Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Frostensen » 19 Oct 2016, 00:48

metalstringer wrote:juce smo imali probu sa bendom i probao sam, po prvi put, JCM 900 :D bustovao sam ga sa Clon Centaur- om koji mi je napravio RadeRas :cao: sound je nemam reci :metal:

https://www.youtube.com/watch?v=ghifdxQ ... e=youtu.be
remuvavan by user.....

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by djomla » 19 Oct 2016, 10:57

bancika wrote:mani se tih hipsterskih gitara i probaj nesto krsteno, da se ne razocaravas vise :) :ziveli:
:1: :1:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by metalstringer » 19 Oct 2016, 23:17

Frostensen wrote:
metalstringer wrote:juce smo imali probu sa bendom i probao sam, po prvi put, JCM 900 :D bustovao sam ga sa Clon Centaur- om koji mi je napravio RadeRas :cao: sound je nemam reci :metal:

https://www.youtube.com/watch?v=ghifdxQ ... e=youtu.be
remuvavan by user.....
evo ispravke :D

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/ju ... l-17102016

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Frostensen » 20 Oct 2016, 00:24

Tacno se da primetiti odusveljenje Marshallom na pocetku u fazonu "U vidi sta radi..u cek da probam i ovo ..uu al' ovo dobro zvuci" ;D :lol:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by bancika » 28 Dec 2016, 11:42

bio sa kolegom da mu pomognem da izabere prvu elektricnu gitaru...i krenuli od toga da ce verovatno da uzme Squiera nekog, Standard ili VM za te pare koliko je spremio (40ak K). Medjutim, Yamaha 112J ih je oduvala totalno. Mnogo kvalitetnija izrada, odlicni komadi drveta i za telo i za vrat i za fingerboard. Pragovi obradjeni bolje nego na bilo kom Squieru. Magneti se cuju skroz fino. Tremolo radi stabilno i ima stamped steel sedla. Fabricki setup je skroz ok, dobra intonacija, zgodan za sviranje. Ne znam kako su uspeli to da urade za punu cenu od 28k...

Jeste, CV je solidan, ali nemamo kad da se ebavamo da nadjemo polovnog, a 50 i kusur iljada za novi je ipak previse. Ovo je duplo jeftinije, a ne vidim da je nesto losije.

Image

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by alfonso » 28 Dec 2016, 12:07

Kada sam menjao epi studio lp za neku strat gitaru,trebao sam sa jednim deckom da se nadjem bas ovakvu jednu da isprobam. Hteo je on,jos bi uzeo i neku kintu preko,ali njemu uleteo neko sa kesom,pa nikad nisam stigao da probam.
Skoro sam prvi put svirao na fender twin reverb pojacalu i stvarno sam se raspametio koliko mi se svidelo (da ne poverujes). Vise mi se svideo od nekoliko marsala koje sam probao i od vox ac100. Pa sad da krenem da igram kladionicu ili loto. Pa mozda uleti nesto :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Rockatansky » 28 Dec 2016, 13:32

Super je, ali meni nekako oblik cudan... :oops:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by bancika » 28 Dec 2016, 14:05

Rockatansky wrote:Super je, ali meni nekako oblik cudan... :oops:
na slikama izgleda kao zgoljavi strat, ali je fina uzivo.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 18:06

bancika wrote:bio sa kolegom da mu pomognem da izabere prvu elektricnu gitaru...i krenuli od toga da ce verovatno da uzme Squiera nekog, Standard ili VM za te pare koliko je spremio (40ak K). Medjutim, Yamaha 112J ih je oduvala totalno. Mnogo kvalitetnija izrada, odlicni komadi drveta i za telo i za vrat i za fingerboard. Pragovi obradjeni bolje nego na bilo kom Squieru. Magneti se cuju skroz fino. Tremolo radi stabilno i ima stamped steel sedla. Fabricki setup je skroz ok, dobra intonacija, zgodan za sviranje. Ne znam kako su uspeli to da urade za punu cenu od 28k...

Jeste, CV je solidan, ali nemamo kad da se ebavamo da nadjemo polovnog, a 50 i kusur iljada za novi je ipak previse. Ovo je duplo jeftinije, a ne vidim da je nesto losije.

Image

Lepa gitara i lepo drvo, CV vs PAC naravno da je Pacifika ne nelosija vec po meni bolja osetno, naravno kad se prodaju kao 2nd hand zbog popularnosti se sa Squierom lakse vraca neki deo novca barem kod nas.

interesantno mi je poredjenje Yamahe i Squiera jer su ih oni prvi pored Fenix-a napali pocetkom 90ih ladno je na reklami bilo oguljeno teko Squiera i vidi se spera naravno ne pishe Squier ali nema promasaja (*po rupicama na masci, itd ...) te u tekstu dalje stoji ''mi pravimo gitare od drveta....'' i dole naravno Pacifica na nju se aludiralo bash starija sestra tog modela kojeg si odabrao za druga, njima je prosto nemoguce parirati u tom cenovnom rangu....

cenu postizu time sto imaju fabriku u Taiwanu - Yamaha Kaohsiung factory ako je odatle, znaci njihova Yamaha fabrika koja vazi za jednu od naj boljih u svetu i imaju odlican stuff tamo, Ako je ta Pacifica Taiwan.Nisam provravao da li menjali politiku nasha fabrika nash prozivod. Politika Squiera je drugacija od kad je nastao oni ne otvaraju fabrike vec traze postojece lokalne ( cort ind, ili par ovih po Kini) i naj povoljniju ponudu ko moze da izgradi intrument za tu i tu cenu , tako da prica nekih zastupnika Fendera kod nas kako je Squier radjen u Fender fabici po Fender qulity control-y ne drzi vodu, drvo je tanje na telu prilicno za razliku od Amera i mexico , drugaciji broj rupa znash vec....Samim tim trpi i kvalitet, ali zato na polju marketinga Fender je nemilosrdan.



lepa pacifika meni je OK za prvu gitaru vise nego super.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest