Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 22 Jan 2018, 21:53

taj goribor je tek užas

onaj prvi čiča bar se ne trudi da sakrije svoju glupost
dok je ovaj nudi u nekoj pozerskoj, šatro zajebanskoj ambalaži

I jednom i drugom (kao i većini ovdašnjih bendova) su zajednički
1. neozbiljnsot i
2.odsustvo muzičkog talenta.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 22 Jan 2018, 22:08

Image

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by boki1978 » 22 Jan 2018, 22:19

clapton wrote:
22 Jan 2018, 16:09
Overdrive wrote:
22 Jan 2018, 12:57
boki1978 wrote:
22 Jan 2018, 12:43
Razumem da se nekom nesto ne svidja i da saopstava svoje stavove. Opet neke stvari ne razumem, jer lepo neko gore rece da je Geri Mur Irac a ne crnac pa da kida bluz, isto vazi za Wintera, Kenija, SRV. Oni svakako nisu brali pamuk...
Sa druge strane, ako druze Overdive imas primedbe na sve to, odakle ti pravo da sviras boogie rock Status Quo grupe pa da jos imas tribute bend? To ti svakako nije u krvi ;) :ziveli:
Ti boogie rock ne mozes po tvome nikad ni blizu osecati kako treba kao sto tom logikom ni ACDC nisu imali nikakvih prava da sviraju rock i hard rock jer su iz Australije...
Mislim da je ova tema jednostavno presiroka...
I jebalo vas branje pamuka više, i GM i SRV i ostali su imali bar po dva crnca u razredu u O.Š., a vi ste crnca videli prvi put u životu tek na teveu..ko ne razume razliku, džaba priča
ti crnci iz razreda su bili vanserijski bluzicari, pretpostavljam
Pa nije da nisu, jedan je zavrsio u gospel horu i to dobrom :D

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by nebojsak » 23 Jan 2018, 00:54

Kako vas pecaju matori midlife crisis besposličari na bućku, pa to je čudo jedno. Jel svaka tema mora da se usere odgovaranjem na budalaštine dokonih?

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 23 Jan 2018, 01:29

Image

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 23 Jan 2018, 07:52

Overdrive wrote:
22 Jan 2018, 21:53
taj goribor je tek užas

onaj prvi čiča bar se ne trudi da sakrije svoju glupost
dok je ovaj nudi u nekoj pozerskoj, šatro zajebanskoj ambalaži

I jednom i drugom (kao i većini ovdašnjih bendova) su zajednički
1. neozbiljnsot i
2.odsustvo muzičkog talenta.
Ok, kada su po tebi svi užas i bez talenta, pokaži svoj, daj neku tvoju stvar da čujemo. Ne mora da bude bluz :)
Goribor ne slušam, ali ova stvar mi je gotivna.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 23 Jan 2018, 09:31

nebojsak wrote:
23 Jan 2018, 00:54
Kako vas pecaju matori midlife crisis besposličari na bućku, pa to je čudo jedno. Jel svaka tema mora da se usere odgovaranjem na budalaštine dokonih?
Pazi ovog..forum živi na aparatima za disanje sa sve jedva pešes učesnika, a on brine o temama..


User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 23 Jan 2018, 11:01

Sunce te 'ebalo al ste se raspisali. leeeee

Crnci, bluz, tuga, tezgarosi, izdajice muzike itd... Sta cemo sa Acom Lukasom najvecim fanom Vajtsnejka u Srbiji :metal: :metal: :mrgreen: :mrgreen:
Da napravimo neki nas metal tipa https://www.youtube.com/watch?v=CnFtZZp7f-c cak su snimali jedan spot kod nas.
Iskreno ne znam sta fali Goriboru. Svi su kriticari jbt,a niko da napravi nesto.
Iskreno ima previse cover bendova, niko ne snima autorske stvari ali mislim da je opsta situacija takva, ne smao kod nas. Drugo svi kritikuju, a niko ne radi autorsko ili pak kad rade to je ocigledna kopija voljenih bendova.
Sto se tezge sa narodnjacima tice, znam ljude koji su svirali sa nekim "velikim" imenima kod nas pa su jedva prezivljavali jer su imali ugovore da ne smeju nigde svirati sem sa njima. Sad neki sviraju narodnjake i eto zive. Mada ko jos zivi i od narodnjaka, mozda sad na toj sceni ima nekoliko imena koja placaju svoje muzicare ostalo je tugica kao i da sviraju roku ili mjetal.

S druge strane, iako sam prvzen roku i metalu, ne volim ljude koji prozivaju ljubitelje narodnjaka, tipa sabani, ovi-oni. Nije bitno sta slusa dok god je covek. Vise sam *isa upoznao u rok svetu neko u sabaniji, tuzno ali tako. Volim da narucim neke pesme, nisu turbo folk ali folk jesu, zasto uskratiti sebe za neko zadovoljstvo.
Ko hoce bluz eno ima Prolivera, Georgijeva, Sergeja, Grasu i slicne placip*cke. Eto to je balkanski bluz. Neam nic ni protiv te muzike ali brate slusati to na koncertu u trajanju i od pola cuke je ravno samoubistvu.... mada zene ne misle tako i obicno su najranjivije na ti certima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odes u Ameriku ili Kanadu i shvatis da je njima i rok i metal i rep sve isti k***c. Slusaju mjetalcinu i onda se prebace na Selinu Gomez ili najgori nigerski rep. Njima je to svejedno. Vecina nisu zagriszeni metalci iako su tetovirani, puni mindjusa i sl. Kod njih nije kao kod nas ili si mjetal ili si saban.
pisac wrote:
21 Jan 2018, 17:44
'oces da turis katanac na kapiju Ibaneza
Sve mi diraj samo Ibaneza ne :mrgreen: :mrgreen:

Nego da se vrnem na temu. Probam u nedelju ovu glavudzu i moram priznati da sam se ogresio kad sam rekao da je njaaahh. Probao je prvo na ESP Horizonu i onda trk kod drugara po Ibaneza RG550 Ltd i opet klik i ono muuuda od zvuka. Ne znam kako je batica u Kanade uspeo da unisti zvuk ali meni je tamo zvucalo toliko bledunjavo... Mada je i cena bila ludacka...


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 23 Jan 2018, 11:34

brankisha wrote:
23 Jan 2018, 11:01

S druge strane, iako sam prvzen roku i metalu, ne volim ljude koji prozivaju ljubitelje narodnjaka, tipa sabani, ovi-oni. Nije bitno sta slusa dok god je covek. Vise sam *isa upoznao u rok svetu neko u sabaniji, tuzno ali tako. Volim da narucim neke pesme, nisu turbo folk ali folk jesu, zasto uskratiti sebe za neko zadovoljstvo.
Vidi ovog..
Kako ljudi mogu da budu ovako kratkovidi ?

Da li ti bato razumeš da su narodnjaci loši za Srbiju ?

Da li ti razumeš da problem nije u muzici, već u tom jebenom orijentalnom vajbu koji Srbiju vekovima deklariše kao tursko-rusku koloniju (zamalo da napišemm klonju..)

Da li ti razumeš da Srbija šlajfuje u blatu, jer je podeljena između Urbanog i Ruralnog?

Da li razumeš da nas ruralno vodi u blato, u balegu, u poljski čučavac, u zatarabljena dvorišta izuseravana kokoškama, u krezubost i versku fundamnetlanu zatucanost, nepoverljivost i strahove od promena, zavist i da komšiji crkne krava zatarabljenost?

Da li razumeš da su naordnjaci himna svega toga ?

Imaš li ideju koliko je pametnih ljudi pomrlo za ideju da Srbija izađe iz turskih čakšira i da prohoda ka Zapadu ?

Podela na narodnjake i ostale je podela na Istok i Zapad, na neodgovornost i odgovornost prema svojoj deci, podela na "ko mu jebe mater nisam ni ja imo kasam bijo mali" i na "ja sam uvek tu za tebe"?

Vi koji bi da slušate i metall rock i naručujete narodnjake, upravo ste zagovornici te neke ni tamo ni vamo žabokrečine i po potrebi vadite ili majicu sa mrtvačkom glavom ili gaće dede solunca.

Ponosni ste na svoju "toleranciju" pogrešno utuvivši u glavu da je tolerancija isto što i kanta za đubre u koju možeš da strpaš šta hoćeš

Beskičmenjaci koji mogu sve, u zavisnosti sa kim su. Moš ih jebat, oni će da se smeškaju.

A u potaji, kad su sami sa sobom, prepuni prezira prema svom karakteru, šmrkaće belo, da malo ubiju svoju kurvinsku savest...

Ni tamo ni vamo..nit rokeri nit folkeri..nit smrde nit mirišu..nit aca..nit lukac.. :povrac:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 23 Jan 2018, 11:35

zwelj wrote:
20 Jan 2018, 00:04
Ostavljaju li ove reči neku dvojbu kakvim se deklarišeš?
Prozivati nekoga, pa ga zatim dodatno kinjiti zato što se osetio prozvanim je pokazatelj teške arogancije, ja nemam više šta da dodam. Ne pada mi napamet da komentarišem ili ne-daj-bože ispravljam klinački napičene i ograničene stavove nekog ko, što reče neko, ''peca na bućku'' ovde a pritom se nije udostojio da najpre odgovori na pitanja njemu postavljena.
Od sad pa nadalje, svaka komunikacija izmedju nas dvojice je završena.

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 23 Jan 2018, 12:39

Pa ja postavih dve pedale ovde na prošloj strani, vrlo zanimljive, niko da ih prokomentariše.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 23 Jan 2018, 15:58

Overdrive wrote:
23 Jan 2018, 11:34
brankisha wrote:
23 Jan 2018, 11:01

S druge strane, iako sam prvzen roku i metalu, ne volim ljude koji prozivaju ljubitelje narodnjaka, tipa sabani, ovi-oni. Nije bitno sta slusa dok god je covek. Vise sam *isa upoznao u rok svetu neko u sabaniji, tuzno ali tako. Volim da narucim neke pesme, nisu turbo folk ali folk jesu, zasto uskratiti sebe za neko zadovoljstvo.
Vidi ovog..
Kako ljudi mogu da budu ovako kratkovidi ?

Da li ti bato razumeš da su narodnjaci loši za Srbiju ?

Da li ti razumeš da problem nije u muzici, već u tom jebenom orijentalnom vajbu koji Srbiju vekovima deklariše kao tursko-rusku koloniju (zamalo da napišemm klonju..)

Da li ti razumeš da Srbija šlajfuje u blatu, jer je podeljena između Urbanog i Ruralnog?

Da li razumeš da nas ruralno vodi u blato, u balegu, u poljski čučavac, u zatarabljena dvorišta izuseravana kokoškama, u krezubost i versku fundamnetlanu zatucanost, nepoverljivost i strahove od promena, zavist i da komšiji crkne krava zatarabljenost?

Da li razumeš da su naordnjaci himna svega toga ?

Imaš li ideju koliko je pametnih ljudi pomrlo za ideju da Srbija izađe iz turskih čakšira i da prohoda ka Zapadu ?

Podela na narodnjake i ostale je podela na Istok i Zapad, na neodgovornost i odgovornost prema svojoj deci, podela na "ko mu jebe mater nisam ni ja imo kasam bijo mali" i na "ja sam uvek tu za tebe"?

Vi koji bi da slušate i metall rock i naručujete narodnjake, upravo ste zagovornici te neke ni tamo ni vamo žabokrečine i po potrebi vadite ili majicu sa mrtvačkom glavom ili gaće dede solunca.

Ponosni ste na svoju "toleranciju" pogrešno utuvivši u glavu da je tolerancija isto što i kanta za đubre u koju možeš da strpaš šta hoćeš

Beskičmenjaci koji mogu sve, u zavisnosti sa kim su. Moš ih jebat, oni će da se smeškaju.

A u potaji, kad su sami sa sobom, prepuni prezira prema svom karakteru, šmrkaće belo, da malo ubiju svoju kurvinsku savest...

Ni tamo ni vamo..nit rokeri nit folkeri..nit smrde nit mirišu..nit aca..nit lukac.. :povrac:
Ti si bas kao ovi sto sam pisao o njima. Totalno iskljuciv. Sere mu se od tih "urbanih". Sta fali selu? Sad su seljaci krivi. Odakle si ti druze potekao? Da li je narod kriv za to sto mu se servira? Ljudi su sa svih strana izbombardovani em ocajnom muzikom, em crnom hronikom, em rijaliti emisijama. Ljudi ovde jedva prezivljavaju.
Sta su uradili rokeri da bude bolje? - Nista.
Bas ti urbani ususkani cmarevi koji mrze sve sto nije sa zapada - NISTA. Imali su sansu, prvi se prodali politckim partijama ili se sklonili.
A to za dede ces malo da izvines.
Prvo nisi dovoljno odrastao da bi znao neke stvari o zivotu.
Imas svoj stav - ok, to je tvoj stav. Ali da nekog prozivas samo sto ima drugacije misljenje od tebe i to bez ikakvih cvrstih stavova vec samo prozivanja, ne ide to tako.
Ako ti mama i tata ili baba i deda slucaju Miroslava Ilica ili Tozovca ili pak Cuneta, a siguran sam da jesu, da li ih to cini bagrom kakvom druge nazivas? Ili si ti mozda rodjen na Beckom dvoru pa si jedan od tih bevkih decaka?
Ja ti napisah u amrici to veze nema i veruj mi da je vecina raje nepismenija od tih nasih seljaka i veca au stoka od njih. Najlakse je otici pa videti.

Da su vecina folkera seljaci (moralno)? - jesu.
Da su rokeri bolji (mislim na strane)? - bogami i nisu.
Svi ti rijaliti, droga, starlete i sl je doslo odatle, velikim delom pod uticajem zivota rokera 80ih, pa onda nigera 90ih. Kad cujem neke metalce i rokere koliko su glupi mene iskreno bude sramota.

Mislim glupo je sto je stvar eksalirala od bluza do narodnjaka, pa rokeri i narodnjaci, gradjani i seljaci.

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Bili D Kid » 23 Jan 2018, 16:38

Ne treba generalizovati, uvek ima izuzetaka na svakoj strani i sve je individualno. treša ima i u roku i narodnjacima, a takođe ima i plemenitih stvari. Mogu se ljudi karakterisati po tome kakvu muziku slušaju i to je ok, sve dalje od toga nema smisla. Kod izvođača isto ima karakternu stranu i stav, ako neko hoće da zavija, neka zavija, on priča u svoje ime i sebe predstavlja na taj način, naći će svakako neku publiku. Najvažnije je raditi iskreno to što radite, jer se rad na silu itekako oseća a i zvuči tako, na silu. Muzika se ne može prevariti :D

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 23 Jan 2018, 18:06

[/quote]
Sta fali selu? Sad su seljaci krivi. Odakle si ti druze potekao? Da li je narod kriv za to sto mu se servira? Ljudi su sa svih strana izbombardovani em ocajnom muzikom, em crnom hronikom, em rijaliti emisijama. Ljudi ovde jedva prezivljavaju.

Bas ti urbani ususkani cmarevi koji mrze sve sto nije sa zapada - NISTA.

Ili si ti mozda rodjen na Beckom dvoru pa si jedan od tih bevkih decaka?
Ja ti napisah u amrici to veze nema i veruj mi da je vecina raje nepismenija od tih nasih seljaka i veca au stoka od njih. Najlakse je otici pa videti.

Svi ti rijaliti, droga, starlete i sl je doslo odatle, velikim delom pod uticajem zivota rokera 80ih, pa onda nigera 90ih
[/quote]

Mislim,sta reci-svaka ti ,čas'!Bez pardona,bez okolisenja.
Podsetio bih Forum da su narodnjaci nasa tvorevina,a rijaliti sou nesto sto je stiglo,,otuda''.A posto znate da su posle petooktobarkog prevrata sve televizije kupljene(kao i sve dnevne novine) od strane Jengleza,Svaba,i dragih nam Amera,onda nije cudo sto je program toliko promenjen u odnosu na nekada..Mi vise nemamo nasu televiziju,niti novine.Kad god otvorim internet vesti,uvek kurvinski negde sa desne strane se pojavi rubrika tipa,,Heroji devedesetih'',pa onda,,Vitezovi asfalta'',,Knele legenda''i slicno...posle dvadeset godina,ej!i posle se cudimo nekim stvarima sto se dogadjaju.To nije slucajno,a ima poguban uticaj .Birajuci izmedju Cuneta Gokovica i Nedeljka Bilkica,i Farme Velikog Burazera i Parova,mislim da bih uvek izabrao ono prvo...ali to je progres sa Zapada,ne?
Da,nove gazde se nisu setile nas,pa da nam serviraju malo bluza u pauzama izmedju dva rijaliti sou-a...sebicnjaci. Inace je zivot na Zapadu s..nje.Ko nije ziveo kao gastarbajer,nemo' da komentarise nista.Dakle,nemo'.Priznajem samo licno iskustvo,ne ,,Pricala mi tetka sto radi u Bec''...
Da ne dubinam ovu temu dalje,nego da se posvetimo dragim nam stvarima...znaci,se vrnemo na temu OPREMA...

Moze li se reci da ova gitara da parira Gibsonu?Ovo je jedina serija Ibaneza koja mi se svidja,ili jednostavnije-obara me s nogu.I izgled,i izrada,i zvuk,i mogucnost splitovanja,i sve ostalo...Da li se pojavljivao ovaj model u prodavnicama u Srbiji?Jos nikad nisam sreo nekog da svira ovog Ibaneza.


hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 23 Jan 2018, 19:03

pisac wrote:
23 Jan 2018, 18:06
Moze li se reci da ova gitara da parira Gibsonu?Ovo je jedina serija Ibaneza koja mi se svidja,ili jednostavnije-obara me s nogu.I izgled,i izrada,i zvuk,i mogucnost splitovanja,i sve ostalo...Da li se pojavljivao ovaj model u prodavnicama u Srbiji?Jos nikad nisam sreo nekog da svira ovog Ibaneza.
Šta podrazumevaš pod tim da parira Gibsonu?
Ako misliš da svira isto, onda to sigurno ne radi, a to kažem da nisam ni video tog Ibaneza.
Različite su konstrukcije pre svega. Ash telo nasuprot mahagonij ili mahagonij/javor mora da ima drukčiju tonsku sliku. Super 80 ne rade isto kao Gibsonovi magneti. Posebno što su to novi Super 80 Korejski ili kineski, nisam siguran, ali rade različito od starih Super 80.
Ako pitaš da li ta gitara radi odlično sasvim sam siguran da bi odgovor bio potvrdan. Imao sam šupljeg Ibaneza baš sa tim magnetima i ta gitara je radila drukčije od Gibsona (svetlije, čistije, konkretnije, ali hladnije), ali zaista dobro i vredela je svaku paru, a cena joj je slična toj, a četvrtinu Gibsona sa kojim sam je poredio! Pri tom taj Ibanez iz AS serije je estetski izgledao kao milion dolara. U toj klasi cena imaš jedino Gibsonovu Studio seriju pa biraj. Gibson je napravljen u USA, Ibanez verovatno u Kini, ali to ne treba da bude mana jer neke koje sam imao u rukama napravljene su odlično.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest