Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 21 Jan 2018, 00:31

Bili D Kid wrote:
20 Jan 2018, 23:38
Šta je po tebi osim tuge potrebno za bluz?
Po meni je muzika, bilo r'n'r ili neka druga, najbolji način da saopštiš svetu šta želiš, tema ima u izobilju, naročito danas.
Da "saopštiš svetu šta želiš"?

A ovaj..misim..who cares šta ti želiš ? :roll:

Ili ja..ili on, ili bilo ko.

Šta je to što ti imaš specijalno u glavi bez čega svet ne može da živi ? Ili da mu makar bude bolje, lepše, pametnije?

Ako si mislio na neku tugu ili emociju..pa mislim, verovatno si svestan da treba mnooogo da se napneš da bi te svet 1. uopšte primetio; 2. da svetu budeš fantastično interesantan te da taj isti svet (da ne kažemo njegova malecni deo) 3. bude briga kakve ti emocije imaš u glavi.

Bojim se dakle, da moraš da smisliš nešto novo. Tuga se više ne nosi..

P.S.
A za blues, you need to speak english, man.
Not freakin' serbian. Serbians have their own kinda..hm, music :roll: right?

so are you Serbian or what ?

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Tenji » 21 Jan 2018, 01:01

Overdrive wrote:
21 Jan 2018, 00:31
Šta je to što ti imaš specijalno u glavi bez čega muzicki-forum.com ne može da živi ? Ili da mu makar bude bolje, lepše, pametnije?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 21 Jan 2018, 10:14

Nesto sto bih mozda okarakterisao kao nasom mjuzom, autenticnom mozda, je npr Tocak "Zajdi, zajdi" . Nekako svi drugi sto su radili nesto uradili su uzasno, narocito ako su 'teli u mjetal verzijama, a da ne spominjem Bregoviceve baljezgarije jos od Dugmeta pa na ovamo...
Ponekad razmisljam, koji djavo nasi ljudi sviraju blues, mjetal...
Isto i za sebe mislim, iako volim to sto svirim. Sve je vec vidjeno uglavnom a i nema originalnosti neke u autorskom smislu. Vise puta sam razmisljao da se autorski pozanimam i pokusam nesto sto je blize nasim prostorima, ne mislim na ciganiju i neke melose bezveze, da ne bude sprdnja, vec da se mozda koristi neka nasa skala, da npr ako vec hocu da sviram metal zvuk da kompozicija bude bliza nasoj majci. Nesto najgore mi je kad mjetalci odrade neki song kao obradu narodnjaka.
Treba neka inovacija i da ima smisla i da ne bude fraza. Naravno, sve ovo se odnosi na autorski rad. Sto se tezgi tice ne bih mogao nikad to da radim jer jednostavno ne mogu da sviram muziku koju ne varim. Ko moze svaka cast, nemam nista protiv.

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 21 Jan 2018, 12:00

Overdrive wrote:
21 Jan 2018, 00:31
Bili D Kid wrote:
20 Jan 2018, 23:38
Šta je po tebi osim tuge potrebno za bluz?
Po meni je muzika, bilo r'n'r ili neka druga, najbolji način da saopštiš svetu šta želiš, tema ima u izobilju, naročito danas.
Da "saopštiš svetu šta želiš"?

A ovaj..misim..who cares šta ti želiš ? :roll:

Ili ja..ili on, ili bilo ko.

Šta je to što ti imaš specijalno u glavi bez čega svet ne može da živi ? Ili da mu makar bude bolje, lepše, pametnije?

Ako si mislio na neku tugu ili emociju..pa mislim, verovatno si svestan da treba mnooogo da se napneš da bi te svet 1. uopšte primetio; 2. da svetu budeš fantastično interesantan te da taj isti svet (da ne kažemo njegova malecni deo) 3. bude briga kakve ti emocije imaš u glavi.

Bojim se dakle, da moraš da smisliš nešto novo. Tuga se više ne nosi..

P.S.
A za blues, you need to speak english, man.
Not freakin' serbian. Serbians have their own kinda..hm, music :roll: right?

so are you Serbian or what ?
Naravno da saopštiš šta želiš, ali ne svoje želje, već nešto što želiš da saopštiš. Sve pesme koje voliš su nečija saopštenja, koje bi trebalo da imaju neku poruku. Da li će nekome da bude bolje ili ne, lepše, pametnije uopšte je nepotrebno kao misao u trenutku stvaranja nečega, jer onda gubiš iskrenost i odlaziš u komercijalizaciju a to je sve onda kratkog veka. Ako praviš muziku unapred razmišljajući da se nekom svidi i da liči na nešto bolje i da ne probaš, jer se to sve vidi i oseća onda takav i feedback ima. Pesma, poezija, roman, to su sve vrste "saopštenja" koje kreator putem svojih opservacija i osećanja pretače u neki takav oblik i deli sa svetom. Ima i onih koji to ostavljaju samo za sebe i svoje bližnje, ali je prinicip stvaranja isti. Ako se pitaš "koga briga šta ti misliš" to onda možeš da primeniš na sve "umetničke izraze" jer koga uopšte zanima šta si ti naslikao ili kakav film si snimio, ili kakvu si knjigu napisao i šta ti uopte misliš i osećaš u svojim pesmama?
Što se tiče bluza i tvoje tvrdnje da je tu jezik, engleski, potreban, jeste, potreban je nekome kome je to maternji jezik da bi se što iskrenije izrazio. Bluz je tužna priča se emocijom koju nosi sa sobom, protkana odgovarajućim akordima i harmonijom koji tu emociju čine još jačom. Najiskrenije ćeš je ispičati na jeziku na kome razmišljaš, na kome zapisuješ svoje stihove. Retkima uspe da stvore nešto zaista jako na tuđem (u ovom slučaju engleskom) jeziku i to onda mora biti nešto vrlo specifično. Pričam sad uopšteno o upotrebi stranih jezika u stvaralaštvu. To nije iskreno meni, kao: ja pravim pesme na engleskom i pevam na engleskom jer r'n'r i bluz trebalo bi da budu na engleskom, jer odatle potiču (govornog područja), to je po meni nepotrebno čak vrši sputavanje iskrene kreacije, u ovom slučaju muzičke. Love Hunters-i i Eyesburn-i mi nikad nisu bili jasni upotrebom engleskog u njihovim pesmama. Kome se oni obraćaju, pritom nastupaju uglavno ovde i prodaju albume ovde, zašto onda na engleskom? Ili je u pitanju skriveno ili neskriveno čak pucanje ka svetskom tržištu? Onda moraš biti vrlo specifičan i poseban, tipa Laibach, jer Eysburna i Lovehuntersa preko ima koliko hoćeš. A i ovde nisu ništa posebno uradili, jer nisu jezikom bliski sa publikom. Tako da ako hoćeš da budeš iskren i najbolji u tome što radiš, a tiče se benda i pesama, prvi preduslov za to je da se obratiš na jeziku na kome razmišljaš.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 21 Jan 2018, 13:17

Ukratko: sva ta "saopštenja" svetu su čist ego i ništa više.

Ej, da vam JA kažem nešto..?

Priznajem samo ona "saopštenja" koja nešto menjaju i svet čine lepšim mestom za život. Od ostalih "saopštenja" mi se khenja.

Što se bluza tiče..bluz je muzika nastala od berača pamuka. Da li je neko tvoj ikada brao pamuk?

Drugo, mi amerikanci sviramo našu muziku, ne srpsku - zašto vi Srbi želite da svirate našu, američku muziku?

:kokice:
:mrgreen:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 21 Jan 2018, 13:22

Ne "saopstavas" li ti danima razne mudrosti?

Image

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 21 Jan 2018, 15:11

A hebiga,neke dokazane srbomrsce treba zabeleziti,i u slucaju rata-po kratkom postupku.Jer,sigurnije je... :krstise: 8)
Dakle,da vidimo pod Ž...aha,evo ga.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 21 Jan 2018, 16:51

bancika wrote:
21 Jan 2018, 13:22
Ne "saopstavas" li ti danima razne mudrosti?
Murdosti, pronalasci, saveti itd - treba da se saopštavaju, jer su korisni.

Čemu koristi pesma u kojoj On kuka kako ga je Ona po deseti put ostavila ? Na primer...

Ili kako se olešio od alkohola jer mu je neka situacija bila teška ? Na primer..

Ili kako je besan na vlast jer mu ne da da živi kako oće? Na primer..

Jasnije sada ?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 21 Jan 2018, 16:57

pisac wrote:
21 Jan 2018, 15:11
A hebiga,neke dokazane srbomrsce treba zabeleziti,i u slucaju rata-po kratkom postupku.Jer,sigurnije je... :krstise: 8)
Dakle,da vidimo pod Ž...aha,evo ga.
A zašto neko mora da voli nekoga ?

gde piše da okruženje (koje btw nisi birao) mora da se voli ?

Ovo kažem jer je pojam "srbomrzac" postao opšte mesto, i ljudi ga olako koriste nesvesni šta zapravo znači.

Nedostatak ljubavi nije isto što i mržnja.

Mržnja je nešto drugo, aktivno stanje svesti i energije usmereno prema nekome i nečemu, dok nedostatak ljubavi može da bude i nezainteresovanost, ignorisanje isl.

U Srbiji se reč srbomrzac izjednačava sa rečju izrod, izdajnik isl..ej, u Srbiji, koja ne bi postojala danas da nije bilo "izdajnika" koji se nisu izvolili pojaviti na kosovskom boju (i tako sačuvali rod) i čiji ste (smo) potomci. Ovu Srbiju čine potomci onih koji su izbegli izginuće (po nekim podacima 30-50.000 muškaraca toga dana). Oni koji su se oglušili o Lazarevu kletvu.

Malo dubljeg razmišljanja nije naodmet..

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Oprema Koju Nemate

Post by zwelj » 21 Jan 2018, 17:11

Overdrive wrote:
21 Jan 2018, 16:51
bancika wrote:
21 Jan 2018, 13:22
Ne "saopstavas" li ti danima razne mudrosti?
Murdosti, pronalasci, saveti itd - treba da se saopštavaju, jer su korisni.

Čemu koristi pesma u kojoj On kuka kako ga je Ona po deseti put ostavila ? Na primer...

Ili kako se olešio od alkohola jer mu je neka situacija bila teška ? Na primer..

Ili kako je besan na vlast jer mu ne da da živi kako oće? Na primer..

Jasnije sada ?

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 21 Jan 2018, 17:44

[/quote]

A zašto neko mora da voli nekoga ?
gde piše da okruženje (koje btw nisi birao) mora da se voli ?
Nedostatak ljubavi nije isto što i mržnja.
Malo dubljeg razmišljanja nije naodmet..
[/quote]...............................................каже Жилет

Koji nedostatak ljubavi?Evo, ja te volim,pa Zwelj,pa Rockatansky,pa Banchika,pa i Били Д Кид, pa Uski Toma(pardon,tommytigh77,ali ja vollim nazvati stvari kakve jesu,na srpskom),pa Cortex,pa ihaaaaa,ima toga jos,...a voleli bi te jos vise kad bi bio malo manje uz qraz.Jeste,jeste,Srbija te voli,(a ti nju ne),Srbija te voli i to ono najbolje u njoj(clanovi ovog foruma),a ti nam ne das da sviramo bluz,'oces da turis katanac na kapiju Ibaneza,teras nas da ucimo engleski jezik,stalno si negativan,jeste i to,stalno sviras reproduktivnom organu o kojoj god temi da se radi...demoralises nase nove snage u rok muzici,kao,,koga boli sta ti osecas,ako osecas i 'oces to da kazes ti si egoista'',itd.A imam utisak da te je Били Д Кид dotada bas gotivio...'el vidis sad sta si uradio?
Daj budi malo parlamentaran,inace te nikad nece primiti u USA...imaju oni i svoje muke.
Ajlavju,bre,i sad 'ocu triput glasno da kazes-PONOSAN SAM SRBIN!
Ili moze-Ponosim se sto sam Srbin.Ovo zadnje se priznaje i ako dvaput kazes.Videces da ce te odma' i Amerikanci vise gotiviti.
P.S.Evoluirao si na tom Drvetu Mudrosti vise nego sto je trebalo,postaces ko Lucy u istoimenom filmu.Inace si slatkica.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 21 Jan 2018, 18:04

Delay pedala sa boost-om, gitarski kabinet, kondezatorski mikrofon kao mic br.2 za ozvucavanje, ili mozda dinamicki kao br. 2

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Oprema Koju Nemate

Post by zwelj » 21 Jan 2018, 19:36

pisac wrote:
21 Jan 2018, 17:44
Koji nedostatak ljubavi?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 21 Jan 2018, 21:29

pisac wrote:
21 Jan 2018, 17:44

Koji nedostatak ljubavi?Evo, ja te volim,pa Zwelj,pa Rockatansky,pa Banchika,pa i Били Д Кид, pa Uski Toma(pardon,tommytigh77,ali ja vollim nazvati stvari kakve jesu,na srpskom),pa Cortex,pa ihaaaaa,ima toga jos,...a voleli bi te jos vise kad bi bio malo manje uz qraz.Jeste,jeste,Srbija te voli,(a ti nju ne),Srbija te voli i to ono najbolje u njoj(clanovi ovog foruma),a ti nam ne das da sviramo bluz,'oces da turis katanac na kapiju Ibaneza,teras nas da ucimo engleski jezik,stalno si negativan,jeste i to,stalno sviras reproduktivnom organu o kojoj god temi da se radi...demoralises nase nove snage u rok muzici,kao,,koga boli sta ti osecas,ako osecas i 'oces to da kazes ti si egoista'',itd.A imam utisak da te je Били Д Кид dotada bas gotivio...'el vidis sad sta si uradio?
Daj budi malo parlamentaran,inace te nikad nece primiti u USA...imaju oni i svoje muke.
Ajlavju,bre,i sad 'ocu triput glasno da kazes-PONOSAN SAM SRBIN!
Ili moze-Ponosim se sto sam Srbin.Ovo zadnje se priznaje i ako dvaput kazes.Videces da ce te odma' i Amerikanci vise gotiviti.
P.S.Evoluirao si na tom Drvetu Mudrosti vise nego sto je trebalo,postaces ko Lucy u istoimenom filmu.Inace si slatkica.
ma kakte to veze ima Pisac?
Dragi ste svi vi meni, ali mi je istina draža.

Kažem kako mislim i ne razmišljam da li će se to nekome dopasti ili ne, da li će nekoga ohrabriti ili neće.

Razmišljaj da je tebi i onima koji vole ovdašnju muziku, mnoooogo lakše nego ovakvima poput mene:
Vi čim odvrnete radio, uvek ima nešto za vas - za mene teško.
Vi čim izađete napolje, uvek ima neki koncert za vas - za mene nema.
Vi, čim vam ne znate šta bi svirali, možete iz mora domaćih pesama da odaberete - ja ne mogu.
Vama je lakše da nađete i drugare i publiku za svirku - meni nije.
Vi šetate ponosno kroz ovaj život tu gde jeste, ja se uglavnom stidim i čekam da se ponovo rodim kao sin rudarskog radnika u Belfastu.

Sve u svemu, zavidim vam jer vam je tako lepo, samo se čudim što vas (tojest onog najbljeg u njojzi) nema mnogo više..

Što se ponosa tiče, mislim da Srbja ima nekolko momenata vrednih ponosa, ali ja to osećanje nemam ama baš uopšte kada je muzika u pitanju.. :|

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 21 Jan 2018, 21:30

metalstringer wrote:
21 Jan 2018, 18:04
Delay pedala sa boost-om
:O.o: Zar ima i to?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest