veliko, ja barem tako to doživljavam.
Možemo da pariramo, da li je to zbog ''južnjačke duše'' , napaćenosti ovde, želje neke..mogu da nagađam samo, no ako dete omladinac to sluša i dobije šansu da ide preko verujem da može da se nosi sa njima.Stoji činjenica da su oni od malena naslušani bluesa itd.
Realno posti problem predsrasuda, ja sam uvek sa evropljanima nailazio na ''zid'' čim čuju prezime pa i ime. Kažu da su dovodili Miles Davis na Guču šta je kazao i rekao ne znam jer naši umeju to malo da prekroje.
SVE NAJBOLJE :ziveli:
Ajde da ne ostanem tebi dužan odgovora :D, danas sam se baš raspisao.

Ne mislim da imamo bluesersku krv. Imamo Balkansku krv. Blues nije samo patnja, ako patimo, a patimo već predugo i debelo opet to ne znači da smo bluesmani.
Ja sam naslušan bluesa, odrastao sam uz Petera Greena i braću Winter, to sam slušao od najranijeg detinjstva, ali kao što sam ti već jednom napisao bez obzira na sve svako jutro se probudim kao beli Srbin.

Prvo nas deli jezička barijera. Treba dobro razumeti o čemu oni pevaju. Ja nisam nikakav stručnjak za engleski jezik, svoje znanje ocenjujem kao prosečno do slabo, ali dovoljno da čujem kako jedino Neša iz Texas Flooda ga govori kako treba. Sigurno ih ima još, ali on mi je ovako baš zapeo za uvo.
Drugo nas deli kulturološka razlika. Oni su odrasli na toj muzici, mi na moravcu. Leti kada otvoriš prozor čućeš moravac sa svih strana, blues nikada ili izuzetno, ali izuzetno retko.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 20 Jan 2018, 20:43

[/quote
Ne mislim da imamo bluesersku krv. Imamo Balkansku krv. Blues nije samo patnja, ako patimo, a patimo već predugo i debelo opet to ne znači da smo bluesmani.
Ja sam naslušan bluesa, odrastao sam uz Petera Greena i braću Winter, to sam slušao od najranijeg detinjstva, ali kao što sam ti već jednom napisao bez obzira na sve svako jutro se probudim kao beli Srbin.

Prvo nas deli jezička barijera. Treba dobro razumeti o čemu oni pevaju. Ja nisam nikakav stručnjak za engleski jezik, svoje znanje ocenjujem kao prosečno do slabo, ali dovoljno da čujem kako jedino Neša iz Texas Flooda ga govori kako treba. Sigurno ih ima još, ali on mi je ovako baš zapeo za uvo.
Drugo nas deli kulturološka razlika. Oni su odrasli na toj muzici, mi na moravcu. Leti kada otvoriš prozor čućeš moravac sa svih strana, blues nikada ili izuzetno, ali izuzetno retko.
[/quote]

Jednostavno i iskreno.Svaka cast,druze...LM...
Ni Amerikanci ne vole sto su Amerikanci,a neki ljudi bi prodali...ono,da budu,of course,bas Amerikanci.OMG! Ili Englezi(jos gore!)
Amerikanci su bili,dapace,beli doseljeni Evropljani na novom kontinentu,kada su NJIHOVI crni robovi (gastarbajteri?)stvorili bluz.Sada ima vise belih bluzera u Americi,tako da...usvojili su tu muziku bez kompleksa(iako je mnogi ne osecaju),a mi cistunci kao treba da se stidimo sto smo Srbi(Evropljani),i sviramo bluz.Niko to ne moze da stvori tako autenticno kao Crni Ljudi koji su obespravljeni,osramoceni,degradirani,tuceni,ubijani-ali bluz moze da se voli i svira na svoj nacin.IMHO,cak i ako je COVEK beo,cak i ako ne zivi u USA.
Pardon,nisam stavio razmak posle tacke i zareza...sad sam tek video.U sledecem postu popravicu to.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 20 Jan 2018, 20:56


Predivna gitara.
Cak i serija AR420 zvuci odlicno na snimcima.Cak sjajno.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 20 Jan 2018, 21:40



Prava rok-masina.Zasto kod nas nisu zastupljene toliko,koliko mislim da zasluzuju,pocev od AR 325pa preko AR 425,620, sve do do AR 720?Par puta sam bio u prilici da ih kupim,kad sam ipak kupio nesto drugo.Treci put i Bog pomaze...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 20 Jan 2018, 21:44

jedna od zabluda u srbalja je da je "tuga" dovoljna da bi se svirao blues.

druga zabluda je da je "pobuna" dovoljna da bi se svirao r'n'r.

Blues je kao žanr čak i u USA nekoliko puta umirao, ili bio na ivici da padne u zaborav, pa se vampirio kao izmenjen, malo došminkan i modifikovan.
Najpre je veoma dugo ta muzika bila svojstvena pre svega crnim muzičarima, poljskim radnicima.
Pa kad su ti isti radnici emigrirali za Čikago, priključili gitare na pojačala, blues se preobratio u nešto drugo.
Pa su ga onda vamte namte polako ali sigurno preuzimali belci i povuci potegni..uz mnogo previranja, borbe, došao tamo gde je sada.

U celoj toj priči, ne da se nije znalo za Srbiju i za "srpski bluz", nego je o tome smešno i govoriti, ali ..idolatrija čini čuda.

Sa r'n'r je još smešnije, jer dok su svi rokeri sa izvorišta rock and roll-a odavno prestali sa bilo kakvim pobunama, uvalili se u dvorce i penthause, pustilo stomake i ogrezli u trošenju miliona.."srpski rokenrol" je nastavio da se bori protiv..(ovde je nejasno čega), pa ću reč protiv zameniti sa proliv..

Inače ovaj mi Ibanez sa tim leptirom na bridžu nekako mnogo izgleda giljan dade..

Osim toga tu su, za one koji bi da troše lovu - Gibsoni, i za one koji bi da uštede Harley Bentoni..tako da za Ibanezima nema nikakve potrebe više i čak mislim da mogu ladno da stave katanac na fabriku.. :mrgreen:

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 20 Jan 2018, 23:38

Overdrive wrote:
20 Jan 2018, 21:44
jedna od zabluda u srbalja je da je "tuga" dovoljna da bi se svirao blues.

druga zabluda je da je "pobuna" dovoljna da bi se svirao r'n'r.

Blues je kao žanr čak i u USA nekoliko puta umirao, ili bio na ivici da padne u zaborav, pa se vampirio kao izmenjen, malo došminkan i modifikovan.
Najpre je veoma dugo ta muzika bila svojstvena pre svega crnim muzičarima, poljskim radnicima.
Pa kad su ti isti radnici emigrirali za Čikago, priključili gitare na pojačala, blues se preobratio u nešto drugo.
Pa su ga onda vamte namte polako ali sigurno preuzimali belci i povuci potegni..uz mnogo previranja, borbe, došao tamo gde je sada.

U celoj toj priči, ne da se nije znalo za Srbiju i za "srpski bluz", nego je o tome smešno i govoriti, ali ..idolatrija čini čuda.

Sa r'n'r je još smešnije, jer dok su svi rokeri sa izvorišta rock and roll-a odavno prestali sa bilo kakvim pobunama, uvalili se u dvorce i penthause, pustilo stomake i ogrezli u trošenju miliona.."srpski rokenrol" je nastavio da se bori protiv..(ovde je nejasno čega), pa ću reč protiv zameniti sa proliv..

Inače ovaj mi Ibanez sa tim leptirom na bridžu nekako mnogo izgleda giljan dade..

Osim toga tu su, za one koji bi da troše lovu - Gibsoni, i za one koji bi da uštede Harley Bentoni..tako da za Ibanezima nema nikakve potrebe više i čak mislim da mogu ladno da stave katanac na fabriku.. :mrgreen:
Šta je po tebi osim tuge potrebno za bluz?
Po meni je muzika, bilo r'n'r ili neka druga, najbolji način da saopštiš svetu šta želiš, tema ima u izobilju, naročito danas.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 20 Jan 2018, 23:51

:cekic: :eek4i_2: :hmm:

:jeej: :kiss:
Overdrive wrote:
20 Jan 2018, 21:44


Blues je kao žanr čak i u USA nekoliko puta umirao

U celoj toj priči, ne da se nije znalo za Srbiju i za "srpski bluz", nego



Osim toga tu su, za one koji bi da troše lovu - Gibsoni, i za one koji bi da uštede Harley Bentoni..tako da za Ibanezima nema nikakve potrebe više i čak mislim da mogu ladno da stave katanac na fabriku.. :mrgreen:
Pisi vise i cesce,covece,tvoji postovi su mi omiljeni...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest