Kako ste odabrali bash bass?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 05 Oct 2007, 01:18

A zamisli kako je bilo meni, nisam imao klavijaturistu :(

Lefty
Posts: 5
Joined: 12 Nov 2007, 16:03
Location: Herceg - Novi

Post by Lefty » 12 Nov 2007, 16:10

Evo i a se učlanio.....

Dakle, ja sam tokom jedne posjete Sarajevu smarao starce da mi kupe akustaru u yamaha shopu dva puna dana. e, onda me ujak odveo na potkrovlje i dao mi njegovu staru baščinu, melodia mengeš iz 1942 (kako da ne) akustično-električnu skalameriju koja je ličila na sve samo ne na bas. te malo je očisti, okreni žice, tamo vamo i poče sam svitari bas. posle 6 meseci kupim nov, pravu stvar i od tada ga ne ispuštamm...

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Post by vbraca » 12 Nov 2007, 19:16

Pa koji bas imas sad

Lefty
Posts: 5
Joined: 12 Nov 2007, 16:03
Location: Herceg - Novi

Post by Lefty » 13 Nov 2007, 09:20

Diimavery kopiju Fender Precision bassa
Image

ali ssada vec sa drugim magnetima i većina elektronike je promenjena, bela plastika je prefarbana u crno.
sorry for big pic
EDIT: uh, umalo da zaboravim, left-handed

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re:

Post by ac10 » 31 May 2008, 10:47

moraš da imaš određene dimenzije, i fizičku snagu, em moraš da malo odrasteš i da shvatiš koliko je u bendu svako bitan i da ne kontaš da si hendikepiran što moraš da se opijaš sa bubnjarem dok gitarista i pevač orgijaju sa obožavateljkama... ok, to jeste depresivno ali nije razlog da se ne zasvira bas :

he he a zasto i basista ne bi orgijao ako se svidi obozavateljkama :D

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Re:

Post by vbraca » 31 May 2008, 12:37

ac10 wrote: he he a zasto i basista ne bi orgijao ako se svidi obozavateljkama :D
Ja nemam nista protiv...:lol:

Dolazi ortak kod mene i pita sta sviram?Ja njemu kazem sviram bass, a on meni kaze da sam neuspeli gitarista...

Kako je to tuzno. :roll:

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Re:

Post by ac10 » 31 May 2008, 13:29

vbraca wrote:
ac10 wrote: he he a zasto i basista ne bi orgijao ako se svidi obozavateljkama :D
Ja nemam nista protiv...:lol:

Dolazi ortak kod mene i pita sta sviram?Ja njemu kazem sviram bass, a on meni kaze da sam neuspeli gitarista...

Kako je to tuzno. :roll:
taj ortak je ljubomoran he he :lol:

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Kako ste odabrali bash bass?

Post by vbraca » 31 May 2008, 13:43

Verovatno... :lol:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Kako ste odabrali bash bass?

Post by Solomon » 31 May 2008, 14:16

Nervira me sto neki n00bovi, sviraju bass zato sto misle da je lakse od gitare, verovatno zato sto ima manje zica :mrgreen: , i onda skine 5 pjesama i ufura se boze moj, on je faca nedodirljiva, a nezna sta je durska ljestvica , ili kako se zove koja zica, o moj boze :grummel_2:

User avatar
[K87]
Posts: 63
Joined: 29 Jan 2008, 16:36
Location: Novi Sad

Re: Kako ste odabrali bash bass?

Post by [K87] » 02 Jun 2008, 13:12

bass realno moze sve da svira, moze i gitaru da pocepa ako znash :mrgreen:

no dosta kenjanja... ja sam pocho eto, ortaci kao pravimo bend ovo ono... prvo drndo akustaru shto sam skino sa techinog tavana,
neka ruska josh imalaneki brutalan duboki zvuk taman... skupih kesh, nabavih bass kad ono zjuuuuu nemampojachalo x) no drug mi pozajmio yea
iblah blah sad sviram u nekim drugim bendovima a ne u ovom originalnom zbog kojeg sami pocheo da sviram :lol: :mrgreen:

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Kako ste odabrali bash bass?

Post by jolana » 25 Jun 2008, 12:29

pa ovako... sviram gitaru vec 15 godina ,a nikad nisam sreo basistu koji svira bolje od mene! pun mi je krac shmekera koji stave kacket ,ukipe se,savladaju simultano okidanje sa 2 prsta, i misle da je to to.da ne govorim o budalama koje misle da je lakse svirati bass>>>????????????????????? uskoro kupujem bass i onda cu razneti,RAZNETI!


a na posletku izabiram njega zato sto vise odgovara mojoj licnosti, snazi,dubini moje duse a OOGROMNA kolicina sluha i osecaja za ritam koji posedujem ce mu osecam ,jjjjjjjjaaaaaaaaaaaako goditi


NEBOJSA

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kako ste odabrali bash bass?

Post by ac10 » 25 Jun 2008, 12:44

jolana wrote:pa ovako... sviram gitaru vec 15 godina ,a nikad nisam sreo basistu koji svira bolje od mene! pun mi je krac shmekera koji stave kacket ,ukipe se,savladaju simultano okidanje sa 2 prsta, i misle da je to to.da ne govorim o budalama koje misle da je lakse svirati bass>>>????????????????????? uskoro kupujem bass i onda cu razneti,RAZNETI!


a na posletku izabiram njega zato sto vise odgovara mojoj licnosti, snazi,dubini moje duse a OOGROMNA kolicina sluha i osecaja za ritam koji posedujem ce mu osecam ,jjjjjjjjaaaaaaaaaaaako goditi


NEBOJSA
al si ti skorman :roll: :lol:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Kako ste odabrali bash bass?

Post by KnightOfDoom » 25 Jun 2008, 12:44

Evo i ja bas nesto kontam da kupim violinu posto ima 4 zice kao bass .... osecam da bi bio najbolji NAJBOOOOLJIIII AAAAAAAAAAaaaAAAAAAAaaaa :wallbash_2: :wallbash_2: :wallbash_2:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Kako ste odabrali bash bass?

Post by dejankuki » 25 Jun 2008, 12:47

Ej bre... ne dirajte mi Jolanu... prvu ljubav zivota mog...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Kako ste odabrali bash bass?

Post by Critical » 25 Jun 2008, 12:52

jolana wrote:pa ovako... sviram gitaru vec 15 godina ,a nikad nisam sreo basistu koji svira bolje od mene! pun mi je krac shmekera koji stave kacket ,ukipe se,savladaju simultano okidanje sa 2 prsta, i misle da je to to.da ne govorim o budalama koje misle da je lakse svirati bass>>>????????????????????? uskoro kupujem bass i onda cu razneti,RAZNETI!


a na posletku izabiram njega zato sto vise odgovara mojoj licnosti, snazi,dubini moje duse a OOGROMNA kolicina sluha i osecaja za ritam koji posedujem ce mu osecam ,jjjjjjjjaaaaaaaaaaaako goditi


NEBOJSA
Deckonjo,bas si ono skroman ,svaka cast...........

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest