Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by milosch » 20 Jun 2009, 17:01

E ovako ljudi, kao sto i sami mozete da pretpostavite na osnovu imena ove moje teme, treba da kupim el. gitaru i izbor je pao na ove dve, Ibanez RG350DX i Epiphone LEs Paul Standard.Bio sam po radnjama probao sam razne modele ali ove dve su ostavile najbolji utisak na mene, a posto sam po prirodi neodlucan molim vas kao iskusnije kolege i gitariste sa vecom kilometrazom za pomoc.Licno, mislim da mi se za nijansu vise svideo Ibanez.Sto se tice muzike koju bih svirao, bio bi to neki hard rock, mada bilo bi tu i nekog metala i ex yu ... uglavnom dosta saroliko :D ! Unapred hvala za pomoc!

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by mislim_stvarno » 20 Jun 2009, 17:16

Ja licno mislim da je epiphone kod nas overpriced. Taj standard sam svirao, i nije mi se preterano svideo, a bio je skuplji od ibaneza ako se ne varam.
Moracu da uskoro probam jos neki takav epiphone, da vidim kakvi su sada...

Sa druge strane, ibanez ima lose magnete. Jaki su ali daju los ton. Klin je uzas zivi. Sa promenjenim magnetima, gitara se preporodi. (Ja sam samo bridge magnet promenio pa sam mnogo zadovoljniji)

Moras da probas i da vidis sta ti vise odgovara, i po pitanju tona, i po pitanju osecaja u rukama. Ove dve gitare su veeeeeeooooomaaaaaa razlicite.
Ibanez izgleda opasno ( :mrgreen: ), ima tanak i brz vrat, floyd i hsh magnete koji daju vecu raznovrsnost tonova.
Epiphone je tezi, lepsi ( :mrgreen: ), ima fixed bridge, deblji vrat i hh kombinaciju magneta koja je ipak ogranicenija.



Da ja treba da biram, uzeo bih Jacksona :mrgreen:

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by ognjen93 » 20 Jun 2009, 19:04

Sta znam, gitare su skroz drugacije, ja sam za epiphone, ali ne mora da znaci da je bolji od ibaneza, mada ti je realno ibanez mnogo "sira" gitara- ima flojd, ima i singl.... meni je lp - lp, ali ako hoces da sviras "sve" onda def ibanez, zamenis magnete kasnije, i dobijes "idealnu" gitaru koja ima "skoro sve" masan zvuk sa flojdom, pa stavis neki dobar singl i dobijes fenderoliku gitaru, dok je lp standard mnogo manje upotrebljiva, sve ima svoje prednosti

karadjordje
Posts: 48
Joined: 26 Apr 2008, 13:47

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by karadjordje » 20 Jun 2009, 22:54

Ibanez RG350.

Fiber
Posts: 53
Joined: 23 Nov 2008, 11:00

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Fiber » 20 Jun 2009, 23:47

Ja od nedavno posedujme Epiphone LP standard, i ja sam njime prezadovoljan (presao sam na nju sa Squiera bullet-a, osecaj je kao prelazak iz Fice u BMW X5 :metal: ) posto ja prvenstveno sviram clasican rok i blues, manje metal, al moze da se napravi i masna distorzija, onako "metalska". Sto se same gitare tice zavrsna obrada je perfektna, nemam nikakve zamerke na to. Zvuk je za moj ukus skro savrsen (kazem skoro jer nista nije potpuno savrseno :mrgreen: ), gitara je svirljiva, vrat lepo lezi u ruci, laka je za sviranje, iako nema tzv "brzi vrat" (ili kako se to vec zove) kao Ibanez, kog sam malo probao i nije mi se nesto narocito svideo zvuk koji daje (opet kazem, to je moj ukus). Al i dalje stoji da je Ibanez upotrebljivija gitara, zbog floyda i vrste magneta, mozes manje vise sve zanrove da sviras sa njom.

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by milosch » 21 Jun 2009, 22:42

A da li se isplati dati 40 i kusur hiljada dinara za tog Ibaneza ili je malcice precenjena gitara?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by mislim_stvarno » 21 Jun 2009, 23:01

Kao sto vec rekoh, moje misljenje je da je epiphone kod nas precenjen.
Taj ibanez je mozda najkvalitetnija hard&heavy gitara u toj cenovnoj klasi, opet moje misljenje. (jeftinije od toga je jeckson bolji, a skuplji :) ...)
Mnogo se vise isplati kupiti polovnog ibaneza. Cesto se pojavljuju u oglasima, a cena im je oko 300e.




U stvari, mnogo je bolje bilo sta uzeti polovno. Za iste pare kao novo dobijes bolji instrument, pojacalo, kola...
Uzmi primer, jugo nov je oko 4000e, a za te pare mozes da kupis Golfa 3 koji je veci auto, bolji motor, udobniji....

Fiber
Posts: 53
Joined: 23 Nov 2008, 11:00

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Fiber » 22 Jun 2009, 10:38

Kao sto kaze mislim_stvarno, gledaj po oglasima stalno, ima dosta Ibaneza po dosta nizoj ceni od one u prodavnicama. Ustedeces koji dinar (taman da imas za nove magnete), a gitara nece biti nista losija od nove. Ja sam svog epija uzeo za 350e sa koferom, a novi prelazi 450e (sa koferom) i savrseno radi. :)

Evo ti par sajtova sa polovnim instrumentima pa ih pregledaj, ima par ibaneza:

http://www.kupujemprodajem.com/Gitare-e ... -grupa.htm

http://www.malioglasi.in.rs/index.php?a=5&b=270

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by MetalFunk » 22 Jun 2009, 22:32

sta se tebi vise svidja?

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Highway One » 23 Jun 2009, 15:55

veci spektar-ibanez
epifon- lepsa i smekerskija gitara
obe su muski teske i kvalitetne izrade.
samo kod epifona potrefi neku sa dobrim pragovima i lepim vratom. kod ibaneza je to generalno uvek dobro.
epifon je klasicna rokenrol gitara. lep klin , fin overrajv, ako si ljubitelj gibsona, jednog dana bi mu mozda zamenio magnete. a i ima tvrdu kobilicu.
Ibanez ima hotter magnete i jacu distorziju, klin je onako dublji, skoro dzezerski i perfektne spojeve ima. ako volis glem rok to ti je jace resenje. mada taj flojd i nije neki od boljih.
dakle gledaj koja ti konstrukcija vise odgovara. i uz sta se vise uzivis estetski

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by mislim_stvarno » 23 Jun 2009, 16:33

Highway One wrote:mada taj flojd i nije neki od boljih.
I disagree...

Nije najbolji, ali definitivno za gitaru te cene to je fantastican floyd. Oni koji se prodaju po ovim radnjama, po cenama od 70-100e, imaju mnogo losiji finish(hrom nije poravnan, slova koja su utisnuta su umuljana od previse istog), i bar duplo su laksi od ovog. Meni su delovali smesno...

Ko ume da ga nastimuje, bolje ce mu drzati stim od bilo koje gitare slicne cene...

Jedini pravi upgrade floyda bi bio edgepro ili shaller/original floyd rose, a to je oko 200e, a u tom slucaju je bolje promeniti gitaru :mrgreen:

User avatar
Wild Child
Posts: 297
Joined: 24 Jun 2008, 01:37
Location: Beograd

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Wild Child » 23 Jun 2009, 16:54

mislim_stvarno wrote:
Highway One wrote:mada taj flojd i nije neki od boljih.
Jedini pravi upgrade floyda bi bio edgepro ili shaller/original floyd rose, a to je oko 200e, a u tom slucaju je bolje promeniti gitaru :mrgreen:



schaller i Floyd Rose ® nisu isto.

ja imam edgepro i on priblizno radi kao floyd Rose ®.
trenutno jedan od najcenjenijih flojdova je Gotoh.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by mislim_stvarno » 23 Jun 2009, 17:45

Znam da nisu isto, ali to su medju najcenjenijim, zato sam stavio oba. Jedan ili drugi, a cena im je tu negde... ;)

http://www.thomann.de/gb/schaller_fr_tremolo_ii.htm
http://www.thomann.de/gb/ibanez_edge_pro_tremolo_cb.htm
http://www.thomann.de/gb/floyd_rose_ori ... chrome.htm

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Jonny Hendrix » 24 Apr 2012, 22:59

Highway One wrote:veci spektar-ibanez
epifon- lepsa i smekerskija gitara
obe su muski teske i kvalitetne izrade.
samo kod epifona potrefi neku sa dobrim pragovima i lepim vratom. kod ibaneza je to generalno uvek dobro.
epifon je klasicna rokenrol gitara. lep klin , fin overrajv, ako si ljubitelj gibsona, jednog dana bi mu mozda zamenio magnete. a i ima tvrdu kobilicu.
Ibanez ima hotter magnete i jacu distorziju, klin je onako dublji, skoro dzezerski i perfektne spojeve ima. ako volis glem rok to ti je jace resenje. mada taj flojd i nije neki od boljih.
dakle gledaj koja ti konstrukcija vise odgovara. i uz sta se vise uzivis estetski
Obe su muski teske .... .SLAZEM SE .... HIGH FIVE .... OKILAVIM M*DA kada trebam da je nosim na probu ili slicno ....a epiphone mi se cini MALCICE laksi

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Trooper » 24 Apr 2012, 23:09

Lol, kaze teske, kad vidis sta je Epi Thunderbird od mahagonija

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest