Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 21 Jan 2018, 21:33

Ima neki baja, Irac mislim, Bill Wheelan se vika.

On je davno, ima vise od 20 leta, napravio neki muzicki komad koji ga je proslavio i napunio mu dzepove orasima. A u tom komadu je bazicno muzicka evolutivna prica koja ustanovljuje da su koreni americke duhovne muzike, pa tako i bluza i uopste sve zapadne muzike, u muzici Kelta. Od Eurazije do Severne Amerike u stvari. Mnogo para uzeo covek na tu svoju teoriju, raja gi opste-prihvatila.

Eleme, preko te keltcke veze bluz ili djaz ili gospel ili roknrol su bliska braca sumadijskom kolcu. Demonstriro gi lik, i to kako.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 21 Jan 2018, 21:56

Overdrive wrote:
21 Jan 2018, 21:30
metalstringer wrote:
21 Jan 2018, 18:04
Delay pedala sa boost-om
:O.o: Zar ima i to?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 21 Jan 2018, 22:06

ProfessorBaltazar wrote:
21 Jan 2018, 21:33
Ima neki baja, Irac mislim, Bill Wheelan se vika.

On je davno, ima vise od 20 leta, napravio neki muzicki komad koji ga je proslavio i napunio mu dzepove orasima. A u tom komadu je bazicno muzicka evolutivna prica koja ustanovljuje da su koreni americke duhovne muzike, pa tako i bluza i uopste sve zapadne muzike, u muzici Kelta. Od Eurazije do Severne Amerike u stvari. Mnogo para uzeo covek na tu svoju teoriju, raja gi opste-prihvatila.

Eleme, preko te keltcke veze bluz ili djaz ili gospel ili roknrol su bliska braca sumadijskom kolcu. Demonstriro gi lik, i to kako.
jbg..šta da se radi kad raja više voli plagijat od tojest oriđinala

Ne'm ništa protiv da se ceo svet zabezekne nad ljepotom šumadijske muzike

Pretpostavljam da sad samo ostaje našim muzičarima da urade ostalo :mrgreen:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Rockatansky » 21 Jan 2018, 23:42

zwelj wrote:
21 Jan 2018, 19:36
pisac wrote:
21 Jan 2018, 17:44
Koji nedostatak ljubavi?
Lepo je dok je zivo na forumu. :ziveli:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Oprema Koju Nemate

Post by zwelj » 22 Jan 2018, 00:39

Rockatansky wrote:
21 Jan 2018, 23:42
Lepo je dok je zivo na forumu. :ziveli:
:1: :ziveli:


User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 22 Jan 2018, 10:32

Overdrive wrote:
21 Jan 2018, 13:17
Ukratko: sva ta "saopštenja" svetu su čist ego i ništa više.

Ej, da vam JA kažem nešto..?

Priznajem samo ona "saopštenja" koja nešto menjaju i svet čine lepšim mestom za život. Od ostalih "saopštenja" mi se khenja.

Što se bluza tiče..bluz je muzika nastala od berača pamuka. Da li je neko tvoj ikada brao pamuk?

Drugo, mi amerikanci sviramo našu muziku, ne srpsku - zašto vi Srbi želite da svirate našu, američku muziku?

:kokice:
:mrgreen:
Tužna pesma nije "privilegija" samo berača pamuka. Da li je deda Geri Mura brao pamuk, ili on? :D
Da li Stonsi kao englezi smeju po tebi da sviraju bluz? Možda Zeppelini nisu trebali da sviraju Poor Tom, ili misliš da to nije bluz?
A svako ima pravo da svira muziku na kojoj najbolje može da se izrazi.
Opusti se malo, mnogo deluješ zatvoreno i zgrčeno :ziveli:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Nemate

Post by eg303 » 22 Jan 2018, 10:55

A bre, pa od sad sa strahom treba da se 'vata tanbura, da se pazi šta se svira jerbo...
Da ne postujem na šes' mesta, apropo relic izgleda u gitara, nije sve kompleks nesviranja, ima i nešto drugo u ljudskom biću što ga vodi k krševima, a ima i nas bizarnijeh koji pa volimo i te mat, 'rapave teksture da se ne sjaje k'o pasje oči, jelte...
Zamisli, ima nas budaletina koji više volimo 'vake konbije, zarđale, sve nikakve a znamo da ima zakon-lakirer koji bi ih ofarb'o da se šljašte samo tako...
Image
Image
P.S. A i Dersu, fala ti što se seti Riverdance-a, jes' to integrisano pa na kvadrat...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 22 Jan 2018, 11:57

Bili D Kid wrote:
22 Jan 2018, 10:32
Tužna pesma nije "privilegija" samo berača pamuka. Da li je deda Geri Mura brao pamuk, ili on? :D
Da li Stonsi kao englezi smeju po tebi da sviraju bluz? Možda Zeppelini nisu trebali da sviraju Poor Tom, ili misliš da to nije bluz?
A svako ima pravo da svira muziku na kojoj najbolje može da se izrazi.
Opusti se malo, mnogo deluješ zatvoreno i zgrčeno :ziveli:
Bluz je nastao kod crnaca koje su eksploatisali Englezi.
Ta veza je mnogo jača nego veza između Srbalja koje su eksploatisali Englezi.
I ta interakcija se odrazila na muziku.

Baš kao što je, u skladu sa tim, jaka muzička veza između Turaka i Srba.

Sad ti meni reci, što se Srbi trpaju međ Engleze?

Slažem se da svako ima pravo da se izrazi kroz muziku na kojoj najbolje može da se izrazi, pa u skladu sa tim razmisli kroz koju su se Srbi muziku najbolje izražavali: kroz bluz (diksilend, polku, havajsku..) ili kroz miks orijentalnog i balkansko ruralnog.

A propos zgrčenosti, prosečan (dakle poluobrazovan) čovek koji bi da se bavi nekakvom muzikom, smatra da je "u muzivi sve dozvoljeno".

Da nema veze šta se se muzicira, samo ako je lepo i ako to ima odjeka kod ljudi.

Da u muzici nema granica, pravila i bla bla..

I sve je to lepo kao namera, ali nažalost nedostaje jedan bitan momenat, a to je kulturološka svesnost.
Prosečan muzikant nema blage veze šta je šta u svetu muzike i ko je ko i šta ide uz koje, i zbog čega se neki ritmovi, tonovi (muzika generalno) nikad neće primiti kod nekih ljudi a kod drugih hoće .
O tome lepo govori antropologija muzike, ali nema ko da čita.
Prosečan muzičar romantičnio zamišlja da su mu za ulazak u svet muzike dovoljna gitara i dobra namera.

Što je naravno katastrofalan zajeb, osuđen na propast.

Logički kolaps u koji redovno padaju neobavešteni ljudi, ima najdirektnije veze sa neobrazovanjem, te se zato lako mešaju the babe i the žabe, bluz i balkan, crnci i srbi, davorike i dajke..

Nije loše imati na umu činjenicu da je anglosaksonska kultura nešto sasvim drugačije od kulture balkanskih naroda, te da homo balcanicus sa takvom kulturom nema ama baš nikakve veze (da ne kažemo da ne može da joj prismrdi).

S druge strane, sasvim je ljudski da se u mozgu homo balcanicusa (pošto uporedi kulturu svog okruženja sa anglosaksonskom kulturom) javi želja da i on živi svoj život na sličan način i uživa u sličnim plodovima, međutim useld neostvarenja te želje najčešće nastaje žalosna shisofrenija tj, rascep ličnosti na "vidi bre kako ljudi žive" i na "mora da sam u prošlom životu nešto gadno zasro kad sam se rodio ovde"

Neki se sa tom šizofrenijom tokom života pomire, neki opet nikad ne odustaju.
Te koji ne odustaju, prepoznajemo kao Srbe-bluzere, rokere, pankere i slične karikaturalne kopije svojih idola.
Iskreno..ima li išta smešnije od bluza na mađarskom? (Ima, bluz na sprskom..)

P.S.
Što se tiče All you need is love..
Moram sa žaljenjem da konstatujem da 99% ljudi nema zapravo pojma o čemu se u toj pesmi radi.
Ljudi koji imaju strah od konflikta, najčešće su skloni da taj strah zamažu tako nekom glupom "ajlavju" frazetinom..

Pesma pak govori o izboru zanimanja i koliko je jel'te važno da u životu radimo ono što volimo.
I nema nikakve naznake o "voljenju ljudi"
Bitlsi su morali celom svetu da objasne svoj uspeh i u jednom trenutku su sčak poželeli da daju šansu mladim talentima, sve po sistemu "If You want it here it is...you can get it.." ili "Come together..over Me" ali mladi talenti uglavnom nisu imali petlju da se otisnu i bave samo i isključivo onim što vole,(kao što su Bitloni radili) već su se opredelili za nešto drugo (što je u krajnjoj liniji i uništilo rock and roll), a to je vraćanje sigurnim sistemima egzistencije.
Oni koji su opet imali petlju, ispostavilo se da nemaju dovoljno talenta..
Sve u svemu, kada kačite All you need is love, imajte na umu da ta pesma znači ljubav prema poslu koji radite, a ne nešto drugo.

Molim i drugi put
8)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 22 Jan 2018, 12:03

eg303 wrote:
22 Jan 2018, 10:55
A bre, pa od sad sa strahom treba da se 'vata tanbura, da se pazi šta se svira jerbo...
Da ne postujem na šes' mesta, apropo relic izgleda u gitara, nije sve kompleks nesviranja, ima i nešto drugo u ljudskom biću što ga vodi k krševima, a ima i nas bizarnijeh koji pa volimo i te mat, 'rapave teksture da se ne sjaje k'o pasje oči, jelte...
Zamisli, ima nas budaletina koji više volimo 'vake konbije, zarđale, sve nikakve a znamo da ima zakon-lakirer koji bi ih ofarb'o da se šljašte samo tako...
Najvažnije pitanje koje postoji je pitanje Zašto.

Zapitaj sebe zašto voliš to što voliš i posle svakog odgovora pokušaj da pitaš još jedno zašto, sve dok ne dođeš do konačnog odgovora.
Dokle god ima prostora za još jedno Zašto, nisi odgovorio do kraja.
I budi iskren prema sebi, ne mora niko da zna.
I shvatićeš da konačni odgovor nema veze sa izgledom automobila..

P.S.
Sećam se jednog lika koji je pristao na tu igru, i posle svakog odgovora ja ga pitam Zašto..i kad smo došli do petog, šestog..on reko "eee da ga jeeebem..!" :lol:

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 22 Jan 2018, 12:33

Overdrive wrote:
22 Jan 2018, 11:57
Bili D Kid wrote:
22 Jan 2018, 10:32
Tužna pesma nije "privilegija" samo berača pamuka. Da li je deda Geri Mura brao pamuk, ili on? :D
Da li Stonsi kao englezi smeju po tebi da sviraju bluz? Možda Zeppelini nisu trebali da sviraju Poor Tom, ili misliš da to nije bluz?
A svako ima pravo da svira muziku na kojoj najbolje može da se izrazi.
Opusti se malo, mnogo deluješ zatvoreno i zgrčeno :ziveli:
Bluz je nastao kod crnaca koje su eksploatisali Englezi.
Ta veza je mnogo jača nego veza između Srbalja koje su eksploatisali Englezi.
I ta interakcija se odrazila na muziku.

Baš kao što je, u skladu sa tim, jaka muzička veza između Turaka i Srba.

Sad ti meni reci, što se Srbi trpaju međ Engleze?

Slažem se da svako ima pravo da se izrazi kroz muziku na kojoj najbolje može da se izrazi, pa u skladu sa tim razmisli kroz koju su se Srbi muziku najbolje izražavali: kroz bluz (diksilend, polku, havajsku..) ili kroz miks orijentalnog i balkansko ruralnog.

A propos zgrčenosti, prosečan (dakle poluobrazovan) čovek koji bi da se bavi nekakvom muzikom, smatra da je "u muzivi sve dozvoljeno".

Da nema veze šta se se muzicira, samo ako je lepo i ako to ima odjeka kod ljudi.

Da u muzici nema granica, pravila i bla bla..

I sve je to lepo kao namera, ali nažalost nedostaje jedan bitan momenat, a to je kulturološka svesnost.
Prosečan muzikant nema blage veze šta je šta u svetu muzike i ko je ko i šta ide uz koje, i zbog čega se neki ritmovi, tonovi (muzika generalno) nikad neće primiti kod nekih ljudi a kod drugih hoće .
O tome lepo govori antropologija muzike, ali nema ko da čita.
Prosečan muzičar romantičnio zamišlja da su mu za ulazak u svet muzike dovoljna gitara i dobra namera.

Što je naravno katastrofalan zajeb, osuđen na propast.

Logički kolaps u koji redovno padaju neobavešteni ljudi, ima najdirektnije veze sa neobrazovanjem, te se zato lako mešaju the babe i the žabe, bluz i balkan, crnci i srbi, davorike i dajke..

Nije loše imati na umu činjenicu da je anglosaksonska kultura nešto sasvim drugačije od kulture balkanskih naroda, te da homo balcanicus sa takvom kulturom nema ama baš nikakve veze (da ne kažemo da ne može da joj prismrdi).

S druge strane, sasvim je ljudski da se u mozgu homo balcanicusa (pošto uporedi kulturu svog okruženja sa anglosaksonskom kulturom) javi želja da i on živi svoj život na sličan način i uživa u sličnim plodovima, međutim useld neostvarenja te želje najčešće nastaje žalosna shisofrenija tj, rascep ličnosti na "vidi bre kako ljudi žive" i na "mora da sam u prošlom životu nešto gadno zasro kad sam se rodio ovde"

Neki se sa tom šizofrenijom tokom života pomire, neki opet nikad ne odustaju.
Te koji ne odustaju, prepoznajemo kao Srbe-bluzere, rokere, pankere i slične karikaturalne kopije svojih idola.
Iskreno..ima li išta smešnije od bluza na mađarskom? (Ima, bluz na sprskom..)

P.S.
Što se tiče All you need is love..
Moram sa žaljenjem da konstatujem da 99% ljudi nema zapravo pojma o čemu se u toj pesmi radi.
Ljudi koji imaju strah od konflikta, najčešće su skloni da taj strah zamažu tako nekom glupom "ajlavju" frazetinom..

Pesma pak govori o izboru zanimanja i koliko je jel'te važno da u životu radimo ono što volimo.
I nema nikakve naznake o "voljenju ljudi"
Bitlsi su morali celom svetu da objasne svoj uspeh i u jednom trenutku su sčak poželeli da daju šansu mladim talentima, sve po sistemu "If You want it here it is...you can get it.." ili "Come together..over Me" ali mladi talenti uglavnom nisu imali petlju da se otisnu i bave samo i isključivo onim što vole,(kao što su Bitloni radili) već su se opredelili za nešto drugo (što je u krajnjoj liniji i uništilo rock and roll), a to je vraćanje sigurnim sistemima egzistencije.
Oni koji su opet imali petlju, ispostavilo se da nemaju dovoljno talenta..
Sve u svemu, kada kačite All you need is love, imajte na umu da ta pesma znači ljubav prema poslu koji radite, a ne nešto drugo.

Molim i drugi put
8)
Nisi odgovorio na pitanje nego si otišao daleko i tako možemo u nedogled...
I to što je tebi smešan bluz na mađarskom, jeste možda nama, ali on nije za tebe, nego za mađare, a njima nije smešno ni malo, kapiraš?
Mešaš osećanja i muziku sa jezikom. I to što misliš da prosečan srbin mora da sluša i svira narodnjake je opasna greška ali opasna i glupa, na kraju krajeva.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by boki1978 » 22 Jan 2018, 12:43

Razumem da se nekom nesto ne svidja i da saopstava svoje stavove. Opet neke stvari ne razumem, jer lepo neko gore rece da je Geri Mur Irac a ne crnac pa da kida bluz, isto vazi za Wintera, Kenija, SRV. Oni svakako nisu brali pamuk...
Sa druge strane, ako druze Overdive imas primedbe na sve to, odakle ti pravo da sviras boogie rock Status Quo grupe pa da jos imas tribute bend? To ti svakako nije u krvi ;) :ziveli:
Ti boogie rock ne mozes po tvome nikad ni blizu osecati kako treba kao sto tom logikom ni ACDC nisu imali nikakvih prava da sviraju rock i hard rock jer su iz Australije...
Mislim da je ova tema jednostavno presiroka...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 22 Jan 2018, 12:50

na njega se sve to ne odnosi...ni obavezni narodnjaci, ni igra 'zasto' :)

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 22 Jan 2018, 12:54

boki1978 wrote:
22 Jan 2018, 12:43
Razumem da se nekom nesto ne svidja i da saopstava svoje stavove. Opet neke stvari ne razumem, jer lepo neko gore rece da je Geri Mur Irac a ne crnac pa da kida bluz, isto vazi za Wintera, Kenija, SRV. Oni svakako nisu brali pamuk...
Sa druge strane, ako druze Overdive imas primedbe na sve to, odakle ti pravo da sviras boogie rock Status Quo grupe pa da jos imas tribute bend? To ti svakako nije u krvi ;) :ziveli:
Ti boogie rock ne mozes po tvome nikad ni blizu osecati kako treba kao sto tom logikom ni ACDC nisu imali nikakvih prava da sviraju rock i hard rock jer su iz Australije...
Mislim da je ova tema jednostavno presiroka...
Nije tema preširoka nego glupa. Svako da svira muziku odakle je a ako hoće da svira R'n'r i bluz, onda mora na engleskom obavezno :lol:
a to što mu deda nije brao pamuk onda nema veze, ako peva na engleskom :roll: ili ima :lol:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 22 Jan 2018, 12:57

boki1978 wrote:
22 Jan 2018, 12:43
Razumem da se nekom nesto ne svidja i da saopstava svoje stavove. Opet neke stvari ne razumem, jer lepo neko gore rece da je Geri Mur Irac a ne crnac pa da kida bluz, isto vazi za Wintera, Kenija, SRV. Oni svakako nisu brali pamuk...
Sa druge strane, ako druze Overdive imas primedbe na sve to, odakle ti pravo da sviras boogie rock Status Quo grupe pa da jos imas tribute bend? To ti svakako nije u krvi ;) :ziveli:
Ti boogie rock ne mozes po tvome nikad ni blizu osecati kako treba kao sto tom logikom ni ACDC nisu imali nikakvih prava da sviraju rock i hard rock jer su iz Australije...
Mislim da je ova tema jednostavno presiroka...
Pusti ti mene..Ja mislim na engleskom, SQ mi je u slušalicama non stop i ako treba neko u Srbistanu da ima SQ bend, onda sam to ja.
Ali ga nemam, jer od onih što su mi se javljali niko ne zna engleski, niko ne zna da svira i peva istovremeno, niko ne zna da peva drugi glas, niko nije ni maltene čuo za SQ i što je najgore, većina oće da tezgare od silvane do nirvane i SQ im nije ni u bulji.

Pljuc na to sve, a pljuc i na mene što sam pomislio da to ovde može da proradi.

I jebalo vas branje pamuka više, i GM i SRV i ostali su imali bar po dva crnca u razredu u O.Š., a vi ste crnca videli prvi put u životu tek na teveu..ko ne razume razliku, džaba priča

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 22 Jan 2018, 13:02

bancika wrote:
22 Jan 2018, 12:50
na njega se sve to ne odnosi...ni obavezni narodnjaci, ni igra 'zasto' :)
tako je.
Ja sam nažalost unikatni talenat i genije.
A do toga sam došao posle mnogih Zašto.
A bolje da se nisam pitao..sad bih drmao lovu ispod šatora sa Yamaha Motif XS8 i bolelo bi me škembe.
Ovako..The Big Trt.. :cry:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest