Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by mislim_stvarno » 13 May 2009, 22:38

Evo jedna tema koja ce mozda biti zanimljiva nekim ljudima.
Znaci, sta ste probali po studijima za probe, muzickim radnjama ili tudjim kucama :mrgreen: i kako vam se to svidelo, neki kratki review ili utisak :)

Ja sam pre par dana probao Epiphone Goth Explorer
Image
kroz Line 6 Spider Valve
Image

Spider Valve ima lep ton, i distorzija i clean (veoma mi se svideo clean), ali i dalje ostaje debilni sistem podesavanja tona, izbora emulacije i pretrpanosti efektima koji mi se ni malo ne dopada.

Epiphone ima stvarno pun i lep ton, dosta sustaina, ali magneti kao da nemaju dovoljno snage da uhvate pinch harmonike koje ja volim da sviram. Mozda je to samo zato sto nisam navikao na tu gitaru ili nesto drugo, ali bilo mi je potrebno neko vreme da bi poceo da ih sviram. Jos jedna, meni mana, je uzan vrat (fretboard), na debljinu mi je bilo lakse da se naviknem. Akcija je bila dooosta niska, mozda i previse za moj ukus, ali jako lagana za sviranje, milina bozja. Onaj crni finish mi se isto tako dosta svidja, nama otisaka prstiju :mrgreen: .

:ziveli:

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Sta ste lepo probali ovih dana :)

Post by shule » 13 May 2009, 23:46

Probao sam i ja istu, ali nije mi se svidela, ostao sam ipak naklonjen Hameru, koji je moja sledeca gitara. A i duplo je jeftinija. :)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Sta ste lepo probali ovih dana :)

Post by nenadnenad » 14 May 2009, 00:02

Ja sam probao silverface bassmana head + combo varijanta, ampeg v-4 i gemini 22 , valjda [ 100w\50w ] , probao sam starijeg jazz chorusa i dva squier telecastera.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Rocket Roll » 14 May 2009, 00:15

Promenio naslov teme.

Probao sam Satchuratora. Lepa pedala, fizički. Ton ne bih prosuđivao jer higain nije moj fah. Tiha je. Ima volume drop kada se aktivira (ako "Volume" nije odvrnut skoro do maksimuma). Bafer "zaokrugljuje" ton na interesantan način - "ubuci" ga malkice.

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Sta ste lepo probali ovih dana :)

Post by dimmu » 14 May 2009, 00:37

Ovo nije od pre par dana nego od tacnije 10 ali dobro valjda je i to ok :)
Probao sam u mitros music-u gitaru u koju sam se ja zaljubio kada sam je video,a to je Jackson DKMG kroz Line 6 150HD glavu i Marshall kabinet.Line 6 mi je za one pare za metal sviranje (nisam probao ostale kanale osim Metal i Insaine) skroz ok.Pristojna glava za ne nesto veliku sumu novca,a fino radi posao.Glasno je (za sve ove nase underground svirke) i netrebaju nikakve metal pedale (to znaci i manje onog kshhkshkshksh) da bi dobio dz dz dz zvuk jer sam Insaine mod pretvara gitaru u zver.Nisam imao puno vremena da isprobam opremu,a i realno gledano ja sam pocetnik no kao sto sam rekao meni je ta glava skroz ok i za moje potrebe bi bila odlicna.Ima dva moda za svaki efekat.Insaine prvi mod mi se nesto nije svideo,ali kada sam prebacio na drugi (Cini mi se da je to onaj plavi) to je vec bilo to sta sam trazio.Nakon malo igranja sa basom,midlom i treblom dobio sam zvuk koji zelim.Metal nije los,ali sa njim sam se samo malo igrao i cim sam video da nemam vremena na gubljenje presao na sledeci.Presaltao sam na brzinu i par ostalih efekata tipa flanger i reverb koji su mi skroz ok zvucali.Sad o mom miljeniku par reci.Sa tom gitarom sam i vise nego zadovoljan.Na njoj bi jedino mozda menjao 81/85 za Seymour Duncan Blackoutse ili Blackouts II mada i to bi debelo razmislio.Setup koji je dolazio sa gitarom je bio ok,zice su bile malo visoko za mene ali dobro to se sve da srediti.Finis mi se svideo,vrat je tanak,civije ok (mada kada bi vec davao tih 67.000din koliko kosta dao bi jos koji dinar za locking civije.sta je sigurno,sigurno je).stim nije popustao iako sam mucio gitaru da vidim hoce li da ga drzi ili ne ali ipak je drzao stim skroz ok.meni se gitara svidja i to je verovatno moja sledeca gitara,a ako vec neispunim svoj san i kupim peavey 5150 onda ce za pocetak biti dobar i taj line 6 :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by mislim_stvarno » 14 May 2009, 08:39

O vragolani jedni... ::ranting:: :lol:

Nego, izgleda su i u Srbiju stigla Epiphone lampaska pojacala :)
http://control-sound.com/shop/index.php?cPath=27_108

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Hillybilly » 14 May 2009, 09:26

Ja imao priliku da probam '71 Vox AC30 TB sa reverbom i silver Celestion alnico! Lep amp, sta reci, mada sam svirao i bolje Voxove... Inace reverb je bulja....tremolo radi bas mocno!
Takodje i Marshall JMP 50W isto 1971 god sa sve KT66 lampama! Ko voli Marshalle to je prava stvar!
Juce sam popravljao i novi Vox AC15 TB, onaj kineski... brrrr........nadam se da vise necu morati da ga probam!

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Santana » 17 May 2009, 08:52

probao sam gitaru svog druga - HAMER standard korina (xt serija)
Image
Razvaljuje koliko je dobra.
Vrat doduse malo deblji (ne siri) ali nikako neudoban a zvuk je fenomenalan.
Neck : SD 59'
Bridge: SD JB
Za bluz ubija jer na klinu ima (neck) kristalno cist ton a na overdrajvu u obe pozicije rezi kako valja. dakle i prava klasik rok gitara.
Iznenadjujuce je dobra i za fank sto nisam pretpostavio.
inace on ju je platio u mix-u oko 40 000 din.

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by bokicasa » 17 May 2009, 10:35

fender usa telecaster,epiphone sg i explorer,JEbanez rg420,fender deluxe reverb..kroz neke digitech pedale i DIVOTA OD ZIVOTA!!

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by MUzzY » 17 May 2009, 20:32

Rocket Roll wrote: Probao sam Satchuratora. Lepa pedala, fizički. Ton ne bih prosuđivao jer higain nije moj fah. Tiha je. Ima volume drop kada se aktivira (ako "Volume" nije odvrnut skoro do maksimuma). Bafer "zaokrugljuje" ton na interesantan način - "ubuci" ga malkice.
Ubuci! :D Genijalno!

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Kill surf city » 17 May 2009, 22:44

Hmmm...ne bas u poslednjih par dana,ali skoro sam svirao izvesnu kopiju jaguara/jazzmastera,by framus.Osim sto je gitara SMESNO LAGANA ,ton ubija.Stvar je licnog ukusa ( da...nikako ne volim moderne gitare,d'oh ),ali samo da kazem da je tambura vintage twang ubica...nisam ocekivao...probao sam pre dosta vremena slicnu,ali sa jednim magnetom i nije bas bila vredna pomena.

Inace,nisam siguran da bih je kupio ako bih ikada naisao na neku...toliko je laka,da imam utisak da bi se raspala u hiljadu delova kad bi je samo zakacio o zid (sto mi se,inace,ne desava sa gitarama :XD: )...kao da drzis papir u ruci...bizarno. :mrgreen:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Solomon » 18 May 2009, 00:55

SR300 jbt kako je lagan i tanak :shock: ali dobar zvuk pravo :)

Image

SX Jazz bass custom handmade, gold hardware... tezak oko 4-5 kg :metal: fin zvuk, nije skup :D

Image

SX MM 5zicani 3 EQ, isto kao i jazz tezak pravo, zvuk ekstra, skrooooz jeftin :mrgreen:

Image
(isti ovakav samo 3 EQ)

User avatar
Tufli
Posts: 411
Joined: 28 Jun 2008, 15:48
Location: Zr
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Tufli » 18 May 2009, 03:11

Kill surf city wrote:Hmmm...ne bas u poslednjih par dana,ali skoro sam svirao izvesnu kopiju jaguara/jazzmastera,by framus.Osim sto je gitara SMESNO LAGANA ,ton ubija.Stvar je licnog ukusa ( da...nikako ne volim moderne gitare,d'oh ),ali samo da kazem da je tambura vintage twang ubica...nisam ocekivao...probao sam pre dosta vremena slicnu,ali sa jednim magnetom i nije bas bila vredna pomena.

Inace,nisam siguran da bih je kupio ako bih ikada naisao na neku...toliko je laka,da imam utisak da bi se raspala u hiljadu delova kad bi je samo zakacio o zid (sto mi se,inace,ne desava sa gitarama :XD: )...kao da drzis papir u ruci...bizarno. :mrgreen:
:1: Takodje sam probao tu gitaru i odusevio se! Gitara izgleda jeftino i staro , ali kad se zasvira utisak je ..... :shock: :bravo: Vrat joj je fenomenalan, jako lak za sviranje, a i kotira savrsheno ,mada nema ni kobilicu na kojoj bi se to moglo podesiti :mrgreen: Dakle definitivno odlichan instrumen za ljude koji vole takav ton :bow:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by sirac-šunka » 22 May 2009, 14:53

Evo ovo:
Image
Sličan, ovaj je bio sunburst i nije bio maple top... :?
Potpuno me je bas oborio sa nogu, kao i firma Cort uopšte. Veeeeooomaaa pažljiva izrada, fin set up, meni je možda i preniska akcija bila (ali s obzirom akcija užas na novim gitaram u našim radnjama :bravo: ), gitara je prenabudžena, još onaj uzlaz sa prekidačom da ti ne ispada kablić :o
A da, na gitari postoji i spisak svih radnika koji su učestvovali u radu, završili set up i sl. Lep detalj na Korejskoj gitari.
Cena je 800 EUR, a rekao bih da u našim radnjama mnogo bolje ni ne može da se nađe i za više para.

Probao sam i ovo:
Image
isto nešto drugačiji finiš...
Čoveče kolika gitara :shock:
Nije bila loša, ali mislim da će mi 300 evra biti mnogo da dam čisto za neki eksperiment sviranja sa drugarima po kućama i zaebanciju...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Funkomat » 22 May 2009, 16:11

Keeley mod na Boss BD-2.
Mnogo dobra pedala!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest