Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by cccira » 27 Mar 2009, 16:58

Jaaao, pa ovo je moj cale sto posto :mrgreen:

Enivejs, bek on d topik, gospodine stara, zasto jednostavno ne bi otisli sa sinom u radnju i pustili njega da izabere? Zrtvujte iznenadjenje zarad opsteg dobra, mislim da je sve drugo besmisleno

stara
Posts: 17
Joined: 17 Oct 2008, 22:26

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by stara » 27 Mar 2009, 20:47

ma moram da priznam da volim da iznenadim poklonom. To mi je slabost. A moram nevoljno da priznam da je prvu gitaru kupio sam. Joj majko, posle nedelju se ogulio lak. Jedva je vratih u radnju(marka je bila kao prasak za ves-aria ili tako nesto), tako da bih sada sam to zavrsio, a posle... Na forum, pa neka vam on dosadjuje. Ukratko, cini mi se da je silueta na pozicijc 1 na osnovu vasih postova.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by nenadnenad » 27 Mar 2009, 21:09

idi sa njegovim uciteljem gitare ili sa nekim ko se razume ...vec se hiljadu puta pomenuto da i najbolje najskuplje gitare imaju flash primeraka

stara
Posts: 17
Joined: 17 Oct 2008, 22:26

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by stara » 27 Mar 2009, 22:17

eureka!
Ali stvarno. Nikola-eon mu daje casove, pa njega cu i da angazujem kao "konsiljerea". Hvala nenadnenad!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by dejankuki » 27 Mar 2009, 22:51

Uz najduznije postovanje... reci cu moje misljenje!

Dakle, vas/tvoj klinac svira godinu dana. i ima ucitelja. To je sasvim ok.. ali moje misljenje je da ne mora BAS da bude Music Man i ne mora bas jedna od skupih profesionalnijih gitara...

ZA sada je sve OK, decko voli da svira, uci i tu je...u muzici... ali zasto odma "teret" Music Mana...

Dakle pod broj jedan.. u slucaju da nastavi da svira, mislim da bi mu dobra bila i neka jeftinija gitara, tipa Washburna, Godin, Blade na kraju zasto da ne i Ibanez, Jackson...
Kao drugo.. mozda ce decko, vremenom preci na drugaciju muziku... pa ce mu tebati drugaciji tremolo, drugaciji raspored magneta.. ko zna!..

Kao tece.. pored Gitare, trebacemu i pojacalo...i pedale ili procesor. a to opet iziskuje otvaranje novcanika ... koje u danasnje vreme nikome nije najbezbolnija stvar. Mislim... ne zelim da zavirujem u vas novcanik i kolicinu evropske monete, ali za novac koji planiras/planirate da odvojite za jednu gitaru, mozda je bolje da porazmislite o kupovini jeftinije gitare, pojacala i nekih pedala... jer ma koja muzka da je u pitanju... neki efekti ce TREBATI...

Moj neki savetcic bi bio da onako izdaleka, suptilno ispitate sinovljevo razmisljanje na temu kupovine OPREME.. koja ce mu u buducnosti trebati...

Naravno, ima puuuuuno gitara i opreme na nasem trzistu (a tek na svetskom.. ihaaaa) tako da je sasvim moguce za novac koji bi ste izdvojili za MM Luke model, moze da se kupi solidna oprema sa kojom ce sin biti zadovoljan na duze staze.

Uostalom, JA sam probao Luke model i meni se ne svidja, sto opet ne znaci da je gitara losa, jednostavno rekao sam da se meni ton/zvuk ne svidja.. tako da.. ne bi bilo lose da je sin, ucitelj i neko jos proba.

Kao jos jednu stvar.. istakao bih da je u tim godinama decko vise orjentisan na samo izvodjenje muzike dok kvalitet malkice zapostavlja.. dakle bice mu bitno da svira na nekoj gitari koju mozda njegov idol ima.. a ne neko njemu nepoznat... (nadam se da razumete sta hocu da kazem)... tako da..


Mislim da je bolje da porazgovarate sa sinom.. malo okolo.. i malo sa nadmudrivanjem i potpitanjima nego da ga iznenadite sa nekom gitarom... kojom mozda, napominjem MOZDA on nece biti 100% srecan...

mislim, ne mora uvek najskuplje da bude i najbolje..

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by nenadnenad » 27 Mar 2009, 23:07

podmiti se prijatelj neki da ga ispita :mrgreen:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by Шмајсер » 27 Mar 2009, 23:55

eво на мом примеру...
рођак из Француске ми је послао врхунски Бифе Крампон Е13 кларинет, што му дође као ММ у гитарама. Свирао сам док сам ишао у школу, а сад стоји у неком тамном ћошку готово заборављен...
заје6ана инвестиција...

stara
Posts: 17
Joined: 17 Oct 2008, 22:26

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by stara » 28 Mar 2009, 00:25

posebno se zahvaljujem dejankukiju. mislim da je sasvim u redu sto je napisao, razumno i logicno. i tek da zna, vrlo potrebno. u sustini, nekome kao sto sam ja, takva razmisljanja i izvodjenja zakljucaka su vrlo potrebna. znaci, ovo sto pisem je sasvim iskreno sa moje strane, i to misljenje prvenstveno ima vrednost za mene. stacu u ovom trenutku jer sam shvatio sta je poenta. od dodatne opreme sam mu vec kupio neke stvari, i mislim da za pocetnika je u redu(peavey classic 30 i procesor boss gt-10). gitaru ima kao sto sam vec naveo, epiphone LP slash, sa nekim dodatnim magnetima SD alnico2, pa sta god da to znacilo. ja sam stvarno mislio da nesto bolje moze jos strastvenije da zadrzi paznju na strasti ka muzici, ali nisam se setio da moze stil i ukus da se promeni. a to je moguce. naravno, misljenje globalmoderatora mi je otvorilo oci, paaa, sacekacu, dok ne "izvidim" situacju.
hvala svima, bicu tu i dalje, bar nesto novo da cujem!
Last edited by stara on 28 Mar 2009, 00:38, edited 1 time in total.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by cccira » 28 Mar 2009, 00:38

Da sam ja momak kome se kupuje gitara i da sam procitao ovaj post iznad, pa recimo Deki da te ne bih previse voleo u datom trenutku :D

stara
Posts: 17
Joined: 17 Oct 2008, 22:26

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by stara » 28 Mar 2009, 00:44

ma nije klinac u tom razmisljanju. iznenedjujuce je, ali vec je imao primedbe da lako dajem novac za njegov hobi. zna da radim naporan posao, a verovatno bi bio skroz na strani dejankukija sa njegovim cinjenicama. naravno, ako naslutim da ima zelju, bicu neracionalan...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by cccira » 28 Mar 2009, 00:48

Ma to je bila dobronamerna sala, nista vise. :)
Inace i ja delim misljenje sa dejankukijem, a verujem i ostatak foruma. Javite nam sta se desilo do kraja balade :D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by dejankuki » 28 Mar 2009, 00:59

Drago mi je da je moje misljenje neko poslusao... ja sam bio iskren.. nadam se da je tako i prepoznto..

A sada.. Hmm. jos jedna stvar koju malopre zaboravih.. a mogla bi da bude ispricana jednom istinitom pricom...



(opet, ne zelim nikome da solim pamet... ali i ovo je jedan od aspekata ljubavi prema sviranju, mnogi ce se prepoznati na ovaj ili onaj nacin..)

Dakle Postoji covek, u mom okruzenju.. geografski.. koji je svoju prvu gitaru zaradio teskim fizickim poslom. Dve godine, stekanja i zuljeva na rukama.. Najzad, NOVI Fender Stratocaster (oko '70) kupljen u inostranstvu.. Ok. posle toga, uz sviranje radio je malo laksi posao i za dve-tri godine sebi je prustio fender pojacalo... BASSMAN lep kombo sa 4 zvucnika. Ma milina.. posle je dosao jos neki komad opreme i covek je svirao... srecan jer ima opremu NAJZAD..

Godine su prolazile... covek se ozeni, dobije sina, sin raste i u jednom trenutku, Sin pita oca da mu da gitaru da uci. Otac srecan da srecniji ne moze biti... sin pocne da uci gitaru, ali dodje klinac i nakon nekoliko meseci/godina..kaze daj tata pojacalo da sviram sa drugovima. Cale da pojacalo, i shure mikrofon i jos neke sitnice.. Cale odlepio od srece.. moz' misliti kolko...

Nakon nekoliko godina sin dodje kod caleta i kaze "Cale, ajd da sviramo blues" Cale naravno place od srece jer njegov sin hoce da se svira muzika njegove mladosti.. pozuri kod prijatelja, uzme jos jednu gitaru i pojacalo da bi oboje mogli da sviraju.. i ukljuce se!!..

Nakon samo deset minuta, cale ustaje i gasi pojacalo, ostavlja gitaru.. i kaze...

Kako bre ti mozes da sviras blues kad si sve dobio bez muke.. na gotovo... (malo grubljim recima, naravno...). Nemoj vise nikada da me teras da sviram sa tobom...


Ukratko, ko nece da cita celu pricu...
Za muziku se treba boriti i ziveti za nju.. ako sve padne s' neba.. tu nema zara.. nema borbe.. nema cilja koji ce se dosegnuti... nema muke... a bez muke nema emocija.. a bez emocija nema "pesme" koju ce svi oko njega osetiti..

Opet moram da kazem... neka se maalkice pomuci...ovako ili onako... pa ako ostane u muzici, bolje ce pesme praviti i svirati.. nece otici stranputicom..






Podvlacim, neka veruje ko hoce, neka ne veruje ko nece.. ali prica je istinita!!!



Dodatak:
Ciricu... iskreno - ni ja sam sebe ne bih voleo... ali jbga ... ipak smo u SEK-i... a forum ima maaaalkice i odgovornost.. barem ja je osecam.. :D :mrgreen:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by DrGreenthumb » 28 Mar 2009, 01:28

Kao vlasnik jedne MM gitare i zaljubljenik u iste, moram da naglasim da taj instrument nije za pocetnike, vec profesionalni rad u studiju i zivim nastupima, i kao takav zahteva jako cistu tehniku i izgradjen "ton" i kontrolu. Naime, kao i vecina pro instrumenata, ona ne sakriva greske i ume propisno da isfrustrira korisnika ako nema vrlo cvrstu volju i resenost da se posveti svom instrumentu. Mislim da bi izbegli razocarenja treba momku dozvoliti da muzicki sazri i sam vremenom pronadje svoj izraz i gitaru koja mu odgovara, za sad je vise nego dobro oporemljen :)

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by Guitar_thrill » 28 Mar 2009, 12:19

Evo samo da se javim kao jedan od sinova koje je otac iznenadio "skupm" gitarom :) (ono skupom stavljam pod navodnicima,jer nije ni blizu ceni jednog musicmana)...i kupio mi je super gitaru,na kojoj stvarno sve odlicno radi...ali kupio mi je tip gitare koji ja ne volim...i onda, prvo mi je bilo glupo da mu kazem da mi se poklon ne svidja,drugo sto me nije vuklo da sviram na njoj,i trece sto sad trazim da promenim tu gitaru.....a on je isto tako hteo da me iznenadi....tako da bolje posaljite nekog da ispita sina :)

stara
Posts: 17
Joined: 17 Oct 2008, 22:26

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by stara » 28 Mar 2009, 15:27

more, da niste svi vi radili negde zajedno, npr. u vodu za streljanje?
sala naravno, ali apsolutno sve ok. potrudicu se da vas poslusam. glupo je na silu i apsolutno neprovereno da guram moju pricu.
pozdrav svima!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest