Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Kristijan » 16 Nov 2015, 12:20

Cortex wrote:ima predivan clean


Ја бих се ту и зауставио :) Све остало је мњааа... Драјв канал је канта, мада ту нисам ни имао нека посебна очекивања. Још нисам користио ни једно такво појачало где се неко потрудио да угради аудио потове, па код сваког имам исту иритирајућу ситуацију - до другог подеока треба да пипкам потенциометар, јер се померања за дебљину длаке енормно одражавају на гласноћу, а преко тога разлике постају све мање, имам утисак да и не постоје преко половине скале. Капирам да некоме то није нешто од пресудног значаја, али мене нервира.
Cortex wrote:ne neke MG Marshalle i slicna govna.
А ово стоји. Кад год сам у студију био у ситуацији да бирам између овог великог Фронтмена и било ког Маршаловог транзисторца или хибрида - ја сам одабрао Фронтмена. Међутим, и даље не могу да кажем да волим то појачало. Само је у неким аспектима боље од појачала која баш не подносим.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nemanjavelimirovic » 16 Nov 2015, 12:29

Svi frontmani su okej, od onog najmanjeg pa do ovog najveceg. Bez problema se koriste za sve za sta su namenjeni a kostaju nista posebno. Najgori u tom donjem segmentu su Crate, Line 6 i Marshall (ovi sa efektima)... Od jeftinijih varijanti pojacala = broj 1 je Roland, 2 je fender i 3 je Vox. Bar je po meni tako....Cak eto i Fenderova mustang serija je meni radila sasvim dobro cak i live, uopste nisam imao utisak da je digitalija puka... Naravno to se cuje ovako u sobi, ali u bendu je sasvim prihvatljivo jer kad te poklope sve frekvencije nekako izbrise se taj digitalni prizvuk... U sustini, nista bez lampe, ali nije ni ovo lose za igranje, probe i kad hoces da sviras pijane svirke, da te boli dupe za opremu. :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Cortex » 16 Nov 2015, 13:28

Amin! :D
Ti Vox-ovi su mene razocarali na velikoj glasnoci dok su za sobu ok, a frontman skroz suprotno. Ali eto svi se slazemo da marshallove digi pojke nisu za racku...

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Frostensen » 16 Nov 2015, 21:01

+1 za Cortexov komentar o Frontmanu 212 i to da je MG serija kanta. Jeste da 212 ima nikakav drajv kanal, ali to se da ispraviti jer super zvuci sa pedalama/procesorom.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Overdrive » 16 Nov 2015, 22:53

Frostensen wrote:+1 za Cortexov komentar o Frontmanu 212 i to da je MG serija kanta. Jeste da 212 ima nikakav drajv kanal, ali to se da ispraviti jer super zvuci sa pedalama/procesorom.
pitanje je postoji li uopšte neko pojačalo koje se ne dade ispraviti pedalama i procesorima..

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Rockatansky » 16 Nov 2015, 23:28

Kazu da postoji... :)

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Frostensen » 16 Nov 2015, 23:52

Iiii.. Jos jedan pokusaj da tema ode u offtopic, besmisleno baljezganje i metalnu gimnastiku... ali na zalost precka.
Vise srece drugi put...:ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Funkomat » 17 Nov 2015, 09:12

pre bih se stekao u steker! :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Cortex » 17 Nov 2015, 10:29

nista. da nastavim i ja onda ko i ti da besomucno ponavljam svoje misljenje :D

odlicno pojacalo.

clean kanal kida.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Funkomat » 17 Nov 2015, 12:04

Ne znam kako je po bg-u ali srecom u ns-u studiji imaju sasvim ok opremu. Od tih "jeftinijih" studijskih pojacala, meni je valve king daleko omiljen.
JCM-ove bas ne volim da vidim u studiju (mada mi je jasno zasto ih toliko studija drzi) a kada bih video frontmena kao jedino pojacalo, otisao bih kuci. :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Funkomat » 17 Nov 2015, 12:11

Inace, u poslednjih pola godine, nesto vise... u studiju sviram samo na ovome
Image

vrh pojacalo, slican zvuk basmenu, klin hedrum dok se ne ogluvi, pedale prima bolje cak i od basmena... platio ga 50e. kakav crni frontmen :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nemanjavelimirovic » 19 Nov 2015, 02:35

Hebemliga, nije ovo bash toliko loshe. :nixweiss: snimio sam fotoaparatom zvuk.

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Reckoner78 » 30 Nov 2015, 01:51

Pre pet god nabavih frontmana, i dalje sluzi kao prvog dana (sem sto sam polomio par potova, ono je neka ocajna legura i puca na malo jaci vertikalan pritisak na kapicu...a rnjalo se po gepecima ohoho :mrgreen: ) Apsolutno - super clean, a drive kanal ocajan za singlove, dok za hamove jos moze i da prodje nekako :roll:
Btw na poslednjoj svirci Jarbola u Uzicu Boris je prinudno svirao na mom 212 (prsla mu lampa na prethodnoj svirci) i zvucao je reprezentativno :) I sam kaze posle da su frontmani super za svirke, samo nisu za studio nikako :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Rockatansky » 26 Dec 2015, 21:27

Strat Roadworn... :metal:

Ja se lozim na taj izgled, i koliko god mi bilo bzvz da kupujem gitaru koja je fabricki "relikovana" ali nisam mogao da odolim, stvarmo mi se svidela na izgled, mnogo mi dobro izgleda... :oops: I pozeleo sam je. :oops: Zvuk kao is vaki strat, manje vise.... :)

Ali preksupa je brate mili, 140.000 a jos nije ni USA nego Mexico... :?

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Fenderica » 26 Dec 2015, 22:53

Rockatansky wrote:Strat Roadworn... :metal:

Ja se lozim na taj izgled, i koliko god mi bilo bzvz da kupujem gitaru koja je fabricki "relikovana" ali nisam mogao da odolim, stvarmo mi se svidela na izgled, mnogo mi dobro izgleda... :oops: I pozeleo sam je. :oops: Zvuk kao is vaki strat, manje vise.... :)

Ali preksupa je brate mili, 140.000 a jos nije ni USA nego Mexico... :?
Roadworn stigla na 140000? :O.o:
Jbt. sada vidim da i Tomanu 1260 evra .pa bila 700 i nešto evra pre par godina? Kud ode cena u nebesa? Aaa. pa American Standard u Tomanu je 1560 evra a bila 1300.idu cene u +

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest