Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 07 Mar 2018, 22:48

ton nije ništa spektakularan po meni.
strat ko strat..uboden u PRS
što ga nije ubo u bluz đuniora..

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by clapton » 08 Mar 2018, 03:04

cijena oko 2k.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 08 Mar 2018, 10:05

Što nije ni strašno obzirom da im većina standardnih modela pravljenih u USA košta 3k pa na gore, ne računajući jeftinije serije uvedene pre nekoliko godina, takođe napravljene u USA fabrici, ali jednostavnije izrade, skromnijih finiša i detalja, po malo nižoj ceni.

Po meni, ovo je verovatno samo nešto što bi fender zapravo trebao da bude, po kvalitetu izrade i kontroli kvaliteta. Isto kao što Suhr uzme neki klasičan model gitare i ispravi sve što ne valja, i napravi na jedan kršten način ono što bi i izvorni tvorac trebao da uradi, ali ne čini jer su otišli do đavola.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 08 Mar 2018, 10:07

Sigurno je odlican...ali ta glava na tom telu

Image

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Nemate

Post by eg303 » 08 Mar 2018, 13:12

Ne znam, možda da je headstock u boji tela, lakše se proguta, evo ja sam ofarbao jedan:
Image
Meni zvuči eeekstra, najzad se pruža prilika da se "skineš" sa neck pickup-a na Stratu, bridge pozicija mi je milozvučna...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 08 Mar 2018, 13:15

Ne znam da li je samo na ovom klipu, ali meni sva tri magneta zvuce dosta toplije nego kod strata. Mozda ti zato prija bridge?

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Nemate

Post by eg303 » 08 Mar 2018, 13:36

Pa da, 90% stratokasterdžija podsvesno beži od te pozicije zbog praskavosti i oštrine (pogotovo na čistom tonu), bluzeri taj bridž pikap gotovo da ne koriste...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 08 Mar 2018, 13:41

da se razumemo
gitara je čisto iživljavanje

J Mayer je već pokazao da je klasični Fender strat više nego dovoljna gitara za ono što radi.

Ovo su sad neki finansijski aranžmani u koje svaka zvezda ulazi, pa drž eto ti signature verzije, pa drž eto ti prototipova, pa ovo pa ono..u suštini, taj model će pokupiti nešto para od zaluđenika koji hoće da imaju i to u svojoj kolekciji and that's about it.

Niti zvuči niti izgleda toliko kvalitetno drugačije da bi neko ko odlučuje između klasičnog strata i ove prs-pacifika varijante imao razloga da uzme ovo drugo.

Za svaku vrstu svirke već su odavno izmišljene perfektne gitare i tu nema šta više da se dodaje.

Klasična mamipara za neke opsesivno kompulsivne gasovce koji balave na gitare ko žene na cipele.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 08 Mar 2018, 13:50

U toj kategoriji mi onaj Nick Johnston strat nekako bolji. Modernizovali su par detalja, ali mi ne izgleda kao skrnavljanje.

Image

Overdrive wrote:
08 Mar 2018, 13:41
Za svaku vrstu svirke već su odavno izmišljene perfektne gitare i tu nema šta više da se dodaje.

Klasična mamipara za neke opsesivno kompulsivne gasovce koji balave na gitare ko žene na cipele.
ebiga sad, Strat je daleko od perfektnog. Zadovoljavajuc - sigurno, dovoljan vecini - najcesce...al zasto se zaustaviti tu. Times are changing, old man. Mozes da prihvatis ili da ostanes cinik po pitanju svega :?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 08 Mar 2018, 14:04

što misliš da strat nije perfektan ?

ko zna da svira - sasvim divna gitara

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 08 Mar 2018, 14:27

odlican je i cesto adekvatan, ali nije perfektan. Par stvari:

Spoj vrata i tela je odvratna, neudobna kocka (pogledaj ovog Schectera).

Vratovi se (relativno u odnosu na ostale premium brendove) cesto krive tako da sipka ne moze da pomogne.

Bridge magnet je neupotrebljiv za vecinu primena.

Podesavanje vrata bi moglo da bude elegantnije, pogotovo na onim modelima kod kojih mora da se skida vrat da bi se podesio.

Osim ako ne odvalis preko 1500 monetarnih jedinica za Elite Strat, dobijes magnete koji jebeno zuje. U 21vom veku?! :)

Osim ako ne uzmes Professional ili American Special Strat, dobijes najmanje moguce pragove, kao za jebenu mandolinu :) Ko bi uzeo takve pragove sam da se pita?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 08 Mar 2018, 14:40

ma sve ja to znam ali, šta uopšte znači "perfektno"?

E.C. i SRV su svirali upravo takve neke stratove pa šta sad, stvorili bi kao drugačiju muziku da im je kocka bila udobnija, i da magneti nisu zujali..

Start je fantastična gitara, da nije, ne bi zaživela jer, ko bi se od tih muzičkih veličina uopšte baktao sa svim tim manama? Samo bi rekli jebeš ovo daj 335..ili daj nešto treće.

Sve te neke "mane" su zapravo poželjne, (inače bi ih u porizvodnji odavno ispeglali) jer pružaju gitaristi osećaj "borbe" sa instrumentom, što je poželjno za razvoj svakog muzičara.

Inače, slažem se da treba izdvojiti oko 1500 eu za strat (sa svim manama) i to bi jednom normalnom gitaristi bila sasvim dovoljna gitara do kraja života.

Sve preko toga je RKIDS* sindrom
















*Rđavom Kjurcu I Dlaka Smeta :mrgreen:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Oprema Koju Nemate

Post by alfonso » 08 Mar 2018, 14:40

Posto nisam svirao ovog PRS ne mogu da tvrdim da je to "obican" strat. Ako je samo strat sa PRS oznakom, onda je to glupost. Nesto mi se cini da je PRS malo ozbiljniji od Gibsona u poslednje vreme i da ne bi napravili tako glupu gresku
Nisam jurio da li ima snimak uporedo PRS i strat da se vide razlike-slicnosti

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Kristijan » 08 Mar 2018, 14:46

Овај PRS Strat је мени много ружан. Птичице на грифплатни су шабанска фора како год да окренеш а на стратоликој гитари посебно. Оно глодање доњег рога такође изгледа безвезе. Дизајн главе нема никакве везе са дизајном трупа. Визуелно - тропа начисто. Што се тиче звука - то није за коментарисање. Свако има неки свој трип о томе како то треба да звучи. Ја се нешто не сечем на Страта па сам мање више равнодушан.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Oprema Koju Nemate

Post by alfonso » 08 Mar 2018, 14:48

Svaku gitaru koju uzmes u ruke, trebas prilaoditi sebi. Od visine zice, preko tremola, visine magneta... Ako menjas magnete, znaci da nesto sa gitarom nije kako treba (jer je to nesto vise od malog podesavanja). Svakom po ukusu
Ja na mom telcu imam 2 hama. Da li ke to jos uvek telac ne znam, ali znam da meni tako odgovara. Splituju se magneti, tako da imam i singl kombinaciju, ali nisam nesto odusevljen time.
Ono sto mi najvise odgovara je vrat gitare. Tanak, tako da moji kratki prsti mnogo lakse se snalaze u datoj situaciji. To meni prija. Epi lp studio sam imao. Iako je zvuk bio sasvin ok, sirina i debljina vrata su mi bili problem. Kada sedim snadjem se, ali kada stojim to mi jednostavno nije to

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest