Eden Nemesis NC 210

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
DickOverfrick
Posts: 37
Joined: 21 Jun 2008, 19:26

Eden Nemesis NC 210

Post by DickOverfrick » 29 May 2011, 13:05

Slupao sam se, moram popravljam kola, moram prodan Nemesis. Kolko mogu da trazim? Kupio sam ga prosle godine, platio 550e, odneo par puta na svirku, on je u savrsenom stanju. Garancija do 10.09.2011. kupljen je u Artistu.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Eden Nemesis NC 210

Post by sirac-šunka » 29 May 2011, 13:42

Ja sam Nemsisa RS210 starog dve i po godine prodao za 380.
Traži 400.

DickOverfrick
Posts: 37
Joined: 21 Jun 2008, 19:26

Re: Eden Nemesis NC 210

Post by DickOverfrick » 29 May 2011, 14:05

sirac-šunka wrote:Ja sam Nemsisa RS210 starog dve i po godine prodao za 380.
Traži 400.
Hvala, stavio sam 420, cisto da spustim 20 ojra.
http://www.kupujemprodajem.com/Eden-Nem ... id=3495421
Koliko ti je brzo otisao Nemesis?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Eden Nemesis NC 210

Post by sirac-šunka » 29 May 2011, 14:55

Svi su odjednom bili ultra zainteresovani, ali niko nije stvarno bio rešen da ga uzima.
Onda su krenuli da nude zamene i 350 evra, tu sam se malo smorio i bio spreman da odustanem, ali na kraju je ipak otišo za onoliko koliko sam tražio. Otprilike je to trajalo nekih 40-tak dana. Ja sam se nadao da će biti mnogo brže, ali jbg, nemaju ljudi kintu :(

Interesantno je to da kod nas prodavci redovno pokušavaju da prodaju po jednako nerealnim cenama (na više) koliko i kupci pokušavaju da kupe po jednako nerealnim cenama, samo na niže...

Imaj u vidu i to da trenutno Nemesis sa dve desetka košta 900 evra u Artistu. Ko ga toliko plati totalni je jack-ass, ali toliko košta - nema nikakvih sniženja i akcija, svojim očima vido i nisam mogao da verujem...

Realno mislim da takvo pojačalo ne može da vredi više od 600 novo - 400 evra polovno očuvano...

DickOverfrick
Posts: 37
Joined: 21 Jun 2008, 19:26

Re: Eden Nemesis NC 210

Post by DickOverfrick » 29 May 2011, 15:15

sirac-šunka wrote:Svi su odjednom bili ultra zainteresovani, ali niko nije stvarno bio rešen da ga uzima.
Onda su krenuli da nude zamene i 350 evra, tu sam se malo smorio i bio spreman da odustanem, ali na kraju je ipak otišo za onoliko koliko sam tražio. Otprilike je to trajalo nekih 40-tak dana. Ja sam se nadao da će biti mnogo brže, ali jbg, nemaju ljudi kintu :(

Interesantno je to da kod nas prodavci redovno pokušavaju da prodaju po jednako nerealnim cenama (na više) koliko i kupci pokušavaju da kupe po jednako nerealnim cenama, samo na niže...

Imaj u vidu i to da trenutno Nemesis sa dve desetka košta 900 evra u Artistu. Ko ga toliko plati totalni je jack-ass, ali toliko košta - nema nikakvih sniženja i akcija, svojim očima vido i nisam mogao da verujem...

Realno mislim da takvo pojačalo ne može da vredi više od 600 novo - 400 evra polovno očuvano...
Ja sam kupio pojacalo ali sam ga nosio svega par puta na svirke. Kontrabas super radi sa ozvucenjem i sa boss ekvilajzerom. Znam da narod nema para...
A zurim da prodam jer imam svirke, a moram da nosim kontrabas na svirke nekako pa gledam da popravim kola sto pre...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Eden Nemesis NC 210

Post by sirac-šunka » 29 May 2011, 17:06

Pa dobro.
Ali opet mu dodje to to.

Ja sam moje pojačalo nosio na 100nak svirki, pozajmljivao ga, nosio na servis, ali je ono bilo noviji model od 320 w.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Eden Nemesis NC 210

Post by Cope » 29 May 2011, 17:13

Svaka prodaja polovne opreme je pucanje, pa i duplo od cene u radnji... Ako možeš da se snađeš za lovu bolje odustani od prodaje. Ako ništa, onda srećno sa trgovinom...

A realno, dve Eminens desetke su skoro 300 evra (nisam baš siguran koji je model drajvera u EN, nije valjda najjeftiniji), i uz ostali prateći hardver cena može da bude skoro 400 evra u samogradnji, a bez da računamo rad i vreme, a EN je ipak neka marka...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Eden Nemesis NC 210

Post by sirac-šunka » 29 May 2011, 19:03

Cope wrote:...nisam baš siguran koji je model drajvera u EN, nije valjda najjeftiniji...
Eden se hvali time da sam proizvodi zvučnike za svoja pojačala i kabinete. Ne znam za ranije serije, ja kada sam čitao o svom pojačalu, tako su pisali.
Tako da nema veze sa Eminence-om.

A u Nemesisu su poprilično mutavi zvučnici (a navodno imaju neku nenormalnu osetljivost 106db ili nešto sl...) i mnogi kažu da im je to i najslabija tačka. Za 300 evra mogu da se kupe dve odlične desetke i takva kutija u samogradnji bi trebalo da se poredi sa nekim SWR-om, npr., ne sa Nemesis-om.

U ostalom zašto pričamo o kabinetima kad je ovde reč o kombou... :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Eden Nemesis NC 210

Post by Cope » 30 May 2011, 03:04

sirac-šunka wrote:
Cope wrote:...nisam baš siguran koji je model drajvera u EN, nije valjda najjeftiniji...
Eden se hvali time da sam proizvodi zvučnike za svoja pojačala i kabinete. Ne znam za ranije serije, ja kada sam čitao o svom pojačalu, tako su pisali.
Tako da nema veze sa Eminence-om.

A u Nemesisu su poprilično mutavi zvučnici (a navodno imaju neku nenormalnu osetljivost 106db ili nešto sl...) i mnogi kažu da im je to i najslabija tačka. Za 300 evra mogu da se kupe dve odlične desetke i takva kutija u samogradnji bi trebalo da se poredi sa nekim SWR-om, npr., ne sa Nemesis-om.

U ostalom zašto pričamo o kabinetima kad je ovde reč o kombou... :)
Au da, NC je kombo :hide:
Negde sam iskopao svojevremeno da ugrađuju neku liniju Eminensa, čini mi se u onaj kombo 1x15 sa trubicom, pošto je moj kolega uzeo taj pa smo detaljno razgledali spravu, i ako su lagali mene i ja lažem redom... 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest