Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by boki1978 » 22 Jan 2018, 13:02

Overdrive wrote:
22 Jan 2018, 12:57
boki1978 wrote:
22 Jan 2018, 12:43
Razumem da se nekom nesto ne svidja i da saopstava svoje stavove. Opet neke stvari ne razumem, jer lepo neko gore rece da je Geri Mur Irac a ne crnac pa da kida bluz, isto vazi za Wintera, Kenija, SRV. Oni svakako nisu brali pamuk...
Sa druge strane, ako druze Overdive imas primedbe na sve to, odakle ti pravo da sviras boogie rock Status Quo grupe pa da jos imas tribute bend? To ti svakako nije u krvi ;) :ziveli:
Ti boogie rock ne mozes po tvome nikad ni blizu osecati kako treba kao sto tom logikom ni ACDC nisu imali nikakvih prava da sviraju rock i hard rock jer su iz Australije...
Mislim da je ova tema jednostavno presiroka...
Pusti ti mene..Ja mislim na engleskom, SQ mi je u slušalicama non stop i ako treba neko u Srbistanu da ima SQ bend, onda sam to ja.
Ali ga nemam, jer od onih što su mi se javljali niko ne zna engleski, niko ne zna da svira i peva istovremeno, niko ne zna da peva drugi glas, niko nije ni maltene čuo za SQ i što je najgore, većina oće da tezgare od silvane do nirvane i SQ im nije ni u bulji.

Pljuc na to sve, a pljuc i na mene što sam pomislio da to ovde može da proradi.

I jebalo vas branje pamuka više, i GM i SRV i ostali su imali bar po dva crnca u razredu u O.Š., a vi ste crnca videli prvi put u životu tek na teveu..ko ne razume razliku, džaba priča
Vidis, opet gresis, ja sam isao u OS kad je jos bila Juga, pa sam imao 3 crnca u odeljenju. I to oni izvorni neprskani sto su zaista brali pamuk po Keniji i slicnim zemljama. Zato je meni bluz u dusi :lol: :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 22 Jan 2018, 13:33

važi, ubedio si me :wink:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Nemate

Post by eg303 » 22 Jan 2018, 14:29

Overdrive wrote:
22 Jan 2018, 12:57
I jebalo vas branje pamuka više, i GM i SRV i ostali su imali bar po dva crnca u razredu u O.Š., a vi ste crnca videli prvi put u životu tek na teveu..ko ne razume razliku, džaba priča
Jel' se računaju tutunoberačite pošto kod nas i nema nešto pamuk, ovde uvek bilo pre pljuge nego nove gaće, evo Kočo Racin, tuga živa, (koju Crnci zovu bluz)...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Nemate

Post by komil » 22 Jan 2018, 15:00

:lol:

Nije da se nije videlo da će priča krenuti u nekom smeru ko je "true" a ko nije... Takvi zadrti stavovi brzo završe u nekom ćorsokaku. Takav ugao gledanja ima smisla samo kod nastajanja nekih pravaca, "scena". U tom smislu ništa što danas postoji više nije i ne može biti izvorno. Rok, bluz, jazz i sl. odrednice su odavno sve to prevazišle, danas se pod tim terminima najiše misli na neke ustanovljene stereotipe. To su sve danas internacionalni termini, muzički pravci, modni detalji :) i sl. koji su više puta izlazili iz mode a vraćali se iz nekih drugih uglova. Onaj ko to sve shvata, može u takvom pravcu da bude aktuelan i zanimljiv i danas, da upotrebi te stereotipe kao alat, zajedno sa svojim poreklom (koje može biti i u Srbiji, naravno). Sa druge strane, onaj koji smatra da mora da imitira neke muzičare iz prošlog veka će u toj nameri ispasti jadan ili barem smešan (Osim u slučajevima gde je internet doneo nikada više samodovoljnih fetiš grupica koje se okupljaju oko manijakalnog imitiranja nečega do birarnih detalja).

Poenta je, moja opaska o nekom "narodnjaku" koji odsvira bluz je bila mnogo prizemnije prirode. Npr. ritam, odsviraju onu pesmu lepo ali gruv je neki koji uopšte ne vozi na način na koji vozi taj pravac. Kada pogledaš note, to je možda odsvirano prilično slično, ali rezultat je ritmički posve druga vožnja. Razlog je: bubnjar razume i sluša najviše narodnjake, još jedan ili dva benda takođe i čak i kada krenu da sviraju zajedno složi se gruv koji ne odgovara žanru. Ako nisam jasan, potrudiću se da nađem neki primer iz 50-ih, 60-ih iz Beograda. Oni snimci kada su prepevavani engleski i američki hitovi. Odlični muzičari i pevači (tada su te sposobnosti bile uslov da se dođe do studija), ali većinom naviknuti na neke španske harmonije i šlagere koji nisu engleski. Ta razlika u gruvu se čuje.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by clapton » 22 Jan 2018, 16:09

Overdrive wrote:
22 Jan 2018, 12:57
boki1978 wrote:
22 Jan 2018, 12:43
Razumem da se nekom nesto ne svidja i da saopstava svoje stavove. Opet neke stvari ne razumem, jer lepo neko gore rece da je Geri Mur Irac a ne crnac pa da kida bluz, isto vazi za Wintera, Kenija, SRV. Oni svakako nisu brali pamuk...
Sa druge strane, ako druze Overdive imas primedbe na sve to, odakle ti pravo da sviras boogie rock Status Quo grupe pa da jos imas tribute bend? To ti svakako nije u krvi ;) :ziveli:
Ti boogie rock ne mozes po tvome nikad ni blizu osecati kako treba kao sto tom logikom ni ACDC nisu imali nikakvih prava da sviraju rock i hard rock jer su iz Australije...
Mislim da je ova tema jednostavno presiroka...
I jebalo vas branje pamuka više, i GM i SRV i ostali su imali bar po dva crnca u razredu u O.Š., a vi ste crnca videli prvi put u životu tek na teveu..ko ne razume razliku, džaba priča
ti crnci iz razreda su bili vanserijski bluzicari, pretpostavljam

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Oprema Koju Nemate

Post by veljapa » 22 Jan 2018, 16:45

Uključio bih se ali vec dva dana pokusavam da shvatim ko se sprda, a ko je stvarno izlapeo i ne uspevam, a ne bih da budem u ofsajdu :)

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ivan242 » 22 Jan 2018, 18:07

veljapa wrote:
22 Jan 2018, 16:45
Uključio bih se ali vec dva dana pokusavam da shvatim ko se sprda, a ko je stvarno izlapeo i ne uspevam, a ne bih da budem u ofsajdu :)
Sa moje tacke gledista:" On je posrnuo a oni ga tese" :roll:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 22 Jan 2018, 18:59

Prvo,mi smo najcrnji narod u Evropi...dokazano.Nema crnje.Drugo,mozda je branje pamuka tezak posao,ali ko nije isao da bere drva u avgustu mesecu,i to 'rastovinu,od koje iskacu plikovi po kozi,taj stvarno ne zna sta je muka.Ili ko nije frizirao vinograd,,u stranu'',uzbrdo-nizbrdo pod uglom od 45%,ili izlivao nosace na novoj kuci...tad ,kad coveku u toj muci i beznadju dodje da vrisne k'o Damnjanov Zelenko,tad treba da se stvori usna harmonika i slide gitara,tada se stvara blues-no posto smo mi darovitiji za neku kompleksniju muzicku formu,opicimo Dalapu i ori!Tako prezivljavamo.PESMA NAS JE ODRŽALA NJOJZI HVALA.
Americki Jug,John Lee Hooker,Misisipi,robovanje...Juzni Vetar,Шемса Суљаковић,Morava,dirincenje...tamo pamuk,ovamo duvan,ili lojze,neokopano...a isto Sunce przi i crnce u Lujzijani i bele crnce u,recimo, ovde.Pa to ti je skoro isto.Rintas k'o konj,uvek te neko tlaci,zahebava,a nikad nemas pare...vidite koliko je to slicno,gazda Žile?
Kad sve uzmemo u obzir,ja mislim(dakle postojim)da smo izborili pravo da sviramo i pevamo bluz.Na srpskom, jasta.Jer nas blues je namenjen,pre svega,Srbima,a tek onda ostalima-Englezima,Australijancima,Amerikancima,Bugarima,Laosanima,Fincimai tako dalje i tako dalje i tako dalje i...


ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 22 Jan 2018, 19:23

Ja i ne bih dalje da se edukujem, hvala. Dosta je za jedan lajftajm. :kokice:

Malo bih da uzivam na ostrvu srece pa u fade out. :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 22 Jan 2018, 20:10

Lepo je, i skoro dirljivo naivno kada neko kaže "ma važno da se peva i svira..sve je to ista ideja"

I nije da to nije tačno.
Kad smo se već (po ko zna koji put) uhvatili za blues i rock, imajmo na umu da su to, istorijski gledano, mlade muzičke forme.

u tom smislu, kada je svetsku scenu prodrmala ta vrsta muzike, ostavljajući neke druge vrste muzike u senci, svi su imali šansu da se uključe i daju svoj doprinos.

Pa tako i narodi i narodnosti sa ovijeh krajeva, jel'te..
Međutim, tu ima jedna maca..

A ta maca kaže "propustili ste tu šansu".
Iliti.."niko vas nije primetio?"
Iliti.."prnuli ste u the chabar"..

:mrgreen:

Toliko imam da kažem o putešestvijama bluza srbskagoga..

P.S.
Da je Srbija za sve to vreme makar iskoristila talas i uvela engleski jezik kao službeni (pa da nas stvarno, and I mean stvarno, ceo svet razume) pa i da kažemo "isplatilo se"

Međutoa..avaj.. :cry:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 22 Jan 2018, 20:13

i konjačno..

evo na šta liči kada se ta ideja (da blues i rock treba da se pevaju na jezicima naroda i narodnosti) sprovede u ..hm, delo..



:XD:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Oprema Koju Nemate

Post by zwelj » 22 Jan 2018, 21:21

Svest o kulturološkom miljeu je neizostavni preduslov zdravog i berićetnog umetničkog identiteta. Malo toga je u umetnosti univerzalno i kosmopolitsko, kako izgleda na prvi pogled, te treba biti obazriv sa transplantima i implantima kulturnog tkiva, jer ispod naizgled pojavno sličnog, stoje duboke razlike i animuziteti odveć inkopatibilni da se sinergetski integrišu, stvarajući najčešće, subkulturne mutant monstrume, manje ili veće toxičnosti a protagoniste u svojevrsne ‘kulturne apatride’... Realno, šta se ovde inostrano uvezlo a da nije poprimilo forme groteske...? Da li je multikulturalnost moguća? Da, ali samo u okvirima ‘kultura familija’ i/ili slučaju kulturne ekvipotencije...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 22 Jan 2018, 21:39

zwelj wrote:
22 Jan 2018, 21:21
Svest o kulturološkom miljeu je neizostavni preduslov zdravog i berićetnog umetničkog identiteta. Malo toga je u umetnosti univerzalno i kosmopolitsko, kako izgleda na prvi pogled, te treba biti obazriv sa transplantima i implantima kulturnog tkiva, jer ispod naizgled pojavno sličnog, stoje duboke razlike i animuziteti odveć inkopatibilni da se sinergetski integrišu, stvarajući najčešće, subkulturne mutant monstrume, manje ili veće toxičnosti a protagoniste u svojevrsne ‘kulturne apatride’... Realno, šta se ovde inostrano uvezlo a da nije poprimilo forme groteske...? Da li je multikulturalnost moguća? Da, ali samo u okvirima ‘kultura familija’ i/ili slučaju kulturne ekvipotencije...
Tako je

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 22 Jan 2018, 21:43

Overdrive wrote:
22 Jan 2018, 20:13
i konjačno..

evo na šta liči kada se ta ideja (da blues i rock treba da se pevaju na jezicima naroda i narodnosti) sprovede u ..hm, delo..



:XD:
Uh, ala si našao primer, najgori mogući :roll: oni ni u svoje vreme nisu bili nekakav bend :lol:
evo ti malo bolji primer



Poslušaj tekst, spominje se pamuk :D kako ga nije brao, ali je brao nešto drugo :D

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 22 Jan 2018, 21:51

zwelj wrote:
22 Jan 2018, 21:21
Svest o kulturološkom miljeu je neizostavni preduslov zdravog i berićetnog umetničkog identiteta. Malo toga je u umetnosti univerzalno i kosmopolitsko, kako izgleda na prvi pogled, te treba biti obazriv sa transplantima i implantima kulturnog tkiva, jer ispod naizgled pojavno sličnog, stoje duboke razlike i animuziteti odveć inkopatibilni da se sinergetski integrišu, stvarajući najčešće, subkulturne mutant monstrume, manje ili veće toxičnosti a protagoniste u svojevrsne ‘kulturne apatride’... Realno, šta se ovde inostrano uvezlo a da nije poprimilo forme groteske...? Da li je multikulturalnost moguća? Da, ali samo u okvirima ‘kultura familija’ i/ili slučaju kulturne ekvipotencije...
Logo-dijareja.
Daj te negativne primere, da vidimo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest