Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 23 Jan 2018, 22:39

zwelj wrote:
23 Jan 2018, 22:12
Tako je, moja beše AR100. Sećaš se? Ti si neku pravio, custom, ono, uračunate dimenzije šake i tako to... Neki HM modifikovani SG, oštri rogovi, crvena (bordo)...?
Vis, nisam cak ni korelisao tebe i tvog AR100 u tim secanjima. Al secam se da sam video i probao sta vise. Neki nas ortak 'Jeff' (svirao u nekom bendu sa basistom 'Rudy'-jem pa otisao za London da napravi rock karijeru) imao je AR-1200 tj double neck (12/6). Ludaja. Al bilo je tih ARtista i kako rekoh, za nekog ko u tom trenutku nije probao sve i svja, to je funkcionisalo izvanredno u svakom pogledu. Nismo bili internet sveznalice i picajzle, ako radi posteno, valja.

Meni je Sanika pravio fjuzn varijantu BC-Rich Gunslinger (vrat/headstock) i Larrive RS4 (telo), al smo malo uspicili rogove, tako da na kraju nije licilo ni na sta. Al to ti je lepota kastom uratka, dis naci takvu kombinaciju kakvu sam istripovao a moglo mi se. 1200DEM '87. godine. :bambi:

E, da, boja je bila metalik tirkizna. Sidji do reke.

Image

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Oprema Koju Nemate

Post by zwelj » 24 Jan 2018, 02:51

ProfessorBaltazar wrote:
23 Jan 2018, 22:39
Neki nas ortak 'Jeff' (svirao u nekom bendu sa basistom 'Rudy'-jem pa otisao za London da napravi rock karijeru) imao je AR-1200 tj double neck (12/6). Ludaja.
Sećam se Jeffa, vazda smo se nešto kačili oko mjuza, ja u klin (Fusion) on u ploču (HM), al bi simpatičan dasa i dosledan u svom naumu, te ode put Londona... Zvao me je, te mu bejah i na 'certu na filozofskom i naravno, vrlo dobro se sećam njegovog ibanez double necka, nije AR no Ibanez ST1200, istu takvu je imao i moj drugar Srdjan Kristijan Bolbort...

Image

Zapravo, kanio sam da je kupim, maštah kako ću na gornjem 12-string necku imati Methenylike klin i Rutherford-Hackett razlagalice, a na donjem, Holdsworth-Mclaughlin-DiMeola dist... Al' se ne dade... :(
ProfessorBaltazar wrote:
23 Jan 2018, 22:39

Al bilo je tih ARtista i kako rekoh, za nekog ko u tom trenutku nije probao sve i svja, to je funkcionisalo izvanredno u svakom pogledu. Nismo bili internet sveznalice i picajzle, ako radi posteno, valja.
Jeste, ali je uvek rovario taj neki crv nepoznanice, kako li zvuči, majku mu, taj Gibson original od 2-3k kad je 'Eko' toliko bolji od 'Melodije Mengeš'' a razlika samo 200-300dm...

Sećam se kad sam otišao u Pančevo da pazarim nekog 175 Ibaneza za koju mi čova reče da je to to, samo ako voliš, i ja sve zamišljam onaj topli dark sunburst finiš koji viđah kod Zorana Jovanovića, tadašnjeg gitariste Big Banda RTS-a, i tako zanet sunburst mislima, maštajuć usput i o kakvom plišanom odelcetu pride, što bi pasalo uz sav taj sunburst & mellow feeling, nedugo stigoh. Kad čova otvori kofer, ja pretrnuh, znoj me obli, u mal' se ne zanesvestih... U sredini jarko žuta a okolo drečeć crvena... pa ni to ne beše dovoljno, još zvezdice na vratu... Jel da da je lepa? Jeste, kažem i šta ću, kupim je... Sutradan, čim prije, kod majstor Žike Paunovića na skidanje, bar, zvezdica, no ubedi me da to ne činim, te takva i ostade, ali joj nikad nisam oprostio tu drečavost, valjda osveta sujete tako okrutno uvređene fantazije... :wink: A Zapravo bila je vrlo fina gitara, sad mi žao... :(

Image

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 24 Jan 2018, 07:25

Ne znam za Srdjana ali Jeff je imao ovu, svirio je ja.

Image

Stavise pricao mi je kakve je sve necastive stvari uradio da je nabavi al ne bih da budem degutantan. Godinu-dve posto je otisao, videli smo se valjda kad je svrno nazad i pitam ga sta je sa AR-1200, kaze ode i pokazao mi slicice sa novom djitrom, Stradza sa hambakerima i Flojdom cca '82-3 recimo. Jeff je uvek isao ispred vremena.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Jan 2018, 10:17

a jes lep je SQ, verujem 90ih su ovo pevali doduše meni se ta vrtela po glavi samo umesto ''uncle Sam did the best He can'' je išlo ''Uncle Sloba did the best He can'' :bambi: naravno variralo je od Republike do Republike tipa Uncle Franjo, Uncle Kučan itd :bambi: :)



a to je do nekle i ubilo RNR u ovoj zemlji koja se taman 1 dekadu otvorila ka zapadu, e onda je nadro Teheran ultra narikački brain washing folk i tu smo gde smo....
volim SQ ne znam baš ceo opus ali su sasvim OK....

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Oprema Koju Nemate

Post by merk » 24 Jan 2018, 10:21

profesore: da te ispravim!
... i pogotovu Slovenija se nisu snabdevali tehnikom kod nas, bilo preko konsignacije bilo kako bilo. Linz ili Muenchen. Slovenci su sebi sredili pogranicne propusnice za celu naciju pa su mogli da uvoze sve bez carinskih dadzbina iako su ziveli 100km od grane recimo (povlastice su iz prva bile namenjene samo onima koji zive u strogo pogranicnoj zoni ka Italiji i Austriji, valjda do 5km).
... ja sam iz tog pograničnog područja i imam 61. godinu, tako da pišem iz vlastitih iskustava. za povlastice nije bio radijus 5 km nego je bio uslov da stanuješ u opštini, koja graniči na određenu zemlju, a ne 100 km ili ...! to je važilo i za sve ostale republike u jugi, koje graniće na neku stranu zemlju, a ne samo za sloveniju. e sad, ko na koga graniči, to je već stvar geografije. i ne znam odakle ti i to, da se carina nije plačala. privilegij je bio, da si uopšte imao tu mogučnost robu do određene sume dovući iz inostranstva, a sve dađbine su se plačale!
Last edited by merk on 24 Jan 2018, 10:30, edited 4 times in total.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 24 Jan 2018, 10:21

Ja bih pazario jedan Ibanez hollow body. Jbg za Gretch se nema para, tj za white falcon se nema, bar za sad.
Kakvi su Ibanezi iz Japana?
Trenutno ih na kanadskim oglasima nema, cak ni rg serija ali polako. Tamo negde na leto ce poceti da iznose i prodaju. Nemam nista protiv Kine i Koreje ali Japan je Japan.
LP vec imam, Ibanez jedan iz glam ere imama, samo jos hollow body jedna. A znate i sami kad kazemo "jos jedna" to se nikad ne zavrsi tako.

Pa ako je neko imao prilike iz svog iskustva da uporedi Ibanez vs Gibson ili vs neko drugi hollow body.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Jan 2018, 10:38

MSM da Profesor misli na privilegije i korupciju pa toga je bilo bez obzira slovenija, Hrvatska ili Srbija...Znači kada se ulazi kad box cigareta ili već...

Znam da su stariji odlazili tipa za London imali pravo da uvezu po 1 gitaru beše neka me ispravi neko ako grešim... :bambi:

Ja sam živeo preko puta Italije šverca je uvek bilo doduše ...Kada bih otišao za Beograd, Niš, Novi Sad kod rodbine robne kuće nisu bile toliko pune inostranih proizvoda kao kod mene, ''Dubrovkinja'' tako se zvalo imala je robne kuće očito oko Dubrovnika i šire bila je puna takvih stvari robe od preko, možda nije bila najluksuznija ali je bilo....

Bitna razlika je bila ma koje god npr farmerke ili patike da kupim to je bilo to ''original'' i nije mi bilo važno šta piše, kada sam dolazio u Niš i te kako sam morao da vodim računa šta kupujem tako da ništa nisam ni kupovao...Tipa kon nas su se prodavale TDK, Sony i slične kasete diđen u Beograđanku u BG kasete neke leve čak se i sećam imena ''SKC'' bejahu Koreanske e da tada je bilo ''Korea ma bljak'' isto se ophodilo i prema opremi nekakvi ''Gold star'' TV i video rekorderi su bili budući ''LG''

U svim pomorskim mestima ljudi na brodovima imaju tzv ''Matrikulu'' i na konto toga su mogli da uvezu po nešto. Realno pola moje tehnike je bilo tako što se uzme od pomorca, more plovca.

Da postoje kopije nečega prvi put sam se susreo u Srbistanu kada dođoh, i isti đavo mi je bio na pijaci ili tzv legalnim radnjama čak se dešavalo da kupim bolju stvar na pijaci msm kakav apsurd....
Što se tiče muzičke scene tu je kopno tj kontinetalni deo uvek bio daleko jači i glavni centar je bio BG tu nema zbora, doduše alter bendovi poput EKV ako se sećam su potpisivali za Slovence dok smo msm PGP potipisivali neke njihove...Jel beše Slovenački Suzy?

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 24 Jan 2018, 10:44

merk wrote:
24 Jan 2018, 10:21
profesore: da te ispravim!
... i pogotovu Slovenija se nisu snabdevali tehnikom kod nas, bilo preko konsignacije bilo kako bilo. Linz ili Muenchen. Slovenci su sebi sredili pogranicne propusnice za celu naciju pa su mogli da uvoze sve bez carinskih dadzbina iako su ziveli 100km od grane recimo (povlastice su iz prva bile namenjene samo onima koji zive u strogo pogranicnoj zoni ka Italiji i Austriji, valjda do 5km).
... ja sam iz tog pograničnog područja i imam 61. godinu, tako da pišem iz vlastitih iskustava. za povlastice nije bio radijus 5 km nego je bio uslov da stanuješ u opštini, koja graniči na određenu zemlju, a ne 100 km ili ...! to je važilo i za sve ostale republike u jugi, koje graniće na neku stranu zemlju, a ne samo za sloveniju. e sad, ko na koga graniči, to je već stvar geografije. i ne znam odakle ti i to, da se carina nije plačala. privilegij je bio, da si uopšte imao tu mogučnost robu do određene sume dovući iz inostranstva, a sve dađbine su se plačale!
Kakva bi to bila privilegija da uopste imas mogucnost da uneses bilo sta iz inostranstva? Pa jos placas carinu. Pa to smo svi ostali mogli da uradimo bez problema.

Ne secam se iskreno, to za opstine a naravno da je vazilo za sva pogranicna mesta sirom Juge al sta da uvozis iz Bugarske, Rumunije i Madjarske u to vreme, nista. A ovamo Italija i Austrija. Moji su imali neke prijatelje koji su ziveli na granici ,supruga tog prijatelja je radila u Italiji. Svaki dan je isla na posao iz Slovenije u Goricu ili Udine, ne secam se, Gorica ce pre biti. I imala je nekakvi ausvajs al ono sto je najbitnije je da se kompletno svakodnevno snabdevala u Italiji, sve zivotne potrepstine, i nije placala nikakve dadzbine. Ono sto je bio problem, a to je iz njenih usta, je sto je svako u Sloveniji nabavio tu povlasticu jer je imao nekog ko zivi u pogranicnom podrucju i samo se prijavio kod njih.

Naravno, moguce je da gresim, al to necu znati dok ne vidim svojim ocima pravilnik i slovo zakona iz tog perioda da razresim misteriju.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Jan 2018, 10:45

Overdrive wrote:
22 Jan 2018, 21:53
taj goribor je tek užas

onaj prvi čiča bar se ne trudi da sakrije svoju glupost
dok je ovaj nudi u nekoj pozerskoj, šatro zajebanskoj ambalaži

I jednom i drugom (kao i većini ovdašnjih bendova) su zajednički
1. neozbiljnsot i
2.odsustvo muzičkog talenta.
:1:
Tužno je to što se klinci pale, tekstovi su mu glupi do bola lik zamišlja da je Mladenović unificiran sa Morisonon, svirka je užas mrljanje po pentatonici ali ne bluzerski vez onako bez imanja pojma uz pokušaj neke ritam mašine sve to liči na pogrejanu splačinu sa kraja 80ih iz UK.
A beše onaj je tamo i išao...Taj ''bend'' je bio zadnji na takmičenju ako se sečam, pa otkud od jednom popularnost?
Prosto daj lovu da se snimi album..Ako mi neko ide na nerve to su oni i još par netalentovanih mrcina...

''Imam dušu crnca , kosu nikad nisam opr'o
braon su kvrna zrnca, do mozga nisam dopro.
Al sam alternativac, valjda se tako kaže
sebi kidam živac, ubijam se od gnjavaže'' o jeah :bow: msm tako nešto im ide, taj fazon pisanja mogu knjigu sastaviti za par dana...Nego nije tema kritika ni divljenje istima...ima valjda fan grupa... :ziveli:
LM ovo nije kritika svako ko se bavi muzikom javno Bože moj pa ne možemo svi sve da volimo...Pozitivna stvar je ta što momci nisi ni iz jednog mega centra i to je dobro, mada msm da Bor ima prilično bolje muzičare...bar je tako bilo pre 10+ god...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Jan 2018, 11:01

[/quote]


[/quote]

:1:
Baš je super što su se svi okupili, i meni je drago da iščitavam kvalitetne postove, dotakli smo se puno tema i svaka je važna...meni je ovo sve više nego super :ziveli: Seća li se ko 'Kolariću Paniću'' ako se tako piše oni su stariji od Kockice beše

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Jan 2018, 11:32

[/quote]Ajde da ne ostanem tebi dužan odgovora :D, danas sam se baš raspisao.

Ne mislim da imamo bluesersku krv. Imamo Balkansku krv. Blues nije samo patnja, ako patimo, a patimo već predugo i debelo opet to ne znači da smo bluesmani.
Ja sam naslušan bluesa, odrastao sam uz Petera Greena i braću Winter, to sam slušao od najranijeg detinjstva, ali kao što sam ti već jednom napisao bez obzira na sve svako jutro se probudim kao beli Srbin.

Prvo nas deli jezička barijera. Treba dobro razumeti o čemu oni pevaju. Ja nisam nikakav stručnjak za engleski jezik, svoje znanje ocenjujem kao prosečno do slabo, ali dovoljno da čujem kako jedino Neša iz Texas Flooda ga govori kako treba. Sigurno ih ima još, ali on mi je ovako baš zapeo za uvo.
Drugo nas deli kulturološka razlika. Oni su odrasli na toj muzici, mi na moravcu. Leti kada otvoriš prozor čućeš moravac sa svih strana, blues nikada ili izuzetno, ali izuzetno retko.
[/quote]

Slažem se druže, ali sam napisao ovako ''Ja mislim Hipi da imamo mi tu bluzersku krv ako smo bili izloženi toj muzici. ''

Što ima veze sa tvojom besjedom.
IMHO jel prema mojem skromnom mišljenju nije važno da li su meni mama i tata Srbi ili već, već je za muzički tačnije umetnički izraz važno čemu sam ja kao jedinka bio izložen. Tačno ovde je kiča suviše i na TV-u i ostalim medijima, ali niko mene ne tera da to gledam, mogu da uzmem par CD-a ili preko neta te da slušam muziku kao da sam na delti Misisipija- danas je to mnogooo lakše.
BLUES I JA
sa 16 -17 sam bio pravi mali šreder ali sam voleo likove sa LP gitarama Slash-a Page-a i tako te...Kao bio sam ''dobar'', srećom brat je doveo lika koji me je spusto na zemlju i dao mi par kaseta od Roy Buchanan-a i slično. Meni se iskreno uopšte to nije dopalo. Tu je tvoja tvrdnja tačna, prvi puta sam seo da baš slušam par sati blues...Bilo je nekako mučno i mislio sam da moram biti deprimiran da bih to skontao :( ...Nakon mesec dana zavoleo sam :D , doduše još na prvo slušanje ''Messiah will come again'' mi je bila wow opasno dobra pesma :bow: .
BLUES NIJE TUGA
to sam naučio malo kasnije, da možeš svirati i voleti blues i biti sretan. To je vedra muzika. Za mene je to muzika prepuna dinamike, gruva i emocija da bi je čovek svirao naravno treba je i slušati da se ''pohvataju'' ti fazoni.
Današnji gitaristi malo ili ni malo pažnje posvećuju bendingu- zavrtanju žica a svaki velikan je imao svoj bending , to je more finesa i emocija.
LOŠA STRANA BLUSEA
Počneš sve da posmatraš kroz tu prizmu tačnije naučiš šta je muzika i svako robotsko sviranje ti smeta, može to biti neko klasićno delo ali prepoznaš da je muzičar npr otaljigao bez imalo emocija dok neko može odsvirati baš kako treba. Napisao sam loša strana jer se suzi muzika u kojoj možeš uživati, što naravno ima pozitvne strane izgradio si sluh i možeš prepoznati kvalitet tj da li neko ima dobar TON.
ŠTA JE UMETNOST ILI IZRAZ
Pa sve praktično što želiš reći. Tu sad postoji problem ako radiš i stvaraš zaista iskreno bez primenjivanja formula muzičkih za uspeh a ima ih tačno se zna koji su jazz, blues, HM i rock šabloni ...da li će se nekome to dopasti, i da li ćeš istrajati da radiš to svoje bez pritiska izdavača ili već okoline da im se to dopadne?
Ja lično sam počeo da cenim nezavisne muzičare, makar izdali 1 album u 45 god ali znam da nije menjano ništa to je ono što su hteli nije im stalo do popularnosti ili love. Naravno ima onih koji su bili iskreni pa postali popularni igrom slučaja. Sve u svemu umetnost je kompleksna stvar ali i jednostavna znam zvuči kao apsurd...o je kao u jazz-u učiš teoriju sve i svašta a posle se trudiš da sviraš ne misleći o tome...Naravno to važi i za druge pravce.
Ja loše stojim sa klasičnom muzikom i na tome želim da radim npr. Da i to je važno da se čovek uvek usavršava..valjda :bambi: :ziveli:
eto opet mali roman....

Evo šta bih voleo da imam od opreme spomenu profa BC Rich-a trentuno nisu skupe malo su pale u zaborav i neverovatno je šta daju za manje od 500e vrat kroz telo! Pravi FR onaj Korenaski serija 1000 ne special koji šitkast već pravi, i solidne magnete ali dobro magneti se uvek mogu menjati...Jako udoban vrat...Ja sam imao Japansku staru prodao sam je početnom 2000ih jer su te đitre bile poptuno ''out''..Takvu više nemogu naći ali ove su odlične možda i bolje...
Image
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Jan 2018, 11:38

Ibanez ovo bih voleo, na lošem su glasu zbog Pro Rocker tremola kao i neki Road star modeli...sad mnogi kažu da su jako loši mada ja nisam imao neke muke sa tim tipom tremola, malo je čudan i škriputav ali se to podmazivanjem reši..u svakom slučaju naredni FR iz Ibaneza je bolji...
Image

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Driver » 24 Jan 2018, 11:59

MIKI-DJORDJE wrote:
24 Jan 2018, 11:38
Ibanez ovo bih voleo, na lošem su glasu zbog Pro Rocker tremola kao i neki Road star modeli...sad mnogi kažu da su jako loši mada ja nisam imao neke muke sa tim tipom tremola, malo je čudan i škriputav ali se to podmazivanjem reši..u svakom slučaju naredni FR iz Ibaneza je bolji...
Image
Nisam probao te novije serije, ali se dobro sećam kada sam sredinom 90tih probao ibanez ar300 iz 1980-81. Što reče profesor za mesu, nisam znao šta me snašlo, što od tona, što od "ležanja" u rukama i svirljivosti. Neverovatan osećaj kvaliteta pod prstima.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by pisac » 24 Jan 2018, 12:23

Malo ih ima u ponudi,izgleda da ljudi to cuvaju.Jednom naleteh na oglasima na AR 300,mislim 500 evra bese cena,i dok sam ja oklevao,neko kupi tog Ibaneza.Ove nove serije imaju i splitovanje magneta,sto za razliku od mnogih slicnih resenja kod drugih proizvodjaca ,odlicno zvuci.
I da,ja sam navikao na Fender,medjutim probah u letu novi Ibanez AR 420 u nekoj radnji,pre jedno tri godine,i ostadoh iznenadjen profilom vrata i zvukom,,na suvo''.
I sto kazes,minuciozno uradjena,kvalitetno,jedan zaista prelep muzicki instrument.

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Oprema Koju Nemate

Post by merk » 24 Jan 2018, 15:16

Kakva bi to bila privilegija da uopste imas mogucnost da uneses bilo sta iz inostranstva? Pa jos placas carinu. Pa to smo svi ostali mogli da uradimo bez problema.
Svaki dan je isla na posao iz Slovenije u Goricu ili Udine, ne secam se, Gorica ce pre biti. I imala je nekakvi ausvajs al ono sto je najbitnije je da se kompletno svakodnevno snabdevala u Italiji, sve zivotne potrepstine, i nije placala nikakve dadzbine
nije se radilo o namirnicama, nego isključivo o uvozu razne tehničke robe (u šta su ubrajali i muzikalije) sa nižim procentom carine.
... sto je svako u Sloveniji nabavio tu povlasticu jer je imao nekog ko zivi u pogranicnom podrucju i samo se prijavio kod njih.
da, to stoji. svako je imao nekog, tko je za njega uvozio to, što mu je trebalo. zašto da ne pomogneš, ako je moguće!
... je vazilo za sva pogranicna mesta sirom Juge al sta da uvozis iz Bugarske, Rumunije i Madjarske u to vreme, nista.
... opet geografija, šta da ti kažem.

ne grešiš puno, ali takva su tad bila vremena.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest