Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Шмајсер » 14 Dec 2010, 17:43

која је перверзија овај тамб 6...

User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by fic177 » 14 Dec 2010, 22:15

Meni licno je ovo mnogo zanimljiva tema,dosta lepih bas gitara sam video za koje nikad nisam cuo...Posto sam ja iskreno kupio sta sam zeleo tako da ne razmisljam o nekom basu visokobudzetnom (eventualno posto imam neki vrat od neke bass gitare i jos neke delove mozda se upustim u pricu pravljenja nekog basica cisto onako iz radoznalosti) ja imam pitanje generalno za sve forumase ovde (naravno kolege basiste):

Kako znate da zelite bas taj bas?

Prosto jednostavno pitanje.Da obrazlozim.Ovde kacite da zelite razne Fodere,Majoneze,Alembike itd. a koliko ja znam (mozda gresim) to niti ima da se kupi u Srbiji niti neko poseduje pa da odes da probas od njega i tako dalje.Pa zato pitam.Verujem da 90% vas nije ni videlo uzivo ove basice a kamoli probalo.Ja iskreno najbolje sto sam probao uzivo je Fender Marcus Miller,u Mitrosu, a najbolje sto sam cuo uzivo (znaci zvuk) je bio neki Warwick (bend Cactus Jack) stvarno ne znam koji davno je bilo i drugi je MM Stingray (Djole iz Gang-a i Ivan Cukic iz Texas flood-a) i eventualno Fender deluxe (vise njih da ne nabrajam),naravno pricam o svirkama na malim binama sa skrpljenim ozvucenjem eventualno moto skupovi (veliki koncerti se ne racunaju).Zato vas sve onako generalno to pitam.Molim vas ovo pitanje nije provokacija.Jednostavno me to interesuje.

Jos jednom svaka cast za temu!Pozdrav

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by sixstring » 14 Dec 2010, 23:39

Ček ček,ne razumem,jel bajo oba prodaje za 2k eur il samo jedan? Jer ako su oba to je sumanuto a?

User avatar
Triad031
Posts: 79
Joined: 23 Nov 2010, 20:33
Location: Bajas Garden/Belgrade

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Triad031 » 14 Dec 2010, 23:44

Mislim da je jedan 2000€. Bilo bi stvarno sumanuto oba prodavati za 2000€.

Sad gledam nesto na thomann-u, ovaj W Thumb 6 je nov 3500€ :roll:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Stalker » 15 Dec 2010, 00:34

Triad031 wrote:Mislim da je jedan 2000€. Bilo bi stvarno sumanuto oba prodavati za 2000€.

Sad gledam nesto na thomann-u, ovaj W Thumb 6 je nov 3500€ :roll:
NT :ziveli:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by nnkvocka » 15 Dec 2010, 01:15

Mene iskreno nesto libo da li je neck-thru ili je bolt-on. To su samo neke fore i fazone prilikom prodaje sto mu podize cenu, a kao, imas veci sustain. Sta bre kod basa treba da imam veci sustain kada sa jednom gitarom ne mozemo da se izborimo kako treba ovako svirajuci na suvo. Secam se da je bio neki klip gde je lik ima 2 basa, jedan BO i drugi NT od istog proizvodjaca sa potpuno istim specifikacijama. Moze se reci samo da je mozda bilo razlicito i drugacije u zavisnosti od tehnike sviranja, ali ovaj je bolji od onog i obratno...NE!

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Stalker » 15 Dec 2010, 01:33

nnkvocka wrote:Mene iskreno nesto libo da li je neck-thru ili je bolt-on. To su samo neke fore i fazone prilikom prodaje sto mu podize cenu, a kao, imas veci sustain. Sta bre kod basa treba da imam veci sustain kada sa jednom gitarom ne mozemo da se izborimo kako treba ovako svirajuci na suvo. Secam se da je bio neki klip gde je lik ima 2 basa, jedan BO i drugi NT od istog proizvodjaca sa potpuno istim specifikacijama. Moze se reci samo da je mozda bilo razlicito i drugacije u zavisnosti od tehnike sviranja, ali ovaj je bolji od onog i obratno...NE!
:1:
zato sam istakao da NT toliko košta. možda ima neku svoju prednost (koja, ako postoji, može biti samo minimalna), ali ja smatram više, kad neko juri baš određeno NT, da je to nešto tipa "ja imam para pa mi je bass skuplji za izradu i izrađen je iz jednog dela" fazon.

User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by gricko » 15 Dec 2010, 16:46

sirac-šunka wrote:Malo sam pisao meilove, pa kaže ovako:
Claudio Nuñez wrote: Hello, thank you very much, prices range from U.S.$1400.- + hardware and electronics, up to U.S.$ 2800 .- + hardware and electronics.

Best regards, Claudio Nuñez
Solomon wrote:sto mu dodje ista cijena kao kod vucka :mrgreen:
neće biti. čika nuñez je 1k4-2k8 PLUS elektronika i gvožđurija. u prevodu - za navedene novce od njega se dobije samo drvenarija. ;)

User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by gricko » 15 Dec 2010, 16:53

fic177 wrote:Kako znate da zelite bas taj bas?
kad sam prvi put kupovao bas, znao sam da neću japanca i znao sam da neću fendera. gibson nije ulazio u razmatranje, tako da je jedini preostali proizvođač na cijelome svetu [ako izuzmemo tadašnju egzotiku] bio rickenbacker. te smo to i kupili.

kada sam drugi put kupovao bas, birao sam po lepoti.

kada sam treći put kupovao bas, tražio sam nešto najjeftinije jer sam želeo da probam flatwound žice, a nije mi se menjao setup na prva dva.

User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by gricko » 15 Dec 2010, 17:02

Stalker wrote:zato sam istakao da NT toliko košta. možda ima neku svoju prednost (koja, ako postoji, može biti samo minimalna), ali ja smatram više, kad neko juri baš određeno NT, da je to nešto tipa "ja imam para pa mi je bass skuplji za izradu i izrađen je iz jednog dela" fazon.
da li to znači i da je onaj koji juri bas sa šest žica u fazonu - ima se, može se. daj za sve pare. " uzmi svih šest, ćero. neće se baci!" ???
ja sam čovek seljak, hrvem se i sa četiri žice. i ne mogu da shvatim da neko ko se ne bavi ljutom egzotikom ima iskonsku potrebu za bass gitarom koja [bez dva praga] ima četiri oktave....
;)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Stalker » 15 Dec 2010, 17:24

gricko wrote:
Stalker wrote:zato sam istakao da NT toliko košta. možda ima neku svoju prednost (koja, ako postoji, može biti samo minimalna), ali ja smatram više, kad neko juri baš određeno NT, da je to nešto tipa "ja imam para pa mi je bass skuplji za izradu i izrađen je iz jednog dela" fazon.
da li to znači i da je onaj koji juri bas sa šest žica u fazonu - ima se, može se. daj za sve pare. " uzmi svih šest, ćero. neće se baci!" ???
ja sam čovek seljak, hrvem se i sa četiri žice. i ne mogu da shvatim da neko ko se ne bavi ljutom egzotikom ima iskonsku potrebu za bass gitarom koja [bez dva praga] ima četiri oktave....
;)
a nisam baš tako mislio..opet se ne izražavam kako treba.
samo hoću reći da je s moje tačke gledišta, korisna cena dosta veća za NT nego za BO bass gitare, dok je pitanje za 5 ili 6 žica već stvar muzike koju basista svira.

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by groove » 15 Dec 2010, 17:32

e a jel neko uopste primetio ikakvu razliku u zvuku izmedju NT i BO? ja iskreno ne znam da li postoji razlog da nesto kosta vise,ajd ako neko zna nek napise,naravno iskustveno saznanje bi bilo pozeljno.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Solomon » 15 Dec 2010, 17:38

gricko wrote:
sirac-šunka wrote:Malo sam pisao meilove, pa kaže ovako:
Claudio Nuñez wrote: Hello, thank you very much, prices range from U.S.$1400.- + hardware and electronics, up to U.S.$ 2800 .- + hardware and electronics.

Best regards, Claudio Nuñez
Solomon wrote:sto mu dodje ista cijena kao kod vucka :mrgreen:
neće biti. čika nuñez je 1k4-2k8 PLUS elektronika i gvožđurija. u prevodu - za navedene novce od njega se dobije samo drvenarija. ;)
samo sto 1.4k dolara nije isto kao i 1.5k evara i kad se doda elektronika i hardver bude priblizno ista cijena :bambi:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Stalker » 15 Dec 2010, 17:39

groove wrote:e a jel neko uopste primetio ikakvu razliku u zvuku izmedju NT i BO? ja iskreno ne znam da li postoji razlog da nesto kosta vise,ajd ako neko zna nek napise,naravno iskustveno saznanje bi bilo pozeljno.
izrada je definitivno skuplja - onu teoriju o sustainu nisam potvrdio.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by sirac-šunka » 15 Dec 2010, 18:15

Solomon wrote:
gricko wrote:Malo sam pisao meilove, pa kaže ovako:
Claudio Nuñez wrote: Hello, thank you very much, prices range from U.S.$1400.- + hardware and electronics, up to U.S.$ 2800 .- + hardware and electronics.

Best regards, Claudio Nuñez
Solomon wrote:sto mu dodje ista cijena kao kod vucka :mrgreen:
neće biti. čika nuñez je 1k4-2k8 PLUS elektronika i gvožđurija. u prevodu - za navedene novce od njega se dobije samo drvenarija. ;)
samo sto 1.4k dolara nije isto kao i 1.5k evara i kad se doda elektronika i hardver bude priblizno ista cijena :bambi:
DA budemo precizni:
1400 U.S. dollars = 1 049.79004 Euros ( http://www.google.com/search?rlz=1C1___ ... usd+in+eur )

2800 U.S. dollars = 2 099.58008 Euros ( http://www.google.com/search?rlz=1C1___ ... usd+in+eur )

A s obzirom da čika Vučko ne pravi modele sa iljadu unutrašnjih komora i slične egzotike kao što pravi čika Claudio, realno bi bilo osloniti se na cenu bližu ovoj prvoj - znači 1000, pa neka bude do 1500 evra. Vučko naplaćuje 2000, ako se ne varam neko reče "koji god hardver stavljao", a najskuplji hardver ne može da ide više od 500-1000 evra.

Sledi dakle, kada bi postojala mogućnost (nema carina i sl....), istog momenta bi se odlučio da radim svoj custom bass kod čika Claudio-a.

Pozz

P.S. A tu je uvek i onaj argument koji može da se iskoristi za prednost Claudia - "Tuđe-slađe"! ^^

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest