Winner guitar

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
migor8
Posts: 332
Joined: 24 Mar 2008, 00:19
Location: Novi Sad

Winner guitar

Post by migor8 » 19 Sep 2009, 21:19

Image

Zanima me da li se neko susreo sa ovakvom gitarom,jedan drugar je poseduje ali nista ne zna o njoj? Ni svemocni Google ne moze da mi pomogne :) :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Winner guitar

Post by dejankuki » 19 Sep 2009, 22:47

Kako ovo meni lici na Charvel ili Charvette...







P.S. a pazi prvo slovo... dal je kruska gitare ili testis...

User avatar
migor8
Posts: 332
Joined: 24 Mar 2008, 00:19
Location: Novi Sad

Re: Winner guitar

Post by migor8 » 19 Sep 2009, 23:07

:D i ja mislim da je to testis od gitare!

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Winner guitar

Post by Santana » 20 Sep 2009, 12:16

to W vise lici na G3

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Winner guitar

Post by ness » 20 Sep 2009, 15:29

Cim na netu nema nista o ovom proizvodjacu onda je sigurno u pitanju onaj fazon: - Narucis od kineza jedno 5000 kom. za pocetak(al' da bude najjeftinija varijanta),kazes im sta da napisu na gitari(winner),i uvaljuj robu kome stignes.Znam da tako prodaju "aster" gitare.

User avatar
migor8
Posts: 332
Joined: 24 Mar 2008, 00:19
Location: Novi Sad

Re: Winner guitar

Post by migor8 » 20 Sep 2009, 16:11

Moguce da je to. Zaboravio sam da napomenem da ispod naziva pise by C.G. Winer a to je onda nesto ovako http://www.youtube.com/watch?v=s7Ho_EaivEA

User avatar
Ramirez
Posts: 119
Joined: 01 May 2008, 17:50

Re: Winner guitar

Post by Ramirez » 20 Sep 2009, 18:28

Winner gitaru sam posedovao sredinom `90-ih.U pitanju je bio neki tele sa flojdom.Za ona vremena,bese to sasvim solidan instrument,daleko od toga da je bio nesto posebno ali recimo neki prosek.Tada je cena tog polovnog instrumenta bila oko 400 DEM (za one mladje: u pitanju su nemacke marke). 8)

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Winner guitar

Post by muki17 » 20 Sep 2009, 18:30

migor8 wrote:Moguce da je to. Zaboravio sam da napomenem da ispod naziva pise by C.G. Winer a to je onda nesto ovako http://www.youtube.com/watch?v=s7Ho_EaivEA
ova gitarica se sasvim solidno cuje :)

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Winner guitar

Post by ApplePie » 20 Feb 2012, 02:52

Sasvim slućajno "recikliram" jedno C.G. Wnner Tele.. Evo šta kaže net:


"Clarence Griffith Winner (C.G.Winner), was an american luthier. He was a close friend of Leo Fender, with whom he also worked until the beginning of the eighties, when Leo Fender founded G+L. Around the same time, Winner also founded his own enterprise. He created own collections of guitars, mostly inspired by Gibson. They were produced by Matsumoku of Japan (Aria Pro II, Vantage, Ibanez). Unfortunately Winner was a bad salesman, he refused to invest any money in marketig and advertising, so his guitars ware only known to insiders without a realistic chance on the market. Only a few years later Winner hat to give up his business. In the US C.G. Winner Guitars are well known amongst vintage-collectors, in Germany they are mostly unknown."

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Winner guitar

Post by MIKI-DJORDJE » 15 Jan 2017, 12:00

Star post ali posto se vrzmaju dezinformacijama a i pominje se Fender ( ne ovde vec na josh nekim nasim mestima) da nesto pojasanimo, stare gitare gde je to pisano malim slovima double cut koje imaju neck trough ili ti vrat kroz telo da to jeste Mastomoku , ili c g a izmedju stamapno winner veliko ali ne mora odmah znaciti da je Japan, slicnost se namece i to je to, dodushe Japan nikad nije propustio tako sto da naznaci :| npr Hondo gitare, Aria II, Westone, Fresher, Electra (inace Westone ako naletite na nove to je krsh ali verujem moze se sta iskoristiti :( , one satre od pre 25+ godina gde naravno pishe MIJ to je strava djitra kao i Electra :D ) one Japanske imaju to lepo naznaceno, znaci double cut ti matori ima ih Japanskih :) tacnije vecina verovatno i jeste, e sada kako znati? pa tu je Di Marzio super distortion tada ste na verujem pravom putu :arrow: ...mada i neke Korenaske tipa Hondo su ga imale-hocu reci ako date 100ak evra ono 2 matora DM pa vrede mozda blizu....

ove sto asociraju momke na testise ☺ a i mene sa velikim W ono stvarno i lici na whinny je nista drugo do Korea i India ☺o da India....

Tada je bio obicaj da se neka imena povampire kao Camac i imate Spacer by Camac o gle cuda slican vrat isti bolt on i slicne boje :shock: , i isti tremolo kao na mnogim tim Winnerima :shock: https://forums.rgc.ro/topic/113641-chit ... -by-camac/ tu je dole jedan lepi beli ovde se lepshe vidid ili koga zanima neka gugla Spacer by Camac guitar...LM siptomaticno te divne Korejske no name civije :shock: itd https://forums.rgc.ro/topic/113641-chit ... -by-camac/

Evo josh jedne gitare na taj fazon a to je niza klasa Vestera opet isti vratovi, tremola, i civije....naravno boje su tu :o http://s36.photobucket.com/user/guitarm ... 2.jpg.html

imaju isti takvi Winneri kao ovaj crveni i plavi telac

i naravno GTX ima jedna dole sa munjama srece isto pod imenom sa tim jajastim Winner http://www.ovationtribute.com/Catalogue ... talog.html

ima toga josh da izbegnem kacenje slika mislim da linkovi pomazu....Kada se nesto nadje na forumima pa spinuje svasta se desi...eto za ove GTX imate podatke Ovation naravno jeste umesan ali niko nece reci da je telo obicna spera u vecini slucajeva .... I josh kad se doda kako su gitare iz 80ih bile kao bolje to je tek frka, iskreno gitare su se pre racunale od 1000DM pa + , danas se mogu naci strava nove gitare za vec 200E koje su po meni iste a cesto i bolje od nekih napumpanih imena tipa korenaski Squer...koje je nekad kostao jedva 200$ pa se danas dize do neba

LM winner ovaj smesni ja nisam nesto lud za njima, telac neki sa tremolom bi mi bio interesting , ali ovi double cut vrat kroz telo mere☺ :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest