Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

stara
Posts: 17
Joined: 17 Oct 2008, 22:26

Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by stara » 26 Mar 2009, 00:28

postovanje dobri ljudi!
ja se ovde pojavim samo kada nesto pitam, jer ja ne mogu savetom nikome pomoci. elem, hteo bih gitaru music man ali ne znam sta je to pravo za neke svirke tipa azre, ekv ili vec tako nesto. hard i metal nisu u igri. voleo bih da cujem vase odgovore i razmisljanja iz"duse", sta ko misli i zna , naravno ko se susretao sa tim razlicitim gitarama. video sam razne u deligradskoj, ali saveti su uvek dobrodosli. gitara je za poklon, ja ne sviram. to bi bila druga gitara, jer trenutno poseduje jednog epifona "slash"(govorim o primaocu poklona) jos jedan detalj; da li neko pravi u beogradu ili okolini kozne kaiseve za gitare po porudzbini? to bi mi znacilo.
unapred hvala

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by Rocket Roll » 26 Mar 2009, 04:25

stara wrote:...da li neko pravi u beogradu ili okolini kozne kaiseve za gitare po porudzbini?
Možete da u kožarskim radnjama u Balkanskoj objasnite šta želite - ponesite im jedan običan kaiš za gitaru, da shvate o čemu pričate. Verujem da će vam izaći u susret.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by majtimika » 26 Mar 2009, 09:27

ako je vec poklon ja bi preporucio siluette special ali nek bude ball family reserve to bi mene usrecilo uvek i za svaku vrstu muzike. :D

Sto ja nemam nekog ovakvog :D :D :D :D

karadjordje
Posts: 48
Joined: 26 Apr 2008, 13:47

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by karadjordje » 26 Mar 2009, 16:43

Musicman model Luke.Definitivno.Gitara koja se najbolje ponasa u sta god da je ubodes.Ili bi mu mozda vise odgovarala Musicman Axis,mozda Musicman model John Petrucci s obzirom da svira epifona Slash model.Elem koju god da mu kupis neces pogresiti.Ako ne bude zadovoljan slobodno je mozes pokloniti meni.Po meni je Siluetthe Special gitara a la Fender,a to mu ne bi bas odgovaralo.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by majtimika » 26 Mar 2009, 20:26

al sto bi meni odgovaralo u HSS konfiguraciji naravno :D :D :D

stara
Posts: 17
Joined: 17 Oct 2008, 22:26

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by stara » 27 Mar 2009, 00:09

hvala svima
mislim da ce to biti luke, mada se licno meni svidja po izgledu (izgled je mamac za ljude cije su oci vece od mozga) silueta u zlatnoj boji, a pogotovo poklopci preko magneta. naravno, imam jos nesto vremena do kupovine, tako da cu sacekati jos neko razmisljanje ucesnika ovog foruma. uglavnom, odluka za music man-a je bila moja, jer nekako, neka mi niko ne zameri, gibson i fender mi nekako izgledaju kao velikoserijski proizvodi, pogotovo danasnja produkcija, pa sta ti zapadne. mozda gresim, ali ajde, sta je tu je. nije novac u pitanju.
laku noc svima!

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by nenadnenad » 27 Mar 2009, 10:43

mislim da bi trebao malo vise da pricas o coveku koji ce dobiti gitaru ? :mrgreen:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by sirac-šunka » 27 Mar 2009, 11:00

...ili reci nam nesto o sebi, kako covek da postane tvoj prijatelj? :D

stara
Posts: 17
Joined: 17 Oct 2008, 22:26

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by stara » 27 Mar 2009, 14:11

ma za sina hocu nesto dobro, ako to nesto znaci. mislim, nisam ja neki parajlija, radim normalno, ali stisnem se za nesto lepo. onaj rad, nema kafane, pica. ma lirika, a to ide sa godinama zivota. zato se i raspitujem na pravim mestima.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by nenadnenad » 27 Mar 2009, 14:24

ja sam misilo samo da bi bilo bolje da se zna u detalje sta voli sin pa da se moze dati bolja preporuka pa cak i u vezi izgleda gitare, boje , itd.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by Duane » 27 Mar 2009, 15:03

ja bih preporucio Steve Mors MusicMan-a... moj favorit... :)
inace ima u Maricu solidan izbor MusicMan-ova, bas u radnji, pa mozete da probate... inace mislim da se preko njih moze naruciti sve sto sacinjava Ernie Ball...
a Steve Mors, je onaj u staklenom kavezu... prelepa gitara, na svaki nacin, zvuk, kvalitet izrade... sve... 8)

stara
Posts: 17
Joined: 17 Oct 2008, 22:26

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by stara » 27 Mar 2009, 16:07

evo to je otprilike ovako: ima 20 godina, tek nepunu godinu uzima casove gitare. Trudi se da svira ekv, sarla, idoli, du du a,ukratko neki novi talas 80ih. O gitari nisam razgovarao sa njim jer i ne sanja da imam nameru da je kupim. Primetio sam da je gledao neke svetlo zelene i ferari crvenu. Posle sam "operativnim radom" shvatio da matorac kao ja koji drzi gitaru je gitarista totoa, stiv lukater. Malo sam guglao, saznao koja je gitara, cena iste kakve su, ali ja ne znam da sviram, ani sluha nemam, tako da sada dosadjujem vama koji znate sta bi bilo adekvatno za tu vrstu muzike. Sve sto sam kupovao, kupio sam na osnovu tema sa ovog foruma: obe gitare do sada, oba pojacala i procesor. I mislim da nisam pogresio. Sve je islo postepeno.
Hvala na pomoci

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by Guitar_thrill » 27 Mar 2009, 16:37

karadjordje wrote:Po meni je Siluetthe Special gitara a la Fender,a to mu ne bi bas odgovaralo.
Azra, EKV...ne hard i metal.....zasto mu ne bi odgovarala a la Fender gitara? Mislim da bi mu ta bas najvise odgovrala :)

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by majtimika » 27 Mar 2009, 16:50

Po meni je sihluette najbolja opcija HSS konfiguracij radi kao sat imas i hum i singlove plus cena je nesto manja. Luka ima jedan prijatelj i nekako mi nepase ,ima jedan zvuk i nista vise cak mi i singlovi zvuce isto kao hum. jeste milan mladenovic svirao emg magnete na njegovom telekasteru, ali ipak mislim da je sihluette najbolje zaokruzena za neke normalne novce. Plus sto muzika koju sin svira nije metal i mogo vise bi mu pasovali pasivni magneti zato sto ti nekad treba i blaga prljavstina, i zvuk koji nije HiFi a emg to neradi bas najbolje.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Koju Ernie Ball Music Man gitaru za sviranje Azre / EKVa?

Post by frkadela » 27 Mar 2009, 16:53

stara wrote:O gitari nisam razgovarao sa njim jer i ne sanja da imam nameru da je kupim.
Osim ako i on nije član foruma.. ;)
Šalim se, naravno; ali bi stvarno mogao da ga uputiš ovde, jer može dosta toga da nauči. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest