Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Jan 2018, 14:55

Overdrive wrote:
26 Jan 2018, 10:03
Ma naručujem ja preko Vlade svašta, samo mi glupo da ga cimam za magnete..Uglavnom ga zovnem za nešto krupnije.

A magnete sam hteo baš te Tesla, low output, pa mi se čini da sam ih našao još ovde http://www.axetec.co.uk/guitar_parts_uk_103.htm

nisam proveravao da li šalju vamo, možda danas sutra vidim pa javljam

Bile su mi opcija i Tonerider Alnico II (ili IV)..pa sad videću
Zamenio bih neke wilkinson što su mi na džitri, ne znam da li bih dobio baš neku razliku, ali eto igram se, ne mogu ni da znam dok ne probam

Inače ti wilkinson u studiju zvuče "brutalno" što bi rekli džulovi, no..svi mi snobovi uživamo u malim nijansama i razlikama pa eto

Ako propizdim možda naručim i SD Greenie.. :mrgreen:
Nećeš da ga mučiš brate ništa, zavisi koji su Wilkinson magneti ima nalepnica na dnu pa tako mogu znati tačno koji su ili koja je đitra...treba prvo probati podesti visinu..ajd neko mi je naleteo ostaviću ti kontakt brate pa ti sve šaljem... :ziveli:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Nemate

Post by muki17 » 26 Jan 2018, 15:02

MIKI-DJORDJE wrote:
26 Jan 2018, 14:41
Miki, probao sam, ne tako skoro ali cini mi se da je u pitanju eSonic, i nikako ne zvuci drasticno bolje, cak ide u drugu krajnost.
Ne znam šta da ti kažem ljudi izvan ovog našeg Srbistana sa njom i snimaju i baš je gule na živim nastupima tu i sija baš daje ok zvuk drugo nema šta da se zupušava rupa ni gluposti nema fitbecka....Ne zahvalano je davati nekad savet ili komentar...

Bilo koji ozbiljan muzičar će ti reći da je smešno da ti ozvučavaš gitaru sa mikrofonom na bini pa šta će to da liči ako se pomeraš?
Jedino ako sediš i zna se kakav ti mikrofon trena nema tu puno opcija previše i to je tipa koncerte Paco i ekipa ....Ne znam doduše šta sviraš i za šta ti treba ....To je pa najbitnije ali kažeš ima žive publike..Kažem sa ovim se radi od parkova do koncerata to što je Epiju od 500e nemoj da te zavarava.....
radi kako misliš da treba, nije samo to fator treba ti i ok Akustično pojačalo..lako je izbacivati sisteme od par soma vera, ako imaš toliku lovu onda se i ne pita odeš tres uzmeš najskulje i to je to..radiće...

ne znam koja je to ''druga krajnost'' živo me zanima....
https://www.soundonsound.com/techniques ... itars-live
msm da ljudi mešaju ako ide magnet to nije niti će zvučati kao električna već baš akustična, piezo je najjeftnije rešenje ono dno... :bambi:

srećno :ziveli:
Naravno, hvala na savetu. Mozda nisam ni izneo potrebne informacije, ali sam samo hteo da cujem iskustva ljudi koji su mozda imali/imaju drugacije tipove ozvucenja, od onih koje sam ja imao prilike da probam. Ono sto mogu da kazem, eSonic u mojim usima nije bolja zamena za piezo, mozda neka alternativa u slicnom rangu. Sustiniski, ne uzimam kao reper da je gitara od 500e losa, nego samo da bih potrazio mozda neku drugu soluciju. :) Sto se tice ozvucavanja sa mikrofonom, da ,sedim, ne pomeram se, nema drugih instrumenata , daleko od PA sistema. Gde ces bolju priliku da mu krknes mic? :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Nemate

Post by komil » 26 Jan 2018, 15:37

Za ozvučavanje akustične ili klasične gitare sada koristim iRig Acoustic Stage. To je mikrofonče zajedno sa spravicom u kojoj je preamp i DSP procesor, sve zajedno je kod nas oko 100eur, samo mikrofon je jeftiniji (bilo na oglasima za 3000din pa niko nije hteo da kupi). U varijanti kupovine samog mikrofona posao DSP procesora može da obavlja mobilni telefon ili tablet uz njihovu aplikaciju.

Mislim da za 100eur nema bolje, mene je privuklo što je tonski dosta bliže akustičnom zvuku od ozvuka iz tog cenovnog ranga (pa i jače). To se postiže najviše zahvaljujući DSP procesoru koji automatski napravi dosta precizan EQ kojim se ton gitare na ulazu približi nekom studijskom memorisanom u spravici. Ovo napominjem stoga što ima demoa po YT koji zvuče loše zbog toga što čovek nije pre korišćenja sprave pročitao uputstvo i potrošio minut na to automatsko baždarenje (koje treba ponoviti pri svakom menjanju gitare). Sistem nije previše sklon mikrofoniji, ali je to ipak mikrofon, pa se to može desiti. Zato dsp ima automatski eq za feedback, a sprava može damiksa zvuk sa piezom. Poslušajte sami:


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 26 Jan 2018, 15:45

aumajkumu..dobar taj irig izgleda :O.o:

još samo da naučim da sviram

samo se bojim da ga ne ošajdarim rukom nekako dok udaram ritam

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Nemate

Post by eg303 » 27 Jan 2018, 09:10

Overdrive wrote:
26 Jan 2018, 09:29

samo što ne šalju za srbistan...Ja pre neki dan tedo da kupim kad, moša..
pošaljem jednu mejlu, dear sirs liz guz..ne vredi
tako da.. :(
Ne znam da li mislimo na iste magnete ako je to ovo, ima svega, šalju iz USA za RS za 13 dolarjev...
https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=i ... s&_sacat=0

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 27 Jan 2018, 13:34

dada to je to, nađoh i jedan ingliš sajt gde ipak šalju

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Jan 2018, 18:14

eg303 wrote:
27 Jan 2018, 09:10
Overdrive wrote:
26 Jan 2018, 09:29

samo što ne šalju za srbistan...Ja pre neki dan tedo da kupim kad, moša..
pošaljem jednu mejlu, dear sirs liz guz..ne vredi
tako da.. :(
Ne znam da li mislimo na iste magnete ako je to ovo, ima svega, šalju iz USA za RS za 13 dolarjev...
https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=i ... s&_sacat=0
Ne to nije to, ali možda i jeste :shock: ..šalu na stranu Tesla je firma koja valja magnete Tesla a IronGear je druga firma koja valja pri druge magnete sa tim što IronGear ima Hambaker koji se vika Tesla Ajkula...Tesha Shark :ziveli:
A kako može možda biti isto?
PRVO DA ZAMOLIM par komada kolegsa što mi se večno kače da me zaobiđu u long circle svoje ''znanje'' čuvajte za sebe ok? Ok Hvala :bambi: ovo se obraćam kvotisao sam kome.... :bow:

Izvinjavam se Overdivetu i Eggu33 nego da ne ode u drugom pravcu vazda se nakači neko ''e nije to ovo je pravo a ovo nije ja znam jer znam''..e trt..
Nego sve te firme za razliku od SD, EMG i mnogih ne kriju da se mnageti rade preko, nisam siguran za Tesla firmu jer nisam čitao izjave ali IronGear lepo kaže ima već negde...
99,99% svih tih firmi je Azija prvenstveno je bila Korea ( EMG npr, SD, LACE itd) pa se proširilo i na druge zemlje najmasovnije rekao bih Kina naša mila ...
Naravno ove spomenute naručito SD i EMG nikad nigde neće reći da ovi rade za njih već ako rade navodno su to onda samo D Desing i neki od EMG HZ jes malo morgen....
A najveći lažov i lopov je bio i ostao Di Marzio koji je mog druga Vulfa ladno pljuno što samo govori o kakvom ''gospodinu'' je reč. Možete istražiti ali dotični je počeo krađom od B. Lawrence ( koga je isto opelješio i Sejmor)pa odrao Japanske inženjere i maxon zaštitio ''svoje'' krem navlake (msm kakav lik :metal: ) pa je opalio po ušima Hamer i tako...No lik je Legenda..Ima to koga zanima ...
NEGO NORMALNI MAGNETI
Štancaju ih Artec, G ang B, HB i ima ih još naravno specifikacije dostave Iron Gear jel i Tesla ili SD EMG i ekipa :D , a nekad se bukvalno ribrendira samo magnet i bira jačina....
Jedni od najvećnih korsnika su Schekter, Feder kašlj kašlja uh zagrcnuh se nešto....Gibson kašlj 8) ne znam šta mi je ..i tako Ibanez naravno ima njih sijaset kao i gore pobrojana ekipa..
KAKO TO IDE? ( u pitanju je pošalica te se mole fanovi da se obuzdaju, danke)
Pa ovako
1 ''Alo Arec?'
2'' Cing hao li mun si jen, Ding ling so kao cee''
1 ''Alo bre Sejmor ođe, jel me čuješ bre''?
2''O Mister Sej moor jes jes pls''
1 ''Viđi ovi moji meksinaci nešto slabo mavaju a moro sam ih juče skupit bili ovi iz Premijera znaš pa kao proizvodnja, pa eto nas 6 namavamo za cjeli svet znaš to kako ide evo ova Baba mava samo tako, namavala mi 2 magneta za cjeli dan ne mere više al zato ima žvaku svaka joj čast, foto- onaj-generična je znaš ..eeeee...aaaa....ooooo....''
2 ''Jes Jes Jes pls''
1 ''Nego da mi namavate Vi još onijeh vintež a trebalo bi i kastma fali Bogme već ide to znaš...''
2 ''Jes Sir Mister pls''
1 ''E aj pa se čujemo pa to mi za ponedeljnik treba ide i ovi NAMM pa mavajte i šta gođ preko i iz ove buklet pamvlet knjige daš mi ove hambakere na str 15 a neka ih na 14k#$% a ime ćemo mi ovdje morda a morda ti i javim ja treba da smislimo morda ko ''pomračenje'' e sad nešto za svitanje novog dana al za metal isto.....................''
GDE naručiti http://www.artecsound.com/pickups/f-pickups/index.html :bambi:

NARAVUČENIJE ne mogu da tvrdim 100% ali 99% mogu evo recimo ovaj magnet baš od Tesla firme viđa se barem ja znam kod još 5 firmi sve isto nisam merio od svih jačinu a kod nekih je jačina ista https://www.ebay.com/itm/TESLA-PLASMA-R ... SwLnlWokTf

pa zaključite sami :ziveli:
Ja ko šro rekoh nema potrebe za hambakere davati više od 30ak evara a za singlove ne više od 15e po komadu i to je puna kapa.
NPOMENA nisam nikoga uvredio niti imam išta protivu i 1 firme a još manje protivu ljudi koji ih koriste.... :bambi: :ziveli:
NAPOMENA 2 drugarima Vama koliko mogu uvek ću helpnuti za odabir tipa više varijanti pa sami zemite, a smopenuh već firme koje su pristupačne a daju isto koliko i velika imena ili Butiq varijante

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 27 Jan 2018, 19:20

ma fino je sve to miki sve, i mene manje više ne zanimaju marke, već kad naletim na više snimaka gde negde kao mogu da nanjušim zvuk, onda se orijentišem na tu stranu.

ovaj linak što si okačio artec..nešto ne umem da pronađem gde se i kako naručuje :O.o:

Ja u principu gledam neke low output magnete koji ne muljaju mnogo, a opet da nisu tanjušni

Tesla IronGear su mi se učinili sjuper (ima dosta videa, rivjua trte mrte) pa ako ima negde da se počuju i ovi, što da ne, daj da čujem i to...pa da nakupujem jedno dvakila svega toga

šifra: mani iz not d išju :mrgreen:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Jan 2018, 20:09

Ima overdrive brate nisam te zaboravio nego rekoh prvo da ispišem po koji roman ☺
tražiš brat baš Artec ima ih E-bay ali sad ću šta sam ti obećao spremih ti linkove i oklen ja uzimam...

Setih se danas Gary Moora i Charvela gde je imao EMG 81 aktivni i kad ljudi kažu da je to samo za mjetal i bez duše lol, svirao za sve pare...
naravno kada se to uporedi sa ovim iz Metalike Hametom totalno drugačiji zvuk ili ja Zakom Divljim, ali ono i kad Hamet svira njegovog LPija opet zvuči ko Hamet ...nema nešto duše...


šta kaže čovek koji mu je načinio gitaru super priča i ne traje dugo jer Gary nije bio ime u USA tada....ne u toj meri ko dans...
[youtube]_SB94mXiaBg
[/youtube]
imao ih je nekoliko i belog beše voleo bih taku gitaru , kao radim na nekom projetu da nešto načinim slično...
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Jan 2018, 20:29

Overdrive wrote:
27 Jan 2018, 19:20
ma fino je sve to miki sve, i mene manje više ne zanimaju marke, već kad naletim na više snimaka gde negde kao mogu da nanjušim zvuk, onda se orijentišem na tu stranu.

ovaj linak što si okačio artec..nešto ne umem da pronađem gde se i kako naručuje :O.o:

Ja u principu gledam neke low output magnete koji ne muljaju mnogo, a opet da nisu tanjušni

Tesla IronGear su mi se učinili sjuper (ima dosta videa, rivjua trte mrte) pa ako ima negde da se počuju i ovi, što da ne, daj da čujem i to...pa da nakupujem jedno dvakila svega toga

šifra: mani iz not d išju :mrgreen:
poslao sam ti brate :ziveli: dok vidiš stiže još pa ćeš imati di beste magnetinavle za normalnu lovu... :ziveli:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 27 Jan 2018, 21:01

IronGear je engleska firma a ko i gde im radi magnete bog sveti zba. Da li oni dizajniraju pa im prave negde napolju ili jednostavno naruce brdo komada koje onda mogu da brendiraju svojim imenom pitanje je sad. I jedno i drugo je sasvim legitiman fazon.

Tesla pickups s druge strane je juznokorejska firma koja dizajnira (dobro, kopira mahom) i pravi svoje magnete u svom pogonu kao OEM (original equipment manufacturer) i oni su uglavnom nalazili trziste kod OEM proizvodjaca gitara, a ne u maloprodaji. Sto ce reci, neko ko pravi relativno jeftine, azijske u principu gitare, bilo brendirane sa zapada ili ne, naruce od njih production run i kazu im treba nam toliko i toliko takvih magneta za nase instrumente i ovi to odrade. Medjutim oni to jako solidno radise poslednjih 10-15 godina (bar otkad sam cuo za njih) tako da se rec pronela i onda su odskora resili da nude dijapazon svojih magneta i u maloprodaji a ne samo proizvodjacima gitara direktno.

Probao sam brdo njihovih magneta jer je ortak koristio to za svoju firmu (Malden Guitars) gde su i sami instrumenti pravljeni u Koreji. To je sasvim korektno radilo iako mozda ne da vi ostavi bez daha. Vremena se menjaju, zahtevi rastu, ali da smo imali takve djitre i magnete kao klinci, raznorazne Eko, Musime, Jolane i ostali ne bi nikad ugledali svetlost dana.

Ovo su Tesla Koreja magneti, stock.






Uzgred, mali kuriozitet, EMG magnete sviraju ljudi i koji nisu mjetalci ocito, ukljucujuci i naseg barda Vlatka S., i generalno kad ih pitas zasto odgovor je najcesce da su ti magneti najzahvalniji u live situacijama ovim touring muzicarima jer se daju mnogo bolje kontrolisati i raznim live situacijama gde ljudi sviraju, pocev od barova ili manjih klubova, teatara pa sve do arena. tacno znas sta ces da dobijes u smislu zvucne slike i kako to fino da podesis. Sa pasivnim magnetima, od pojacala do pojacala, razglasa do razglasa, prostora do prostora, it's a crapshoot iliti zagonetka. Ne znas dok ne izidjes i ubodes se, a i onda neretko tesko moze da se koriguje zvuk onako kako bi oni to zeleli.

Kazem, to je objasnjenje koje oni nama najcesce daju iako aktivno ne sviraju (pun intended) aktivne magnete po studijima.
Last edited by ProfessorBaltazar on 27 Jan 2018, 21:07, edited 1 time in total.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Jan 2018, 21:02


Naravno, hvala na savetu. Mozda nisam ni izneo potrebne informacije, ali sam samo hteo da cujem iskustva ljudi koji su mozda imali/imaju drugacije tipove ozvucenja, od onih koje sam ja imao prilike da probam. Ono sto mogu da kazem, eSonic u mojim usima nije bolja zamena za piezo, mozda neka alternativa u slicnom rangu. Sustiniski, ne uzimam kao reper da je gitara od 500e losa, nego samo da bih potrazio mozda neku drugu soluciju. :) Sto se tice ozvucavanja sa mikrofonom, da ,sedim, ne pomeram se, nema drugih instrumenata , daleko od PA sistema. Gde ces bolju priliku da mu krknes mic? :)
Sve OK drug staff ☺ :ziveli:
bez zezanja najbolje je da okreneš šta se koristi po svetu od mikrofona ili na Nemačkim sajtovima ako ne znaš Nemački kojim slučajem ono prevodioc cele strane šib i teraj ☺, gledaj šta su ribrendirani mikrofoni u Thomanu i šta su u MusicStore.de pod FAME imenom brzo ćeš ukopčati da imaju isti mikrofoni samo po nekoliko puta jeftiniji ja sam tako uzeo ribrendirani Sure 58 ali baš kvalitetan
nema ih više to je jedina mana jer kada rade ribrendovanje obično se više ne vraćaju proizvodi kontam da je zbog pravnih stvari beše neka frka za Marshall pojačala i Fendere itd...njih više nema a ... https://www.musicstore.de/en_LV/EUR/Fam ... 002981-000

MOGUĆE NAJBOLJE REŠENJE
Ja tako uradim, imaš tamo broj telefona ipak je to bolje nego mailom i onda nađeš ko je za Balkan ili Srbiju zadužen nekad beše izvesni ''Đani' u MS-u ...LM pozoveš oni se jave na Nemačkom ti garant znaš Engleski i lepo ''Hello Pls Sir i don't speak well German, hope it is ok that We continue in English?'' on će ti reći ''Yes of course....'' i pitaš '' Pls can you recommend me a mic for western acustic guitar i need it for recording and/or for live gigs... was watching some of your FAME/Thoman line seems to me they are great quality and my budget is a bit tight'' pa kažeš do koje cifter mada ne mora i on će ti garant predložiti naj opciju ili par njih možda i neku drugu firmu, Fame je samo primer...
Isto važi i za Thoman, NARAVNO NE MORA OVAKAV TEKST ali eto i to za svaki slučaj u tom fazonu
Daleko je bolje kada se pozove jer na e-mail ko zna ko će ti odgovoriti a ovako u direkt komunikaciji ti za 2-3 min sve saznaš, na mobu ima na Teleneru opcija za 124 dinara 40+ zemalja i cena za min je beše nešto sitno 3-4 din - koštaćete i da kupiš karticu samo za to max 400 din a bez kartice 200 :bambi: :ziveli:
VAŽNO njihovi radnici nisu indijanci imaju zananje većina aktivno svira, a i drugačije je kad čuje glas i njima je lakše nego da ti pišu mail..... :ziveli:
Zahvališ se , posle sedneš i naručiš preko donosioca ili direkt...a videh da ima već u BG-u neka radnja da prodaju stvari iz obe te Nemačke radnje, samo su neke cene realno pa i više od 50% veće...tako da..to je to msm da je to najbolje rešenje, ako ništa drugo imaćeš još jednu prva ligu preporuku šta da kupiš...
ZAKLJUČAK msm da za do 50 ak evra da se donese možeš imati profi mic koji će te služiti dugo. Sve najbolje šta god da odabereš...
:bambi:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Jan 2018, 21:57

pa to i kažem Prorfesore, sve to na isti kalup dobro je a često slično ili isto....
Jesi ti u USA? ako jesi baš me zanima da ti dadnem link od jenih boli glava magneta smešno koštaju trenutno 30$ a free dostava po USA ne znam koliko if je ostalo starinska receptura formvar, vosak, dno od Nemačkog srebra i tako sve u u svemu perverzija...cena je bila nekad daleko veća ali nije poznato ime pa ih ubija....

GFS guitar Fetish je jedan od najvećih korisnika Artecovih usluga pored i Tesla magneta i svih navedenih, koliko ja znam niko ih ne dizajnira to je stara tehnologija samo naruče šta im treba...

Al dobro reč dizajn se koristi...Tesla koje sam držao tačno mogu pokazati koji je Artec u pitanju za 2 Hambakera...

Raealno od pravih dizajnera je ostao Wilkinson i Alan Entwistle koji je Genije, no ni jedan ni drugi nisu zagriženi za lovom...Ovi ostali što imaju Aktivne svi kopiraju šta je radio EMG još od starta 80ih, jedino novo rešenje koje sam video su LACE Alumiton, sve ostalo je poznata stara tehnologija
Lace Alumi rade ok ali ništa bolje nego neki drugi ali eto dizajn i sama izrada magneta su nešto potpuno drugačije to je novo i revolucionarano pod znacima *** ali za Sve što je su izbacili SD i Di Marzio od početka karijere do danas ovo je Space Shutle :bambi:

IronGear uopšte nisu naivni vrhunski magneti ogu reći iz ličnog iskustva...
NE SMEJU DA SE DELE beše linkovi do drugih foruma inače bih podelio testove kolege gde je sekao agnete lepo sve dokumentovao uzeo je Kineze no name doduše 99,99% smo sigurni koja su Koreanska firma i pod kojim imenom su išli ali ubilo ih je ''Made in...'' a sa cenom su više no parirali...LM isečeni slikana i testira žica, jezgro, jačina sa pravim Lab instrumentima Lolare i Fender custom su ostavi što kažu ''u prašini'' magneti koji inače u kompletu na Ali sajtu koštaju 30inu $ :bambi: !
Taj ali sajt je minsko polje ali ima kod par prodavaca takvih super stvari da verujem da možda neki ni ne znaju jer su trgovci, da znaju otčepili bi moguće veću cenu......
Tim Singl magnetima i jesu digli nešto cenu zato što su ih prodali dosta pa vide da ih ljudi vole....

Ne znam koja teme beše možda i ova forumaš naš ih je kupio ovaj što ima malog Vumija nacrton Rockstansky beše, pa sam ga pitao ''odale ko ti je preporučio'' jer sam prepurio ekome u privatnim..LM i kazao sam da su prva liga i onda su pametnjakovići izvesni krenuli sa sprdačinom..u koj nisam ni hteo da učestvujem...
Prosečan gitarista, ili gitarista koji nije upućen u elektroniku a naručito početnici vole da ''ih udare po ušima'' jer onda misle da su kupili najbolje 8)
IronGear mi je pao u oči nakon ovog testa
gde su ih ozbiljan magazin nahvalio samo tako 5 zvezica i ono što mi je uplao u uči mane- ni jedna. što nisam baš viđao u tom časpisu...
Image
http://irongear.co.uk/gb_103_irongear_v4.gif
http://irongear.co.uk/irongear_pickups_006.htm

A realno na ostale sam navukao nakog ovog Dejvida jer čovek prčka po gitarama aktivno svira pa rekoh daj da probam druge...
Lik je OK ne radi za nikoga snima u super skromnim uslovima što je meni super! jer tako imam realnu predstavu, a onako kada to isproduciraju, ispeglaju i kompresuju do bola i nazad iskreno nema mi veze sa realnim zvukom puno tipa kad sviraš sam ili probaš u real time and space situaciji....


a ovaj njegov video sam delio..msm ima čovek ok opremu, i video je baš bio da li valjaju jeftni magneti...i to je uticalo za Irongear..Kažem ima ih još već sam ih nabrojao....


za metal je ovaj magnet strava i za još po nešto Mighty Mite Motherbucker nego su dolazili u izvesnim gitarama kašlj kašlj pa su ih naši indijanci čuplai i prodavali za siću :D :bambi:
ne umeju da koriste high output magnete zveknu sve max i na high gain pojačalo i onda je to uzas....i nema čak što je čudno dobrih video zapisa....
Totalno zaboravljeno ime, oni rade svoje msm šta koliko koja žica kako, e sad ko ih pravi ne znam firma jeste USA msm da da neke rade sami a neke Koranci...kasnih 70ih i ranih 80ih MM je bio pojam za opremu da se kupi telo, vrat i slično...
Ima puno takvih magneta, meni pa postala opsesesija da tražim povoljno a dobro tj da nađem jeftniji npr magnet koji može da ispraši daleko skuplje, to jeftniji ne znači da je loše urađen ili od jeftnih materijala jer da jesu komponente loše onda bi on bio uzasno loš....

Alan Entwistle Čovek je za ove skupe biznismene koji nače ni 1 nije inženjer a još manje su učili nešto vezano za to...pravi Genije..magneti su 1 liga...
Poznanik koji ima kanal pa stalno predstavlja ove HB gitare njega sam ''navukao'' na jedan AE hambaker predložio sam mu za LP Heavy zvuk ali ih on stavlja sad svuda :D koštaju kaži ga 30 evara....
drug sa Novog zelanda ima školu na YT besplatno ali ima i knjižice PDF tipa 100 ovih lickova 100 onih za simboličnu lovu 5 $, hteo je Di Marzio na kraju je završio sa jednim ''no name'' i uzeli smo hambaker sa kombinacijom pola Alnico 5 pola nejodijum , jedan deo sa ovorenim boltovima a jedan deo sa blade kao debela linija i to je u bridžu jer su ti blade odlični ko voli da zavrće žice...ne gube snagu, nema gušenja...

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Oprema Koju Nemate

Post by howyesno » 27 Jan 2018, 23:01

Au :shock:

Image

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 31 Jan 2018, 10:20

MIKI-DJORDJE wrote:
27 Jan 2018, 18:14
Štancaju ih Artec, G ang B, HB i ima ih još naravno specifikacije dostave Iron Gear jel i Tesla ili SD EMG i ekipa :D , a nekad se bukvalno ribrendira samo magnet i bira jačina....
Jedni od najvećnih korsnika su Schekter, Feder kašlj kašlja uh zagrcnuh se nešto....Gibson kašlj 8) ne znam šta mi je ..i tako Ibanez naravno ima njih sijaset kao i gore pobrojana ekipa..
Ako sam te dobro razumeo tvrdiš da magnete za Gibson i Fender motaju Kinezi, je li tako?
Ako je to tačno voleo bih da me uputiš na literaturu u kojoj se decidno vidi da je tako, hoću dokaze.
Pazi, ja ne tvrdim suprotno, nemam pojma, trgovina i profit su čudo, svašta je moguće.
Sa druge strane uredno pratim forume vezane za Gibsona, nešto manje za Fendera i nikada nisam naišao na takve tekstove.
Još samo napomena da najupotrebljavaniji Gibson magnet model 57 defibnitivno nije identičan na skupim i jeftinijim gitarama. Ono što je sasvim očigledno coveri nisu isti, a ni DC otpor im nije identičan. Da li su unutra isti to ne znam, nisam se bavio time.
Imam i Artec humbuckere i ne mogu da kažem da su loši, ali bitno su različitiu od Gibsonovih 57-ca recimo iako su takođe "vintage" sa sličnim DC otporom i jačinom signala.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest