Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

igorsnegi
Posts: 8
Joined: 19 Nov 2007, 11:49
Location: Beograd

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by igorsnegi » 05 Jul 2009, 21:42

igorsnegi wrote:
laza wrote:
vbraca wrote:Ostro se protivim :) , probao sam sve gitare sto si naveo, i izneo sam zakljucak da je Stagg bio najbolji komad od svih ovih navedenih gitara.Taj Stagg-ov bas mi je imao najvise definicije, i punoce, u dnosu na ove ostale...
Ja oštro priznajem da mi je kod te Stagg gitare u stvari zasmetao njen izgled. Em akustična em ružna majci svojoj, pa sam je i probao preko volje. No eto, gabor ali dobro kuva, pa se našao i za nju mladoženja...
@vbraca
Slažem se sa tobom,svaka ti je na mestu!

@laza
Taj STAGG o kom pričаš je kod mene i sasvim solidno radi i odradjuje posao.Bolje je zvučao od Fendera koji je tada bio na raspolaganju u Mitrosu a bio je tri puta jeftiniji od Fendera.Ukus je kao DUPE,svako ga ima.Ja stvarno ne znam zasto bi ta gitara bila ružna,meni je svaka gitara lepa na svoj način ali dobro,kao što rekoh,o ukusima ne treba raspravljati.Što se tiče te gitare ovako stoje stvari:Meka je za svirku,ima dobar ton,laka je,ima equilaizer,ubodem je u Marshall 60 W i line out u miksetu i perverzija od ZDRAVOG tona.Možda se potrefio kao dobar komad,ko zna,i sami znate koliko su gitare individualna stvar.Jedina zamerka je da guta baterije od 9 volti,svaku svirku moram da ih menjam,prosečna svirka mi traje 5-6 časova!Napominjem da stavljam alkalne baterije jer ove što mogu da se pune ne mogu da izdrže.Toliko o tome,pozdrav,mladoženja!

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Dobar & jeftin akustični bas?

Post by laza » 20 Jul 2009, 00:02

igorsnegi wrote: [...] Ukus je kao DUPE, svako ga ima.
Vrlo tačno kazano.

Ali, ali... DOBRA dupeta prilično su retka, zar ne? :mrgreen:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Dobar & jeftin akustični bas?

Post by Cope » 20 Jul 2009, 22:04

laza wrote:
igorsnegi wrote: [...] Ukus je kao DUPE, svako ga ima.
Vrlo tačno kazano.

Ali, ali... DOBRA dupeta prilično su retka, zar ne? :mrgreen:
Vidi se da nisi bio skoro na Adi Ciganliji :XD: :XD: :XD: :bravo: :bravo: :bravo:

momir
Posts: 4
Joined: 07 Feb 2011, 19:50

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by momir » 08 Feb 2011, 13:50

nka mi neko odgovori/ kupio bih akusticnu bas gitaru koju nameravam da koristim umesto kontrabas za sviranje na suvo narodne muzike. Zanima me koju marku gitare da kupim koja je najbolja za ovakav vid muzike,i koje pojacalo da kupim od pojacala na baterije koje bih mogao da okacim na sebi tako da mi se cuje dovoljno glasno i kvalitetno uz orkestar u sastavu od dve harmonike ritam gitaru i nravno moj bas.pozz.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by Solomon » 08 Feb 2011, 15:28

bez nekog malo veceg pojacala (veceg od necega na baterije mozda 20-30W minimum) neces se cuti nikako sa akusticnim basom

User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by the bassman » 09 Feb 2011, 13:12

:1: za Solomona, moras ipak neko normalnije pojacalo da nabavis a sto se tice akusticnih bass gitara, ja bih nesto ovako:
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Na ovom Godin-u sam svirao vise puta, Martina sam samo jednom probao u radnji i mogu ti reci da su i jedan i drugi do jaja.
Svirao sam i na jednom jeftinom Godinu i jednoj Yamahi( instrumenti od par stotina eura) i nikako ti ih ne bih preporucio.Ako si bas resio da uzmes akusicni bass bolje ustekaj malo kintu i uzmi nesto kvalitetno(moje subjektivno misljenje). :ziveli:

momir
Posts: 4
Joined: 07 Feb 2011, 19:50

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by momir » 11 Feb 2011, 17:23

Solomon wrote:bez nekog malo veceg pojacala (veceg od necega na baterije mozda 20-30W minimum) neces se cuti nikako sa akusticnim basom
ok hvala na savetu /reci mi dali mozda znas dali postoji neko pojacalo na baterijama ove jacine ili gde da se obratim ako ga gde ima.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by Cope » 13 Feb 2011, 02:09

momir wrote:
Solomon wrote:bez nekog malo veceg pojacala (veceg od necega na baterije mozda 20-30W minimum) neces se cuti nikako sa akusticnim basom
ok hvala na savetu /reci mi dali mozda znas dali postoji neko pojacalo na baterijama ove jacine ili gde da se obratim ako ga gde ima.
Nažalost, sa tom konfiguraciom kakvu si ti zamislio, u prostoru gde ima ljudi i žamora tipa kafana, ni sam sebe nećeš moći da čuješ šta sviraš, daleko od toga da ćeš uspeti da napraviš minimum potrebne buke uz ostale instrumente u bendu, osim ako nemaš nameru da nosiš pojačalo od 100W i petnaesticu sa produžnim kablom naokolo dok sviraš...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by Cope » 13 Feb 2011, 02:32

Nego zaboravih da ti dam savet...
Dakle imaš opciju - kontrabas, ili ono meksikansko meče koje je neudobno skoro kao konjtrabas. Ovo ostalo bez dobre ozvuke ti je klasično bacanje novca.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by michabass » 14 Feb 2011, 17:04

da da to je taj:
Image
:mrgreen:

momir
Posts: 4
Joined: 07 Feb 2011, 19:50

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by momir » 16 Feb 2011, 15:30

Cope wrote:Nego zaboravih da ti dam savet...
Dakle imaš opciju - kontrabas, ili ono meksikansko meče koje je neudobno skoro kao konjtrabas. Ovo ostalo bez dobre ozvuke ti je klasično bacanje novca.
ok hvala na savetima /sto se tice kontrabasatu nema razgovora on je ok , ali koliko si me razumeo ja bih ovu varijantu sa akusticnom bas gitarom,juce sam naleteo u oglasima prodaje jedan lik pojacalo koje radi na akumulator/cena je 100e.pojacalo je rucne izrade i kada prikacis gitaru naravno akusticnu kaze da se cuje otprilike kao berde /sobzirom da nikad nisam svirao na berde zanima me dali bi ova kombinacija odgovatala.poz

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by Cope » 16 Feb 2011, 20:07

momir wrote:
Cope wrote:Nego zaboravih da ti dam savet...
Dakle imaš opciju - kontrabas, ili ono meksikansko meče koje je neudobno skoro kao konjtrabas. Ovo ostalo bez dobre ozvuke ti je klasično bacanje novca.
ok hvala na savetima /sto se tice kontrabasatu nema razgovora on je ok , ali koliko si me razumeo ja bih ovu varijantu sa akusticnom bas gitarom,juce sam naleteo u oglasima prodaje jedan lik pojacalo koje radi na akumulator/cena je 100e.pojacalo je rucne izrade i kada prikacis gitaru naravno akusticnu kaze da se cuje otprilike kao berde /sobzirom da nikad nisam svirao na berde zanima me dali bi ova kombinacija odgovatala.poz
Sumjam, probaj...

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by maksabass » 08 Mar 2011, 01:01

Ako si vec svirao kontrabas pa hoces da sebi olaksas posao akusticnim basom- neces nista posici( naravno moje misljenje)
jeste da je sviranje kontrabasa u kafani rudarski posao ali to je tako.Nista na akustici nije jednostavno.Ja sam pokusao da eksperimentisem bas sa tim stvarima...Kao prvo zvuk pojacala se nikako ne uklapa u AC. ZVUK.Kao drugo moras imati bar 30-40W pojacako koje po meni ne moze dugo izdrati na akumulatoru.Sve ispod toga je smesno.Poredjenja radi...moj kontrabas potuno pokrije zvuk pojacala od 20w u masi tj.u basovima,i ako nije po meni glasan,ali u bendu radi svoj deo posla.Akusticna bas gitara je samo da se ozvuci jer ma koliko da bude glasna nema masu a ovde se radi o bas instrumentu :D Ona samo moze da parira fruli ,ne moze da da oslonac ni gitari a kamo li harmonici.

mica bass
Posts: 1
Joined: 26 Nov 2012, 17:30

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by mica bass » 26 Nov 2012, 17:38

Da li je neko probao Ibanezov akusticni bas? Ja ga imam skoro 3 god. i pozajmljujem ga kolegama.Ko je svirao na njemu kaze da je odusevljen.Ovde ga nema, ali postoje radnje u Temisvaru, gde sam ga i ja kupio i platio ga 250 eura.Ovde je Fender bio u to vreme preko 50 000 din, a Stagg mu nije u klasi, zbog toga sam se i ukljucio u komentare o jeftinom i dobrom akusticnom basu.Pozdrav svima.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by michabass » 27 Nov 2012, 10:23

Dobrodosao na forum! :ziveli: A koji tacno model Ibaneza pominjes?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest