Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by veljapa » 26 Dec 2015, 22:56

Ocekivano zbog konstantnog rasta dolara prema evru.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by majtimika » 26 Dec 2015, 23:49

Pricao sam bas neki dan sa jednim uvoznikom oko toga sad je sve skocilo za 20% zbog odnosa evro dolar, ali i inace fender godisnje dize cene za 6-7% sto se ne primeti toliko kao sto je bila fora sa gibsonom kad je ove godine digao cene za 20% ali kaze ovaj oni tako rade gibson je sad digao i onda drzi par godina sve isto dok ostali stalno idu po malo da ne bi puno upadalo u oci

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Rockatansky » 26 Dec 2015, 23:56

Fenderica wrote: Roadworn stigla na 140000? :O.o:
Jbt. sada vidim da i Tomanu 1260 evra .pa bila 700 i nešto evra pre par godina? Kud ode cena u nebesa? Aaa. pa American Standard u Tomanu je 1560 evra a bila 1300.idu cene u +
MIslim da sam tako nesto video krajickom ona na papiricu na kome pise cena, pa mi malo bilo bzvz...
Rastu cene, bolje da kupujemo sto vise i sto brze... :D

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by tommytigh77 » 27 Dec 2015, 14:43

Nije nikad bila cena 700 eura za Road Worn. Ja sam svog 2011. platio 700 ali polovnog, u to vreme je nov bio oko 950-1000, kako gde (u Mitrosu, naravno, 1050). Tačno je da su cene skočile, ali ne toliko.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Fenderica » 27 Dec 2015, 15:47

Toooomice, Road Worn je bio 700 i NEŠTO eura pre samo par godina, mislim do 5-6 godina unazad. Tek je tokom 2013 i 2014 stigao do 900 plus minus eura. Pričam za Thomann cenovnik, MIttros niko ne jebe 5% jer lažu sve što objave. Ali, da manem raspravu jer svako zna najbolje. kaži ti meni, jel taj tvoj RW ima fabrički TexMex magnete isto kao i svaki standardni meksikanac ili neke custom varijante?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Rockatansky » 27 Dec 2015, 17:17

Meni je u glavi slika od davno davno da je bila ispod 100.000, kada sam prvi put video tu gitaru u Mitrosu. Mislim, tada nisam ni znao za roadworn, pa sam se pitao sto je ova gitara ovako ostecena :oops: okrenem listic sa cenom, a cena normalna. :mrgreen: Zato mi je u glavi ta slika, ali ko zna kada je to bilo i koji je bio kurs evra...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by tommytigh77 » 27 Dec 2015, 18:57

Fenderica wrote:Toooomice, Road Worn je bio 700 i NEŠTO eura pre samo par godina, mislim do 5-6 godina unazad. Tek je tokom 2013 i 2014 stigao do 900 plus minus eura. Pričam za Thomann cenovnik, MIttros niko ne jebe 5% jer lažu sve što objave. Ali, da manem raspravu jer svako zna najbolje. kaži ti meni, jel taj tvoj RW ima fabrički TexMex magnete isto kao i svaki standardni meksikanac ili neke custom varijante?
Pederice, ne možeš da uzimaš u obzir Thomann cenovnik jer je na njihovom sajtu cena bez poreza. Čak i u Nemačkoj da nešto kupiš, na to ide nemački PDV, a tako i ovde čim se nešto uveze. To što ima likova koji gore uzmu robu pa je promuvaju na carini je sasvim druga stvar. Tom logikom bi mogao da naručiš i lopovima da ti donesu Road Worn za 500 eura, pa onda ispada da je 500 eura relevantna cena, je l'? 700 eura je koliko znam standardna cena za POLOVNE RW u Srbiji, toliko su se kretali i pre 4 godine, toliko i sad (mada ih retko ima na oglasima, što li, čudim se).
P.S. RW fabrički ima Tex-Mex magnete, ali to nije standardna meksička varijanta - na većini meksikanaca su fabrički keramički singlovi. Ja sam naknadno stavio Seymour Duncan SSL-1 u sve tri pozicije.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Fenderica » 27 Dec 2015, 19:15

tommytigh77 wrote: Ja sam naknadno stavio Seymour Duncan SSL-1 u sve tri pozicije.
:bravo: :ziveli: "Tomice"!

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Cortex » 11 Oct 2016, 10:42

Image

fender troy van leeuwen jazzmaster

1189 GBP kosta ovde gdje sam. Na metar od njega stoji okacen Music Man Sting Ray cija je cena 1390 GBP. Go figure.

Kvalitet izrade isti kao na Squier J Mascis-u, sve isto. Zapravo, ovaj Troy Van model je ono kao kad uzmete mexico gitaru i onda se mesecima tripujete i menjate deo po deo sa boljim delovima i na kraju je to opet nerezonantna jeftina gitara na koju si nabacio dobre magnete i otklonio par mehanickih nedostataka od kojih jazzmaster boluje kao model jos od svog zacetka. Gitara dolazi i sa hard shell koferom, sto jeste kul. Sve u svemu kazu da je ovo najskuplji MIM model ikada koji je Fender izbacio lol.

Dopao mi se zvuk gitare potpuno je true, magneti su predivni. Svirljivost gitare mi se nije dopala kao ni kako radi tremolo. Vrat gitare je OGROMAN, jako jako debeo vrat, zabezeknuo sam se iskreno. Osecaj pri sviranju je kao da svirate gitaru uvijenu u kuhinjsku foliju, sve nekako plasticno i nista ne zvoni u rukama, nikako se nisam povezao sa njom (pricam o osecaju pri sviranju koji nema veze sa onim sto dolazi iz pojacala).

Rezime, jako precenjena gitara, 600-700 jura bih za ovo i dao, a duplo toliko nikada. :ziveli:

Zalim sto sam prodao J Mascis Squier-a, uradio sam to bez potrebe, nisu mi bile potrebne pare, vec onako da smanjim broj gitara kao... bila je to greska. No sta ces!

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Rockatansky » 17 Oct 2016, 20:54

Probao sam ProCo Rat distorziju, rucni rad ;) i mogu da kazem da mi se svidja... :metal:

Msm ne znam kakav je original, ali ovo je super!

Ako se budem odlucio da kupim razmisljam da mi stavi 2 u jedno kuciste, pa da imam da kombinujem... :D

Jednom sam se opekao i kupio distorziju koju nisam cuo uzivo, i pokajao samo tako... Tako da sada jednostavno mora da se proba uzivo sto je logicno. ;)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Cortex » 17 Oct 2016, 21:35

Veceras sam probao:

Image

Music Man Stingray - izuzetno lepo uradjena gitara, zvuk lep i bogat, doduse nedovoljno twang-a za moj ukus. Velika mana je tremolo koji po meni poentu nema, ne moze da ide na gore ni milimetar, samo na dole a cak i na dole radi jako jako rigidno i jako je tvrd, to me je razocaralo, ostalo na gitarici je super. Ali opet, sve u svemu ocekivao sam vise cini mi se.

Image

Nesto nesto american jazzmaster nesto nesto, ne znam koji model sta kako. Prilicno bzvz :nixweiss: izuzetno slabi pikapi, bas bas slabasan output, twang nula, bigsby totalno neubedljivo radi na jazz-u, vrat sasvim solidan na ovoj gitrici. Pass. Troy Van Leuween model ubedljivo bolji od ove.

Image

Ovo tako dobro izgleda uzivo da ja nemam reci, predrkano i predivno. Ali kada sam je ukljucio nisam mogao da verujem koja muljara i tama od gitare. Totalna katastrofa od gitrice, veslo maltene. Imao sam utisak da je sve nevidjeno tvrdo i liseno svake vibracije, potovi se tesko okrecu, tremolo pipnes samo cekas da puknu zice, vrat neka katastrofa pragovi niski, ju ju ju ju. Zesce razocaranje. Izgleda jebacki, ali nazalost samo izgleda.

Image

Ova gitrica je bila solidna, imala je mozda najzdraviji sound od sve 4 koje sam probao. nije mi se dopao vibrato na njoj jako je bio tvrd. vrat na gitrici je bio flat kao na Ibanezu. Gitara je teska kao tuch. Pass.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by bancika » 17 Oct 2016, 22:58

mani se tih hipsterskih gitara i probaj nesto krsteno, da se ne razocaravas vise :) :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Baba Slim » 18 Oct 2016, 04:26

Hahaha, touché. :lol:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Cortex » 18 Oct 2016, 10:36

hahahaha point taken :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by metalstringer » 18 Oct 2016, 20:29

juce smo imali probu sa bendom i probao sam, po prvi put, JCM 900 :D bustovao sam ga sa Clon Centaur- om koji mi je napravio RadeRas :cao: sound je nemam reci :metal:

https://www.youtube.com/watch?v=ghifdxQ ... e=youtu.be

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest