Saveti o Setupu Gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by Bojjan96 » 17 Aug 2012, 20:11

nodi wrote:Mislis na ove male rupice za imbus (ili inbus, stagod)?
Time podesavas takozvanu akciju, znaci razdaljinu zica od vrata. Po nekom pravilu, trebalo bi da ti akcija bude sto niza, ali da nema zujanja.
Nemas tu sta da zajebes, ali bilo bi lepo da odneses nekom ko zna sta radi. Kod ''majstora'' to kosta 10ak evra.


je l' ti to 96 godiste? Izgleda da ipak nisam namladji ovde :D

:mrgreen:
hah ne,mislim na ove srafove preko kojih stoji opruga...al sam ja to sredio u medjuvremenu ovog posta xDDD

izgleda da nisi najmladji xDDD

User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by nodi » 17 Aug 2012, 20:16

Cini mi se da je to za intonaciju, trebalo bi da prazna zica i ton na 12 polju daju isti ton.


Jes! 8)

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by Bojjan96 » 17 Aug 2012, 20:27

nodi wrote:Cini mi se da je to za intonaciju, trebalo bi da prazna zica i ton na 12 polju daju isti ton.


Jes! 8)
ako je tvoja "Čini mi se" teorija tacna onda sam uspeo :D

posto sviram 4 god.i dalje nisam u stanju da pogodim dal je isti ton koristio sam tuner za komp. i apsolutno isti tonovi na prazno i 12. prag.

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by Jonny Hendrix » 17 Aug 2012, 21:09

http://static.clickbd.com/global/classi ... iginal.jpg

Evo ovako izgleda novi magnet za mog ibaneza a ovih 12 tacaka, to je sve zardjalo(samo to).Čime to da sredim, malo je zaj*bano to šmirglom izbrusiti, a za pickguard mi rekoste nešto ali ne razumem.Dakle šta uzmem izšmirglam ceo, i šta dalje radim? Ajd ako se neko razume nek mi kaže postupak ili ako zna nekog ko može da napravi pickguard da odnesem ovaj i da on po ovom "modelu/uzoru" napravi novi pickguard.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by nebojsak » 17 Aug 2012, 21:53

Sviraj bre tu đitru i tiću. Od malo rđe niko nije riknuo.

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Setup gitare

Post by mateuspoz » 20 Aug 2012, 12:05

Sava wrote:
sinisake wrote:Hm, pa ja bas ne mogu da procenim koliko su zice podignute na osnovu ovijeh slika, a imam utisak da su desetke u pitanju...
Baš se na slici br. 3 dobro vidi kako a žicu zavija ispod e. Koliko znam Clapton uvek svira EB desetke.
Поздрав! Касно сам се укључио у ову тему...
Саво, ради прецизности, Клептон свира 10-ке од 1976. год. Последња забележена свирка на тањим жицама ( 9 ) је на плочи E.C. was here, легендарни живи албум где је мајстор буквално разбио свирку...свирам десетке а мислим на деветке... :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by bancika » 20 Aug 2012, 12:31

Jonny Hendrix wrote:http://static.clickbd.com/global/classi ... iginal.jpg

Evo ovako izgleda novi magnet za mog ibaneza a ovih 12 tacaka, to je sve zardjalo(samo to).Čime to da sredim, malo je zaj*bano to šmirglom izbrusiti, a za pickguard mi rekoste nešto ali ne razumem.Dakle šta uzmem izšmirglam ceo, i šta dalje radim? Ajd ako se neko razume nek mi kaže postupak ili ako zna nekog ko može da napravi pickguard da odnesem ovaj i da on po ovom "modelu/uzoru" napravi novi pickguard.
when in doubt - wd40
te metalne "tackice" su zapravo srafovi koje mozes da izvadis, ocistis nekim sredstvom (wd40 recimo) i zasrafis nazad, samo ti treba inbus kljuc.

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by ApplePie » 20 Aug 2012, 12:59

bancika wrote: te metalne "tackice" su zapravo srafovi koje mozes da izvadis, ocistis nekim sredstvom (wd40 recimo) i zasrafis nazad, samo ti treba inbus kljuc.
... koji se uzgred dobija sa novim dimarzio pikapima u kutiji... Kad smo vec kod setapa mnogi te sarafe ne diraju niti znaju cemu sluze a trebalo bi ... Pomaze da fino izbalansirate magnet da jacina svake zice bude jednaka (ili ne) ili da malo pobijete basova a istaknete visoke i obrnuto ... Koliko mi je samo gitara proslo kroz ruke a niko to nije ni pipnuo, kao sve im je super onako fabricki zavrnuto :) Pre nego sto umislite da vam je potreban novi magnet vredi se malo pozabaviti starim ;) :ziveli:

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by Aleksej79ns » 21 Aug 2012, 13:39

Znaci nece da se raspadne ako izvadim te srafcice? :)

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by Jonny Hendrix » 22 Aug 2012, 01:30

Kul ..... dakle ima da razje*em djitru u delove i da je ostavim ovako do decembra da se ukiseli i onda na neki ozbiljan setup :D Cim sredim ubacujem slike ono u fazonu PRE/POSLE :D Samo da nabavim telefon sa boljom kamerom :)

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by Bojjan96 » 22 Aug 2012, 04:05

Sad mi reče drug da ima posebno sredstvo za koroziju na magnetima. Al zaboravih da ga pitam jel to uopšteno za koroziju ili baš za koroziju na magnetima xDD verovatno za ovo prvo. Tako da nemoj trazis u music shopu nego u gvožđari nekoj xD

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by mateuspoz » 22 Aug 2012, 07:56

Bojjan96 wrote:Sad mi reče drug da ima posebno sredstvo za koroziju na magnetima. Al zaboravih da ga pitam jel to uopšteno za koroziju ili baš za koroziju na magnetima xDD verovatno za ovo prvo. Tako da nemoj trazis u music shopu nego u gvožđari nekoj xD
Sredstvo se zove ANTIROST !!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by bancika » 22 Aug 2012, 12:08

ti srafovi nisu namagnetisani, nego obicni gvozdeni srafovi koji sa donje strane dodiruju magnet kad se usrafe, tako da bilo koje sredstvo za gvozdje bi trebalo da radi. Samo lepo obrisi posle toga i to je to

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by Bojjan96 » 22 Aug 2012, 22:27

hah. koristio neko od vas :D ?

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Saveti o Setupu Gitare

Post by ApplePie » 22 Aug 2012, 22:48

Bojjan96 wrote:hah. koristio neko od vas :D ?
Nema potrebe, WD 40 završava posao ili stavljam nove. Poenta je da ih očistiš bilo kakvim sredstvom (četkica za zube pomaže) a onda preko noći u WD 40 zajedno sa floydom i ostalim metalnim zezalicama.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest